بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بورس + جدول

وب‌گاه مشرق نیوز مشاهده در مرجع
بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بورس + جدول

افراد حقیقی در بورس امروز 700میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری و همچنین سهام وپاسار بود.

به گزارش سرویس بورس مشرق، حقوقی‌ها امروز حدود 700میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد هزار و 660میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی 62درصد یعنی هزار و 30میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان 42درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «بانک‌ها و موسسات اعتباری»، «فلزات اساسی» و «محصولات شیمیایی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «محصولات کامپیوتری الکترونیکی» و «سایر محصولات کانی غیر فلزی» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

بیشتر بخوانید:

*س_پایان کار قرمز بورس؛ شیب تند نزولی شاخص_س*

سه نماد «وپاسار»، «وتجارت» و «وبصادر» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «داروح»، «دماوند» و «آریان» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری بانک پاسارگاد حدود 120میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی حق تقدم کارخانجات داروپخش با برتری حدود سه میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در سه نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در 83نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول 10میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم 680میلیارد تومان بود.

منبع: اقتصادآنلاین

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بورس + جدول 2
بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بورس + جدول 3