شنبه 22 مرداد 1401

دولت آلمان دست به دامان کارگران خارجی شد

خبرگزاری فارس مشاهده در مرجع
دولت آلمان دست به دامان کارگران خارجی شد

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، روزنامه بیلد ام‌سونتاگ آلمان گزارش داد که دولت این کشور تصمیم گرفته ورود کارگر موقت خارجی را مجاز کرده تا از این طریق کمبود نیروی کار در فرودگاه‌های این کشور را جبران کند.

این روزنامه به نقل از وزارت‌خانه‌های کشور، حمل و نقل و کار آلمان این خبر را منتشر کرده و گفته قرار است این سه وزارتخانه به شکل مشترک همکاری کنند تا نیروی موقت خارجی جذب کرده و در فرودگاه‌ها مشغول شوند.

گفته می‌شود فرودگاه‌های آلمان هم اکنون 2 تا 3 هزار نفر کمبود نیروی کار دارند. به طور کلی فرودگاه‌ها در سراسر اروپا از جمله آلمان در سایه افزایش تعداد مسافران و تقاضا برای مسافرت‌های هوایی با فروکش کردن بحران کرونا، با کمبود نیروی کار مواجه هستند.

بر اساس این طرح دولت آلمان قرار است موقتا چند هزار نیروی کار خارجی از ترکیه وارد آلمان شده و برای چند ماه در این کشور مشغول شوند. البته وزیر کار آلمان گفته ما به دنبال استثمار این کارگران نیستیم.

انتهای پیام /

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

کرونا

آلمان

ترکیه

کمبود نیروی آلمان‌/‌دولت آلمان کارگران فرودگاه وزارت‌خانه کشور کار حمل و نقل مسافرت هوایی این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده است
دولت آلمان دست به دامان کارگران خارجی شد 2
دولت آلمان دست به دامان کارگران خارجی شد 3
دولت آلمان دست به دامان کارگران خارجی شد 4