ضرورت آمایش سرزمینی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان بر مبنای توسعه مدارس شبانه روزی

خبرگزاری ایسنا مشاهده در مرجع
ضرورت آمایش سرزمینی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان بر مبنای توسعه مدارس شبانه روزی

سرپرست وزارت آموزش و پرورش شامگاه چهارشنبه در دیدار سه جانبه با استاندار سیستان و بلوچستان و مدیرکل آموزش و پرورش استان، بر توسعه مدارس شبانه روزی با هدف پوشش تحصیلی حداکثری دانش آموزان تاکید کرد و گفت: برنامه محور بودن و نگاه بلند مسئولان به سیستان و بلوچستان جای قدردانی دارد.

به گزارش ایسنا و به نقل آموزش و پرورش استان، علیرضا کاظمی در این دیدار اظهار کرد: خوشبختانه آموزش و پرورش در سیستان و بلوچستان در اولویت مسئولان قرار دارد و برنامه محور بودن و نگاه بلند مسئولین به شاخص‌های این استان جای قدردانی دارد.

وی با اشاره به سفر اخیر خود به جنوب سیستان و بلوچستان، تصریح کرد: به منظور اطلاع یافتن از برنامه ها و مشکلات در اولین فرصت برای سفر به سیستان و بلوچستان با نگاه کلی به همه مناطق آن برنامه ریزی خواهیم کرد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به تشکیل کمیسیون ویژه پیگیری ارتقاء شاخص های آموزشی و تربیتی سیستان و بلوچستان، استمرار جلسات و برنامه های این کمیسیون را ضروری دانست و گفت: همه اقدامات باید معطوف به خود استان باشد و از ظرفیت‌های درون استانی نیز بهره گیری شود.

کاظمی تامین نیروی انسانی را یکی از مهمترین و اصلی‌ترین نیازهای آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان عنوان کرد و افزود: تمهید مقدماتی برای تامین نیروی مورد نیاز استان در شیوه ها و روشهای مختلف اقدامی ارزشمند و با استفاده از ظرفیت‌های استانی تدبیر شده است.

وی همچنین بر موضوع ارتقاء پوشش تحصیلی، ماندگاری دانش‌آموزان و شاخص نگهداشت آنان، توانمندسازی نیروی انسانی با رویکرد تقریبی در نقاط مختلف استان و تامین فضا و تجهیزات و زیر ساخت ها تاکید کرد.

کاظمی خاطر نشان کرد: ساخت اردوگاه ملی فرهنگی و تربیتی در چابهار با هدف بهره مندی دانش آموزان نقاط مختلف کشور و خود استان در اولویت است.

وی تصریح کرد: برای تکمیل تمامی پروژه‌های نیمه‌تمام دولتی، مشارکتی و خیرساز باید یک برنامه چهار ساله همراه با اولویت بندی و زمانبندی به ترتیب میزان پیشرفت پروژه‌ها طراحی شود.

کاظمی بر آمایش سرزمینی آموزش و پرورش استان بر مبنای توسعه مدارس شبانه روزی با هدف پوشش حداکثری دانش آموزان و نگهداشت آنان تاکید کرد.

انتهای پیام