شنبه 22 مرداد 1401

از شناسایی 100 ساختمان ناایمن تا تخلیه سرای محله مهرآباد جنوبی / 5 گود پر‌خطر و ناایمن در مرحله ایمن سازی

خبرگزاری فارس مشاهده در مرجع
از شناسایی 100 ساختمان ناایمن تا تخلیه سرای محله مهرآباد جنوبی / 5 گود پر‌خطر و ناایمن در مرحله ایمن سازی

به گزارش خبرگزاری فارس، سید محمدرحیم مرتضوی شهردار منطقه 9 با تایید بر مبحث ایمنی شهری گفت: با عنایت به بند 14ماده 55 قانون شهرداری‌ها در راستای تامین ایمنی و حفظ حقوق شهروندان، مدیریت شهری شناسایی و برخورد قاطع با ساختمان‌های ناایمن را در دستور کار قرار داده است.

مرتضوی با اشاره به گستردگی بافت فرسوده منطقه 9 عنوان کرد: بیش از 100 مورد ساختمان ناایمن شناسایی و اخطار قانونی برای این ساختمان ها از جمله املاک ریزشی و ناایمن صادر و به مالکین ابلاغ شده است.

شهردار منطقه 9 در ادامه گفت: 5گود پر‌خطر و ناایمن نیز شناسایی و اخطار لازم برای رفع خطر به مالکین ابلاغ شده، همچنین گودهای مذکور در مرحله ایمن سازی و رفع خطر زیر نظر مهندس ناظر قرار دارد.

وی تصریح کرد: با وجود بافت ناپایدار و فرسوده گسترده در محدوده منطقه9 مباحث ایمن سازی ساختمانها و فضای شهری جزو اولویت‌های مدیریت شهری است که با جدیت دنبال می شود.

شهردار منطقه 9 با تاکید بر مبحث ایمنی شهری گفت: در راستای تامین ایمنی و حفظ حقوق شهروندان، مدیریت شهری شناسایی و برخورد قاطع با ساختمان های ناایمن را در دستور کار قرار داده است.

وی افزود: بیش از 100مورد ساختمان ناایمن شناسایی و اخطار قانونی برای این ساختمان ها از جمله املاک ساختمان های عمومی و خدماتی از جمله بیمارستان ها، مجتمع های مسکونی قدیمی و سطوح صنعتی و تجاری قدیم ریزشی صادر و به مالکین ابلاغ شده است.

شهردار منطقه9 تاکید کرد: به این منظور و برای مقابله با مخاطرات ناشی از ریزش ساختمان های مذکور و حفظ سلامت جان شهروندان ضمن صدور اخطاریه ها برای ایمن سازی این اماکن، کار را از خودمان شروع کردیم و در قدم اول نسبت به تخلیه ساختمان سرای محله مهرآباد جنوبی اقدام شد.

انتهای پیام /

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید شناسایی 100 ناایمن تخلیه این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده است