آموزشی خبرگزاری ایرنا

آموزشی خبرگزاری ایرنا

زندگی در فضا ژن‌ها را تغییر می‌دهد

تهران - ایرنا - محققان با مطالعه روی کرم‌هایی که به ایستگاه بین‌المللی فضایی ارسال شده بودند، متوجه شدند جاذبه کم فضا تغییراتی در حدود هزار ژن این موجودات ایجاد کرده است.

لندن خواهان حمایت مجلس از محدودیت‌های کرونایی جدید شد

تهران - ایرنا - به گزارش رویترز، مایکل گوو معاون نخست‌وزیر انگلیس امروز هشدار داد که اگر نمایندگان مجلس از برنامه جدید محدودیت‌های کرونایی دولت حمایت نکنند، بیمارستان‌های این کشور با خطر اشباع مواجه خواهند شد.

استاندار ایلام: ادارات در مناطق قرمز با یک سوم کارکنان فعالیت کنند

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام از رد شدن تعطیلی ادارات توسط ستاد ملی کرونا خبر داد و گفت: تعطیلی به آن شکل که توسط رسانه ها اعلام شد، مورد موافقت ستاد ملی قرار نگرفته اما مدیران دستگاه ها در مناطق قرمز می توانند با دورکاری تراکم کارکنان در ادارات را کاهش دهند.

ایرنا - زاهدان - ارگ خان ملک کیانی با کاربری مسکونی نظامی در اواخر دوره قاجار و اوایل دوره پهلوی اول توسط محمد علی خان کیانی بنا شده است و در سال 1383 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

تداوم همراهی مردم چرخه انتقال کرونا را حذف می‌کند

کرمانشاه - ایرنا - یک روانشناس سلامت با بیان اینکه محدودیت‌های اخیر در کاهش سرعت چرخه انتقال ویروس کرونا موثر بوده است، گفت: در صورت همراهی و همکاری بیشتر مردم و رعایت توصیه‌ها و کاهش ترددها و تجمعات چرخه انتقال ویروس کرونا حذف می‌شود.

واکنش وزیر حقوق بشر پاکستان به ترور دانشمند ایرانی

اسلام‌آباد - ایرنا - وزیر امور حقوق بشر پاکستان روز شنبه در واکنش به ترور شهید محسن فخری‌زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع ایران، توئیت رئیس پیشین سیا در این مورد را بازنشر کرد.

تشدید محدودیت های کرونا و اعلام تعطیلی ادارات در ایلام

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام هرچند از ارتقای رتبه ابتلای کرونای ایلام از اول جدول به رتبه 12 داد اما با این وجود تشدید همه گیری ویروس کرونا باعث تداوم اعمال محدودیت های شدید صنفی ترافیکی بدون شهری در استان شد.

جریان برق در 17 روستای اشنویه برقرار شد

مهاباد - ایرنا - رییس اداره توزیع برق اشنویه گفت: با تلاش ماموران این اداره، قطعی برق در 17 روستای این شهرستان برطرف شده و تمام روستاهای این شهرستان هم‌اکنون دارای برق پایدار است.

بورس آذربایجان‌غربی سبز ماند

ارومیه - ایرنا - مدیر بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی با اشاره به معامله بیش از 167 میلیون و 419 هزار سهم و حق تقدم سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی طی هفته گذشته در استان گفت: ارزش معاملات بورسی طی این مدت به بیش از یک‌هزار و 689 میلیارد ریال رسید و با 21 هزار واحد افزایش شاخص، سبز ماند.

چالش اختلالات روانی کرونایی و راه های برون رفت از آن

تبریز - ایرنا - اختلالات روحی و روانی و افسردگی از مشکلات رایج دوران کرونایی است که در صورت درمان نشدن می تواند در دوره پساکرونا نیز استمرار یابد.

شهادت دانشمندان کشور مسیر پیشرفت و اقتدار نظام را متوقف نمی‌کند

قصرشیرین - ایرنا - امام جمعه سرپل‌ذهاب گفت: دشمنان نظام و انقلاب امروز از توان دفاعی، موشکی و هسته‌ای کشور هراسناک هستند و چون توان مقابله ندارند به انجام ترورهای ناجوانمردانه می پردازند ولی این اقدام‌های پلید در شهادت دانشمندان ایرانی نمی‌تواند مسیر پیشرفت و اقتدار نظام را متوقف کند.

میزان تحقق محدودیت‌های هوشمند در سیستان‌وبلوچستان 86 درصد بوده است

زاهدان - ایرنا - سخنگوی ستاد مدیریت کرونا و مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان‌وبلوچستان گفت: تحقق طرح محدودیت هوشمند 86 درصد، اجرای محدودیت‌های ابلاغی در حوزه‌های تجاری، بازرگانی و خدماتی 84 درصد و اطلاع‌رسانی در خصوص رعایت ملاحظات و محدودیت‌های بین شهری در این استان 79 درصد بوده است.

نرخ رسمی 20 ارز افزایشی شد

تهران - ایرنا - بانک مرکزی امروز (شنبه، هشتم آذرماه) نرخ 47 ارز عمده و اصلی کشورهای جهان را اعلام کرد که بر اساس آن نرخ 20 ارز افزایش و نرخ 15 ارز کاهش یافت. همچنین نرخ 12 ارز بدون تغییر ماند.

حمایت های اقتصادی از خانواده ها در دوران کرونا افزایش یابد

تهران - ایرنا - استاد دانشگاه و جامعه شناس گفت: در دوران شیوع کرونا که بسیاری از مشاغل دچار مشکل شده‌اند، نیاز است که دولت حمایت های اقتصادی از خانواده‌ها را افزایش دهد.

تعطیلی آموزش حضوری مدرسه‌های شهر بوشهر تمدید شد

بوشهر - ایرنا - رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: آموزش و آزمون‌های حضوری مدرسه‌های شهر بوشهر برای مدت یک هفته (8 تا 14آذر ماه) تمدید شد.

تلفات کرونا با تداوم محدودیت ها به زیر 50 درصد در دی ماه می رسد

تهران - ایرنا - عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: اگر روند کنونی مقابله با کرونا بر مبنای محدودیت ها و رعایت پروتکل های بهداشتی ادامه یابد و مردم این موضوع را جدی بگیرند، دی ماه شاهد کاهش زیر 50 درصد تلفات کرونایی هستیم.