جمعه 7 مهر 1402

آموزشی خبرگزاری ایرنا

آموزشی خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - معاون دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: گنجینه دفاع مقدس باید با روش های جدید و سازگار با مذاق و طبع مطلوب توجه و یادگیری نسل نوجوان و جوان ارایه شود تا از لحاظ معرفتی و تربیتی نسل‌های آینده را تغذیه کند.

تهران - ایرنا - رییس دانشگاه تهران از تکمیل و ارتقای ساختار مربوط به حوزه «مهارت» در این دانشگاه خبر داد و گفت: اداره کل «مهارت» در ساختار دانشگاه تهران که از سر واژه‌های پنج ماموریت اصلی مهارت‌آموزی، هدایت شغلی، اشتغال‌پذیری، رصد اشتغال و تجربه‌آموزی تشکیل شده است، ایجاد می‌شود.

اصفهان - ایرنا - پنج دانشگاه از استان اصفهان در جدیدترین رُتبه‌بندی موسسه آموزش عالی "تایمز" در فهرست برترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفتند.

مشهد - ایرنا - قائم مقام دانشگاه آزاد اسلامی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی از سال 1384 خواستار دستیابی کشورمان به مرجعیت علمی هستند و همه وظیفه داریم مطالبه ایشان را دنبال کنیم.

تهران - ایرنا - وزیر اقتصاد و دارایی تمرکز بر کیفیت رشد اقتصادی را لازمه دستیابی به اقتصاد دانش بنیان دانست و گفت: تاسیس شرکت‌های سهامی عام پروژه در بخش دانش بنیان در دستورکار قرار گرفته است.

تهران - ایرنا - معاون علمی، فناوری و دانش بنیان ریاست جمهوری گفت: گفتمان علم و فناوری در سه دهه گذشته توسط رهبری بطور بسیار جدی پیگیری شده است

تهران - ایرنا - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: یکی از بهترین مسیرهای ارتباط بین دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، پارک های علم و فناوری وزارتخانه‌های مختلف با دستگاه‌های اجرایی استفاده از ظرفیت و پتانسیل اعضای هیات علمی و یاوران علمی است.

تهران - ایرنا - محققان با بررسی موردی منطقه‌ای در پارک ملی «ساحل عاج» مشخص کردند که نابودی جنگل‌های استوایی موجب کاهش تنوع گونه‌های پشه‌ها، افزایش گونه‌های مقاوم‌تر آنها و شیوع بیشتر ویروس‌ها می‌شود. این تحقیق نشان‌دهنده اهمیت تنوع زیستی است و می‌تواند آگاهی درباره بیماری‌های عفونی را بالا ببرد.

تهران - ایرنا - رییس دانشگاه اصفهان با اشاره به تشکیل هیات‌اندیشه‌ورز در این دانشگاه گفت: برنامه پنج‌ساله دوم دانشگاه را بر اساس دو رویکرد جامع‌محوری و تمدن‌سازی تدوین کردیم که به‌زودی در هیات امنا برای تصویب مطرح می‌شود.

تهران - ایرنا - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه سخنرانی اخیر رییس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد درخصوص اهمیت خانواده بود، گفت: این نشان دهنده اهمیت خانواده در جمهوری اسلامی ایران است و حوزه روانشناسی کشور نیز باید توجه ویژه به حفظ و ارتقای خانواده را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهد.

مشهد - ایرنا - رییس انجمن صنفی شتاب‌دهنده‌های خراسان رضوی با بیان این که تمرکز گرایی، موجب جلوگیری از پیشرفت شرکتهای دانش بنیان در استانها شده است مدعی شد: بیش از 90 درصد منابع حمایت از شرکتهای دانش بنیان در تهران هزینه می‌شود.

تهران - ایرنا - آمار شبکه‌های لرزه‌نگاری مرکز لرزه‌نگاری کشوری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، نشان می‌دهد ایران در شهریور ماه 1402، 658 بار لرزیده است.

تهران - ایرنا - مرکز طب پیشگیری و ارتقای سلامت جهاد دانشگاهی در آستانه روز سالمند با حضور رییس جهاد دانشگاهی و سفیر ژاپن در ایران گشایش یافت.

تهران - ایرنا - دکتر سیدمهدی پاک ذات بنا به پیشنهاد معاون اول رییس‌جمهور و با حکم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در سمت ریاست مرکز پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری ابقا شد.

تهران - ایرنا - معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزارت دادگستری با بیان اهمیت موضوع قانون در سلامت، گفت: یکی از محورهای اصلی جشنواره بین‌المللی سلامت دانشجویان را "قانون مداری" قرار دهید.

تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر مشاوره، سلامت و سبک زندگی سازمان امور دانشجویان گفت: پژوهش‌های متعدد نشان می‌دهد کمتر از پنج درصد دانشجویان در چهار بُعد سلامت جسمانی، روانی، اجتماعی و معنوی آسیب دارند؛ بنابراین نباید تمام انرژی خود را بر حل این پنج درصد متمرکز کنیم و باید در حوزه ترویج گفتمان سلامت در ابعاد مختلف پیگیر مسائل باشیم.