آموزشی خبرگزاری ایرنا

آموزشی خبرگزاری ایرنا

اهدای یک واحد خون جان سه نفر را نجات می دهد

زنجان - ایرنا - مدیرکل انتقال خون استان زنجان گفت: امروزه خون کامل به ندرت مورد استفاده قرار می‌گیرد و از هر واحد خون فراورده‌های متعددی تولیدی می‌شود، بنابراین هر فردی که یک واحد خون اهدا می‌کند در نجات جان سه نفر سهیم است.

شهرهای جدید مثل پردیس و پرند، از نظر زیرساخت‌های فرهنگی، چقدر برای زندگی مناسب هستند؟ پاسخ «حبیب‌الله طاهرخانی»، معاون وزیر راه و شهرسازی را به این سوال ببینید.

عادی‌انگاری آفت جامعه دوران عبور از موج چهارم کرونا است

اراک - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: موج چهارم کرونا با مخاطرات جدی در سایه همراهی مردم و تلاش کادر درمان در استان تاحدودی کنترل شده و آفت این دوران سهل‌انگاری در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و عادی‌انگاری است که می‌تواند دوباره به شعله‌ور کردن کووید 19 بیانجامد.

2 هزار بسته معیشتی در قزوین توزیع شد

قزوین - ایرنا - 2 هزار بسته معیشتی روز شنبه در یازدهمین مرحله از طرح مواسات و همدلی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین در صحن امامزاده حسین (ع) توزیع شد.

51 درصد معاملات هفته گذشته بورس زنجان به خرید سهام اختصاص یافت

زنجان - ایرنا - مدیر بورس منطقه‌ای زنجان گفت: 51 درصد داد و ستد انجام شده در بورس منطقه ای زنجان طی هفته گذشته مربوط به خرید و 49 درصد مربوط به فروش سهام بود.

سمنان - ایرنا - مهم ترین وقایع هفته گذشته استان سمنان (از یازدهم تا هفدهم اردیبهشت 1400) را با نماهنگ تولید شده در خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مرکز سمنان مرور کنید.

واژگونی مینی‌بوس کارگران معدن مینودشت 16 مصدوم برجا گذاشت

گنبدکاووس - ایرنا - مینی‌بوس کارگران معدن زغال سنگ تخت مینودشت در شرق گلستان عصر پنجشنبه هنگام برگشت به این شهر واژگون و 16 نفر سرنشین آن مصدوم شدند.

تعریف مصادیق از اختیارات شورای نگهبان است / جلسات غیر رسمی با نامزدها

تهران - ایرنا - عضو حقوقدان شورای نگهبان با بیان اینکه این شورا تاکنون جلسه ای رسمی با نامزدهای احتمالی ریاست جمهوری نداشته است، گفت: در جلسه شورای نگهبان مقرر شد داوطلبان هنگام ثبت‌نام، حداقلی از مدرک تحصیلی و سوابق مدیریتی و شرط سنی داشته باشند و این اصلاحیه برای اجرا به وزارت کشور ابلاغ شد.

عضویت در مجمع شهرهای جاده ابریشم باعث رونق تعاملات بین المللی می‌شود

کیش - ایرنا - معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش گفت: پیوستن دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد به مجمع جهانی شهرهای جاده ابریشم فرصتی ارزشمند برای توسعه تعاملات بین المللی در این مناطق است.

خط مستقیم پست استان سمنان به مازندران ایجاد شد

سمنان - ایرنا - مدیرکل پست استان سمنان گفت: خط مستقیم ارسال محصولات پستی از استان سمنان به مازندران و برعکس به منظور کاهش زمان و سهولت در کار افتتاح شد.

افتتاح 670 کلاس درس در خوزستان همزمان با سراسر کشور

اهواز - ایرنا - مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان گفت: 670 کلاس درس در استان همزمان با سراسر کشور امروز پنجشنبه افتتاح شد.

روز قدس نقش مخرب رژیم صهیونیستی را هر سال نمایان‌تر می‌کند

اصفهان - ایرنا - امام جمعه دهاقان گفت: گذشت زمان، اهمیت، معرفت و ایمان مردم نسبت به این روز قدس بیشتر و مهمتر نقش مخرب رژیم صهیونیستی را در دنیا نمایانتر می‌کند.

نگاه امیدوارانه سهامداران بورس به مصوبات جدید سران قوا

تهران - ایرنا - روزهای پایانی بازار سرمایه در هفته‌ای که گذشت تحت تاثیر تصمیمات جدید سران قوا بود، هر چند نگرانی نسبت به تداوم افت شاخص وجود داشت اما امیدواری‌ها نسبت به بهبود معاملات افزایش یافت.

ارتقای سلامت روان در سایه کرونا

تهران - ایرنا - روزنامه ایران در یادداشتی نوشت: وضعیت ویژه ناشی از همه‌گیری کووید 19 طی بیش از یک‌سال گذشته در دنیا و از جمله در کشور ما برقرار بوده است.

شهید سلیمانی گام های مهمی در راه آزادی قدس برداشت

قم - ایرنا - رئیس مجمع علمای اهل‌بیت (ع) ترکیه، با تاکید بر اینکه امروز تمام جبهه مقاومت از یمن و عراق و سوریه به موشک‌های دقیق و بسیار برخوردار شده‌اند، گفت: شهدای بزرگواری مانند شهید قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس با اعتقاد کامل به این مکتب، گام های مهمی در راه آزادسازی قدس برداشتند.