پنج‌شنبه 7 بهمن 1400

آموزشی خبرگزاری ایرنا

آموزشی خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - سوءتغذیه عامل مرگ 2.7 میلیون کودک در سال است و طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت در صورت تغذیه با شیر مادر تا 23 ماهگی، زندگی حدود 820 هزار کودک زیر پنج سال حفظ می‌شود.

تهران - ایرنا - رییس انستیتو پاستور ایران گفت: تا اوایل دی ماه و بر اساس تعهداتی که به وزارت بهداشت داشتیم، 15 میلیون دز واکسن پاستوکووک تولید شد که هشت میلیون دز آن تحویل وزارت بهداشت شده و هفت میلیون دز آن در انبارهای انستیتو پاستور ایران موجود و آماده تحویل است.

تهران - ایرنا - معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت گفت: افزایش حقوق دستیاران به تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شده است. بر این اساس، به دنبال ردیف بودجه‌ای پایدار برای این میزان افزایش هستیم.

تهران - ایرنا - شرکت مدرنا اعلام کرد که اولین داوطلب واکسن اختصاصی اومیکرون را دریافت کرد؛ این در حالی است که شرکت رقیب یعنی فایزر نیز در همین هفته آزمایش‌های بالینی واکسن اختصاصی اومیکرون را آغاز کرده است.

زنجان - ایرنا - رییس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش گفت: ساماندهی هدایت تحصیلی دانش آموزان برای رشته های متوازن باید در اولویت قرار گیرد و به موضوع آموزش‌های فنی و حرفه‌ای توجه ویژه‌ای داشت.

تهران - ایرنا - محققان دانشگاه رادبود واقع در هلند دریافتند 75 درصد بیماران مبتلا به کووید 19 که در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند، عوارض روانی، فیزیکی یا شناختی ناشی از این بیماری را در طول یک سال بعد از بستری شدن در ICU تجربه می‌کنند.

تهران - ایرنا - دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: آموزش، سرنوشت انسان‌ها را تغییر می‌دهد. تمام صفاتی که باید در یک دانش‌آموز باشد، در سند تحول بنیادین آورده و بر آنها تاکید شده است.

تهران - ایرنا - وزارت آموزش و پرورش از برگزاری نمایشگاه آخرین تولیدات و دستاوردهای آموزشی این وزارتخانه در حاشیه آیین اختتامیه دهمین دوره جشنواره ملی تولید محتوای الکترونیکی رشد خبر داد.

مراغه - ایرنا - دبیر علمی سومین کنفرانس ملی پدافند سایبری گفت: این کنفرانس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه و با همکاری انجمن پدافند غیرعامل شمالغرب کشور در 29 اردیبهشت 1401 برگزار می‌شود و دبیرخانه آن نیز طی روزهای اخیر آغاز بکار کرد.

تهران - ایرنا - عضو اندیشکده معنویت مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت گفت: رویکرد سند الگوی پیشرفت به سمت تمدن نوین اسلامی و بر اساس ایده‌آل‌های عدالت‌محور و معنویت‌خواه و عقلانی است.

تبریز - ایرنا - معاون وزیر علوم و رییس سازمان امور دانشجویان کشور گفت: شرایط برای بازگشایی دانشگاهها مهیاست.

تهران - ایرنا - محققان موفق به توسعه یک سیستم هوش مصنوعی شدند که با استفاده از اسکن چشم بیمار می‌تواند افراد در معرض خطر بیماری‌های قلبی را شناسایی کند.

تهران - ایرنا - معاون تحقیقات و فناوری موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی گفت: آزمایش بالینی واکسن رازی کووپارس روی دو گروه سنی کودک 7 تا 11 و 12 تا 18 ساله به زودی آغاز می‌شود.

تهران - ایرنا - یک استاد دانشگاه، گذر از اقتصاد نفتی به صورت کامل و رونق اقتصاد کشور را تنها در گرو حمایت ویژه و هرچه بیشتر از جامعه نخبگان دانشگاهی و توسعه شرکت‌های دانش بنیان و پارک‌های علم و فناوری در کشور دانست.

تهران - ایرنا - وزیر علوم تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه پژوهشگاه‌ها علمدار و هدایتگر پژوهش در کشور هستند، بر ضرورت هدایت نخبه‌ترین افراد جامعه به حوزه علوم انسانی، تاکید کرد.

تهران - ایرنا - دبیر ستاد امر به معروف کشور در نامه ای خطاب به وزیر آموزش و پرورش درباره مسئله چادرزدایی و پیامدهای مخرب این موضوع هشدار داد.