جمعه 4 اسفند 1402

آموزشی خبرگزاری ایرنا

آموزشی خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - معاون مستعدان و آینده‌سازان بنیاد ملی نخبگان گفت: اسامی گروه اول برگزیدگان دانشجویی بنیاد که با روش شناسایی فعال این بنیاد برگزیده شده‌اند، تا پایان سال اعلام می‌شود و بنیاد از این افرادبرای حضور در مسیر نخبگی با راهنمایی اساتید دعوت می‌کند.

تهران - ایرنا - شماری از شخصیت‌های سیاسی در نشست خانه گفت‌وگو در دانشگاه تهران با موضوع انتخابات بر موضوعات مختلفی مانند ضرورت تقویت احزاب در کشور، اهمیت حضور مردم و مشارکت سیاسی آنها و پرداخت به درک گروه‌های رقیب از ساخت اجتماعی تاکید کردند.

تهران - ایرنا - یافته‌های جدید حاکی از آن است که مقادیر زیادی ذرات هواپخش (ایروسل) در مناطق گسترده‌ای از غرب سیبری تولید شده و نشان می‌دهد افزایش دما می تواند به علت این پدیده تاثیر زیادی بر اقلیم (آب و هوا) داشته باشد.

تهران - ایرنا - پژوهشگر حوزه اقتصاد و مدرس دانشگاه قم گفت: برای انتخاب فرد اصلح در انتخابات مجلس شورای اسلامی، مردم باید گفتمان نامزدها را با گفتمان جریانات قدرت و ثروت مقایسه کنند تا بتوانند بهترین انتخاب را داشته باشند.

تهران - ایرنا - قائم مقام بنیاد ملی نخبگان هدف اصلی از راه اندازی رصدخانه ملی نخبگان را حکمرانی صحیح داده‌ها و تسهیل هرچه بهتر امور نخبگان دانست.

اصفهان - ایرنا - معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس‌جمهور گفت: شرکت‌های بزرگ توسعه یافته و فناور باید افزایش یابند تا شاهد رشد روز افزون علم و فناوری در کشور و تولید هر چه ببشتر محصولات باشیم.

اصفهان - ایرنا - وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: جربان و استعدادهای دانشجویی باید به سمت شرکت های دانش بنیان هدایت شوند تا عرصه علم و فناوری هر چه بهتر گسترش یابد.

مسکو - ایرنا - رئیس دانشگاه دولتی علوم انسانی روسیه با اشاره به عضویت جمهوری اسلامی ایران در گروه اقتصادهای نوظهور موسوم به بریکس از ابتدای سال 2024 (دی‌ماه 1402) گفت: حضور ایران در بریکس، فرصتی برای توسعه مناسبات آموزشی مسکو - تهران نیز محسوب می‌شود.

نیویورک - ایرنا - ولکر ترک کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل در بازدید از شرکت های مهم فناوری جهان، به مدیران این شرکت ها درباره خطرات هوش مصنوعی هشدار داد.

تهران - ایرنا - رییس دانشگاه جامع امام حسین (ع) با تاکید بر نقش دانشگاهیان در جهاد تبیین به ویژه در ارتباط با انتخابات پیش‌رو گفت: حضور پرشور مردم در پای صندوق‌های رای مهر تاییدی بر حکومت مردم‌سالار دینی ایران خواهد بود

تهران - ایرنا - دبیر ستاد توسعه فناوری های اتصال پذیری و ارتباطات معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری با تاکید بر فعالیت 9 هزار و 700 شرکت دانش بنیان در کشور گفت: در حوزه ارتباطات و اتصال پذیری 2 هزار شرکت فناور مشغول به فعالیت هستند.

تهران - ایرنا - معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در حال مکاتبه با سازمان برنامه و بودجه هستیم تا ردیف بودجه پارک‌های علم و فناوری را مستقل کنیم یا ردیف فرعی ذیل بودجه دانشگاه‌ها قرار بگیرند تا بهتر و راحت‌تر از واحدهای فناور حمایت کنند.

تهران - ایرنا - رییس دانشگاه علامه طباطبایی با تاکید بر لزوم مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش‌رو گفت: مشکلات جامعه زمانی حل می‌شود که افرادی در راس امور مانند مجلس شورای اسلامی قرار بگیرند که اصلح و قوی باشند و بتوانند به خوبی نقش خود را ایفا کنند.

تهران - ایرنا - دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه نظریه‌پردازی یکی از ضروری‌ترین امور است، گفت: به اندازه رشد کمی و کیفی دانشگاه‌ها، نظریه‌پردازی رشد نکرده است.

تهران - ایرنا - رییس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری گفت: یک گروه از محققان مستقر در پژوهشگاه در حال انجام تحقیق روی یک نوع آنتی بادی هستند که تشخیص زودرس و درمان چند نوع سرطان را ممکن می کند و پیش بینی می شود تا تابستان برای دریافت مجوزهای لازم وزارت بهداشت اقدام کنیم.

تهران - ایرنا - سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد: تاکنون بیش از 319 هزار نفر از داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته و 113هزار نفر از داوطلبان آزمون نیمه متمرکز دکتری تخصصی 1403 کارت ورود به جلسه آزمون دریافت کرده اند.