سه‌شنبه 5 مهر 1401

آموزشی خبرگزاری ایرنا

آموزشی خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - محققان برای پلاستیک یکبار مصرف، جایگزینی بر پایه چوب تولید کردند، آنها امیدوار هستند این دستاورد را در چند سال آینده به‌عنوان جایگزینی سازگار با محیط زیست ارائه کنند.

تهران - ایرنا - سازمان تحقیقات فضایی هند در حاشیه کار روی فناوری‌هایی فضایی خود، نوع جدیدی پای مصنوعی هوشمند تولید کرده است که به زودی کاربرد تجاری خواهد یافت.

تهران - ایران - پژوهشگران دریافتند آفت‌کش کلوتیانیدین، سرعت حرکت زنبورهای عسل را کندتر و توانایی این حشرات را در گرده‌افشانی گل‌های توت‌فرنگی مختل می‌کند.

تهران - ایرنا - مدیر دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، تحول در به‌روزرسانی برنامه‌ها و اتصال آنها به بازارکار را ماموریت جدید این وزارتخانه عنوان کرد و گفت: برای تحقق این موضوع «تقویت آمایش و ماموریت‌گرایی» و «ارتقای مهارت و اشتغال‌آفرینی در برنامه‌های درسی» در دستور کار قرار دارد.

تهران - ایرنا - دانشمندان به پیشرفت مهم آزمایشگاهی در زمینه رشد دادن بافت‌های مربوط به کلیه انسانی رسیده‌اند که گام مهمی در مسیر درمان بیماری‌های کلیوی یا ساخت کلیه کامل بر اساس سلول‌های بنیادی محسوب می‌شود.

تهران - ایرنا - رییس دانشگاه تهران در دیدار با سفیر چین در ایران پیشنهاد داد، اتحادیه دانشگاه‌های برجسته کشورهای عضو پیمان شانگهای در ایران دایر و دبیرخانه آن در دانشگاه تهران مستقر شود. سفیر چین قرار است این پیشنهادات را با بخش‌های مرتبط در چین در میان بگذارد.

تهران - ایرنا - رییس سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی پذیرش دوره‌های کاردانی فنی و کاردانی حرفه‌ای (ناپیوسته) نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی مهر ماه سال 1401 خبر داد.

تهران - ایرنا - رهبران چین در حال سازماندهی مجدد بخش‌هایی از فناوری های کلیدی هستند تا وابستگی‌های این کشور را به خارج کاهش دهند.

تهران - ایرنا - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید براینکه، باید شرایط خاص و ویژه دانشجویان دارای معلولیت در دانشگاه ها درک و امورآنان تسهیل شود، از برنامه این وزارتخانه برای تهیه فهرست دانشجویان دارای معلولیت دانشگاه‌ها و نوع کمک های مورد نیاز آنان خبر داد.

تهران - ایرنا - رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: کلاس های آموزشی این دانشگاه تا اطلاع ثانوی به صورت مجازی برگزار می‌شود.

تهران - ایرنا - معاون امور آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج نهایی آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 1401 در رشته‌های تحصیلی با آزمون و پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی خبر داد.

تهران - ایرنا - مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی جزییات تمدید مهلت ثبت‌نام و بارگذاری مدارک پذیرفته‌شدگان ورودی جدید این دانشگاه در سامانه آموزشیار را تشریح کرد.

تهران - ایرنا - محققان ایرانی موفق به طراحی و تولید نرم افزار امدادیار گاز با هدف کمک رسانی سریع برای مدیریت و پیشگیری از وقوع حوادث در شبکه گازرسانی با کمک فناوری ژئوماتیک شدند.

تهران - ایرنا - مدیرکل امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان گفت: 12 هزار و 592 درخواست برای میهمانی و نقل و انتقال در سال تحصیلی جدید توسط دانشجویان کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته و دکتری حرفه‌ای در دانشگاه‌ها در سامانه سجاد ثبت شده بود که با درخواست چهار هزار و 863 نفر موافقت شد.

تهران - ایرنا - مدیرکل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان اعلام کرد: سامانه نقل و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر فعال شد.

تهران - ایرنا - ثبت نام پذیرفته شدگان دوره‌های پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در مقاطع کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته مهرماه 1401 دانشگاه آزاد اسلامی از صبح امروز (دوشنبه) آغاز شد.