یک‌شنبه 5 تیر 1401

آموزشی خبرگزاری ایرنا

آموزشی خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - پژوهشگران تلاش می‌کنند راه‌هایی بیابند که تبدیل انرژی خورشیدی و ذخیره آن را در یک وسیله انجام دهند و در این راه به موفقیت‌هایی هم دست یافته‌اند.

تهران - ایرنا - محققان دو دانشگاه در اروپا با توسعه یک فناوری رایانه‌ای این امکان را فراهم کردند که رایانه بتواند از مغز انسان بطور مستقیم به عنوان درگاه ورودی داده استفاده کرده و تصاویر را ویرایش کند.

تهران - ایرنا - پیشرفت‌های چشمگیر پژوهشگران و فناوران ایرانی، ظرفیت‌های بی‌نظیری را در حوزه دیپلماسی علم و فناوری فراهم آورده است و در این مسیر دولت سیزدهم از این ظرفیت برای افزایش قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران با هدف پیشبرد کشور و شکستن دیوار تحریم‌ها و افزایش نفوذ منطقه‌ای بهره گرفته است.

تهران - ایرنا - معاون پژوهشی و تحصیلات تکمیلی پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله، زمین‌لرزه‌های اخیر در استان هرمزگان را از نوع زلزله‌های «فوج‌گونه» دانست و با رد احتمال وقوع سونامی در این منطقه گفت: وجود یک گسل معکوس در فاصله حدود 20 کیلومتری از ساحل خلیج فارس در وقوع زلزله‌های اخیر بسیار محتمل است.

تهران - ایرنا - کارت شرکت در آزمون سراسری سال 1401 به همراه راهنمای کارت آزمون در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.

تهران - ایرنا - مشاور رییس و مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور از تمدید مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1401 تا روز دوشنبه ششم تیر ماه خبر داد.

تهران - ایرنا - یک شرکت دانش بنیان در کارخانه نوآری آزادی موفق به تولید یک نوع فونداسیون پیچی از جنس فلز شده که است یک فناوری ساده، دوستدار طبیعت، مقرون به صرفه، سریع و جایگزینی مناسب برای فونداسیون های بتنی است.

تهران - ایرنا - معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اشخاصی که در یک فعالیت علمی و پژوهشی همکاری نکرده یا در نوشتن مقاله‌ای مشارکت نداشته باشند ولی از مواهب آن استفاده کنند، مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرند.

تهران - ایرنا - سرپرست دفتر برنامه ریزی درسی دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: دوره کارشناسی ناپیوسته حرفه‌ای مدیریت فروشگاه‌های زنجیره‌ای برای نخستین بار در این دانشگاه برگزار می‌شود.

تهران - ایرنا - فرآیند توزیع و دریافت کارت ورود به جلسه آزمون سراسری 1401 از عصرامروز (شنبه چهارم تیرماه) در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور آغاز می‌شود.

تهران - ایرنا - برگزاری سمینارهای مجازی و کارگاه‌های علمی در قالب مدارس تابستانی به صورت مشترک به عنوان یکی از ظرفیت‌های همکاری دانشگاه‌های تهران و فدرال قفقاز شمالی مورد بحث و بررسی بین مسوولان 2 دانشگاه قرار گرفت.

کرمانشاه - ایرنا - مدیر دفتر همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: در چهارچوب گسترش همکاری‌های علمی بین‌المللی با دانشگاه‌های خارجی، تفاهم‌نامه دوجانبه دانشگاه رازی با دانشگاه آتاتورک ترکیه به امضا رسید.

تهران - ایرنا - معاون تسهیلات و تجاری‌سازی صندوق نوآوری و شکوفایی از طراحی و اجرای یک بسته حمایتی از شرکت‌های دانش‌بنیان نوع سه در این صندوق خبر داد.

تهران - ایرنا - مدیر کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان گفت: براساس طرح جایزه ملی سردار شهید سلیمانی، تمامی فرزندان شاهد و ایثارگر که در آزمون‌های سراسری بدون اعمال سهمیه موفق به کسب رتبه برتر شوند، در حین تحصیل بورسیه می شوند.

ارومیه - ایرنا - سامانه سام hse مبتنی بر شبکه اجتماعی برای گسترش فرهنگ hse «بهداشت، ایمنی و محیط زیست» در گردهمایی کشوری و به میزبانی ارومیه رونمایی شد.

تهران - ایرنا - رییس سازمان امور دانشجویان گفت: دانشگاه‌های صنعتی برای پیشرفت و توسعه و نقش آفرینی در سطح منطقه و جهان، نیازمند جذب دانشجویان خارجی از کشورهای مختلف هستند.