یک‌شنبه 16 بهمن 1401

آموزشی خبرگزاری ایرنا

آموزشی خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - در پی اجرای گام نخست مصوبه «سیاست‌ها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی (پس از پایان متوسطه)» مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی، ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور بیانیه‌ای در این خصوص صادر کرد.

تهران - ایرنا - پاویون شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی فعال در زیست بوم هوشمندسازی شهرها از 7 تا 9 فروردین سال 1402 در هند برپا می‌شود.

تهران - ایرنا - دانشگاهیان دانشگاه تهران با حضور در حرم مطهر امام خمینی (ره) با آرمان‌های بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران تجدید میثاق کردند.

تهران - ایرنا - معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: نام نویسی پذیرفته شدگان بهمن ماه دوره‌های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته این دانشگاه از امروز (یکشنبه 16 بهمن ماه) خبر داد.

تهران - ایرنا - ستاره‌شناسان یک سیاره در فاصله 31 سال نوری از زمین کشف کرده‌اند که اندازه‌ای مشابه زمین دارد و در فاصله مناسبی به دور ستاره‌ای گردش می‌کند که به طور بالقوه می‌تواند دارای میزان آب مایع برای حیات باشد.

تهران - ایرنا - اسکن جمجمه فسیل یک ماهی با قدمت 319 میلیون سال به کشف قدیمی‌ترین نمونه مغز مهره‌داران منجر شده و تکامل اولیه ماهیان استخوانی را روشن‌تر کرده است.

تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر مشاوره، سلامت و سبک زندگی سازمان امور دانشجویان گفت: جامعه دانشگاهی کشور نیاز دارد برای تحقق سلامت برای همه دانشجویان در همه دانشگاه‌ها تلاش کند.

تهران - ایرنا - حجم کل بازار فناوری‌نانو تولید داخل کشور در سال گذشته براساس آخرین آمارها 203 هزار و 462 میلیارد ریال بوده است که از این میزان 93 درصد مربوط به بازار داخلی و 7 درصد آن بازار صادراتی بوده است.

تهران - ایرنا - تیمی از محققان یک فناوری پوشیدنی رباتیک نرم طراحی کرده‌اند که قادر است به طور چشمگیری به حرکت دست و شانه در افراد مبتلا به اسکلروز جانبی آمیوتروفیک کمک کند.

تهران - ایرنا - پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی و پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) با هدف افزایش آگاهی از نتایج و یافته‌های علمی در بخش ورزش و تبادل تجربیات در زمینه مدیریت داده تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

تهران - ایرنا - سرپرست دفتر آموزش های کوتاه مدت دانشگاه علمی کاربردی از صدور مجوز اجرای دوره علمی کاربردی قوانین و مقررات مالیاتی در بازار کار در استان یزد خبر داد.

تهران - ایرنا - نانوذرات در محیط زیستی یک تاج پروتئینی موسوم به کرونا را تشکیل می‌دهند که سرنوشت نانوذرات و تاج پروتئینی آنها برای دانشمندان یک راز بود که بالاخره با بررسی‌های میکروسکوپی مشخص شد که سرانجام این ساختارها در سلول چگونه است.

سنندج - ایرنا - استاندار کردستان گفت: علت استواری انقلاب، پشتوانه مردمی آن است به طوری که مردم، انقلاب اسلامی را با اراده خود و نه با دسیسه چینی قدرتهای استکباری به پیروزی رساندند.

تهران - ایرنا - بیش از چهار دهه از رویداد تاریخی و مهم انقلاب اسلامی گذشت و همه این سال‌ها با وجود کارشکنی‌های جهانی برای کشور دستاوردهای قابل قبولی به ویژه در عرصه اقتصاد دانش بنیان به یادگار گذاشت.

سنندج - ایرنا - همزمان با پنجمین روز از دهه فجر، دبیرستان و هنرستان 18 کلاسه عصمت حسن آباد سنندج با 14 میلیارد تومان هزینه، گشایش یافت.

تهران - ایرنا - محققان با الهام از توانایی اجتناب از برخورد حشرات به هم با استفاده از دی سولفید مولیبدن و ممریستور، سامانه‌ای با مصرف انرژی کم ساختند که می‌تواند در خودروها استفاده شود.