اجتماعی خبرگزاری مهر

اجتماعی خبرگزاری مهر

اعزام 6 تیم ارزیاب به مناطق زلزله زده کرمان

رئیس سازمان مداد و نجات هلال احمر، از اعزام تیم های ارزیاب به شهر زرند کرمان در پی وقوع زمین لرزه خبر داد.

ثبت 48 نشانه جغرافیایی فرش دستباف در داخل

سازمان جهانی مالکیت معنوی (وایپو) نخستین مصاحبه از اولین شماره مجله خبری آسیا و اقیانوسیه خود را به رئیس مرکز مالکیت معنوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اختصاص داد.

آرای هیأت عمومی دیوان عدالت اداری برای همه لازم الاجراست

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: آرای هیأت عمومی دیوان عدالت اداری برای همه دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌ها لازم الاجراست.

بهره برداری از پروژه های مناسب سازی به مناسبت روز عصای سفید

معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران، از افتتاح تعدادی از پروژه های مناسب سازی شهر تهران شامل 17 محور شهری، 7 بوستان و 11 ساختمان شهرداری تهران در روز یکشنبه 25 مهرماه خبر داد.

حرف نزدن با کودکان عامل اصلی مشکلات گفتاری

معاون تشخیص و پیشگیری سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: یکی از علت‌هایی که موجب می‌شود، کودکان دچار مشکل گفتاری شوند این است که با آن‌ها حرف زدن تمرین نمی‌شود.

کرمان به‌شدت لرزید / «یزدانشهر» کانون زلزله 5.1 ریشتری

کرمان - زمین‌لرزه‌ای نسبتا شدید به بزرگی 5.1 ریشتر دقایقی قبل کرمان را تکان داد.

ارسال دومین محموله کمک های جمعیت هلال احمر به افغانستان

مدیرکل برنامه‌های بشردوستانه هلال احمر، از ارسال دومین محموله کمک های بشردوستانه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به افغانستان خبر داد.

آزمون روحانیان عمره در هفت منطقه کشور برگزار می‌شود

مدیر جذب و سازماندهی معاونت فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری از برگزاری آزمون طرح تبدیل وضعیت روحانیون عتبات به روحانیون عمره در روز 30 مهرماه 1400 خبر داد.

هشدار به دستگاه‌هایی که قانون حمایت از معلولان را اجرا نمی کنند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: همه دستگاههای مسئول در اجرای قانون حمایت از معلولان بدانند که کم و کاستی ها را به مراجع قضایی اعلام می کنیم و پیگیری قضایی خواهیم کرد.

208 هزار نفر از افراد دارای معلولیت کم بینایی تحت پوشش بهزیستی

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: در حال حاضر 208 هزار نفر از افراد دارای معلولیت کم بینایی و نابینایی هستند و 12 درصد افراد دارای معلولیت را تشکیل می دهند زیر پوشش بهزیستی هستند.

وبینار «آسیب شناسی مهارت های اجتماعی دانش آموزان» در دوران کرونا

شورای عالی آموزش و پرورش با هدف کاهش آسیب های اجتماعی معلمان و دانش آموزان در دوران کرونا از برگزاری وبینار «آسیب شناسی مهارت های اجتماعی دانش آموزان» در روز سه شنبه 27 مهرماه خبر داد.

تشکل‌ها و نخبگان شاهد ناظری قوی بر مسائل مربوط به ایثارگران باشند

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: از تشکل ها و نخبگان شاهد و ایثارگر می خواهیم به عنوان ناظری قوی موضوعات و فعالیت های بنیاد و موارد مربوط به جامعه ایثارگری را تحت نظر داشته باشند.

تخصیص 145 میلیارد تومان برای خرید «تجهیزات توان‌بخشی و آموزشی»

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: تا کنون 145 میلیارد تومان برای خرید تجهیزات تجهیزات توان‌بخشی و آموزشی تخصیص یافته است.

نقدهایی که به بسته های پیش‌دبستانی وارد است

رئیس سازمان تعلیم و تربیت کودک گفت: وقتی 22 بسته تولید شده را مرور می‌کنیم در می‌یابیم که اصل بسته‌ها مربوط به دوره کودکی دوم و دوره پیش دبستانی است و انتظار دوره مهد کودک را تأمین نمی‌کند.

عضویت وزارت گردشگری در ستاد کرونا / تصویب استمهال وام‌های گردشگری

عزت الله ضرغامی اعلام کرد وزارت میراث فرهنگی و گردشگری بالاخره در ستاد کرونا عضو شد، پیرو این عضویت ضرغامی از تصویب استمهال وام های گردشگری تا پایان سال خبر داد.

پیگیری سازمان بازرسی از خودروسازان برای تحویل خودروهای کف کارخانه

معاون نظارت و بازرسی امور تولیدی سازمان بازرسی صبح روز جمعه از گروه‌های خودروسازان بازدید کرد و پیگیر روند تجاری‌سازی و تکمیل خودروهای ناقص و کف کارخانه شد.