جمعه 7 مهر 1402

فرهنگی خبرگزاری تسنیم

فرهنگی خبرگزاری تسنیم

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی به مناسبت هفته دفاع مقدس و روز تجلیل از شهدا و ایثارگران تاکید کردند: باید پیام شهیدان را بدرستی بشنویم و از آن برای آبادی دنیا و آخرت بهره گیریم.

مادر شهید حمیدرضا جدیدی گفت: وقتی حمیدرضا مجروح شد به بیمارستان چمران که خودم آنجا خدمت می‌کردم منتقل شد و خودم چشمان او را بستم و شاهد شهادت او بودم.

مجموعه مستند تلویزیونی «تارکد» در قسمت جدید خود سراغ حج خونین سال 66 و ریشه‌های آن در ارتباط با مجاهدین خلق و آمریکایی‌ها می‌رود.

معاون وزیر اوقاف کشور سوریه می‌گوید برادری و اخوت اسلامی مهم‌ترین عامل عزت مسلمانان است. اگر روزی آن را کنار بگذارند، هیبت و شکوه و عزت خود را از دست می‌دهند.

باید بخشی از درس‌های خارج فقه به این سمت حرکت کند که نحوه تعامل و تعایش ما با فرق و ملل و نحلل دیگر از جمله برادران اهل سنت چگونه باشد.

فراخوان شرکت هنرمندان برای حضور در بخش‌های مختلف بیست و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان اردکان یزد منتشر شد.

مدیر شبکه پنج سیما با فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در جلسه‌ای به ضرورت تولید برنامه‌های مشترک رسیدند؛ برنامه طنین رحمت به مناسبت هفته وحدت روی آنتن خواهد رفت و پخش فیلم «محمد رسول‌الله» از شبکه آی‌فیلم و همچنین فیلمی ویژه روز آتش‌نشان پخش خواهد شد.

همزمان با فرارسیدن هفته وحدت، شخصیت عروسکی جدید «میرزابالا» با هنرمندی علیرضا جاویدنیا به رادیو نمایش می‌آید.

"جانی دپ" بازیگر سرشناس هالیوودی، فیلمبرداری دومین فیلم بلند سینمایی خود با عنوان "مودی" را 25 سال پس از ساخت فیلم اولش در مجارستان آغاز کرد.

نایب رئیس انجمن دوستی ایران و کویت ضمن اشاره به اینکه دشمن در راستای آزادی بدون چارچوب گام بر می‌دارد، گفت: همه ما باید درباره مسئله آزادسازی قدس و فلسطین اشغالی تلاش کنیم. باید از ثروت امت اسلامی در مقابل اقدامات غارتگرایانه متمرکز شویم.

درعصر دیجیتالی امروز بدون تردید کانون خانواده بخصوص فرزندان همواره در خطر هجوم داده‌های مختلف قرار دارند که لازم است والدین چگونه زیستن در این شرایط را به فرزندان خود آموزش دهند، اما به‌راستی شیوه آموزش فرزندان در مقابل این هجمه‌ها چگونه است؟

پوستر «نور امید» با محور استقرار موفقیت‌آمیز ماهواره تصویربرداری «نور3» در مدار 450 کیلومتری زمین، طراحی و منتشر شد.

نمایشگاه «عکاسِ چریک» دربرگیرنده گزیده عکس‌های جنگ تحمیلی جاویدالاثر کاظم اخوان، در حوزه هنری افتتاح شد.

شعر در دوران دفاع مقدس، نقش مهمی در تشویق رزمندگان به حضور در جبهه‌ها داشت و شاعران در این دوران به زبان گویای مردم زمانه خود تبدیل شدند.

معاون امور راهبردی فرماندهی معظم کل قوا با بیان این که انقلاب اسلامی بسیار با عظمت است که یکی از جلوه های آن، دفاع مقدس بود، گفت: بعثت درونی در جبهه ها به زیبایی تبلور داشت.

کتاب «ام المؤمنین حضرت خدیجه کبری (س)» اثر آیت الله احمد عابدی در 400 صفحه به همت مؤسسه بوستان کتاب به چاپ رسید.