یک‌شنبه 5 تیر 1401

فرهنگی خبرگزاری تسنیم

فرهنگی خبرگزاری تسنیم

یکی از پرستاران جانبازان شیمیایی دفاع مقدس گفت: تجربه ما در مواجهه با مجروحان شیمیایی، همانند کرونا، ناشناخته بود و کار مداوا را با مشکل روبرو می‌کرد.

آهنگ پروا با صدای محمد معتمدی و با شعری از محمدمهدی سیار منتشر شد.

مستند «دختر بهمنشیر» روایتگر جاذبه‌های گردشگری، طبیعی و جانوری رودخانه‌ای در جنوب ایران شده است که وجود آن زندگی و معیشت مردم را تأمبن می‌کند.

فصل جدید «شکرستان» که قصه‌های آن برگرفته از فرهنگ، آداب و رسوم و ظرفیت‌های هنر ایرانی است، به همت مرکز پویانمایی صبا در 18 قسمت آماده پخش از تلویزیون شده است.

مهران مهام در حالی از بازیگر جایگزین مرحوم زهره فکورصبور خبر می‌دهد که بازیگرانی با درگذشت‌شان، نقش‌هایی را ناتمام گذاشته‌اند.

با مأموریت جدید بنیاد فارابی فیلم اولی‌هایی که تا قبل از این به دنبال تهیه‌کننده بودند و برای همین در دام تهیه‌کننده‌هایی می‌افتادند که با کارت‌شان پول می‌گرفتند و حتی سر صحنه حاضر نمی‌شدند، حالا می‌توانند با دلسوزان مواجه شوند که مسئولیت‌پذیرند.

میدیا فرج‌نژاد معتقد است که موسیقی ایرانی در طول سال‌های دراز، فراز و نشیب‌های زیادی را پشت سرگذاشته و همواره هم از پیچ‌های تاریخی سربلند بیرون آمده است.

کتاب «مهاجر سرزمین آفتاب»، دربردارنده خاطرات کونیکو یامامورا، از جمله آثاری است که رهبر انقلاب اخیراً مطالعه کرده و تقریظی بر آن نوشته‌اند که منتشر می‌شود.

فراخوان پنجمین دوره جایزه ادبی «الوند» منتشر شد.

ویراست دوم رمان «تصرف» نوشته تورج زاهدی توسط انتشارات نیستان روانه بازار نشر شد.

کتاب «وجود» که تازه‌ترین اثر فاضل نظری است، با استقبال مخاطبان به چاپ هشتم رسید. این اثر به تازگی توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است.

کتاب «ناقوس‌ها به صدا در می‌آیند»، نوشته ابراهیم حسن‌بیگی، برای ترجمه و نشر به زبان گرجی راهی کشور گرجستان می‌شود.

«ویژه برنامه جام جهانی 2022» از تابستان پخش و تا آغاز جام جهانی شرایط تیم‌های حاضر در این رقابت‌ها را در شبکه ورزش سیما بررسی خواهد کرد.

به مناسبت چهل و یکمین سالگرد درگذشت آیت‌الله دکتر بهشتی و 72 تن از یارانشان در عملیات تروریستی هفتم تیرماه سال 1360 ویژه برنامه «ماجرای بهشتی» پخش می‌شود.

دبیر شورای علمی سیزدهمین جشنواره بین المللی فارابی با اشاره به این‌که داوری آثار و تعیین آثار برتر در همه گروه‌های پانزده‌گانه جشنواره به اتمام رسیده است، گفت: نتایج در شورای علمی جشنواره هم مطرح و تأیید شده است.

کتاب «زندگی سیدمصطفی خمینی» آخرین مجلد از مجموعه هفت جلدی علما توسط انتشارات روایت فتح وارد بازار نشر شد.