پنج‌شنبه 7 بهمن 1400

فرهنگی خبرگزاری تسنیم

فرهنگی خبرگزاری تسنیم

مرحومه زینب تاج‌الدین مادر شهیدان حسن، محمدرضا و مرتضی کارور دعوت حق را لبیک گفت.

فراوان شدن روزی، کامل شدن نیمی از دین، خوش‌اخلاقی، دوری از انزوا، ایجاد آرامش و مهربانی، بخشی از ثمرات و برکات ازدواج است که در قرآن و حدیث اهل بیت علیهم السلام به آن اشاره شده است.

هانری کربن وقتی علامه طباطبایی را دید، فهمید او کجا و هایدگر کجا! اصلا جمع بین آن تقدس و آزادی فکری در علامه طباطبایی چیزی شبیه به کرامت بود. من چطور بگویم که چه قدر مدیون آن جلساتم؟!

محمد بحرانی درباره علت غیبت جناب‌خان در برنامه «خندوانه» توضیح داد.

معاون فنی صدا و سیما در پخش زنده شبکه خبر گفت: این اقدام کار فوق‌العاده پیچیده‌ای است و تنها صاحبان این تکنولوژی می‌توانند از بک‌دورها و امکاناتی که از قبل روی سیستم‌ها درنظر گرفته‌اند بهره‌برداری کنند و صدمه بزنند.

متولیان جدید تأکید دارند به ترویج اندیشه انقلابی و دینی از طریق پرده سینما بپردازند و در این راه رسانه‌های مرتبط با هم متحد شده‌اند؛ طبیعتا این کار شدنی است.

طی نشستی با حضور کارکنان جشنواره بین‌المللی فارابی، مهدی عباس‌زاده به عنوان قائم مقام رئیس دبیرخانه جشنواره بین المللی فارابی معرفی شد.

نماینده کمیسیون معاضدت مرکز وکلای قوه قضائیه گفت: خشونت و تعصب خشک با غیرت دینی تفاوت زیادی دارد. چراکه خشونت نه‌تنها برای خانواده جاذبه‌ای نخواهد داشت، بلکه دافعه هم ایجاد می‌کند.

نمایشگاه نقاشی‌های نازنین بخشنده، گویی اشعاری هستند که روی بوم سروده شده‌اند.

بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون در "چهل‌تیکه" به سر و سامان دادن فضای صدا و سیما بعد از انقلاب اشاره کرد که مجدداً بازآفرینی شد.

شبکه‌های سیما با فیلم‌های نوستالژی انقلابی همچون «تشریفات» مهدی فخیم‌زاده و همچنین با فیلم جدیدی به نام «کی می‌خواهد میلیونر بشه» به استقبال آخر هفته می‌رود.

پخش بازی ایران و عراق با گزارش محمدرضا احمدی در قالب ویژه برنامه چند ساعته‌ای روی آنتن خواهد رفت.

سری جدید پهلوانان قرار است برای پخش در نوروز 1401 تهیه و تولید شود.

نمایش‌های بخش‌های مختلف چهلمین جشنواره تئاتر فجر در 10 سالن به اجرا درخواهند آمد.

برنامه اجرای 12 اثر در بخش «رادیو - تئاتر» چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر منتشر شد.

یک شاعر آیینی معتقد است که برخی از مداحان سبک‌هایی را برای هیئت‌های مذهبی ابداع کردند و اسم آن را اگزوزخوانی گذاشتند که در واقع خشن‌خوانی است.