یک‌شنبه 1 خرداد 1401

اجتماعی وب‌گاه منیبان

اجتماعی وب‌گاه منیبان

سارق جوانی که با همدستش دست به سرقت تلفن همراه سرنشین L90 زده بود، پس از تعقیب و گریز طولانی در یک تصادف به کام مرگ رفت.

رییس مرکز تحقیقات بیماری‌های نوپدید و بازپدید انستیتو پاستور ایران گفت: با توجه به تجربه همه‌گیری کووید 19 و مشکلاتی که در این مدت برای جامعه جهانی ایجاد کرده، توجه به هر بیماری نوپدید و بازپدیدی در هر گوشه ایی از دنیا بسیار بیشتر از قبل شده است.

آغاز فعالیت سامانه بارشی در شمال ایران؛ باد و گرد و خاک در سایر مناطق ادامه داد.

سخنگوی آموزش و پرورش از احیای بیمه طلایی (تکمیلی) معلمان با خدمات و پشتیبانی مناسب بهداشتی و درمانی خبر داد.

نماینده مردم شوش و کرخه در مجلس اعلام کرد: وزارت آموزش و پرورش قصد دارد طرح رتبه بندی معلمان را پیش از آغاز سال تحصیلی جدید اجرا کند.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش گفت: مسؤولان این وزارتخانه برای بیمه، سفر و مسکن فرهنگیان، برنامه‌ها و سناریوهایی را در حال طراحی دارند و بزودی جزئیات آنها اعلام می‌شود.

سال تحصیلی جاری با همه سختی‌ها و فراز و فرودهایی که داشت به پایان رسیده و امتحانات دانش‌آموزان در مقاطع تحصیلی مختلف از فردا، اول خرداد ماه برگزار می‌شود.

سازمان هواشناسی با هشدار نسبت به تشدید فعالیت سامانه بارشی در برخی مناطق کشور از وقوع طوفان گردوخاک و کاهش کیفیت هوا در مناطق شرقی خبر داد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان با بیان اینکه عصر روزگذشته فقدان دختر بچه هفت ساله در منطقه دشت شاد حسین آباد کالپوش اعلام شد، گفت: عملیات جستجو برای یافتن وی ادامه دارد.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: براثر واژگونی یکدستگاه خودرو تویوتا، حامل اتباع بیگانه غیرمجاز 14 نفر مصدوم و چهار نفر جان باختند.

وقوع سیل در روستای سررود شهرستان کلات جان 3 نفر از یک خانواده را گرفت.

مدیرعامل بیمه سلامت ایران از پوشش 5 میلیون و 400 هزار نفر از جمعیت سه دهک پایین جامعه و 400 هزار نفر از جمعیت حاشیه شهرها در بیمه همگانی سلامت خبر داد.

شهردار تهران اعلام کرد که نارضایتی های اخیر مربوط به 300 نفر از رانندگان خطوط اتوبوسرانی بود که از دیروز در حال ارائه خدمت هستند.

یک کارشناس ارشد تغذیه در همدان بابیان اینکه آلودگی هوا التهاب بیشتری برای بیماران قلبی و تنفسی ایجاد می‌کند، افزود: در زمان آلودگی هوا برای پیشگیری از بروز بیماری‌های تنفسی باید استفاده کمتری از غذاهای سرخ‌شده داشت چراکه چربی التهاب را مضاعف می‌کند و بدن را به سمت‌وسوی ایجاد و حتی افزایش التهاب می‌کشاند.

سخنگوی آموزش و پرورش گفت: تغییرات کتب درسی دانش‌آموزان در سه قالب محتوا، برنامه درسی و بسته‌های آموزشی از سال تحصیلی 1403-1402 اجرا می‌شود.

یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی آخرین وضعیت جوی چند روز اینده کشور پرداخت.