سه‌شنبه 15 آذر 1401

آموزشی وب‌گاه عصر ایران

آموزشی وب‌گاه عصر ایران

نکته جالب توجه اینکه در برخی از موارد حتی شکایتی از سوی خانواده مقتول مطرح نمی شود و یا به فاصله کمی از طرح شکایت اعلام رضایت می شود. فلذا در اینگونه موارد به لحاظ گذشت شاکی خصوصی مجازات متناسبی که در قانون تعیین شده به طور کامل اجرا نشده و از اینرو از بازدارندگی لازم و کافی برخوردار نخواهد بود.

براساس مستندات پرونده و اعترافات متهمان، عوامل اصلی این تیم متشکل از اراذل و اوباش در قالب 2 تیم عملیاتی رژیم صهیونیستی به سرتیمی متهم حسین اردوخان زاده معروف به زکریا و متهم میلاد اشرفی بوده است.

تلویزیون برای پنجشنبه و جمعه، 10 و 11 آذر ماه 35 فیلم سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن آماده پخش کرده است.

طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه (7 و 8 آذر) آسمان صاف تا قسمتی ابری و در نقاط پرتردد شهری باعث افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

موضوع در دستور کار متخصصان پلیس فتا پایتخت قرار گرفت و پس از اقدامات تخصصی و تحقیقات سایبری، متهم شناسایی و پس از تشریفات قضائی در یکی از مناطق غربی تهران بزرگ دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.

مذاکره کننده ارشد آمریکا با بیان این ادعا که مقام های ایرانی نمی توانند رفتارهای خشونت آمیز خود را با شهروندان ایرانی پنهان کنند، مدعی شد: ایران را نسبت به نقض حقوق بشر پاسخگو خواهیم کرد.

کلاهبرداران در بازجویی اولیه به بزه ارتکابی خود اعتراف و عنوان کردند پس از جعل چک و پاس کردن آن، در یکی از طلافروشی‌های شیراز 800 عدد سکه بهار آزادی خریداری کردیم.

در دیدار وزیر راه و شهرسازی با وزرای کشور قطر در خصوص افزایش خطوط حمل و نقلی میان ایران و قطر بحث و توافق اولیه برای ایجاد خط کشتیرانی مسافربری میان دو کشور حاصل شد.

اعتراضات سراسری در چهارگوشه جهان

اینکه آیا درون لایه‌های سیاره ما آب وجود دارد یا نه، مدت‌ها مورد بحث بوده است. مواد معدنی داخل الماس بوتسوانا، شکل‌گیری آن را در اعماق زمین نشان می‌دهد و ثابت می‌کند که آب در آن نقطه نیز وجود دارد.

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، زمان ثبت نام کنکور نوبت اول سال 1402 از 8 تا 14 آبان ماه سال جاری و زمان ثبت نام نوبت دوم کنکور 1402 نیز 15 تا 21 فروردین ماه 1402 است.

محققان می‌گویند انرژی اولیه این سونامی تا 30 هزار برابر بیشتر از انرژی سونامی حاصل از زمین‌لرزه سال 2004 در اقیانوس هند بود که باعث مرگ بیش از 230 هزار نفر شد.

این جنین 72 میلیون ساله به نام بچه ینگلیانگ (Baby Yingliang) در صخره‌های کرتاسه گانژو در جنوب چین کشف شد و مشخص شد که تخم متعلق به یک اویراپتوروسور بوده است.

این عکس که بیشترین وضوح را درطول ماموریت جونو ناسا دارد از بخش خاصی از قمر اروپای سیاره مشتری ثبت شده است و نمایی دقیق از یک منطقه گیج کننده از پوسته یخی به شدت شکسته‌ی این قمر را نشان می‌دهد.

این پژوهش نشان می‌دهد که ابرپیرها با حافظه‌های خارق‌العاده، دارای ویژگی‌های بیولوژیکی منحصربه‌فردی هستند که شامل سلول‌های عصبی سالم‌تر در ناحیه ERC در مغزشان است.