جمعه 7 مهر 1402

اجتماعی وب‌گاه فرارو

اجتماعی وب‌گاه فرارو

آیا خرگوش‌ها نسبت به نگهبانانی که با آن‌ها مهربان هستند رفتار متفاوتی دارند؟ / آیا کارمندان برای مدیرانی که به آن‌ها اهمیت می‌دهند سخت‌تر کار می‌کنند؟

زن جوان هدف تحقیق قرار گرفت و گفت: به همراه فرزندم در حال رانندگی بودم که موتورسیکلتی با دو سرنشین به من نزدیک شد، یکی از آن‌ها با تهدید قمه کیفم را سرقت کرد؛ به همین خاطر تعادل خودرو از دستم خارج شد و با موتور سارقان برخورد کردم که منجر به این حادثه مرگبار شد.

ورود مهاجران، مخصوصا مهاجران افغانستانی به ایران این روز‌ها به بحث داغ شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده است.

خطه خوش شمال، از قدیم مقصد بسیاری از سیاحان و مسافرانی بوده که رنج سفر به این دیار را تاب آورده‌اند. یکی از مسافران این خطه، شاه عباس صفوی بود که نزدیک به 500 سال پیش تنها شاهراه این سرزمین را بنا کرد؛ شاهراهی که امروز از آن تکه سنگی هم باقی نمانده است.

موضوع «افغانستان‌هراسی» سیستماتیک است. بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد بخش زیادی از محتوای تولید شده با محوریت «افغانستان‌هراسی» در ایران، محتوای صداگذاری شده مربوط به سال‌های گذشته است که با استفاده از تاکتیک‌های عملیات روانی، می‌کوشد افکار عمومی جامعه را ملتهب کند.

اداره کل هواشناسی استان تهران، بارش باران را برای تهران طی روز‌های آینده پیش بینی کرده است.

زمین‌لرزه‌ای با قدرت 3.2 ریشتر در مقیاس امواج درونی صبح امروز نیشابور در خراسان‌رضوی را لرزاند.

ناصرالدین شاه به نوشتن خاطرات روزانه خود اهتمامی جدی داشت و این کار را در سفر‌های دور و درازش هم ترک نمی‌کرد. خود او نام یادداشت‌هایش را «روزنامه» گذاشته بود؛ این روزنامه‌ها جزئیاتی بسیار جالب و خواندنی از کار‌ها و احوالات روزمره شاه و درباریانش را در اختیار ما می‌گذارند. در اینجا گزیده‌ای از خاطرات دو روز از سفر سوم شاه به فرنگستان را می‌خوانید.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت: با توجه به استقرار هوای سرد در نیمه شمالی کشور، مردم برای شب مانی تمهیدات لازم جهت پرهیز از سرمازدگی برای ساعات شب و اوایل صبح به‌ویژه برای قله‌ها و خط الراس‌های بالاتر از 3000 متر بیندیشند و تجهیزات لازم را به همراه داشته باشند.

دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت: حکم قصاص نفس قاتل سرباز وظیفه شهید عبدالجبار مختوم‌نژاد به درخواست اولیای دم، در زندان اجرا شد.

دانشگاه علامه‌طباطبائی همزمان با آغاز سال تحصیلی 1403-1402 اهم قوانین پوشش و شئونات دانشگاهیان را اعلام کرد.

کنکور در دهه 50 در شرایط متفاوتی برگزار شده و در آن داوطلبان پسر و دختر حضور داشته‌اند.

در انسان عدد R0 برای هاری تقریبا برابر با صفر است، برای حیواناتی مثل گربه این عدد کمتر از یک است یعنی زمانی که یک گربه به هاری مبتلا شود بیماری صرفا در نتیجه انتقال بین گربه‌ها در جمعیت پایدار نخواهد ماند.

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ از الزامی شدن معاینه فنی برای موتورسیکلت‌ها خبر داد و گفت: باید الزامات تشویقی برقرار شود تا راکبین موتورسیکلت کارت معاینه فنی دریافت کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با توجه به وعده‌های دولت سیزدهم مبنی بر حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و نیازمند کشور و با تأکید بر حفظ کرامت انسانی و ارج نهادن به جایگاه زن ایرانی، طرح آزمایش ژنتیک رایگان 31 هزار مادر دارای همسر غیر ایرانی و فرزندانشان در حال اجراست.

دلیل تجمع خانواده‌ها تغییر مدیریت مدرسه فرزانگان بود، یکی از والدین درباره این تغییر و تحول می‌گوید: مدیریت جدید مدرسه معلم‌هایی که دانش‌آموزان با آن‌ها ارتباط خوبی داشتند کنار گذاشته، با معلم‌های مردی که در این مدرسه تدریس می‌کردند نیز قطع همکاری کرده است.