یک‌شنبه 5 تیر 1401

اجتماعی وب‌گاه فرارو

اجتماعی وب‌گاه فرارو

تعیین جنسیت از طریق لقاح مصنوعی از سال 82 در ایران باب شده است روشی که نام PGD را روی آن قرار داده‌اند و حالا در بسیاری از مراکز ناباروری در بیمارستان و مطب‌ها انجام می‌شود.

پیش‌بینی وضعیت آب و هوای تهران فردا 6 تیرماه 1401 نشان می‌دهد آسمان تهران آفتابی است و حداکثر دما 39 درجه و شاخص آلودگی هوا نیز در وضعیت زرد پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس خروجی ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوا و تا ساعت هشت صبح امروز (پنجم تیر)، هوای شهر قصرشیرین با عدد شاخص کیفیت هوای 500 در شرایط بحران و خطرناک قرار دارد.

تا ظهر روز شنبه (4تیرماه) تعداد 34 مورد مثبت مبتلا به تب کریمه کنگو در کشور شناسایی شده‌اند که از این تعداد متاسفانه 2 نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند. این درحالی است که طی کل سال 1400 تنها 13 مورد مبتلا به تب کریمه کنگو و دو مرگ ناشی از آن در سامانه‌ها به ثبت رسیده است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که با کاهش سرعت باد، حرکت توده گرد و غبار به سمت استان کند شده، بطوریکه هنوز وارد خوزستان نشده است بنابراین تعطیلی ادارات و یا تاخیر در ساعت اداری منتفی خواهد بود و فعالیت این ادارات طبق روال همیشگی است.

در زمینه افراد پزشک‌نما برای شکایت باید به دادسرا مراجعه شود. در مواردی هم که مطرح شده دانشگاه‌های علوم پزشکی و سازمان نظام پزشکی اقدام و بررسی کردند، اما بازدارنده نیست و متاسفانه برخی از این افراد از جاهایی حمایت می‌شوند. بنابراین حتما باید به بحث اصلاح قانون و آگاهی دادن به مردم در این حوزه توجه شود.

میانگین دمای کشور در طول تابستان یک درجه بیش از حد نرمال است. به‌طور کلی اگر میانگین دمای امسال را با میانگین 30 سال گذشته مقایسه کنیم، یک درجه گرم‌تر خواهد بود.

عماد افروغ گفت: «در ریشه یابی جنبه خاص این ماجرا باید به فضای احساسی نوجوانان توجه داشت که نوعا به نظر می‌رسد دختران در این فیلم در سطح سنی مقطع راهنمایی و متوسطه هستند. این گروه سنی سرشار از احساس هستند و در واقع نمی‌توان این طور ارزیابی کرد که عقلشان بر احساسشان غلبه دارد؛ بنابراین با توجه به این نکته لازم است با آن‌ها مواجهه رأفت آمیز شود.»

براساس تصاویر دریافتی از دوربین های نظارتی، سامانه‌های ترددشمار و گشت های شعب راهداری سراسر کشور، در حال حاضر به‌استثنای محورهای مسدود و ممنوع ذیلاَ ذکر شده، مابقی محورهای مواصلاتی کشور باز و تردد در آن ها به روال عادی در جریان است.

پس از اعلام مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر یک مورد نزاع و درگیری در میدان جمهوری بین خیابان سعدی و خیام کرمانشاه، ماموران کلانتری 16 سعدی به سرعت در محل حاضر شدند.

اشرفی توضیح داد: مراکز خدماتی، آتش‌نشانی، اورژانس، مراکز درمانی و نظایر آن از این تعطیلی مستثنی هستند. همچنین امتحانات دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی طبق برنامه دایر است.

صالحی در پاسخ به سوالی درباره کلاهبرداری تلفنی و اینترنتی گفت: برخی از این پرونده‌ها کثیرالشاکی است و به صورت ویژه در دستور کار قرار دارد.

آمارها نشان می دهد 20 میلیارد تومان تسهیلات به زنان روستایی برای صندوق‌های خرد از صندوق کارآفرینی امید و یک میلیارد تومان برای راه‌اندازی سامانه ازدواج برای ارائه خدمات مربوط به ازدواج تصویب شده است.

کارت ورود به جلسه آزمون به همراه راهنمای شرکت در آزمون از امروز شنبه مورخ چهارم تا روز سه‌شنبه 7 تیر ماه جاری برای مشاهده و چاپ بر روی درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.

: پس از وقوع زلزله در جزیره کیش افرادی در فضای مجازی به ویژه شبکه‌های اجتماعی، اقدام به نشر محتوای آسیب زای روانی می کنند که توصیه می کنیم از این اقدام دست بردارند.

شهر‌های وین، کپنهاگ، زوریخ، کلگری، ونکوور، ژنو، فرانکفورت، تورنتو، آمستردام، اوزاکا و ملبورن، به ترتیب 10 شهر اول در رتبه‌بندی زیست پذیرترین شهر‌های جهان طبقه‌بندی شده اند. به طوری که اوزاکا و ملبورن هر دو رتبه دهم را دارند.