فرهنگی

فرهنگی

افت مخاطب سینماها با صعود آمار کرونا
خبرگزاری ایسنا

آمار فروش فیلم‌ها و حضور تماشاگر در سالن‌های سینما با بالا رفتن آمار فوتی‌های کرونا، روند نزولی پیدا کرده و برخی سینماها نیز ترجیح می‌دهند اصلا فعالیتی نداشته باشند.

تدوین «شبانه‌های ورونیکا» به پایان رسید / آغاز ساخت جلوه‌های ویژه بصری
خبرگزاری خبرنگاران جوان

جدیدترین فیلم بلند سینمایی مهدی صاحبی مراحل فنی خود را سپری می‌کند و به تازگی تدوین آن به پایان رسیده است.

شوخی با واژه‌های فرهنگستان از کجا می‌آید؟
خبرگزاری ایسنا

شوخی با واژه‌های فرهنگستان که از گذشته تا حال میان عوام و خواص در جامعه رواج داشته است، دلایل مختلفی دارد؛ عده‌ای آن را از سر مخالفت با آدم‌ها می‌دانند و عده‌ای دیگر آن را نشانه توجه مردم به زبان فارسی، و برخی هم به بی‌دقتی در برخی واژه‌گزینی‌ها اشاره دارند. در این میان اما فرهنگستان از نبود برخی ارتباطات گله‌مند است.

دردی که هنوز تازگی دارد
خبرگزاری ایسنا

این روزها که هر روز خبر یک آتش‌سوزی تازه در جنگل‌های سبز کشورمان، آتش به جان و دل هر ایرانی میهن‌دوستی می‌افکند، یادداشتی از بهرام بیضایی همچنان تازگی دارد و چه تاسفی بالاتر از این که این یادداشت بعد از نزدیک به 12 سال آنقدر موضوعیت است که می‌توان آن را بازنشر کرد.

تخیل؛ عنصری که پرداخت به آن باید دغدغه شاعر و نویسنده کودک و نوجوان شود
خبرگزاری خبرنگاران جوان

یک شاعر گفت: مهمترین دغدغه شاعر و نویسنده کودک و نوجوان باید پرداختن به عنصر تخیل در آثار باشد.

از انکار واقعیت تا رسیدن به یک راه‌کار مناسب!
خبرگزاری ایسنا

یک کارشناس صنایع‌دستی و هنرهای سنتی بر این باور است که در این حوزه لازم است به ارائه راهکارهایی برای خروج از بحران فعلی پرداخته شود. در این راستا، شاید در کوتاه‌مدت بتوان با استفاده از تجربیات دیگر کشورهای موفق در زمینه صنایع خلاق و بومی کردن آن تجربیات، گام‌هایی در مسیر بهبود وضعیت موجود برداشت.

آشنایی با عجایب پاداش و عذاب / اعمالی که پاداش کارهای خیر را از بین می‌برند
خبرگزاری تسنیم

غیبت و تهمت موجب می‌شوند بخشی از گناهان طرف مقابل بر گناهان انسان اضافه شود. همان‌طور که اقامه نمازهای واجب موجب می‌شود بخشی از گناهان انسان از اثر بیفتد.

نصرالله الگوی اقتصادی ایران در برابر تحریم‌های 40 ساله را ستود
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله سه‌شنبه شب اعلام کرد: الگوی اقتصادی ایران الگوی بدی نیست، زیرا موجب شده که تهران به مدت 40 سال زیر تحریم‌های گسترده مقاومت کند.

وزیر ارشاد: نقش ایلام در دوران دفاع مقدس متمایز است
خبرگزاری ایرنا

ایلام - ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با قدردانی از نقش تاثیرگذار مردم این استان در دوران دفاع مقدس گفت: حضور و نقش مردم استان ایلام متمایز و بی نظیر است.

هدف دشمن ضربه زدن به اعتقادات مردم از طریق شیطنت‌های رسانه‌ای است
خبرگزاری میزان

معاون راهبری استان‌ها و ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی در واکنش به انتشار شیطنت آمیز مصاحبه امروز خود گفت: این اقدامات یک شیطنت رسانه‌ای است و دشمن همواره به دنبال ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی و اعتقادات ملت شریف ایران است.

بازیگر نقش راکی و رمبو 74 ساله شد
خبرگزاری میزان

سیلوستر استالونه بازیگر مطرح سینمای اکشن هالیوود که تا به حال سه بار نامزد اسکار شده امروز شمع تولد 74 سالگی‌اش را خاموش می‌کند.

آمادگی صداوسیما برای فرهنگسازی کرونا / پیشنهاد علی‌عسکری و خواسته وزیر بهداشت
خبرگزاری تسنیم

رئیس رسانه‌ملی در دیدار با وزیر بهداشت بر تشکیل کمیته کاری متشکل از کارشناسان وزارت بهداشت و برنامه‌سازان با تجربه تأکید کرد که عمیق‌تر و هنرمندانه‌تر شرایط زندگی در دوران کرونا را به مردم انتقال دهند.

قدردانی رییس رسانه ملی از تلاش جهادگونه همه جهادگران عرصه سلامت کشور
خبرگزاری میزان

رییس رسانه ملی با حضور در وزارت بهداشت، از تلاش جهادگونه همه جهادگران عرصه سلامت کشور قدردانی کرد و گفت: سعی کردیم با به نمایش گذاشتن این مجاهدت‌ها، از این جهاد مقدس قدردانی کنیم.

سوره‌ای که خواندن آن باعث استجابت دعا می‌شود + صوت و تفسیر آیات
خبرگزاری خبرنگاران جوان

خواندن سوره «نصر» دارای آثار و برکات فراوان است که در این گزارش می‌توانید تفسیر اجمالی آیات آن را بخوانید.

فیلم‌های جشنواره ونیز کاهش می‌یابد
خبرگزاری ایسنا

مسئولان جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز از برخی تغییرات از جمله کاهش تعداد فیلم‌ها به‌دلیل شیوع ویروس کرونا در دوره آتی این رویداد سینمایی خبر دادند.