دوشنبه 3 اردیبهشت 1403

فرهنگی

فرهنگی

خبرگزاری تسنیم

در حالی‌که برخی ناشران از مقرون به صرفه نبودن حضور در بخش خارجی نمایشگاه کتاب سخن می‌گویند‌، مدیر کمیته ناشران خارجی از زمینه‌سازی وزارت ارشاد برای ثبت سفارش واردات کتاب به کشور با ارز مبادله‌ای سخن می‌گوید.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - نویسنده «قیام گوهرشاد» با روایت خاطره‌ای از دوران اسارت در زندان قصر در دوره پهلوی گفت: بعد از 17 شهریور 1357 حدود یکصد بچه را که بزرگترینشان 18 ساله بود به زندان آوردند، بچه‌های یک یتیم‌خانه دولتی بودند که به صورت دسته‌جمعی برای تظاهرات رفته بودند.

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، فیلم دیستوپیایی «جنگ داخلی» محصول 2024 به کارگردانی و نویسندگی الکس گارلند نویسنده و فیلمساز انگلیسی است که داستان یک تیم روزنامه‌نگاری را روایت می‌کند که در خلال یک جنگ داخلی که آمریکا را در بر گرفته است به سرتاسر ایالات متحده سفر می‌کنند تا خود را قبل از رسیدن گروه‌های شورشی به کاخ سفید به واشینگتن دی‌سی برسانند. «جنگ داخلی» از روز 12 آوریل در...

وب‌گاه فرارو

به‌تازگی تصویری در فضای مجازی از ظاهر جدید مازیار لرستانی منتشر شده که گفته می‌شود به پشت صحنه فیلم جدید منوچهر هادی، کارگردان پرحاشیه این روزها، تعلق دارد.

وب‌گاه الف

خبرگزاری تسنیم

نامزدهای دومین جشنواره نمایش عروسکی تلویزیونی؛ «عروسک‌خونه» معرفی شدند؛ برگزیدگان 8 اردیبهشت در برج میلاد تهران اعلام می‌شوند.

خبرگزاری تسنیم

کافران از یهود با سه ویژگی پستی که دارند، خون ملت‌ها را در هر دوره‌ای در شیشه کرده‌اند. امروزه آنها با طرح‌هایی مثل «دهکده جهانی»، ««نظم نوین جهانی» و «جهانی شدن» سعی دارند، ایده‌های فسادانگیز خود را در جهان حکفرما کنند.

وب‌گاه فرارو

سکه‌ای به شکل عمودی، درست مانند دستگاه‌های سکه‌ای، بین تار‌های صوتی نوجوان کالیفرنیایی گیر کرده بود و تبدیل به بحثی در نشریات علمی آمریکا شه بود.

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، در آستانه سالروز شکست حمله نظامی آمریکا در صحرای طبس، همایشی با عنوان «شن‌ها مامور خدا بودند» با حضور مقامات لشکری و کشوری در سالن همایش‌های بین المللی موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می‌شود. زمان: روز سه شنبه 4 اردیبهشت ماه 1403 ساعت 9 الی 11 صبح مکان: میدان ونک - بزرگراه شهید حقانی - انتهای خیابان سرو - روبروی پارک طالقانی - موزه ملی...

خبرگزاری تسنیم

بیست و هشتمین نشست هم‌اندیشی مدیران هیأت‌های رزمندگان اسلام در مشهد مقدس برگزار می‌شود.

وب‌گاه خبر آنلاین

بازیگر نقش کاووس در سریال «نون. خ» درباره چگونگی حضورش در این سریال توضیح داد و بیان کرد که پیش از این 30 سال در گروه نجات بوده و از طریق هلی کوپتر به مردم امدادرسانی کرده است.

خبرگزاری خبرنگاران جوان

همزمان با اعلام نامزدهای دومین جشنواره «عروسک‌خونه» مکان و تاریخ جشنواره مشخص شد.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - محسن شجاعی راننده و محافظ شهید سپهبد محمد ولی قرنی بود که تا لحظه شهادت ایشان توسط گروه فرقان کنارش بود؛ در این گزارش زوایای مختلف زندگی سپهبد قرنی را از به نقل از این محافظ می‌خوانیم.

خبرگزاری دانشجو

گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری دانشجو - رضا میرجعفری، با توجه به نزدیکی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، طی گفت‌وگویی با مرتضی قاضی، نویسنده کتاب‌های دفاع مقدس، ضمن بیان اهمیت وجود این نمایشگاه، به معرفی عناوینی مهم از حوزه دفاع مقدس، پرداخته شد. قاضی در گفت‌وگو با دانشجو، پیرامون مقایسه هزینه و فواید وجود نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران اظهار داشت: اگر بخواهیم فواید رویدادهای بزرگی از جنس...

وب‌گاه خبر آنلاین

کارگردان «عروس خیابان فرشته» با اشاره به اینکه این فیلم اثری کمدی و خانوادگی است، تأکید کرد برای موفقیت یک فیلم، فیلمنامه خوب از حضور بازیگر چهره مهم‌تر و تأثیرگذارتر است.

وب‌گاه خبر آنلاین

چهل و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم مسکو با حمایت وزارت فرهنگ فدراسیون روسیه از 31 فروردین با حضور پررنگ سینمای ایران در بخش‌های مختلف کار خود را آغاز کرد.