یک‌شنبه 5 تیر 1401

فرهنگی وب‌گاه فرارو

فرهنگی وب‌گاه فرارو

نتایج برخی مطالعات نشان می‌دهد تماس ناگهانی با سرما باعث انقباض و تنگ شدن رگ‌ها می‌شود و متعاقب آن گیرنده‌های حسی جدار رگ‌ها که خبر آسیب را به مغز می‌برند فعال شده و باعث درک درد می‌شود.

همیشه در گذر زمان تنها تفال به حافظ در فرهنگ عامیانه ما باقی مانده است. در ادامه فال حافظ مخصوص روز 5 تیرماه از نظر خوانندگان محترم می‌گذرد. فال به حافظ 5 تیرماه را بخوانید.

گرما زدگی موقعیتی حاد و تهدید کننده زندگی است که در این حالت سیستم تنظیم کننده دمای بدن، به دلیل قرار گرفتن طولانی مدت در هوای گرم یا تولید بیش از حد گرما در بدن یا وجود هر دو حالت، از کار می‌افتد.

سیگار‌های الکترونیکی دود خطرناک و سمی تنباکو را حذف می‌کنند و از این طریق به هزاران نفر کمک کرده‌اند که سیگار کشیدن را ترک کنند و باعث افزایش سلامت آن‌ها شده‌اند. ولی استنشاق بخار سیگار، همچنان می‌تواند حاوی مقدار کمی مواد شیمیایی، از جمله نیکوتین باشد که ممکن است خطرات مربوط به خودشان را داشته باشند.

افراد بالای 30 سال کمردرد بیشتری دارند. دیسک‌ها (بافت نرم و لاستیکی که استخوان‌های ستون فقرات را محافظت می‌کند) با افزایش سن از بین می‌روند. با ضعیف شدن و فرسودگی دیسک‌ها، درد و سفتی ایجاد می‌شود.

خرید مولتی ویتامین‌ها برای اکثر افراد به نوعی هدر دادن پول است و شواهد کمی نیز وجود دارد که این مکمل‌ها از بروز بیماری‌های مزمن جلوگیری می‌کند.

در گذر زمان تنها تفال به حافظ در فرهنگ عامیانه ما باقی مانده است. در ادامه فال حافظ مخصوص روز 4 تیرماه از نظر خوانندگان محترم می‌گذرد. فال به حافظ 4 تیرماه را بخوانید.

رولت مرغ یکی از انواع غذاهای مدرن و امروزی است که علاوه‌بر طعم خوب و دلچسبش ظاهر بسیار زیبایی دارد و برای پذیرایی در مهانی و جشن‌ها مناسب است.

"تام هانت" آشپز می‌گوید از روغن زیتون فرابکر برای اکثر موارد استفاده می‌کند. او تنها نیست "خوزه پیزارو" نویسنده کتاب " آشپزخانه خانگی اسپانیایی" نیز می‌گوید در 90 تا 95 درصد موارد از روغن زیتون استفاده می‌کند.

برای اکثر افراد اگر سطح LDL کمتر از 100 میلی گرم در دسی لیتر باشد از حمله قلبی و یا سکته مغزی جلوگیری می‌شود، اما در بیمارانی که بیماری قلبی شناخته شده دارند اکنون سطح کلسترول LDL کمتر از 70 میلی گرم در دسی لیتر را توصیه می‌کنند

عاملی که این روز‌ها باعث تشدید ریزش موی زنان و مدان شده است، کروناست. ویروسی که در بخش‌های قبلی کاملا در موردش توضیح دادیم.

"استو" و همکارانش پیش از این، پژوهش دیگری را در مورد سرطان پستان قابل متاستاز انجام داده بودند که طی آن، روند غیرمنتظره‌ای را تشخیص دادند. این پژوهش نشان داد که "سلول‌های توموری در گردش" (CTCs) شرکت‌کنندگان، یعنی سلول‌های ناشی از تومور‌های مهاجم، بیشتر هنگام شب تکثیر می‌شوند.

کیک آلبالو یکی از انواع کیک‌های میوه‌ای است که به دلیل داشتن آلبالوی تازه در ترکیباتش بسیار خوشمزه و معطر است و دستور پخت ساده‌ای دارد.

برخی از دانشمندان می‌گویند که چین و چروک‌های نوک انگشتان و پا‌ها ممکن است مانند آج‌های روی لاستیک‌ها یا کف کفش‌ها عمل کنند. کانال‌های ایجاد شده توسط چین و چروک‌ها به فشردن آب از نقطه تماس بین انگشتان و یک جسم کمک می‌کند.

طبق مطالعات انجام گرفته التهاب و قرمزی کف دست می‌تواند دلیل بر اختلال جدی عملکرد کبد باشد. این علامت به نام اریتم (التهاب) ثانویه کف دست شناخته شده است و در واقع نخستین علامتی است که نشان می‌دهد اختلالی در بدن رخ داده است.

گیاه دارویی ارگانو ویژگی‌های آنتی‌اکسیدانی، ضدالتهابی، ضد میکروبی، ضد نفخ، ادرارآور، معرق و خلط‌آور دارد.