پنج‌شنبه 7 بهمن 1400

فرهنگی وب‌گاه فرارو

فرهنگی وب‌گاه فرارو

محمد فاضلی استادیار دانشگاه شهید بهشتی از دانشگاه اخراج شد.

سرانه‌ی مطالعه‌ی مردم و اوضاع نشر کتاب در ایران به خودی خود تاسف‌بار بود تا این که مسائلی مثل تحریم و گرانی کاغذ و همه‌گیری کرونا هم به آن دامن زد.

محسن چاوشی، خواننده موسیقی پاپ، عکسی از کودکی خود را در اینستاگرامش به اشتراک گذاشت.

تک آهنگ «سرحال» جدیدترین آهنگ ایرج خواجه امیری با آهنگسازی بهنام خدارحمی است

شاید مفهوم بی‌نهایت را نشود در ذهن تصور کرد، اما وقتی به درون اتاق‌های آینه‌ای قدم بگذارید تجربه‌ای از فضای نامتناهی را خواهید داشت.

گرچه به طور طبیعی زیبایی و فیزیک در پی هم می‌آیند و صورت، قالب و کالبد نخستین مواجهه‌ی ذهن و زیبایی است، اما زیبایی ابعاد گسترده و پیچیده‌تری در وجه متافیزیکی و معنایی خود دارد، تا آنجا که صورت منهای معنا خیلی زود از دایره‌ی زیبایی بیرون انداخته می‌شود.

حسین علیزاده گفت: اگر به موسیقی توهین می‌شود به همه ما توهین شده است. من نمی‌دانم که چند سال یا چندین سال باید در این باره صحبت کنیم. ما در دنیا کشور‌های اسلامی زیادی داریم؛ در هیچ کدام از این کشور‌ها موسیقی تا این حد تحت فشار نیست. حتی الان طالبان هم کم کم کنسرواتوارهایش را باز خواهد کرد، چرا که باید حیات داشته باشد.

رامبد جوان در برنامه خندوانه گفت: من از سوسک می ترسم و مرحوم ارشا اقدسی به من اصرار می کرد که اجازه بده در یک برنامه یک محفظه شیشه ای پر از سوسک بیاورم و شما دستت را وارد محفظه کن تا ترست از بین برود.

معبد افسانه‌ای هرکول که در زمان فنیقی‌ها به ملکارت معروف بود، در زمان‌های قدیم یکی از مکان‌های زیارتی مهم به شمار می‌رفت. طبق اسناد کلاسیک، این معبد شاهد عبور شخصیت‌های تاریخی مانند ژولیوس سزار و هانیبال ژنرال کارتاژی [شهری باستانی در شمال آفریقا] بوده است و قدمت آن دست کم به قرن نهم قبل از میلاد مسیح بر می‌گردد.

علی پهلوان خواننده گروه آریان، یک سورپرایز ویژه برای هوادارانش داشت و امروز یکی از آهنگ‌های محبوب قدیمی‌شان را به همراه ساناز کاشمری و سیامک خواهانی، بازخوانی کرد و با انتشار در صفحه اینستاگرامش به اشتراک گذاشت.

ویدئویی دیدنی از شوخی جالب جناب‌خان با «پارسا پیروزفر» بازیگر سینما و تلویزیون را تماشا کنید.

تصویری از ارسلان قاسمی بازیگر جوان سینما و تلویزیون در کنار 3 بادیگارد را ببینید. منبع: چندثانیه

فراگنر تا سال 1989 در مقام استاد رشته ایران‌شناسی در دانشگاه‌های وین، فرایبورگ، برلین و برن به تدریس پرداخت و سپس از تا سال 2003 کرسی استادی ایران‌شناسی را در دانشگاه بامبرگ آلمان عهده‌دار بود. از سال 2003 تا اول ژانویه 2010 ریاست انستیتو ایران‌شناسی فرهنگستان علوم اتریش به او واگذار شد.»

در سال 1997، داستان سرگذشت حیرت‌انگیز میشا دفونسکا در همه جای دنیا سر زبان‌ها افتاد. ماجرا به کودکی او برمی‌گشت؛ زمانی که اروپا تحت اشغال نازی‌ها بود. گفته میشد که او به شکلی معجزه‌آسا از هولوکاست جان سالم به در برده است. اما بعد از منازعه‌ای که بین فونسکا و ناشر خاطراتش پیش آمد، یک بلژیکی بازمانده از هولوکاست به تحقیق درباره ادعا‌های او پرداخت و حقایقی شوکه‌کننده را کشف کرد.

سهراب خسروی، تدوین‌گر سریال «جزیره» ویدئوی منتشر شده با عنوان «سوتی وحشتناک» میترا حجار در این سریال را ناشی از شیطنت می‌داند.

سوسن پرور بازیگر سریال‌های «بزنگاه» و «کلبه عموپورنگ» است.