فرهنگی وب‌گاه فرارو

فرهنگی وب‌گاه فرارو

فرزانه معصومیان گوینده ومجری تلویزیون بر اثر کرونا درگذشت

فرزانه معصومیان بر اثر ابتلاء به کرونا درگذشت.

«قهرمان» از اروپا به اسکار می‌رود؟

مطابق قوانین جدید آکادمی اسکار، فیلم‌ها درصورت اکران در کشوری غیراز کشور مبدا نیز می‌توانند واجد شرایط رقابت در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی جوایز سینمایی اسکار شوند. این موضوع از این نظر اهمیت دارد که تا پیش از این صحبت‌هایی درباره اکران «قهرمان» در ایران شده بود.

وقتی خبرنگاری روح سلینجر را دزدید!

او در این سال‌ها درخواست‌های زیادی از طرف خریداران بالقوه داشته، اما به‌دلیل احساس گناه تمام این پیشنهادات را رد کرده است. او به بلومبرگ گفت: در سال‌های پس از این ماجرا، به طرز وحشتناکی بار‌ها و بار‌ها پشیمان شدم. گاهی نیمه‌شب از خواب بیدار می‌شوم و با خودم فکر می‌کنم من آن را دزدیدم. من صدای او را دزدیدم.‌

تاریخ به روایت «گنج قارون»

حسن حسینی منتقد سینما گفت: به پشتوانه تجربه چندین و چند ساله مطالعه سینمای فارسی می‌توانم مدعی شوم که فیلم فارسی معدنی مملو از رگه‌های غنی برای پژوهش در فرهنگ عامه، فهم باور‌ها و تمایلات بدنه جامعه و البته کش‌و‌قوس‌ها و التهابات روان جمعی است. مصادیق فراوانند.

محمود دست‌پیش، شاعر سرود «خلبانان، ملوانان» درگذشت

زنده یاد محمود دست‌پیش، استاد برجسته زبان و ادب آذری و پارسی بود. این شاعر در سال 1313 در باکو متولد شد. او از شاعران ترک‌زبان ایران بود.

بازیگر سریال «بریکینگ بد» درگذشت

گرنت در سال 1936 در ایالت اکلاهما متولد شد و در جریان جنگ کره در نیروی دریایی آمریکا خدمت کرد. حرفه بازیگری گرنت با تبلیغ خودروی کرایسلر آغاز شد و در اواخر دهه 80 میلادی به عنوان هنرپیشه جلوی دوربین ظاهر شد.

محمود دست‌پیش؛ استاد زیان و ادبیات آذری و فارسی درگذشت

محمود دست‌پیش، شاعر و چهره پیشکسوت زبان و ادبیات آذری و فارسی در سن 87سالگی از دنیا رفت.

گریم بازیگر جدید «کلبه عموپورنگ»

نعیمه نظام‌دوست پس از همکاری در مجموعه‌های «محله گل و بلبل» و «بچه محل» این بار به «کلبه عمو پورنگ» پیوست.

وقوع حادثه‌ای جدی برای ارشا اقدسی در لبنان؛ ارشا به کما رفت؟

رئیس انجمن بدلکاران سینما: ارشا اقدسی را بعد از چپ شدن، بیهوش از ماشین بیرون می‌آورند و تا همین لحظه هم به هوش نیامده است؛ او در کما به سر می‌برد.

(ویدئو) سخنان تلخ شقایق دهقان پس از سه بار ابتلا به کرونا

صحبت‌های شقایق دهقان در مورد ابتلای چندباره به ویروس کرونا را در ادامه ببینید و بشنوید.

یادداشت ناصرفکوهی برای درگذشت جلال ستاری

باور دارم که با بیش از صد تالیف و ترجمه به زبان فارسی، و شناساندن صد‌ها نویسنده و متفکر به ایرانیان و تحلیل و تفسیر هزاران گره ناگشوده روایت‌ها و افسانه‌های این سرزمین غریب، فرهنگ ایران یکی از بزرگترین، پاک‌ترین و زیباترین اندیشه‌های خلاق خود را از دست داد.

جلال ستاری از دنیا رفت

از آثار جلال ستاری می‌توان به «جان‌های آشنا»، «افسون شهرزاد»، «پژوهشی در اسطوره گیلگمش و افسانه اسکندر»، «آیین و اسطوره در تئاتر»، «نمایش در شرق» و ترجمه‌هایی مثل «اسطوره‌های عشق»، «دانش اساطیر»، «تأثیر سینما در کودک و نوجوان» و... اشاره کرد.

نتفلیکس، ملکه جدید بریتانیا را معرفی کرد

ایملدا استانتون 65ساله نقش کلر فوی و اولیویا کولمن را بازی می‌کند که در سری‌های قبل این سریال نقش ملکه را برعهده داشند.

ناگفته‌های مهران غفوریان درباره سریال «زیر آسمان شهر»

غفوریان که مهمان برنامه «14 اینچ» آی فیلم بود، در پاسخ به این سوال امین زندگانی که چرا یوسف تیموری در فصل دوم «زیر آسمان شهر» حضور نداشت؟ توضیح داد: یوسف چند روزی نبود. یک هفته‌ای دنبالش می‌گشتیم و پیدایش نمی‌کردیم. این اولین بار است که این را مطرح می‌کنم.

پیام احساسی فرشته حسینی برای پدرش بر سر سفره عقد

فرشته حسینی تصویری از پدرش بر سر سفره عقد منتشر کرد

حمله دو بازیگر «یاور» به نویسنده سریال

وقتی ما برای تولید یک کار هزینه می‌گذاریم و اسمش را مناسبت می‌گذاریم و وقتی این مناسبت می‌شود ایام ماه مبارک رمضان، شب‌هایی که همه کنار هم هستند، چرا باید اینقدر عجله وجود داشته باشد؟ چرا باید برای ساخت یک کار به روز ضبط و پخش کنیم؟ نگران این باشیم که مبادا زمانمان کم شود و کار نرسد؟