جمعه 7 مهر 1402

فرهنگی وب‌گاه فرارو

فرهنگی وب‌گاه فرارو

این مطالعه شامل 147 نفر بود که با Piqray تحت درمان قرار گرفتند. از این تعداد، بیش از 80 درصد به قند خون بالا (هیپرگلیسمی) مبتلا شدند و حدود 40 درصد به هیپرگلیسمی جدی مبتلا شدند.

نتایج تحقیق جدید نشان می‌دهد که قرار گرفتن زنان در معرض مواد شیمیایی با خطر سرطان مرتبط است.

این جانداران باستانی چشمان کریستالی داشتند و هنوز به عنوان یک راز از این چشم‌ها صحبت می‌شود. طبیعت چندین رویکرد و تکامل وحشیانه را برای مشکلات زندگی در طول زمان امتحان کرده است و یکی از این رویکرد‌ها در مورد بینایی است.

بازی یکی از اجزای مهم رفتار حیوانات است که به گونه‌های متفاوت از ساختار‌ها و پیوند‌های اجتماعی کمک می‌کند عملکرد‌های شناختی و توانمندی‌های فیزیکی‌شان را بهبود ببخشند. با این حال ما انسان‌ها فهم کاملی از بازی حیوانات نداریم.

«چای فقط باید سیاه باشه! چای که سیاه نباشه چای نیست!» چای سیاه به عنوان یک نوشیدنی اصیل و موردپسند اکثر افراد همیشه از محبوبیت خاصی برخوردار است. اما همانطور که چای سیاه هم یک گیاه است از بقیه گیاهان نیز می‌توان به عنوان چای و نوشیدنی استفاده کرد. گیاهانی که هر کدام فواید خاص خودشان را دارند و اگر به آن‌ها توجه بشود می‌توانند نقش مهمی در سلامت شما بازی کنند.

تورم ناشی از بیماری نادر، باعث شده است که بالاتنه و بازو‌های یک نوزاد در مقایسه با بقیه بدنش به طور نامتناسبی حجیم شوند.

حدود 5 یا 10 سال قبل از ظاهر شدن سایر علائم در بیماران پارکینسون، یک اختلال خواب خاص رخ می‌دهد که در طی آن بیمار به شدت رویا‌هایی می‌بیند، فریاد می‌زند یا با مشت به دیوار می‌کوبد.

ویتامین B 6 یکی از ویتامین‌های گروه B و ویتامینی بسیار ضروری برای بدن است.

با توجه به شیوع بالای اضافه وزن و چاقی در جامعه، نقش باور‌ها و عادت‌های تغذیه‌ای اشتباه در فرهنگ غذایی برخی خانواده‌ها باید مورد توجه ویژه قرار گیرد؛ چرا که با توجه به نهادینه شدن این باور‌های غلط تغذیه‌ای در فرهنگ غذایی، می‌تواند بدن را به سمت اضافه وزن و چاقی پیش ببرد.

عناب دارای خواص ضد التهابی است؛ این‌ها ممکن است به سم زدایی خون کمک کنند.

مشکلات واژه‌یابی در همه سنین رخ می‌دهد، اما با افزایش سن بیشتر اتفاق می‌افتد. این وضعیت در افراد مسن می‌تواند باعث ناامیدی و اضطراب در مورد احتمال ابتلا به زوال عقل شود با این حال این وضعیت همیشه دلیلی برای نگرانی نیست.

حتما برای شما هم پیش آمده است که علی‌رغم چند روز استراحت در خانه و یا کمتر کار کردن، اما همچنان خسته باشید؛ خستگی مزمن یا طولانی مدت در بسیاری از موارد ناشی از استرس، عدم خواب کافی، رژیم غذایی ضعیف و سایر عادات غلط در زندگی است.

قسمت‌هایی از مرغ مانند بال و گردن، دل و جگر و سنگدان، پوست و دنبالچه و پای مرغ توسط خانوار‌ها مصرف می‌شود، ولی قسمتی از مرغ به دلیل عوارض خطرناک نباید مصرف شود.

بادموجون کباب غذایی بسیار لذیذ است که می‌تواند مورد توجه دوستداران بادمجان باشد.

به گفته محققان، افرادی که در طول روز بیش از 30 دقیقه چرت می‌زنند، بیشتر در معرض خطر چاقی و فشار خون بالا قرار دارند. آن‌ها خاطرنشان کردند کسانی که چرت‌های کوتاه‌تری دارند، کمتر در معرض فشار خون بالا هستند.

همیشه در گذر زمان تنها تفال به حافظ در فرهنگ عامیانه ما باقی مانده است. در ادامه فال حافظ مخصوص روز 6 مهرماه 1402 از نظر خوانندگان محترم می‌گذرد. تفال به حافظ 6 مهرماه را بخوانید.