پنج‌شنبه 7 بهمن 1400

فرهنگی وب‌گاه عصر ایران

فرهنگی وب‌گاه عصر ایران

گزارشی از برنامه فعالیت گالری‌ها و نگارخانه‌های شهر تهران در آخر هفته.

نمایش «بچه» پنجمین همکاری نغمه ثمینی و افسانه ماهیان است که با بازی مهران نائل، شیوا فلاحی و فاطمه معتمدآریا روی صحنه خواهد رفت.

اگر مسافری کامل واکسینه نشده باشد و یا به یکی از این واکسن‌ها دسترسی نداشته و یا به کووید -19مبتلا شده و بهبود یافته و فقط یک دُز از دو دُز این واکسن‌ها را تزریق کرده است، همچنان می‌تواند به انگلستان سفر کند، اما باید قوانین ورود واکسینه‌نشده‌ها را رعایت کند.

پیش از این اسکات استوبر مدیر نتفلیکس گفته بود کارهای زیادی برای پیش تولید این فیلم انجام شده و برای گریم و صدا تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

«سوزان ساراندون» تاکنون پنج بار نامزد جایزه اسکار شده که چهار نامزدی او بین سال های 1992 تا 1995 متوالی بودند.

این مجموعه نمایشی با عروسک‌های جدید، به کارگردانی و اجرای ایرج طهماسب و تهیه‌کنندگی حسن خدادادی، برای پخش در بهار 1401 ساخته می‌شود.

وقتی نوع نگاه مثل سالن مرغ‌داری باشد بی حساب و کتاب دانشگاه تأسیس می‌کنند. در آن جاهای بی حساب و کتاب مدرکی می‌گیرند و بعد خیز برمی‌دارند دانشگاه‌های ریشه‌دار و معتبر را تسخیر کنند. پس کسانی را کنار می گذارند تا جا برای خودشان باز شود!

در راستای تکریم هنرمندان پیشکسوت که عمری را در این راه صرف کردند، تلاش می‌کنیم خدمات مضاعفی از سوی صندوق به آنها ارائه دهیم.

سینمای ایران پیش از این یک بار در سال 2012 با فیلم «جدایی» موفق به کسب جایزه سزار بهترین فیلم خارجی شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت اینترنتی تیوال نسبت به خرید بلیت این نمایش که با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی به روی صحنه می رود، اقدام کنند.

این دوره‌های آموزشی نیز با هدف آشنایی با استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های کوچک و متوسط با موضوع مالکیت فکری برگزار می‌شود و طیف وسیعی از موضوعات از مالکیت فکری اعم از ثبت اختراعات، کپی‌رایت، علایم تجاری و نشانه‌های جغرافیایی را در بر می‌گیرد.

رامبد جوان می‌گوید مردم به او می‌گویند بی دغدغه.

تامین تهویه، فاصله گذاری اجتماعی، تزریق واکسن و استفاده از ماسک در جشنواره فجر باید کنترل شود. این سخت‌گیری‌ها احتمالا در سالن‌های عادی سینما و تئاتر و کنسرت‌های عادی هم اعمال خواهد شد.

اغلب اساتید بزرگی که در این دانشگاها بودند، به لحاظ اینکه به عقایدشان احترام گذاشته نشده و یا اینکه کار هنرشان مورد تأیید قرار نگرفته، گذاشتند و رفتند. به قول معروف تعدادشان انگشت شمار و محدود است که این خیلی مهم است.

سال‌های دورتر از امروز یکی از مسئولان محترم فرهنگی در جمع فیلمنامه‌نویسان گفت سانسور را خودتان قبول کردید و ذهن و فکر و احساس‌تان عوض شده. من گفتم من دیگر رویاها و خواب‌هایم سانسور می‌شود. حتی در خواب می‌دانم به چه چیزهایی و چرا نزدیک نشوم. ی