سه‌شنبه 27 اردیبهشت 1401

فرهنگی وب‌گاه عصر ایران

فرهنگی وب‌گاه عصر ایران

به مناسبت روز جهانی موزه و آغاز هفته میراث‌فرهنگی، روز چهارشنبه 28 اردیبهشت ماه بازدید از موزه‌ها، مجموعه‌های تاریخی و فرهنگی و بناها و محوطه‌های تاریخی تحت پوشش این وزارتخانه رایگان است.

دادگاهی در ایران در حال رسیدگی به پرونده ای است که یک دانشجوی سابق فرهادی به نام آزاده مسیح زاده فرهادی را متهم کرده که ایده فیلمش را از مستندی که در سال 2014 در کارگاهی در تهران ساخته بود کپی کرده است.

بسیاری از اطلاعاتی که شما داده‌اید، نادرست بود و بعدا در رسانه‌ها اصلاح شد. بنابراین فکر می‌کنم باید با توجه به اطلاعات صحیح، وضعیت را اصلاح کنیم.

روز جهانی ارتباطات را باید تبریک گفت. باید جشن گرفت. چون اگر نبود پشت دیوار می‌ماندیم. با وسایل ارتباطی بود که پل زدیم.

هفتاد و پنجمین جشنواره فیلم کن از امروز 27 اردیبهشت (17 می) کلید می‌خورد و تا 7 خرداد (28 می) در جنوب فرانسه ادامه خواهد داشت.

در جشن قهرمانی پورتو هنگام ورود مهدی طارمی موسیقی بوشهری پخش شد.

این طرح به بهانه سامان‌دهی به فضای مجازی تصویب شده است تا صدا و سیما به بحث تولید محتوای برنامه‌های برون‌سازمانی ورود کند.

ولفگانگ ونگنروت رهبر ارکستر آلمانی که طی تعطیلات عید فطر به مدت سه شب به همراه ارکستر سمفونیک تهران به روی صحنه رفت.

برگزیدگان جوایز آکادمی فیلم کوتاه ایران 31 اردیبهشت معرفی می شوند، تله تئاتر شام آخر در آخرین مراحل فنی، برنامه ای برای آیین نکوداشت بهرام بیضایی و.... از جمله خبرهای دریافتی سینما و تئاتر است.

فرشته حسینی، عکسی از خود را در کنار صدف عسگری، با پوششی متفاوت، در اینستاگرامش به اشتراک گذاشت.

کاخ مرمر که موزه هنر ایران نام گرفته همه روزه از ساعت 9صبح تا 15عصر امکان بازدید دارد و ارائه کارت ملی برای حضور در این مجموعه تاریخی، الزامی است.

هیچ قانون و سهمیه ای برای برابری جنسیتی وجود ندارد و فکر نمی‌کنم در مجموع پنج فیلم از 21 فیلمی که در رقابت توسط زنان کارگردانی شده‌اند، «آنقدر کم» باشد

روزگاری مردمانی در ایران زندگی می‌کردند که پری‌ها را می‌پرستیدند. آن ها که بودند و چه شدند؟

از علیخانی باید پرسید چرا او احساس می‌کند که برخی اتفاقات را فقط او متوجه شده است و تا او توضیح ندهد دیگران درک نمی کنند؟

حمید صفت خواننده و ترانه‌سرای موسیقی رپ در یکی از نقش های اصلی مجموعه تلویزیونی با نام موقت «طلاق» به نویسندگی و کارگردانی ابوالقاسم طالبی بازی کرد.

در این که حبیب یغمایی نقل کرده هیچ تردیدی نیست. از این رو برای نپذیرفتن اصالت ادعا یا باید در قول یغمایی شک کنیم به این معنی که دروغی را به فروغی نسبت داده یا ادعای فروغی را در راستای شخصیت سیاسی او بدانیم نه وجه فرهنگی او.