جمعه 7 مهر 1402

اجتماعی خبرگزاری تسنیم

اجتماعی خبرگزاری تسنیم

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از وقوع آتش‌سوزی در میدان نوبنیاد خبر داد.

بر اساس آنچه سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات اعلام کرده است؛ بالاترین نمره تراز اخذ شده در آزمون وکالت کانون‌های وکلای دادگستری که مرداد ماه گذشته برگزار شد؛ 12483 بود.

در آستانه روز آتش‌نشان، دیوارنگاره میدان انقلاب تغییر کرد.

یک کارشناس آموزشی گفت: در طول 5 سال گذشته کمترین سهم رتبه‌های برتر کنکور مربوط به مدارس دولتی عادی بوده است آن هم در شرایطی که بیشترین دانش‌آموزان در این مدارس تحصیل می‌کنند.

سخنگوی سازمان فضایی ایران گفت: پرتاب ماهواره نور 3 با وزنی حدود 32 کیلوگرم، آغاز پرتاب‌هایی است که برای امسال پیش‌بینی شده و در سال 1402 چندین پرتاب دیگر شامل پرتاب‌های آزمایشی و عملیاتی در پیش داریم.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس‌جمهوری بر ضرورت تخصیص بازارهای بزرگ وزارتخانه‌ها و دستگاه‌ها به شرکت‌های دانش‌بنیان تأکید کرد.

روابط عمومی برج میلاد اعلام کرد: همزمان با روز آتش‌نشانی و ایمنی از مجموعه گردشگری برج میلاد رایگان خواهد بود. همچنین به مناسبت هفته گردشگری مراجعه کنندگان می‌توانند از تخفیف 50 درصدی استفاده کنند.

زن جوان که در صحنه سرقت کیف‌قاپی باعث مرگ سارق جوان شده بود، با تلاش بازپرس جنایی موفق شد رضایت اولیای دم را به شرط پرداخت دیه جلب کند.

مدیرکل روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی از وصول 86 میلیاردی پرونده قاچاق فراورده‌های نفتی دو شرکت پتروشیمی در استان قزوین خبر داد.

دادستان کل کشور در جریان بازدید مشترک با دادستان تهران از اداره‌کل گمرک تهران، برای انجام فرایند ترخیص 4 هزار و 264 کِشنده از گمرکات، مهلت 2 هفته‌ای داد.

یک استاد دانشگاه گفت: تفاوت نمرات طبقه پایین و بالای اقتصادی دانش‌آموزان ایران در آزمون پرلز 112 نمره بود در حالیکه تفاوت معدل این طبقات در کل آزمون پرلز 86 نمره بود و این نشان می‌دهد دانش‌آموزان طبقات پایین نمی‌توانند رشد کنند.

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره‌برداری مترو تهران گفت: مسافران می‌توانند برای پیگیری اشیا گمشده خود در ساعات اداری با شماره تلفن‌های 33900172 و 339001 تماس برقرار کنند.

توافق‌نامه تدوین دانشنامه حقوق بشر اسلامی در نشست سه‌جانبه میان ستاد حقوق بشر، جامعه المصطفی (ص) و پژوهشگاه قوه قضاییه امضا شد.

رئیس قوه قضائیه گفت: دشمنان کشور و نظام ما درصدد ایجاد اختلاف و افتراق میان مردم ایران اسلامی هستند؛ آن‌ها به ایجاد نزاع میان طوایف مختلف و شیعه و سنی دل بسته‌اند.

صبح امروز ماموران نوپو توانستند قاتلان شهید ستوان‌یکم علی غلامی و شهید ستوان‌سوم سلمان غریبی که در ایذه به شهادت رسیده بودند را دستگیر کنند.

دادستان تهران از اجرای حکم قصاص نفس قاتل سرباز وظیفه شهید عبدالجبار مختوم‌نژاد به درخواست اولیای دم خبر داد.