اجتماعی خبرگزاری تسنیم

اجتماعی خبرگزاری تسنیم

رئیس شورای شهر تهران از لغو جلسه فردا شورای شهر تهران به دلیل ابتلاء یکی از اعضای شورای شهر به ویروس کرونا خبر داد.

به همت خیران در نیمه نخست سال جاری تعداد 3 هزار و 809 زندانی جرایم غیرعمد از بند حبس آزاد و به آغوش گرم خانواده بازگشته‌اند؛ در فهرست آمار استان اصفهان با فراهم کردن زمینه آزادی 425 محکوم مالی و بدهکار دیات در صدر جدول و جلوتر از تهران قرار گرفت.

مالک "فرش تابان مهر" گفت: در پی دعوت مسئولان دولت ایران برای اشتغالزایی و تولید به کشور آمدم اما حالا نه تنها کارخانه فعالی ندارم بلکه سرمایه خود را نیز از دست داده‌ام! حالا برای حل مشکلات این تولیدکننده، جلسه‌ای در دادستانی کل کشور برگزار شد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور از تحصیل رایگان معلولان و فرزندان تحت پوشش بهزیستی در دانشگاه‌ها خبر داد.

طبق آخرین آمار تاکنون 33 میلیون و 311 هزار نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد یک میلیون و 2 هزار نفر جان خود را از دست دادند.

رئیس پلیس راهور تهران با اشاره به توقیف روزانه 150 تا 200 دستگاه موتورسیکلت متخلف در تهران، گفت: برخی از موتورسیکلتهای توقیف شده تا هشت سال در پارکینگها مانده و صاحبان آنها برای ترخیص مراجعه نمی‌کنند.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی از به رای گذاشتن طرحی تحت عنوان "جهش تولید دانش‌بنیان" در آینده‌ای نزدیک در مجلس شورای اسلامی خبر داد.

به کودکان اسکاتلندی از مهدکودک یاد داده می‌شود که تمام انواع خانواده برابر هستند! یعنی اگر یک زن تنها بخواهد صاحب فرزند شود، این نوع خانواده فرقی با دیگر خانواده‌ها ندارد! بر اساس تمام ملاک‌ها این امر عواقب بسیار بدی را برای کودکان خواهد داشت.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از پیشنهاد افزایش 50 درصدی حقوق کارگران در بودجه سال آینده به دولت خبر داد و گفت: حقوق و مزایا برای کارگران در سال آینده باید با افزایش قابل‌توجهی همراه باشد.

مدیرکل آموزشهای شهروندی شهرداری تهران آخرین وضعیت اقدامات صورت گرفته برای اجرای طرح "شهر دوستدار کودک" را تشریح کرد.

مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان از طراحی و معرفی استاندارد ملی سیستم امنیت الکترونیک موزه‌ها در کشور خبر داد که تاثیر زیادی در بازگشت اشیای قیمتی موزه‌ها از خارج از کشور دارد.

براساس برآوردها، میانه سنی ایران در سال 1329 حدود 22 سال، در سال 1395، 30 سال و در سال 1398، 32 سال بوده است؛ این شاخص در سال 1404 به حدود 36 سال و در سال 1429 به بیش از 45 سال افزایش می‌یابد که نشان‌دهنده سالخورده شدن جمعیت کشور است.

دانش‌آموزان ایرانی در المپیاد جهانی ریاضی، 6 مدال کسب کردند و با 5 پله صعود در جایگاه 18 جهان قرار گرفتند.

جدول زمانی آموزش تلویزیونی دروس دانش‌آموزان برای روز دوشنبه 7 مهر 99 اعلام شد.

رئیس کلانتری 105 ثنایی از بازداشت دو سارق زورگیر خبر داد و گفت: از این متهمان قمه آغشته به خون کشف شد.

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین مصادیق گردشگری پایدار، اکوتوریسم یا طبیعت‌گردی است، گفت: اولویت نهادن حمایت از طبیعت بکر ایران و ارتقای معیشت جوامع بومی و محلی، منجر به رونق بیشتر صنعت گردشگری در کشور می‌شود.