پنج‌شنبه 7 بهمن 1400

اقتصادی وب‌گاه الف

اقتصادی وب‌گاه الف

رییس کل سازمان خصوصی سازی گفت: سهامداران سهام عدالت پیش از پایان سال سود سهام عدالت دریافت خواهند کرد.

رصد اقتصادآنلاین از بازار خودرو نشان می‌دهد که محصولات خانواده سمند با نوسان قیمت جزیی (نسبت به هفته گذشته) روانه بازار شد.

براساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر امروز (هفتم بهمن 1400) قیمت هر قطعه سکه طرح جدید به 12 میلیون و 270 هزار تومان و سکه طرح قدیم به 12 میلیون و 100 هزار تومان رسید.

نایب رئیس کمیسیون بودجه مجلس از تصویب جزئیات جدید بودجه 1401 خبر داد و گفت: حداقل حقوق در سال آینده 5.6 میلیون تومان تعیین شد.

شرکت ملی نفت در واکنش به زیر سوال بردن بیانات رئیس‌جمهور درباره افزایش 40درصدی صادرات نفت از سوی فعالان سیاسی و رسانه‌های اصلاح‌طلب، از مستند بودن افزایش صادرات نفت کشور و اطلاع نهادهای نظارتی از آن خبر داد.

رصد بازار پرتیراژهای ایران خودرو نشان دهنده آن است که ایران خودرویی ها هم رشد قیمت داشته‌اند و هم با افت قیمت روبرو بوده‌اند.

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور اعلام کرد: تیم اقتصادی دولت در حمایت از بورس مصمم و هماهنگ است.

روابط عمومی بانک ملی ایران اعلام کرد، «حدود 64 درصد شرکت نساجی مازندران در زمان واگذاری سهام آن به سرمایه‌گذار خارجی، به شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی و شرکت مدیریت سرمایه گذاری بانک ملی ایران (مؤسسه همیاری کوثر) تعلق داشته است.»

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: هم‌اکنون هیچ‌گونه مشکلی برای تولید نفت وجود ندارد و بر اساس تعهد و مأموریت، شرکت ملی نفت ایران باید تا پایان اسفندماه، ظرفیت تولید نفت را به‌میزان پیش از تحریم‌ها برساند.

بنا به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، برخی واحدهای نهضت ملی مسکن که از قبل شروع شده، طی ماه‌های آینده قابلیت بهره‌برداری و تحویل به متقاضیان را خواهد داشت.

مشاهدات میدانی حاکی از افزایش قیمت برخی از صیفی جات در بازار است.

پیش‌بینی‌ها از افزایش مصرف گاز در روزهای آینده خبر می‌دهد این در حالیست که تابستان امسال هم بنگاه‌های تولیدی و اقتصادی بیش از هر زمان دیگری با چالش مقطعی بحران قطعی برق و انرژی روبرو بودند.

طبق اعلام بانک مرکزی، در دی ماه امسال متوسط قیمت یک متر مربع مسکن در شهر تهران، 32 میلیون و 940 هزار تومان بوده که نسبت به ماه قبل و مدت مشابه سال قبل به ترتیب 1.1 و 20.3 درصد افزایش یافته است.

در حالی که کیفیت هم‌اکنون هوای پایتخت 137 و در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است، کیفیت هوا در 14 ایستگاه در شرایط قرمز و ناسالم برای همه گروه‌ها قرار دارد.

کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام شروع بارندگی‌ها از غرب کشور از امشب، از نفوذ سامانه پرفشار سرد و کاهش هفت درجه‌ای دما در روزهای جمعه و شنبه در برخی نقاط خبر داد.