جمعه 7 مهر 1402

اقتصادی وب‌گاه الف

اقتصادی وب‌گاه الف

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه اختلافی با وزیر اقتصاد در ارتباط با سیمان و فولاد ندارم، گفت: اگر وزیر اقتصاد با عرضه فولاد و سیمان در بورس مخالفت می کرد، تعجب می کردم.

رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: در حال حاضر برخی شرکت‌ها با خرید ارز صادراتی محصولاتی مثل قیر و یا خشکبار توانسته‌اند خودروی خود را وارد کشور کنند.

استاندار مازندران گفت: لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری سه لکه‌ای مازندران پس از چند مرحله رفت و برگشت به مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان بالاخره به به تایید شورای نگهبان رسیده و حالا امکان برخورداری از مزایای منطقه آزاد تجاری در سه نقطه ساحلی به مساحت مجموع یک‌هزار و 605 هکتار فراهم شده است.

در چارچوب توافقات مسولان بانک‌های مرکزی ایران و قطر، ظهر امروز پنجشنبه جلسه تخصصی مسولان دو بانک قطری و 6 بانک ایرانی در دوحه برگزار و بر اساس دستور کار مشخص، استفاده از منابع ارزی منتقل شده به 6 بانک ایرانی در قطر وارد مرحله عملیاتی شد.

قایق‌ها و لنج‌ها با مجوز شیلات با ابزار ترال به صید پرداخته و کف خلیج فارس را شخم می‌زنند تا میگو صید کنند ولی این شیوه صید عامل نابودی نسل بسیاری از آبزیان است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه می‌توانیم به قطب فناوری منطقه تبدیل شویم، گفت: دیگر هیچ رانتی برای خودروسازان در کار نیست، شرکت‌ها باید روی پای خودشان بایستند و فقط بخاطر جبران وضعیت جهانی تعرفه در نظر می‌گیریم.

طی مراسمی با حضور وزیر راه و شهرسازی 10 هزار واحد مسکن مهر 4 فاز شهر جدید پردیس با امکانات زیربنایی و روبنایی افتتاح شد.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب‌وفاضلاب کشور گفت: میزان پرتی شبکه آبرسانی در کشور 25 درصد است که امیدواریم با اقدامات انجام شده این عدد کاهش یابد.

وزرات جهاد کشاورزی قیمت خرده فروشی (مصرف کننده) شکر و روغن را اعلام کرد.

دبیر ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید از شناسایی قوانین مزاحم و معرفی آنها خبر داد و گفت: هیچ بانکی حق تملک یا تعطیلی واحدهای صنعتی را ندارد

قیمت اوراق تسهیلات مسکن در مقایسه با اواخر مرداد تقریبا 2.4 درصد کاهش یافته و هم‌اکنون برای دریافت وام 960 میلیون تومانی مسکن زوجین باید 168 میلیون و 576 هزار تومان هزینه کرد.

قیمت انواع سکه در جریان معاملات امروز بازار ارز و طلا کاهش یافت.

شاخص کل بورس امروز برخلاف روزها و هفته گذشته روند صعودی داشت و با افزایش ناچیزی در آخرین روز این هفته مواجه شد.

تازه دو سال از ورود سیمان به بورس کالا گذشته که برخی افراد به دنبال خروج این کالا از بازار سرمایه هستند. امروز اما وزیر اقتصاد، بورس را بستری شفاف دانست و رسما اعلام کرد که دولت برنامه‌ای برای خروج سیمان از بورس ندارد.

در دیدار مشترک رئیس‌کل بانک مرکزی کشورمان و رئیس بانک مرکزی قطر، توافقات لازم در خصوص شروع عملیات بانکی به‌منظور استفاده از منابع ارزی منتقل‌شده به 6 بانک ایرانی در قطر به‌عمل آمد.