یک‌شنبه 16 بهمن 1401

اقتصادی وب‌گاه الف

اقتصادی وب‌گاه الف

وزیر بهداشت گفت: مطابق قانون، اجبار بیماران به پرداخت نقدی هزینه ویزیت و استفاده نکردن از کارتخوان توسط پزشکان، تخلف است و قانون نیز نحوه برخورد را مشخص کرده است.

نمایندگان مجلس ماده ای را تصویب کردند که به موجب آن اگر هر معامله ای به هر دلیلی فسخ شود، مالیات بر عایدی آن معامله برگردانده می شود.

مدیر روابط عمومی مرکز ملی رقابت ضمن اشاره به اصلاح قیمت خودرو طبق ضوابط سازمان حمایت، گفت: دیگر هیچ خودرویی اعم از وارداتی، مونتاژی و داخلی در بورس عرضه نخواهد شد و فروش از طریق سامانه است.

نماینده کارگران در شورای‌عالی کار درباره برگزاری جلسه کمیته مزد گفت: مقرر شد از جلسات بعدی کمیته دستمزد داده‌های لازم برای عدد و رقم سبد معیشت از سوی نمایندگان دولتی ارائه شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه الزهرا بر این باور است که طرح مولدسازی دارایی‌های دولتی اعلام ورشکستگی مالی عمومی است و در نتیجه خشک شدن ظرفیت‌های درآمدزایی سنتی در کشور مطرح شده‌است.

کارشناسان محاسبه تورم سبد معیشت خانوارهای کارگری در جریان تعیین دستمزد را ضروری دانسته و تاکید دارند که سبد معیشت و رقم دستمزد سال آینده باید عادلانه و منطبق با واقعیات روز جامعه و در جهت حفظ قدرت خرید کارگران تعیین شود.

مبنای پرداخت عیدی کارگران در صورتی که یک سال کامل در محل کار خود سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند مشخص شده است.

رئیس سازمان امور مالیاتی جزئیات نحوه تحقق درآمدهای مالیاتی در سال آینده را تشریح کرد.

در دستورالعمل جدید شورای رقابت شرایط خرید خودرو از سوی متقاضیان اعلام شد.

رئیس سازمان مالیاتی رقم پرونده های بلاتکلیف مالیاتی را بالغ بر 213 همت اعلام کرد و گفت: سود سپرده های بانکی از مالیات معاف است و فعلا هیچ بحثی از حذف معافیت مذکور مطرح نشده است.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی از محکومیت یک شرکت خودروسازی به 14 هزار میلیارد تومان جریمه به دلیل گران فروشی خبر داد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در طرح مالیات بر عایدی سرمایه هدف کسانی هستند که سرمایه‌های کلانی را وارد بازارها می‌کنند و بالغ بر 95 درصد از مردم، مشمول این نوع مالیات نمی‌شوند.

هزینه‌های مسکن بار سنگینی بر دوش خانوارهای یونانی وارد می‌کند.

اجرا نشدن ماده 4 قانون جهش تولید و تامین مسکن مبنی بر تامین مالی ساخت واحدهای مسکونی از طریق نظام بانکی مهمترین عامل کند شدن روند ساخت مسکن در کشور به حساب می‌آید.

شرکت ملی پخش و پالایش نفت ایران در هفته های آینده عملیات 100 روزه نوسازی بزرگ ترین مجتمع پالایشی ونزوئلا را برای افزایش ظرفیت پالایش نفت خام و تولید سوخت این کشور جنوب آمریکا، آغاز خواهد کرد.

وزیر نفت از مشتری‌های فراوان برای نفت سبک ایران خبر داد و گفت: امسال تولید نفت سبک ایران 200 هزار بشکه افزایش یافته است.