چهارشنبه 6 مهر 1401

فرهنگی وب‌گاه خبر آنلاین

فرهنگی وب‌گاه خبر آنلاین

ایسنا نوشت: کمپانی نتفلیکس اعلام کرد شکایت خود را از سازندگان موسیقی غیررسمی و ساخته شده بر اساس سریال معروف «بریجرتون» لغو کرده است.

ایسنا نوشت: مستند کوتاه «مجموعا» ساخته محمدرضا فرزاد در سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی مستند آمستردام (ایدفا) به نمایش گذاشته می‌شود.

با اتمام فصل تابستان و شروع فصل پاییز، و همچنین با اتمام ایام عزاداری ماه صفر، سریال‌های نمایشی جدید روی آنتن شبکه‌های سیما خواهد رفت؛ سریال‌های «رعد»، «آتش سرد» و «بی همگان» از شبکه‌های یک، دو و سه روی آنتن می‌رود. شبکه پنج نیز سریال «آتش در گلستان» را بازپخش می‌کند.

ایرنا نوشت: به غیر از فیلم مورد انتظار؛ «گرگینه در شب - Werewolf By Night» چند فیلم دیگر در ماه اکتبر به پلتفرم دیزنی پلاس اضافه می‌شود.

ایسنا نوشت: آکادمی فیلم روسیه اعلام کرد: این کشور امسال نامزدی برای جایزه اسکار معرفی نخواهد کرد.

ایرنا نوشت: آکادمی هنرهای فیلم و تلویزیون انگلیس (British Academy of Film and Television) به اختصار بفتا - Bafta - اعلام کرد که به اهدای جوایز برجسته در لس آنجلس پایان داده ولی در عین حال در حال گسترش فعالیت خود با ارائه جوایز ویژه در طول سال به رویدادهای سفارشی در سراسر آمریکای شمالی است.

با استفاده از هوش مصنوعی می‌توان کارهای بسیاری کرد، مثلا به این پرسش پاسخ داد که مایکل جکسون اگر تا امروز زنده می‌ماند و جراحی زیبایی هم نمی‌کرد، چه قیافه داشت؟

ایرنا نوشت: احتمالا همه شما اطلاعاتی هر چند اندک درباره حرم امام رضا (ع) دارید، اما آیا می‌دانستید تاریخچه‌ای جذاب از میراث تاریخی در دل این حرم آرامش‌بخش نهفته است؟ در این گزارش با چند مورد از عجایب چندگانه حرم امام رضا (ع) آشنا خواهید شد.

ایسنا نوشت: سینمای ایران با کسب دو جایزه اسکار، موفق‌ترین کشور در عرصه اسکار بین‌المللی در یک دهه اخیر این جوایز سینمایی محسوب می‌شود.

ایبنا نوشت: جنبه بشری پیامبر (ص) در کتب سیره به شدت مورد غفلت واقع شده است که در برخی موارد در کتاب بدان اشاره کرده‌ام و همچنین اندیشه سیاسی حکومت پیامبر (ص) هم چندان مورد توجه قرار نگرفته است که می‌طلبد توجه بیشتری بدان مبذول داشت.

متنی که شیخ صدوق در کتاب ارزشمند خود عیون اخبار الرضا از نوشته ای منسوب به امام رضا (ع) و مشتمل بر تکه ای به نقل از مأمون به عنوان یک سند دولتی در ارتباط با ولایتعهدی امام رضا و موضع بنو سهل و در ارتباط با آنان با عنوان کتاب الحباء والشرط و بدون سند نقل می کند به احتمال متآخم به یقین ساختگی است.

ایسنا نوشت: رسانه‌های لهستانی از لغو کنسرت «راجر واترز» یکی از بنیانگذاران گروه «پینک فلوید» در این کشور به دلیل مواضع او در قبال جنگ روسیه در اوکراین خبر دادند.

مهر نوشت: جلیل فرجاد بازیگر «خورشید کاروان» یادآور شد که گروه هر شب از اجرا با یاد زنده‌یاد انوشیروان ارجمند روی صحنه می‌رود.

ایرنا نوشت: نتفلیکس، شکایت حق نشر بر سر موسیقی غیر رسمی با الهام از بریجرتون - Bridgerton که سازندگانش را متهم به نقض این حق پس از ایجاد تقاضا برای حذف آن‌ها در شبکه اجتماعی تیک تاک (TikTok) کرده بود، حل و فصل کرد.

خبرگزاری کتاب ایران نوشت: احمد شاکری، نویسنده و پژوهشگر ادبیات دینی و انقلاب اسلامی تاکید دارد که نویسنده داستان‌های رضوی می‌تواند از ظرفیت موقعیت‌های پیرامونی غیر تاریخی از جمله بارگاه قدسی امام رضا (ع) به‌عنوان موضوع خلق داستان بهره زیادی ببرد.

شیخ یوسف قرضاوی بدون تردید یکی از مؤثرترین و مهمترین علمای مسلمان زمان ما بود. او نویسنده، خطیب، مفتی، شاگرد شیخ حسن البنا و پدر معنوی "اخوان المسلمین" بود.