جمعه 7 مهر 1402

فرهنگی وب‌گاه خبر آنلاین

فرهنگی وب‌گاه خبر آنلاین

صفحه‌ای با نام بابک حمیدیان در شبکه اجتماعی اکس (توئیتر) یادداشتی را منتشر کرد مبنی بر اینکه شهرداری تهران حق ندارد از تصاویر شهدا سوءاستفاده کرده و او در اعتراض به این مقاصد آشکار و پنهان سیمرغ جشنواره فجرش را عودت می‌دهد.

ایرنا نوشت: ارکستر سمفونیک تهران به رهبری منچهر صهبائی در نخستین برنامه پاییزی خود با اجرای سمفونی شماره هفت بتهوون و «رقص در بارگاه شاه سمنگان» اثر زنده‌یاد حسین ناصحی در تالار وحدت به روی صحنه رفت.

سر مایکل گامبون بازیگر نقش دامبلدور در سری فیلم‌های «هری پاتر» درگذشت.

«علی قوی‌تن» گفت: «یک تکه ابر» در قالب رویاهای یک کودک، مسائل اجتماعی و خانوادگی را مطرح می‌کند.

مهر نوشت: تدوین‌گر اسکورسیزی بازی رابرت دنیرو در «قاتلان ماه کامل» را بهترین نقش‌آفرینی وی خواند.

مبلغ نوشت: اگر برای انتخاب همسر و ازدواج نگران فقر و مسائل مادی هستید مصداق آیه شریفه «اِن یَکونوا فُقَراءَ یُغنِهِمُ اللَهُ مِن فَضلِهِ...» شما از خدا مایوس شده اید و این ترس و ناامیدی سرآغاز یک شکست خواهد بود. برای مقابله با این اوامر منفی می توانید این ویدئو را تماشا کنید.

جنگ و پیامدهای آن به عنوان یکی از مهم‌ترین اتفاقات دوران معاصر دستمایه کار بسیاری از هنرمندان کشورمان قرار گرفته و اهالی تئاتر هم از این تجریه جمعی، در خلق آثار نمایشی متعددی استفاده کرده‌اند.

مولانا در سراسر آثارش حتی یک بیت در مدح شاهان ندارد و از این حیث او در تمام ادبیات فارسی کم‌نظیر است. او افزون بر اینکه خود به مداحی نپرداخته است، با تحلیل‌های دقیق و مؤثر به خوبی نشان داده است که مداحی می‌تواند باعث غرور و سرکشی حاکمان شود و آنها را به تباهی بکشاند. بنابراین هم حاکمان به خاطر مصالح خود، نباید اجازه مداحی به دیگران بدهند و هم شهروندان نباید با مداحی کردن، زمینه را برای...

سومین شب از سلسله نشست‌های «بر سینمای ایران چه گذشت»، شب گذشته پنجم مهر با حضور فریدون جیرانی، مهدی مسعود شاهی، محمدرضا شفاه و هارون یشایائی در پردیس سینمایی آزادی برگزار شد.

نشست تخصصی «نگاهی به سینمای زنده یاد رسول ملاقلی پور» با حضور اکبر نبوی پژوهشگر، روزنامه نگار و منتقد سینما عصر چهارشنبه پنجم مهرماه در سالن فردوس موزه سینما برگزار شد.

مدیر انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس در بازدید از نمایشگاه عکس «عکاسِ چریک» گفت: برخی از آثار این نمایشگاه آنچنان از نمای نزدیک ثبت شده‌اند که مخاطب را ناخودآگاه به عمق وجودی خود می‌کشاند و در دنیایی از معنا و مفهوم آن غرق می‌کند.

مهر نوشت: دست‌اندرکاران تور کنسرت‌های «خراباتیان شمس» طی یک نشست خبری جزییات برگزاری این پروژه با همکاری داود آزاد در شهرهای مختلف کشورمان را تشریح کردند.

مهر نوشت: جانی دپ فیلمبرداری «مودی» را با بازیگری آل پاچینو در مجارستان آغاز کرد.