سه‌شنبه 11 بهمن 1401

سیاسی خبرگزاری ایرنا

سیاسی خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - رئیس‌جمهور مشارکت فعال دبیرخانه و اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی را در تهیه پیوست فرهنگی برای برنامه‌ها و طرح‌های اقتصادی ضروری دانست و گفت: رشد اقتصادی پیش‌بینی شده در برنامه هفتم توسعه، با نقش‌آفرینی و همکاری بخش‌های علمی و فرهنگی کشور تحقق می‌یابد.

نیویورک - ایرنا - آنتونی بلینکن وزیر خارجه امریکا در دیدار با وزیر جنگ رژیم صهیونیستی ادعاهای خود علیه برنامه هسته ای و نفوذ منطقه ای ایران را تکرار کرد.

تهران - ایرنا - رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه سقف بودجه در سال 1401 تغییری نکرده است، گفت: نمایندگان مجلس قول داده اند که برای کمک به دولت، سقف بودجه سال آینده را افزایش ندهند.

ارومیه - ایرنا - معاون اول رییس جمهور در سفر به مناطق زلزله زده خوی و فیرورق گفت: امروز از نزدیک مشکلات مردم منطقه را لمس کردم و امیدوارم تا 48 ساعت آینده مشکلات به حداقل برسد.

تهران - ایرنا - سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: براساس گزارش بانک مرکزی در 3 ماهه دوم امسال حدود 8.5 هزار میلیارد تومان گردش مالی در حوزه رمزارز در کشور انجام شد که نشان می‌دهد در صورت تأخیر در پرداختن به این بازار، شاهد تکرار تجربیات تلخ اقتصادی نظیر موسسات مالی و اعتباری خواهیم بود.

نیویورک - ایرنا - نشریه آمریکایی نیوزویک در گزارشی در پی حمله ناموفق به یکی از صنایع دفاعی ایران در اصفهان نوشت که ایران درباره هرگونه اقدام نظامی آمریکا و احتمال وقوع جنگ تمام عیار هشدار داد.

نیویورک - ایرنا - وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد نام هفت نهاد ایرانی را به بهانه کمک به روسیه در جنگ اوکراین در فهرست سیاه تجاری خود قرار داده است.

تهران - ایرنا - سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با یادآوری بررسی تهدیدات احتمالی و سناریوهای پاسخ به آنها در حضور معاون هماهنگ کننده ارتش، گفت: نیروی دریایی ارتش به عنوان یک نیروی راهبردی نقش موثری در تقویت دیپلماسی دفاعی داشته است.

ارومیه - ایرنا - معاون اول رییس جمهور گفت: بعد از جمع بندی، تصمیمات خوبی برای زلزله زدگان خوی گرفته می شود.

تهران - ایرنا - وزیر نیرو میزان پرشدگی سدهای کشور را بیش از 40 درصد اعلام کرد: بارش‌ها در نیمه جنوبی کشور بیش از حد معمول اتفاق افتاده اما در نیمه شمالی نسبت به گذشته کمتر بوده است.

ارومیه - ایرنا - محمد مخبر معاون اول رییس جمهور با سفر به شهرستان خوی از مناطق زلزله زده این شهرستان بازدید کرد و در جریان مشکلات زلزله زدگان قرار گرفت.

اصفهان - ایرنا - ارتش جمهوری اسلامی به عنوان یک نیروی مسلح مقتدر و حافظ نظام و انقلاب اسلامی با گذشت چهل و چهار سال از پیروزی انقلاب اسلامی همواره رکابدار ولایت و فدایی ملت و مردم ایران اسلامی است.

تهران - ایرنا - معاون اول رئیس‌جمهور که بدون اعلام قبلی به مناطق زلزله‌زده خوی سفر کرده، با حضور در میان زلزله‌زدگان و گفت‌وگوی بی‌واسطه و شنیدن دغدغه‌ها و مطالبات آنها، دستورات لازم را جهت کمک‌رسانی و تأمین نیازها به مسئولان استان صادر کرد.

تهران - ایرنا - رهبر انقلاب اسلامی صبح امروز - سه شنبه - با حضور در گلزار شهدا بر مزار شهید مدافع امنیت آرمان علی‌وردی و نیز دو تن از شهدای سانحه هواپیمای اوکراینی حضور یافتند.

تهران - ایرنا - «پرواز انقلاب» نه برای خدمه بلکه برای خبرنگاران و سرنشینان پرواز بوئینگ 747 هواپیمایی ایرفرانس هم تکرار نشدنی بود؛ اگرچه پیش از سفر، امام خمینی به خبرنگاران خارجی گفته بود که این سفر خطرناک است اما 150 خبرنگار در این سفر حضور داشتند.

تهران - ایرنا - سخنگوی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه با اشاره به تغییرات و انتصابات ائمه جمعه در هشت پایگاه امامت جمعه در یک ماه اخیر، گفت: معدل سنی ائمه جمعه از 49.6 به 40.8 رسیده است.