جمعه 7 مهر 1402

سیاسی خبرگزاری ایرنا

سیاسی خبرگزاری ایرنا

مشهد - ایرنا - وزیر اطلاعات گفت: دشمنان در بازه زمانی هشتم مهر تلاش داشتند چند مولوی، پاسدار و قاضی را در کشور ترور کنند و طرفین را مقصر این حادثه جلوه دهند و به اختلافات قومی و مذهبی دامن بزنند.

تهران - ایرنا - وزیر امور خارجه با اشاره به مبارزات و فعالیت‌های موثر حزب الله در حوزه‌های مختلف گفت: امروز نقش مقاومت در معادلات منطقه و جهان بی بدیل است.

اصفهان_ایرنا_رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور گفت: میهن‌پرسی شعاردادن در فضای مجازی نیست، بلکه مصداق جان دادن شهدا و دفاع از خاک کشور است.

مشهد - ایرنا - عضو حقوقدان و سخنگوی شورای نگهبان گفت: انتخابات پیش‌رو با قانون اصلاح‌شده برگزار خواهد شد و شورای نگهبان بر اساس این قانون به نظارت بر انتخابات خواهد پرداخت.

مشهد - ایرنا - وزیر کشور گفت: اشخاص فاقد شناسنامه در سطح کشور تعداد بالایی نیستند و توسط نهادهای مرتبط ساماندهی می‌شوند.

تهران - ایرنا - معاون اجرایی رئیس جمهور با بیان اینکه آیت‌الله رئیسی فردا (جمعه) به اصفهان می رود، به تشریح جزییات برنامه سفر رئیس جمهور پرداخت.

شمیرانات - ایرنا - جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: هیچ زمان جمهوری اسلامی از دشمنان شکست نخورده و قدرت نطامی ایران مدیون و مرهون ایثار و از جان‌گذشتگی شهداست.

تهران - ایرنا - سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران توضیحاتی را درباره وقوع آتش‌سوزی در ساعت 15:34 دقیقه امروز پنجشنبه در پایتخت ارائه داد و گفت: یک مورد آتش‌سوزی در انباری پس از میدان نوبنیاد به این سازمان اعلام شد که به همین منظور پنج ایستگاه آتش‌نشانی در محل حادثه حضور پیدا کردند.

تهران - ایرنا - در پیام رهبرمعظم انقلاب آمده است: شهیدان، ستارگان راهنمایند؛ الگوهای بی‌زوال برای همه‌ی ما و نسلهای پس از مایند؛ رفتار آنان درس است؛ انگیزه‌های آنان حکمت است.

آبادان - ایرنا - مدیرعامل شرکت پالایش نفت آبادان گفت: احداث فاز 2 پالایشگاه آبادان از نشانه‌های افتخار وزارت نفت و دولت سیزدهم است.

کرمان - ایرنا - رییس کمیته معدنی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: دولت در سال‌های گذشته قدری در حمایت از بخش خصوصی و معادن کوچک مقیاس غفلت و کوتاهی داشته است.

تهران - ایرنا - روابط عمومی وزارت دفاع اعلام کرد اطفای آتش در یکی از انبارهای باتری‌سازی سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع توسط تیم‌های آتش نشانی در حال مهار شدن است.

تهران - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به فواید هوش مصنوعی برای شتاب آموزش پزشکی و بهبود درمان بیماران از فعال شدن 100 نماینده در یک‌صد گروه آموزشی این دانشگاه در حوزه هوش مصنوعی خبر داد.

تهران - ایرنا - تجهیزات نوین اطلاعاتی با هدف اشراف کامل اطلاعاتی، جمع‌آوری اطلاعات در عمق هدف و مراقبت هوشمندانه از مرزهای کشور به یگان‌های اطلاعات نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی الحاق شد.

تهران - ایرنا - شهر قازان روسیه فردا میزبان برگزاری نشست فرمت مسکو پیرامون تحولات افغانستان است.

کرمان - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان گفت: این استان و نیز کشور، معدنی است اما وزارتخانه تخصصی معادن و فلزات نداریم در حالی که معدن پیشران اقتصادی کشور به شمار می‌رود و هر چیزی با ماده معدنی تولید می شود.