یک‌شنبه 5 تیر 1401

سیاسی خبرگزاری ایرنا

سیاسی خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - عضو دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری معتقد است: امید و اعتماد که به میزان قابل توجهی در دولت گذشته آسیب دیده بود، با شروع فعالیت آقای رئیسی ترمیم شد که این سرمایه بسیار گرانقدری است.

تهران - ایرنا - رییس مجلس شورای اسلامی گفت: شهید بهشتی از آن جهت که نماد بارز انقلابیگری عقلانیت محور و عدالت محور بود و یک قدم از آرمان‌های انقلاب کوتاه نمی‌آمد و به احدی اجازه تعدی به حقوق اساسی مردم را نمی داد.

تهران - ایرنا - نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی بدهی های تلمبار شده دولت قبل را یکی از عوامل افزایش نرخ تورم در خرداد ماه خواند و گفت: متاسفانه دولت قبل بودجه کشور را پیش‌خور کرده است.

تهران - ایرنا - طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت و گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد تشکیل سازمان پدافند غیرعامل در دستور کار صحن علنی مجلس گرفت.

تهران - ایرنا - وزیر امور خارجه در توئیتی دیدار و گفت وگو با نماینده عالی سیاست خارجی و امور امنیتی اتحادیه اروپا را ثمربخش توصیف کرد.

تهران - ایرنا - رئیس جمهور با تاکید بر این که توزیع عادلانه یارانه ها گامی برای کاهش فاصله طبقاتی است، گفت: 29 هزار میلیارد تومان بدهی دولت قبل را در 20 روز پرداخت کردیم.

تهران - ایرنا - دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به بدعهدی آمریکا و خروج غیر قانونی از برجام که موجب افزایش بی اعتمادی مردم ایران به غرب و آمریکا شد تاکید کرد: ما ضمن آن که به همه تعهداتمان در برجام عمل کردیم هیچ گاه از میز مذاکره خارج نشدیم و اکنون نیز به دنبال توافقی قوی، پایدار و قابل اتکاء هستیم.

تهران - ایرنا - فرمانده کل سپاه با بیان اینکه نظام اطلاعاتی موفق از ژرفای ذهن دشمن راهبرد او را استخراج و برای رویارویی با آن برنامه ریزی و آرایش قدرتمندی را ایجاد می کند، تصریح کرد: مجاهدت بی انتها، نیاز یک نظام و ساختار اطلاعاتی حرفه‌ای، مسلط و مقتدر است.

تهران - ایرنا - رئیس جمهور اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران از آتش‌بسی که منجر به صلح کامل و رفع واقعی محاصره اقتصادی ظالمانه بر ضد ملت یمن شود، حمایت می‌کند.

تهران - ایرنا - رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام بازسازی نظام قضایی ایران را مرهون تلاش‌ها و مجاهدت‌های شهید مظلوم آیت‌الله بهشتی دانست.

تهران - ایرنا - رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پیامی با گرامیداشت هفته قوه قضائیه تاکید کرد: مقابله قاطع و همه‌جانبه قوه قضائیه با فساد به‌ویژه مفسدان اقتصادی دانه‌درشت و محتکران کالاهای اساسی در شرایط خطیر تاریخی امروز، تولید و ارتقای روح امید و اعتماد در جامعه را سبب شده است.

تهران - ایرنا - رییس مرکز پژوهش های مجلس گفت: عرصه علم و دانش عرصه ای نرم و موثر برای ایجاد تعامل میان سه قوه است.

تهران - ایرنا - سردار سرتیپ دوم حسن مشروعی‌فر با حکم فرمانده کل سپاه به فرماندهی سپاه حفاظت ولی‌امر (عج) منصوب شد.

آیین تکریم و معارفه رئیس سازمان اطلاعات سپاه با حضور سرلشکر حسین سلامی و جمعی از فرماندهان و مسئولین سپاه و جامعه اطلاعاتی کشور برگزار شد.

تهران - ایرنا - دبیر شورای نگهبان گفت: عمده مشکل مردم، مسئله معیشت است و وضعیت گرانی‌ها برای مردمی که درآمد کمی دارند یا درآمدی ندارند، معضلی است که باید برای آن راه حلی جستجو کرد.

تهران - ایرنا - سفارت جمهوری اسلامی ایران در استکهلم با صدور اطلاعیه ای تاکید کرد: به رغم رفع محدودیت های کرونایی خدمات مربوط به صدور روادید به صورت غیر حضوری در سفارت جمهوری اسلامی ایران در استکهلم ادامه دارد.