یک‌شنبه 16 بهمن 1401

اقتصادی وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادی وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: در میانه آبان ماه امسال، نقدینگی کشور به 170 میلیارد دلار رسیده و در همجواری دو ماه قبل خود در سطح بالایی قرار داشته است. شیب صعودی این شاخص به باور برخی تحلیل گران می تواند برآوردی از دورنمای تغییرات نرخ ارز را به همراه داشته باشد.

نیکویی‌زاده که کمتر از یک‌سال سکان شهرداری دهدشت را عهده‌دار بوده است، در جلسه شورای شهر دهدشت با 5 رای موافق و 2 رای مخالف، علیرضا نیکویی‌زاده شهردار دهدشت عزل شد.

اقتصادنیوز: سایپایی‌ها امروز 16 بهمن 1401 با افت یک تا 2 میلیونی در بازار قیمت گذاری شدند و رصد بازار نشان دهنده آن است که دو محصول سایپا هم امروز تغییر قیمت نداشتند.

قیمت انواع خاویار بر اساس کیفیت خاویار، تازگی، مجوز بهداشتی و دامپزشکی و بسته‌بندی فرق می‌کند. بلوگا، به دلیل سایز دانه‌ها و طعم بهترین کیفیت خاویار سیاه را دارد.

نگاه کردن به گوشی و کتاب و بازی های طولانی مدت با گوشی‌های موبایل از جمله عواملی هستند که در افت کیفیت بینایی کودکان نقش دارند.

وزیر کشور گفت: تاکنون 90 هزار نفر را در چادرها‌ی امدادی اسکان داده‌ا‌یم. هلال احمر، سپاه، ارتش و بنیاد مستضعفان به کمک مردم زلزله‌زده شتافتند و اردوگاه‌ها آماده شد تا بازسازی منازل به زودی آغاز شود.

طبق اعلامم عضو کمیسیون آموزش مجلس، اعضای کمیسیون آموزش مجلس در جلسه امروز متغیر بودن زمان آغاز و پایان سال تحصیلی را تصویب کردند.

اوکراین روز یکشنبه اظهارات «نفتالی بِنت» نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی در خصوص قول «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه درباره نکشتن «ولودمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین را دروغ توصیف کرد.

اقتصادنیوز: رشد سالانه تسهیلات بانکی به خانوارها بیست برابر بیشتر از بخش های اقتصادی بوده و معادل با 500 درصد به ثبت رسیده است. به باور برخی از تحلیل گران این موضوع می تواند موجب رشد تورم از دو کانال مهم شود؛ رشد نقدینگی و افزایش در پایه پولی.

نماینده روسیه در سازمان های بین المللی گفت: گزارش‌ها نشان می‌دهد که طرف آمریکایی در قطر پیشنهادهایی در ارتباط با توافق هسته‌ای به ایران داده گرچه آنها غیرمستقیم بوده و از طریق وزیر خارجه قطر منتقل شده است.

اقتصادنیوز: وزیر کشور گفت: با فیلترینگ دو شبکه اینستاگرام و واتس‌اپ تا زمانی که صاحبان این شبکه‌ها برابر چهارچوب قانونی عمل کنند و تعهد دهند، وزارت ارتباطات براساس تکالیفش عمل خواهد کرد.

اقتصادنیوز: بازار خودرو امروز 16 بهمن 1401 سرگردان میان ثبات و افت قیمت بود، بطوریکه پرطرفدارهای ایران خورو هم افت قیمت را تجربه کردند و هم بدون تغییر راهی بازار شدند.

یک شبکه خبری آمریکایی مدعی شده است که چهار ماه پیش نیز یک بالن جاسوسی چین در اقیانوس آرام و در سواحل هاوایی سقوط کرده بود.

کابینه نتانیاهو با ساخت شهرک جدید در مجاورت منطقه نوار غزه موافقت کرده است تا به گفته نتانیاهو تنها راه مقابله با عملیات فلسطینیان باشد.

به دستگاههای اجرایی، نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات و سازمان انرژی اتمی ایران اجازه داده شد به کارمندان خود مبلغ ثابت 18 میلیون ریال عیدی پرداخت کنند.

هیلل بیتون روزین خبرنگار شبکه 14 تلویزیون رژیم صهیونیستی مدعی شد که ظاهرا یک راکت از نوار غزه به سمت شهرک‌های صهیونیست‌نشین مجاور شلیک شده است.