یک‌شنبه 16 بهمن 1401

فرهنگی خبرگزاری ایرنا

فرهنگی خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - این که فیلمساز بتواند در نخستین اثر سینمایی خود به سراغ یک مضمون اجتماعی برود؛ قصه اش در ستایش جایگاه خانواده باشد و در روایت بتواند تقابل سه نسل را به تصویر بکشد، یک دستاورد ارزشمند تلقی می شود.

تهران - ایرنا - آنچه که بیشتر از او به یاد دارند، فایل صوتی گفت‌وگویش با محمدرضا پهلوی است. شخصیتی که شاه دل خوشی از او نداشت و دموکرات‌های آمریکا خواهان او بودند. علی امینی، یکی از نخست‌وزیران پس از کودتای 28 مرداد است.

تهران - ایرنا - معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: موضوع صنایع‌دستی باید در سینما تقویت شود و از کارگردانان در جشنواره فجر صنایع‌دستی برای تعامل بیشتر دعوت کنیم.

شهر ری - ایرنا - مراسم سوگواری و عزاداری وفات شهادت گونه حضرت زینب سلام الله علیها در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام برگزار شد

تهران - ایرنا - بهره مندی از ادبیات غنی ایرانی و مفاهیم بلندی که در آن پنهان و پیداست، یکی از راه هایی است که می تواند سینمای ایران را در عرصه متن و محتوا، از بن بست برهاند و در جهان، به صدر نشاند.

تهران - ایرنا - کارگردان فیلم «بعد از رفتن» مهمترین چالش یک فیلم‌ساز را جمع کردن گروه بازیگری دانست و گفت: تلاش کردم فیلمی شریف بسازم و البته از جریان حال دور شویم و به حال جدیدی در سینمای ایران برسیم.

تهران - ایرنا - نمایشگاه فناوری‌های محتوای فضای مجازی «CTEX» شامگاه یکشنبه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در محل شبستان مصلی امام خمینی (ره) گشایش یافت.

تهران - ایرنا - این که فیلمساز بتواند در نخستین اثر سینمایی خود به سراغ یک مضمون اجتماعی برود؛ قصه اش در ستایش جایگاه خانواده باشد و در روایت بتواند تقابل سه نسل را به تصویر بکشد، یک دستاورد ارزشمند تلقی می‌شود.

تهران - ایرنا - مدرس و منتقد سینما با بیان اینکه امسال فیلم‌سازان زن موفق‌تر بودند، گفت: فیلم‌های آه سرد و سرهنگ ثریا قابل بررسی بودند، هرچند از فیلم سرهنگ ثریا فقط بازی ژاله صامتی خوب بود.

تهران - ایرنا - بازیگر فیلم استاد در چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر گفت: نقش من در فیلم استاد کوتاه بود اما زمانی که فیلمنامه را خواندم دیدم بسیار جذاب است، با توجه به اینکه تعداد زیادی از زنان درباره جنبش می تو صحبت کرده اند برای من به عنوان یک خانم جذاب بود که درچنین فیلمی حتی یک نقش کوتاه بازی کنم.

تهران - ایرنا - جشنواره فیلم فجر صرفا به محل اصلی نمایش فیلم‌ها و نشست خبری عوامل و... خلاصه نمی‌شود. اکران فیلم‌ها در مکان‌های مختلف از جمله پردیس سینمایی کوروش از دیگر اتفاقات جشنواره است. چهارمین روز جشنواره در حالی شنبه به پایان رسید، که پردیس سینمایی کوروش حال و هوای ویژه‌ای داشت.

تهران - ایرنا - محمد قربانی منتقد سینما، امیر مومنی مجری کارشناس و حمیدرضا رنجبرزاده نویسنده و پژوهشگر هنر، در شب دوم میز نقد «فول فریم؛ ویژه برنامه جشنواره فیلم فجر» به نقد و بررسی فیلم «آن‌ها مرا دوست داشتند» پرداختند.

کرمان - ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در یادداشتی به سفر روز گذشته خود به کرمان و افتتاح تالار مرکزی فرهنگ و هنر این شهر که پس از سال ها در این دولت افتتاح شد پرداخت و نوشت که تکلیف نگاشته شده دولت مردمی استفاده یکسان تمامی ایرانیان از ظرفیت های فرهنگی و هنری است.

تهران - ایرنا - منتقد سینما معتقد است که فیلم سرهنگ ثریا به قدری خوب کارگردانی شده که مخاطب قدم به قدم با شخصیت داستان جلو می‌آید.

تهران - ایرنا - مدیر امور سینماهای مردمی جشنواره بین المللی فیلم فجر با اعلام اولین آمار رسمی فروش بلیت سینماهای مردمی این دوره از جشنواره، گفت: در چهار روز اول جشنواره بیش از 83 هزار نفر در سینماهای مردمی به تماشای فیلم های این دوره از جشنواره نشستند.

تهران - ایرنا - مطابق با نظرسنجی ایرنا تا روز چهارم چهل‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، فیلم انیمیشن «بچه زرنگ» با کسب 3 ستاره از منتقدان سینما در صدر جدول رده‌بندی قرار دارد و فیلم‌های «سرهنگ ثریا» و «جنگل پرتقال» رده‌های دوم و سوم را به خود اختصاص داده‌اند.