جمعه 7 مهر 1402

فرهنگی خبرگزاری ایرنا

فرهنگی خبرگزاری ایرنا

کاشان - ایرنا - معاون بسیج مساجد و محلات سازمان بسیج مستضعفین گفت: ملت ایران در مکتب شهدا آموزش دیده است به همین دلیل دشمن از هیچ راهی امکان غلبه بر این ملت را ندارد.

تهران - ایرنا - رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری معتقد است که قهرمان‌محوری در ساخت آثار سینمایی پرتره دفاع مقدس بویژه در تولیدات اخیر فراموش شده است و آن را نه به عنوان نقص که کاستی می‌توان در این حوزه دید.

سنندج - ایرنا - همزمان با نخستین روز از هفته وحدت، اجتماع بزرگ ذاکران نبوی با حضور مولودی خوانان و دف نوازان، جمع زیادی از مردم و مسئولان استان کردستان در میدان آزادی سنندج برگزار شد.

کاشان - ایرنا - معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: شهدا افراد قابل افتخار و الگوی واقعی جامعه و کسانی هستند که به شکل گمنام در بین مردم زندگی می کردند و در دوران زندگی هم حیات فداکارانه داشتند.

یاسوج - ایرنا - برترین های شصت و هفتمین جشنواره منطقه‌ای فیلم و عکس دنا عصر امروز (پنجشنبه) طی مراسمی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در یاسوج معرفی و از آنها تجلیل شد.

یاسوج - ایرنا - "محمد مهدی اسماعیلی" وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ظهر پنجشنبه در قالب سفر نیمروزه میهمان استان کهگیلویه و بویراحمد بود که این سفر دستاوردهای شاخص و قابل توجهی برای استان به ارمغان آورد.

تهران - ایرنا - معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: راه های رفع موانع توسعه روابط گردشگری ایران و عربستان بررسی شد.

اهواز - ایرنا - مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با اشاره به راه‌اندازی قرارگاه عملیات جهادی در پهنه شمال خوزستان گفت: راه اندازی این قبیل قرارگاه‌ها علاوه بر گسترش خدمت‌رسانی در سراسر استان، تقویت امید آفرینی، فرهنگ ایثار و فداکاری در جامعه را به دنبال دارد.

یاسوج - ایرنا - لباس سنتی مردان کهگیلویه و بویراحمد (شال و دلگ عشایری) در حاشیه آیین اختتامیه شصت و هفتمین جشنواره منطقه‌ای سینما جوان دنا در یاسوج تقدیم "محمد مهدی اسماعیلی" وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شد.

یاسوج - ایرنا - ایمان شمسایی مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع اصحاب رسانه استان کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به حمایت های همه جانبه دولت از حوزه فرهنگ و هنر، گفت: دولت سیزدهم برای 459 روزنامه نگار که شرایط لازم برای خانه‌دار شدن را داشتند، مسکن تامین کرده است.

تهران - ایرنا - مراسم یادبود نیما حضرتی روز پنجشنبه با حضور جمعی از فعالان فرهنگی و دوستان این مترجم در خانه وی برگزار شد.

زنجان - ایرنا - مدیرکل دفتر حقوقی، مدیریت عملکرد، امور استان ها و مجلس سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری گفت: مردم متولیان اصلی فرهنگ هستند و وظیفه مسئولین حمایت از متولیان است.

زنجان - ایرنا - بازیگر و کارگردان ایرانی گفت: از آثار فاخر سینمایی به جایی رسیده‌ایم که برخی فیلم‌ها را نمی‌توان در کنار خانواده تماشا کرد.

یاسوج - ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: 1800 میلیارد ریال به بخش انجمن سینمای جوان استان ها اختصاص یافت که این مبلغ به زودی در اختیار انجمن ها و 58 دفتر سینمای جوان در سراسر کشور قرار می گیرد.

تهران - ایرنا - معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با دبیرکل سازمان جهانی گردشگری ملل متحد در ریاض پایتخت عربستان دیدار و گفت وگو کرد.

تهران - ایرنا - مدیرکل سرمایه‌گذاری، زیرساخت و مناطق نمونه گردشگری وزارت میراث فرهنگی و گردشگری گفت: 1400 بسته سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی جاذبه‌های گردشگری شناسایی و به زودی معرفی خواهیم کرد.