یک‌شنبه 5 تیر 1401

فرهنگی خبرگزاری ایرنا

فرهنگی خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - آمار مبتلایان و جان‌باختگان کرونا هر روز افزایش می‌یافت و تعداد مسافران و گردشگران به صفر رسید، اما با گسترش واکسیناسیون عمومی و صدور مجدد روادید مسافران خارجی در دولت سیزدهم، چرخ‌های صنعت گردشگری بعد از توقف دو ساله، دوباره به حرکت در آمد.

تهران - ایرنا - جایی هست و زمانی، که از همه زمان و همه مکان‌ها، جداست. جایی دگر و زمانی دگر.

تهران - ایرنا - مجموعه شش جلدی «آموزش فرهنگ و حقوق شهروندی» نوشته طاهره شاه‌محمدی و تصویرگری ساناز کریمی‌طاری از سوی کتاب‌های قاصدک واحد کودک و نوجوان انتشارات ذکر منتشر شد.

تهران - ایرنا - کارشناس حوزه فرهنگ و رسانه گفت: دستاوردهای فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در طول یکسال گذشته تحت الشعاع فشارهای اقتصادی بر مردم، قرار گرفته است.

همدان - ایرنا - سه کارگاه «روایتگری قصه» با تمرکز بر افسانه‌های فولکلور ایران و بین‌الملل و اسطوره‌ها توسط بهارک بابک در بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان برگزار شد.

همدان - ایرنا - داور بخش نوجوان بیست و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان با اشاره به اینکه نمایش های مرتبط با کودکان باید پرمحتوا و در عین حال جذاب و خلاق باشد گفت: اجرای نمایش ها با رویکرد اعتقادی و مذهبی سرمایه ارزشمندی برای کشور است.

تهران - ایرنا - سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی که میهمان اجرای ارکستر سمفونیک تهران بود بر حمایت بیشتر از اجرای آثار فاخر موسیقی در کشور تاکید کرد.

تهران - ایرنا - مسئولان حوزه حج و زیارت مطابق روال معمول؛ امروز نیز بخشی از برنامه‌های کاری خود را به دیدار با زائران کشورمان در مدینه منوره اختصاص دادند.

همدان - ایرنا - دبیر بیست و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان هدف از برگزاری رویدادهای بین‌المللی را تبادل فرهنگ و اطلاعات دانست و گفت: سال‌ها به عنوان نویسنده و کارگردان فعالیت داشته‌ام و می‌دانم که همه ما دوست داریم از جریانات هنری کشورهای یکدیگر آگاه شویم.

همدان - ایرنا - عضو هیات مدیره انجمن نمایش از جایزه ویژه انجمن صنفی سراسری نمایشگران عروسکی در بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان خبر داد و گفت: با توجه به اینکه 17 اثر عروسکی در این رویداد حضور دارند، تصمیم گرفتیم که یک برگزیده در این بخش داشته باشیم.

تهران - ایرنا - اعضای هیأت انتخاب بخش «مستند» هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر معرفی شدند.

تهران - ایرنا - کیومرث مرادی بعد از سه سال دوری از عرصه تئاتر با کارگردانی نمایش «مانش» به صحنه برمی‌گردد.

تهران - ایرنا - فیلمسازان کشورمان در آئین پایانی سی امین دوره فستیوال بین‌المللی فیلم کوتاه کرواسی عناوین برتر و اصلی را به خود اختصاص دادند و باعث شگفتی و تحسین هیات داوران و حاضران شدند.

تهران - ایرنا - مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت با اشاره به آغاز روند واکسیناسیون دوز چهارم هنرمندان تحت حمایت این موسسه از پنجم تیرماه، از تحقق وعده حمایت و اهمیت دادن دولت‌مردان در همراهی با هنرمندان پیشکسوت در تمامی زمینه‌ها از جمله سلامت آنها خبر داد.

تهران - ایرنا - آمار سه مجموعه تئاترشهر؛ تماشاخانه ایرانشهر و پردیس تئاتر شهرزاد به عنوان سالن‌های نمایشی پایتخت در حالی از فروش بیش از 12 میلیارد و 489 میلیون تومانی خبر می‌دهد که شاید در نگاه اول سهم بیشتر این فروش بر عهده بخش خصوصی باشد اما مولفه عدالت فرهنگی و قیمت پایین بلیت بخش دولتی را نباید فراموش کرد.

تهران - ایرنا - رمان «ریشه ها» نوشته الکس هیلی به عنوان سومین کتاب مسابقات مجازی کتابخوانی «هشت بهشت» توسط سازمان جهاد دانشگاهی تهران معرفی شد.