چهارشنبه 6 مهر 1401

اقتصادی خبرگزاری دانا

اقتصادی خبرگزاری دانا

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای شهر گفت: این شرکت در سال 86 متراژ 150 هزار متر مربع را تنطیف کرده است که در سال گذشته بررسی های صورت گرفته مقرر شد تا بر اساس نرخ روز این متراژ محاسبه شود که به مبلغ 1 میلیارد و 104 میلیون تومان رسید که هنوز پرداخت نشده است که امروز در دستور کار پرداخت قرار گرفت.

دو تیم ملی از فدراسیون ورزش زوخانه ای و کشتی پهلوانی در رقابتهای بین المللی حضور پیدا می کنند.

سید احمد خاتمی گفت: آشوب گران به مسجد، قرآن، پرچم، و مردم عادی حمله ور شدند که نشان از عقده گشایی با مردم دارند، اما مردم در این جنگ احزاب مقاوم ایستاده اند و روسیاهی این جنگ که سلبریتی های بد امتحان داده در ان سهیم هستند، بر صورتشان خواهد ماند.

مادر شهید مدافع امنیت حسین اوجاقی گفت: خودم و دیگر فرزندم فدایی حجاب و ولایت هستیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به تصمیم دولت اوکراین، به دولت این کشور توصیه کرد از تأثیر پذیری از طرف‌های ثالث که به دنبال تخریب روابط دو کشور هستند اجتناب کند.

حجت الاسلام عظیم آسوده گفت: طی هماهنگی های صورت گرفته، تمام مساجد، حسینیه ها، امامزاده های خراسان شمالی در بین راه و شهرها برای محل اسکان زائران پیاده در نظر گرفته شده اند.

علیرضا عباسی گفت: باید افرادی انتخاب می شدند که در صدا و سیما مسئولانه به مردم آگاهی و آرامش دهند نه اینکه آتش بیار معرکه باشند و برای نظام مساله سازی کنند.

وزیر آموزش و پرورش درباره تعداد دانش‌آموز در سال تحصیلی 1402 1401، گفت: 15 میلیون و 800 هزار دانش‌آموز با آمار بزرگسالان ثبت‌نام کردند و هنوز یک تعدادی دانش‌آموز مانده‌اند؛ برآورد ما این است که حدود 16 میلیون دانش‌آموز واجب التعلیم از پایه اول تا پایه دوازدهم داریم.

آیت الله ناصری، امام جمعه یزد با اشاره به اینکه عده ای دست نشانده و اغتشاشگر به مال و جان مردم آسیب زده اند، گفت: اینها باید در محضر خدا پاسخگو باشند.

مردم ولایتمدار استان لرستان در محکومیت حرکات هنجارشکنانه اخیر راهپیمایی کردند.

امام جمعه اردبیل با بیان اینکه آمریکا 35 سال بر مقدرات ایران مسلط بود به جریانات اخیر اشاره کرد و گفت: همه باید تلاش کنند تا گره های ذهنی جوانان در جریان سازی های اخیر بازگشایی شود.

وزیر امور خارجه عراق در مصاحبه با الجزیره گفت: حضور نظامی آمریکا در عراق در چارچوب آموزش و مستشاری است.

هر ساله بعد از اربعین سیل عاشقان امام رضا (ع) در مسیر پیاده روی کربلا با پای پیاده قدم به میدان می گذارند و از استان خراسان شمالی که همسایه مشهد مقدس است عبور می کنند که فرصت خدمت رسانی به زائران برای ساکنان این استان به ارمغان می آید.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه ایلام گفت: آمریکا و اذناب آن، قدرت رویارویی با رزمندگان جمهوری اسلامی ایران را ندارند

بدترین مردم کسانی هستند که نسبت به یکدیگر شرم می‌کنند و حیا می‌ورزند و کارهای زشت انجام نمی‌دهند و از مردم حیا می‌کنند، اما از خداوند حیا نمی‌کنند. اینان با آنکه می‌دانند خداوند ناظر دائمی‌شان است و همه چیزشان را می‌بیند و در برابر خداوند و در محضر اویند، با این همه خجالت نمی‌کشند و حیا نمی‌کنند و مرتکب زشت‌ها و قبایح می‌شوند.

هزار بسته نوشت افزار ایرانی اسلامی به نیابت از هزار شهید دانش آموز یزدی بین دانش آموزان نیازمند استان یزد توزیع شد.