سیاسی وب‌گاه فرارو

سیاسی وب‌گاه فرارو

انتخابات ریاست جمهوری و انتظارات ما

جمهوری اسلامی ایران در حوزه سیاست خارجی با مذاکرات مجدد و طولانی برجام در تکاپو است و چنانچه در این روز‌های پایانی، دولت روحانی نتواند مذاکرات موفق و اثربخشی را به سرانجام برساند، قاعدتا دولت آتی هم بخش زیادی از انرژی اولیه خود را صرف مذاکرات و روابط خارجی خواهد کرد.

(تصاویر) خسارات حمله بامداد امروز اسرائیل به غزه

نوار غزه برای نخستین بار پس از برقراری آتش بس میان رژیم صهیونیستی و جنبش حماس هدف حملات هوایی اسرائیل قرار گرفت.

هشدار مشاور وزیر کشور به شعار‌ها و کنش‌های غیرمتعارف قومی در انتخابات 1400

مشاور وزیر کشور پافشاری بر مطالبات اقوام و اقشار اجتماعی در فرایند انتخاباتی در قالب برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی را دارای چارچوب‌هایی دانست که عدم توجه به آن‌ها ممکن است موجب بروز خسارت جدی در پیوند‌های ملی شود.

جریان چهارم؛ اصولگرایان اصلاح‌طلب

اکنون لزوم ایجاد هوشمندانه جریان چهارم در جامعه بیشتر از هر زمان احساس می‌شود. اگر تا پیش از این در کشور با جریانات اصولگرایی و اصلاح طلبی و بعد‌ها با جریان سوم که بر اساس نفی دو جریان اول روبرو بودیم زین پس باید در جهت شکل دهی و پرورش جریان چهارم با مختصات درست اصولگرایی به میدان آمده و هر آنچه که با جمهوریت، اسلامیت و ایرانیت هم خوانی نداشته و گاها بر خلاف آنهاست را کنار گذاشته و...

کمپین‌های انتخاباتی منطبق با هندسه شخصیت و روانکاوی

با استفاده از مفهوم "هندسه شخصیت" می‌توان در حوزه‌هایی نظیر اخلاقیات، سیاست، اقتصاد و جامعه شناسی وارد شد و شباهت‌های هندسی و فضایی موجود را مورد نگاشت و تحلیل قرار داد؛ مفاهیمی نوپا و سرگردان که شاید پاسخ و جواب نیستند، ولی توانایی تغییر صورت مساله و باز تعریف مشکل را دارند.

توضیح دادستانی درباره خرابکاری در پالایشگاه تهران

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ری خاطرنشان کرد: آتش به طور کامل مهار شده است و خطر سرایت به مخازن گاز مایع و بنزین کاملا رفع شده است.

ضربه سنگین وزارت اطلاعات به باند قاچاق مواد مخدر و سلاح

با رصد اطلاعاتی و عملیاتی سربازان گمنام امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)، یک باند بزرگ قاچاق مواد مخدر و سلاح و مهمات در آذربایجان غربی شناسایی و مورد ضربه قرار گرفت.

کانال اختصاصی نامزدهای ریاست‌جمهوری روی «لنز» ایجاد شد

همزمان با تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری، ستاد‌های نامزد‌های انتخاباتی هفتگانه، محتوای تبلیغاتی هر کاندیدا را روی کانال اختصاصی خود در لنز ایرانسل منتشر کردند.

پورمحمدی ریاست بر بانک مرکزی را تکذیب کرد

معاون اقتصادی و بودجه سازمان برنامه و بودجه گفت: پیشنهادی در رابطه با تصدی پست ریاست کل بانک مرکزی وجود داشت که آن را قبول نکردم.

عبدالناصر همتی از ریاست بانک مرکزی برکنار شد

عبدالناصر همتی از ریاست بانک مرکزی برکنار شد.

سایه انتخابات بر سر مذاکرات وین

با اعلام لیست نامزدهای نهایی انتخابات ریاست جمهوری، حملات رسانه‌های اصولگرا به مذاکرات وین به طور محسوسی فروکش کرده است. دیگر این رسانه‌ها محتوای مذاکرات را نقد نمی‌کنند و پرس تی وی نیز مدتی است که به نقل از منابع آگاه جزییات بحث برانگیز مذاکرات را انتشار نمی دهد.

گفت‌وگوی تلفنی وزیران امور خارجه آمریکا و عربستان

بلینکن در روز دوم سفر خود به مصر سپس اردن سفر کرد. او در قاهره با «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور مصر و در امان با «عبدالله دوم» شاه اردن دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

بازداشت یک آمریکایی به دلیل تهدید بایدن به مرگ

بازرسان اف‌بی‌آی در این شکایت مشخص نمی‌کنند که چه کسی این پیامک‌ها را دریافت کرده یا اینکه قبلا با تورنتون ارتباط داشته‌اند یا خیر.

«قالیباف» رئیس مجلس ماند

محمدباقر قالیباف با کسب اکثریت آرا برای دومین سال مجلس یازدهم، رئیس مجلس شورای اسلامی باقی ماند.

روحانی به رهبر انقلاب نامه نوشت؟

شب گذشته شورای نگهبان لیست نهایی نامزدهای تائید صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری را به وزارت کشور ارسال کرد.