شنبه 29 اردیبهشت 1403

سیاسی وب‌گاه فرارو

سیاسی وب‌گاه فرارو

سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری تاکید کرد: عملکرد دستگاه‌های مسئول در حوزه آسیب‌های اجتماعی به شکل مستمر رصد و متخلفین به شورای اجتماعی معرفی شوند.

یک روزنامه خبری نوشت: کسی منکر وجود ضعف و کاستی در حوزه اقتصادی نیست، اما درحالی که التهاب‌ها و سوءمدیریت‌های دولت قبل، جای خود را به کار انقلابی برای مدیریت اقتصاد داده است، چنین تحرکاتی که مغایر امنیت ملی است محل سؤال است.

محمد مهاجری؛ فعال سیاسی اصولگرا نوشت: جمع کوچکی از وزرا هم پشیمان از حضور در دولت، لحظه شماری می‌کنند تا دولت تمام شود!

معاونت حقوقی ریاست جمهوری از تصویب لایحه حفاظت از داده‌های شخصی در کمیسیون حقوقی دولت خبر داد. این لایحه که با هدف صیانت از حقوق مردم در فضای مجازی و افزایش اعتماد به سکو‌های بومی تدوین شده، پس از تصویب در هیئت دولت به مجلس ارسال خواهد شد.

رئیس دانشگاه تهران جمیله علم‌الهدی، عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی و همسر رئیس جمهور، را به‌عنوان عضو دیگر هیأت اجرایی جذب هیأت علمی دانشکده علوم خانواده دانشگاه تهران معرفی کرد.

5 نفر از صیادان ایرانی بازداشت شده در سیشل آزاد می‌شوند.

همسر سید ابراهیم رئیسی با اشاره به اخباری که رسانه‌های غربی درباره برخورد بد با زنان ایرانی منتشر می‌کنند، گفت: از رسانه‌های غربی می‌خواهم که به ایران بیایند و وضعیت را خودشان ببینند.

رئیس جمهوری، گفت: مشکلات آبی و برقی کشور در حال برطرف شدن هستند.

حسین سلاح ورزی؛ رییس پیشین اتاق بازرگانی با انتشار این ویدیو در توییتر نوشت: دیگر کسی این دولت را گردن نمی‌گیرد، حتی مسعود‌های ده نمکی!

غضنفرآبادی رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس درخصوص ایراد دوم شورای نگهبان به لایحه حجاب اظهار داشت: موضوع دیگر بحث ماده 19 لایحه بود که به دلیل داشتن بار مالی با ایراد اصل هفتادوپنجی مواجه شد که دولت بار مالی آن را قبول کرده، ولی یک سری شرایطی دارد که دولت معتقد بود شرایط و تعیین آن را برعهده بگیرد، اما شورای نگهبان معتقد است که شرایط را نمی‌شود واگذار کرد.

جلسه فوق‌العاده دولت به ریاست سید ابراهیم رئیسی و وزرای کابینه برگزار شد.

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جدیدترین توئیت خود نوشت: در آئین تکریم از خادمان قرآن که با حضور رئیس‌جمهور برگزار شد، گفتم انقلاب اسلامی با تکیه بر قدرت قرآن، ارزش‌های الهی را در برابر توحش غربی احیا کرد و امکان تجربه حیات طیبه را در دسترس بشر قرار داد.

پیام نوروزی آقای رئیسی و آمار‌هایی که ارائه داد، نشان از آن داشت که قطار توهم همچنان بر روی ریل سخنان ایشان، تلق تولوق کنان پیش می‌رود و قرار نیست هیچ منطق استوار اقتصادی سوار این قطار باشد یا سوزنبانی دانشمند و فهیم، مسیر اقتصاد کشور را تغییر دهد.

آخرین جلسه هیئت دولت در سال 1402 بعد از ظهر امروز یکشنبه به ریاست حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی برگزار شد و طی آن وزرای امور اقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت و روسای کل بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه گزارش‌های مشروحی از اقدامات و دستاورد‌های دولت در طول سال گذشته ارائه کردند.

رئیس جمهور گفت: در این مجموعه آنچه امروز به صورت رسمی آغاز به کار کرده است، دو میلیون تن آهن اسفنجی در سال تولید می‌شود و این یعنی ایران در مقام اول منطقه و دوم جهان قرار می‌گیرد که این افتخار بزرگی است.

رئیس‌جمهور به منظور انجام دیدار رسمی دوجانبه و نیز شرکت در هفتمین نشست مجمع سران کشور‌های صادرکننده گاز (GECF) بامداد شنبه در رأس هیئت عالی‌رتبه اقتصادی و سیاسی عازم الجزیره پایتخت الجزایر خواهد شد.