یک‌شنبه 16 بهمن 1401

اجتماعی خبرگزاری میزان

اجتماعی خبرگزاری میزان

تمام دفترچه های راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی در پنج گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم انسانی، علوم تجربی، هنر و زبان های خارجی در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.

داوطلبان برای انتخاب رشته باید به مولفه مهم علایق درونی توجه کنند تا از این طریق تصمیم و انتخاب‌های درست داشته باشند.

ماهواره خیام هفته جاری از پایگاه فضایی بایکونور قزاقستان با پرتابگر سایوز به فضا پرتاب خواهد شد.

جزئیات ثبت‌نام براساس سوابق تحصیلی مقاطع کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد اسلامی روز سه شنبه 18 مردادماه اعلام می‌شود.

مدیرعامل یک شرکت بازی‌سازی گفت: حمایت از استارت‌آپ‌های بازی‌سازی حتی در صورتی که پروژه آن‌ها با شکست مواجه شود منجر به جذب نیروی متخصص به شرکت‌های بزرگ‌تر و جلوگیری از مهاجرت نخبگان صنعت بازی‌های رایانه‌ای می‌شود.

معاون فنی و آماری سازمان سنجش آموزش کشور از درج پاسخنامه رتبه‌های زیر 100 هزار کشوری در گروه‌های ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی و رتبه‌های کشوری زیر 20 هزار در گروه آزمایشی هنر و زبان‌های خارجی در کارنامه داوطلبان خبر داد.

کمیته تایید صلاحیت روسای دانشگاه‌ها شورای عالی انقلاب فرهنگی به اتفاق آرا، انتخاب ابراهیم تقی‌زاده را به عنوان ریاست دانشگاه پیام نور تایید کرد.

بنا به اطلاعات و دانش به روز شده فعلی، ابتلا به ویروس کرونا در برخی از بیماران با عوارض خاصی همراه است و همانطور که برخی پزشکان در ابتدا مطرح کردند، نمی توان این عوارض را صرفاً با اختلالات روان تنی مرتبط دانست.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی از تمدید مهلت انتخاب رشته محل برای دوره چهل و نهم آزمون دستیاری تخصصی پزشکی خبر داد.

هم اکنون که نتایج اولیه انتخاب رشته کنکور اعلام شده بسیاری از داوطلبان در تب و تاب انتخاب رشته هستند.

یک تحلیلگر و کارشناس مسائل روسیه گفت: همکاری ایران و روسیه در اجرای پروژه‌های فضایی راهبردی در جهت تأمین منافع هر دو کشور است و به طور ویژه زمینه رشد صنعت فضایی کشورمان را فراهم می‌سازد.

ترکیبات پِروپلی فلوروآلکیل (PFAS)، خانواده بزرگی از مواد شیمیایی مصنوعی هستند که در طبیعت وجود ندارند. چون این مواد در طبیعت تجزیه نمی‌شوند جزء دسته «مواد تا ابد شیمیایی» دسته بندی می‌شوند.

رئیس‌جمهور تفویض صلاحیت انتخاب رؤسای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی به کمیته منتخب شورای عالی انقلاب فرهنگی (مصوب 1394/03/05)» که در جلسه 866 مورخ 4 مرداد1401 به تصویب رسیده است، را برای اجرا ابلاغ کرد.

گروهی از دانشمندان برزیلی با استفاده از فناوری نانو در تلاشند تا نیاز به مواد شیمیایی کنترل‌کننده علف‌های هرز را تا 80 برابر کاهش دهند.

سازمان سنجش آموزش کشور دفترچه‌های راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1401 را از عصر امروز 14 مرداد به تدریج منتشر می‌کند.

دفترچه راهنمای انتخاب رشته امروز جمعه 14 مرداد ماه منتشر و زمان انتخاب رشته داوطلبان از عصر روز دوشنبه 17 مردادماه آغاز می‌شود.