دوشنبه 3 اردیبهشت 1403

فرهنگی خبرگزاری خبرنگاران جوان

فرهنگی خبرگزاری خبرنگاران جوان

همزمان با اعلام نامزدهای دومین جشنواره «عروسک‌خونه» مکان و تاریخ جشنواره مشخص شد.

تهیه کننده مستند «تازه نفس» گفت: در هر قسمت از این مجموعه مستند با یک جوان متولد شده پس از انقلاب که در زمینه‌ای خاص به موفقیت رسیده، آشنا می‌شویم.

باقری گفت: دیوارنگاره‌ها به تابلوی گفتمان انقلاب اسلامی در هنر تبدیل شدند. هر موقع کار جدی بر روی دیوارنگاره‌ها انجام شده، واکنش‌های داخلی و خارجی داشته است.

تهیه‌کننده «سال گربه» گفت: «سال گربه» به دلیل فضای فانتزی فیلم سختی بود و بهرام افشاری از آن دست بازیگر‌هایی است که با تسلط خود به کیفیت کار کمک می‌کند.

امامی گفت: انس عمومی با ادبیات کهن پارسی، یکی از مسیر‌های جدی حفظ حافظه‌ی فرهنگی جامعه ما و افزایش اتصال آن با مخازن معرفتی و هویتی است.

یکی از داوران جشنواره پژواک معتقد است مستند‌های رادیویی موفق می‌تواند الگویی برای دیگر برنامه سازان قرار بگیرد تا شاهد تزریق ایده‌ها به آثار باشیم.

معاون صنایع دستی کشور در دیدار با سفیر ترکیه در ایران گفت: معاونت صنایع دستی و به طور کلی وزارت میراث فرهنگی آماده هر نوع همکاری با ترکیه است.

قائم‌مقام وزیر و معاون میراث‌فرهنگی کشور گفت: فردوسی و زبان فارسی تنها متعلق به یک دستگاه نیست و فراتر از ایران بوده و متعلق به تمامی فارسی زبانان و ایران فرهنگی بزرگ است و به هر اندازه در این زمینه کار کنیم کم است.

وزیر فرهنگ گفت: طرح برگزیده اولیه مجموعه مجموعه هنری فاخر اعلام خواهد شد و جایزه 4 میلیارد تومانی به طرح برگزیده تعلق خواهد گرفت.

موزه تاریخ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از نظر محتوا و معماری ساختمان، در سازمان میراث فرهنگی ثبت ملی شد.

مدیر تماشاخانه سنگلج با اعلام خبر تخریب ساختمان مجاور این تماشاخانه از مسئولان شهرداری خواست تا جان سنگلج این تماشاخانه قدیمی و خاستگاه نمایش ایرانی را به خطر نیندازند.

عموپورنگ با انتشار فیلمی در صفحه شخصی خود به توزیع مجدد شیر رایگان در مدارس واکنش نشان داد.

برنامه «مثبت آموزش» برنامه ای بصورت زنده و ترکیبی بوده و هر روز با برنامه های شبکه آموزش روی آنتن می رود.

روایت کنشگری ورزشکاران مشهور دنیا علیه رژیم صهیونیستی در مجموعه مستند «در برابر تاریکی» شنبه تا جمعه ساعت 17:30 به روی آنتن افق می‌رود.

وزیر فرهنگ گفت: سندملی معماری به شورای هنر ارجاع شده است و جشنواره معماری فجر طبق سند پیش‌بینی شده که از امسال به صورت دو سالانه برگزار می‌شود.

«قلب سلیم» عنوان اولین برنامه تلویزیونی است که با بهره گیری از هوش مصنوعی به معرفی هرچه بیشتر آیات ابراهیمی می‌پردازد.