اقتصادی وب‌گاه تابناک

اقتصادی وب‌گاه تابناک

نایب رئیس کانون مرغداران گوشتی با بیان اینکه مسئولان در قبال تضییع یارانه نهاده‌ها توسط عده‌ای سودجو سکوت کرده اند، از فشار دولت بر تولیدکنندگان به شدت انتقاد کرد.

دستور سرپرست وزارت صمت برای پیگیری حادثه معدن گیلانغرب

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت به معاونت امور معادن و صنایع معدنی این وزارتخانه برای پیگیری حادثه معدن گیلانغرب، ماموریت ویژه داد.

بانک مرکزی چین اعلام کرد که با توجه به احیای تدریجی اقتصاد این کشور، پکن تورم بالا یا تورم منفی را تجربه نخواهد کرد.

خبرگزاری بلومبرگ اخیرا گزارش داد که شرکت هواپیماسازی بوئینگ قصد دارد تولید مدل پرطرفدار 747 خود را متوقف کند.

بورس‌های بین‌المللی در معاملات امروز با کمک آمارهای خوب اقتصادی از چین و آمریکا و امید به نهایی شدن تولید واکسن کرونا روند مثبتی را در پیش گرفتند.

مقامات ژاپنی به صورت رسمی از دولت آمریکا خواسته‌اند تا کسانی را که به فرار مدیرعامل سابق شرکت خودرسازی نیسان کمک کرده‌اند را به این کشور تحویل دهند.

ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، عملا بی‌خاصیت شده است

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام معتقد است: اقتصاد امری تک بعدی نیست. از بانک مرکزی تا وزارت اقتصاد تا خارجه و صمت و جهاد کشاورزی و نفت و... در موضوع تورم و وضعیت اقتصادی دخیل هستند.

شرکت هواپیمایی فرانسه قصد دارد بیش از هزار نفر از کارمندان خود را اخراج کند.

از نقدینگی اقتصاد ایران، برای تأمین کسری بودجه استفاده خواهد شد

همتی گفت: فروش دارایی و انتشار اوراق دولت و تأمین مالی کسر بودجه از اوراق، به معنی استفاده از نقدینگی موجود اقتصاد است، بدون آنکه فشاری به پایه پولی وارد شود.

پراید 13 میلیونی، بازار را شوکه کرد

امروز مطالبی همچون عرضه اولیه‌های جدید معرفی شدند / عرضه اولیه بعدی چیست؟، قیمت دلار در بازار به چند هزار تومان رسید؟، دامنه نوسان ETF‌ها به 10 درصد کاهش می‌یابد، متقاضیان وام ودیعه مسکن بخوانند، سهام آسیا اقیانوسیه رشد کرد، ارزش روز سهام عدالت به چند میلیون رسید؟، افزایش خیره کننده قیمت دلار در این صرافی، جزئیات ثبت درخواست بیمه بیکاری؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.

افزایش نرخ سود سپرده‌گذاری بانک‌ها نزد بانک مرکزی / طلا پا به پای سهام پیش می‌رود / قیمت نفت به هر خبری واکنش نشان می‌دهد / قاچاق مرغ به عراق با جاسازی در بار آجر

این پیمانه تیتر‌هایی همچون کسری تجاری آمریکا از 54 میلیارد دلار گذشت، ضرر 55 میلیارد دلاری پاندمی به صنعت گردشگری قاره آفریقا، تولید سالانه سیگار از 54 میلیارد نخ گذشت، قیمت جهانی مواد غذایی بالا رفت، جدیدترین آمار از بدهی خارجی ترکیه و کاهش دامنه نوسان ETF‌ها به 10 درصد را در بر دارد.

موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی سیزدهمین روز تیر ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.

شرکت طلای آرون حامی حیوانات

شرکت طلای آرون از اقدامات خود در راستای حمایت از حیوانات خبر داد.

قیمت دلار و یورو در بازار امروز پنجشنبه 12 تیرماه 99/ افزایش نرخ رسمی 25 ارز

آخرین روز هفته برای فعالان بازار ارز با عدم تغییر نرخ در صرافی های بانکی همراه شده است. این در حالی است که امروز بانک مرکزی نرخ رسمی 47 ارز را امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ 25 ارز مانند یورو و پوند افزایش و 9 ارز دیگر کاهش و نرخ دلار و 12 ارز دیگر نیز ثابت ماند.

قیمت جدید شیر، تیشه به ریشه صنعت دامپروی خواهد زد / دوباره واردکننده خواهیم شد / چرا باید هزینه حمایت از مصرف کننده از جیب تولیدکننده پرداخت شود؟

مقدسی گفت: امروز قیمت تمام شده تولید یک کیلوگرم شیر برای گاودار 3250 تومان است و ما حتی حاضر به قبول همین قیمت شدیم. بعد در جلسه ستاد تنظیم بازار این قیمت را کاهش دادند و در خوش بینانه‌ترین حالت به ازای هر کیلو شیر خام 150 تومان ضرر خواهیم داد.