اقتصادی وب‌گاه فرارو

اقتصادی وب‌گاه فرارو

رکورد تقاضای مصرف برق شکست

سخنگوی صنعت برق گفت: در کمتر از یک ماه گذشته چندین بار شاهد رکورد شکنی مصرف برق بودیم که در نهایت امروز این میزان به 60 هزار و 464 مگاوات رسید که در تاریخ صنعت برق کشور بی سابقه است.

دیجی‌کالا، برند 3 ستاره زنجیره تامین و لجستیک ایران

دیجی‌کالا موفق به اخذ تقدیرنامه 3 ستاره در دومین دوره اعطای جایزه ملی لجستیک و زنجیره تامین شد.

ایرانسل با بسته ویژه اینترنت و مکالمه به استقبال تابستان می‌رود

مشترکان ایرانسل می‌توانند از طریق اپلیکیشن ایرانسل‌من و یا شماره‌گیری کد دستوری #5*، این بسته را فعال کرده و به مدت سه روز از آن استفاده کنند.

(ویدئو) جزئیات و شرایط ثبت نام مسکن ملی از 19 خرداد 1400؛ لیست شهرهای جدید برای ثبت نام

جرئیات و شرایط ثبت نام مسکن ملی دور جدید از 19 خرداد 1400 اعلام شد. برای ثبت نام مسکن ملی می توانید به سامانه tem.mrud.ir نسبت به ثبت نام در 240شهر اقدام کنید

ترکیه 20 میلیون گردشگر از برنامه سالانه خود عقب افتاد

رئیس خانه اقتصاد ایران و ترکیه با اشاره به کاهش جدی توریست‌های آلمانی و روسی در ترکیه، گفت: تنها از این کشور‌ها حدود 15 میلیون توریست در سال‌های قبل به ترکیه رفته بودند، اما امروز این تعداد به پایین‌ترین حد خود رسیده است. در کنار آن کشور‌های شرق آسیا به عنوان رقبای ترکیه در حوزه گردشگری برای به دست آوردن این بازار تلاش می‌کنند.

رقابت نابرابر فروشگاه‌های آنلاین با فروشندگان حضوری

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: به دلیل برخی سوءاستفاده متخلفان از درج قیمت در برخی اپلیکشن‌های آنلاین جلوگیری شد این در حالی است که به جای این اقدام باید از فعالیت متخلفان جلوگیری شود.

تولید مودم بومی ثابت و همراه، با حمایت ایرانسل آغاز شد

با راه‌اندازی این پروژه، برای تولید ماهانه بیش از 15هزار دستگاه مودم در کشور، ایجاد ظرفیت شده است. ایرانسل پیش از این نیز، در راستای حمایت از بومی‌سازی تجهیزات فناوری‌اطلاعات و ارتباطات، با دو شرکت دیگر تولیدکننده مودم، همکاری و از تولید مودم بومی حمایت کرده است.

ترخیص خودرو‌های توقیفی از فردا

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به اینکه طرح ویژه ترخیص وسایل نقلیه توقیفی به مناسبت حماسه یوم الله 15 خرداد در کشور اجرایی می‌شود، عنوان کرد: آنچه که به عنوان تسهیلات ویژه در نظر گرفته شده این است که جرایمی که خودرو‌ها داشتند اگر مربوط به سال 99 به قبل بوده به اصل خود برگشته است.

جیره بندی آب در تهران نداریم؟

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان اینکه فروردین امسال بی‌سابقه‌ترین شرایط بارش در استان تهران بوده یعنی 2.3 میلی متر که این رقم در مدت مشابه سال قبل 132 میلی‌متر ثبت شده است، گفت: آمار‌های رسمی بیانگر کاهش 37 درصدی بارش‌های استان نسب به سال آبی گذشته بوده است.

برق در زمان مناظره قطع شد؟

شایعات مطرح شده مبنی بر قطع برق در زمان مناظره‌ها توسط شرکت توانیر تکذیب شد و طبق اعلام صنعت برق این مطلب کاملا خلاف واقع و به دور از اخلاق مداری است.

شمالی‌ترین نقطه‌ی تهران، متری چند؟

زعفرانیه یکی از گران‌ترین محلات تهران برای سکونت است. بر اساس آگهی‌های منتشر شده در سایت دیوار، در این محله، قیمت هر متر آپارتمان 116 میلیون و 500 هزار تومان است. آگهی‌های دیوار همچنین به ما می‌گویند یک خانه‌ی 40 متری در این محله برابر با 4 میلیارد و 600 میلیون تومان است و خریدار یک خانه 80 متری در این محله، باید حدود 9 میلیارد و 300 میلیون تومان برای خرید خانه هزینه کند.

حمایت مجلس از فروشگاه‌های آنلاین در مقابله با قاچاق کالا

رضاحسینی قطب آبادی تصریح کرد: برای درمان هر دردی ابتدا باید با آسیب شناسی علل بروز آن را مشخص کرد؛ قاچاق پدیده‌ی غیرقابل کنترلی نیست و نه تنها افراد عادی نمی‌توانند در این حوزه فعالیت کنند بلکه موضوع قاچاق بیشتر توسط افراد صاحب نفوذ و قدرتمندی انجام می‌شود. در حقیقت مردم عادی برای به دست آوردن یک لقمه نان عامل مافیای بزرگ و برخی تاجران می‌شوند.