سیاسی خبرگزاری میزان

سیاسی خبرگزاری میزان

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در دیدار با وزیر خارجه ایرلند گفت: دولت جدید ایران به بنیان مذاکرات وین پایبند است، اما اکنون در حال مرور دقیق و با سرعت گفتگو‌های انجام‌گرفته است.

وزیر امورخارجه کشورمان در ملاقات با وزیر خارجه اسپانیا گفت: در سیاست خارجی دولت جدید رابطه با اروپا به شمول همه کشور‌های قاره سبز دارای اولویت بوده و صرفا به تروئیکا محدود نمی‌شود.

وزیر امور خارجه کشورمان که این روز‌ها به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل به سر می‌برد، از روز سه‌شنبه که وارد نیویورک شده، ملاقات‌های دو جانبه خود را در حاشیه این نشست آغاز کرده است.

سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین المللی در وین، به انتقاد از رویکرد‌های دوگانه در جریان قرارداد آمریکا و انگلیس برای فروش زیردریایی نظامی با سوخت هسته‌ای بالای 90 درصد به استرالیا، پرداخت.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: شکایات و گلایه‌های دریافتی از ایرانیان مقیم گرجستان در خصوص برخورد‌های نامناسب و تبعیض‌آمیز نیرو‌های مرزبانی این کشور در اعمال محدودیت و ممنوعیت تبعیض ورود به آن کشور به صورت جدی در دست پیگیری است.

دنیای امروز با دو چالش بزرگ سلامت و محیط زیست مواجه است و ریشه این بحران را در عملکردهای نظام سلطه باید جستجو کرد. این رفتارها موجب شده تا در کنار تهدید جان میلیون‌ها انسان، اقلیم و محیط زیست جامعه بشری نیز با تهدیدات بی‌شماری مواجه شود.

ادعای بایدن درباره تلاش برای اجرای پروتکل الحاقی توسط همه کشورها بیشتر به یک طنز تلخ شباهت دارد چرا که آمریکا خود بزرگترین ناقض قوانین آژانس و زمینه‌ساز بحران هسته‌ای در جهان است.

سفیر پیشین ایران در جمهوری آذربایجان گفت: حادثه اخیر اخراج آمریکا از افغانستان که کاملا مایه تحقیر دولت و نظام آمریکا و ایدئولوژی لیبرال دموکراسی بود، در واقع ضربه دیگری بر آمریکا بود و این کشور را در مسیر افول جدی قرار داد.

سخنگوی شورای نگهبان گفت: مصوبه ساماندهی صنعت خودرو به مجلس شورای اسلامی بازگشت داده شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اولویت نخست مجلس را نظارت دانست و گفت: در قوانین تورم داریم و باید نظارت بر اجرای قوانین را اولویت قرار داده و به سمت تنقیح برویم و صرفا در حد نیاز قانونگذاری کنیم که در این راستا دیوان محاسبات کشور رکن رکین نظارتی مجلس است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: بدون شک یکی از بزرگترین دستاورد‌های دفاع مقدس، نمایش قدرت مردمی و اراده ملی بود؛ چرا که اداره جنگ تحمیلی هشت ساله که با هدف نابودی نهال نوپای انقلاب به راه افتاده بود، جز از مسیر پیوند امام و امت میسر نبود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: بسیاری از پیشرفت‌های ما دستاورد دوران دفاع مقدس است و همه پیشرفت‌های ما محصول باور «ما می‌توانیم» است.

وزیر کشور در پیامی ضمن تبریک فرارسیدن هفته دفاع مقدس به ملت شریف ایران؛ گفت: تجربه دفاع مقدس ثابت کرد تنها راه مقابله با هجمه‌ها و فشار‌های دشمنان و معاندان در عرصه‌های مختلف منجمله تحریم‌های ظالمانه و غیر قانونی ایستادگی و مقاومت و اتکاء به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های فراوان کشور، مردم و جوانان عزیز می‌باشد.

دبیر شورای نگهبان گفت: عشق به امام حسین علیه السلام خاموش نشدنی است و ملیت و زبان نمی‌شناسد و این عشق محور وحدت امت اسلامی و همه عدالتخواهان سراسر عالم خواهد شد.

دستیار وزیر امور خارجه از واردات حدود 30 میلیون دوز واکسن کرونا تا هفته آینده خبر داد.

در جلسه هیئت وزیران اعضای دولت به استانداران منتخب بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد رأی اعتماد دادند.