سه‌شنبه 11 بهمن 1401

سیاسی خبرگزاری میزان

سیاسی خبرگزاری میزان

فرمانده نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه خلیج فارس تا ابد خلیج فارس خواهد ماند گفت: کشور‌های منطقه می‌توانند امنیت این منطقه حساس را برقرار کنند و اصلا نیازی به حضور کشور‌های بیگانه نیست.

رئیس جمهور تحزب و کار تشکیلاتی در حوزه سیاسی را نه مقصد بلکه یک مسیر برای اصلاح امور و پیشرفت جامعه دانست و گفت: احزاب و تشکل‌های سیاسی باید در خدمت تحقق عدالت، اصلاح جامعه و حاکم کردن ارزش‌ها باشد و اگر حزب مقصد و معبد افراد شد، قبیله‌گرایی بر فضای فعالیت‌های سیاسی حاکم می‌شود و این نقطه آغاز انحراف عرصه سیاست است.

رئیس مجلس شورای اسلامی، رتبه‌بندی معلمان را پیشانیِ خدمت مجلس انقلابی به فرهنگیان دانست و گفت: در مجلس یازدهم از روز اول، پیگیری تصویب قانون رتبه بندی معلمان و عمل به وعده های بر زمین مانده در دستور کار مجلس بود و توفیق داشتیم با تلاش شبانه‌روزی این مطالبه قدیمی را به سرانجام برسانیم.

وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با سفیر جمهوری اسلامی ایران در رومانی مسائل مربوط به هم میهنان مقیم در رومانی، و ارائه خدمات روان کنسولی به آن‌ها را مورد تاکید قرار داد.

وزیر امور خارجه کشورمان در تماس تلفنی با سرپرست وزارت خارجه افغانستان نسبت به امنیت نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در افغانستان ابراز نگرانی کرد.

وزیر بهداشت گفت: تصمیم گرفته شد که قیمت دارو هیچ تغییری نسبت به سال گذشته نداشته باشد البته حداقل افزایش قیمت را در چند ماه اخیر داشتیم و نمودارها هم بیانگر این موضوع است.

رهبر انقلاب در پیامی درگذشت پژوهشگر و هنرمند انقلابی آقای نادر طالب‌زاده را تسلیت گفتند.

سران سه قوه در نشست خود به میزبانی دفتر رئیس جمهور مهمترین موضوعات داخلی و بین المللی را مورد بررسی قرار دادند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت عید فطر با عفو یا تخفیف مجازات 1542 تن از محکومان محاکم عمومی و انقلاب، سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان قضایی نیرو‌های مسلح موافقت کردند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: منافقین سابقه بسیار وحشتناکی در جنایت و آدم کشی دارند لذا اگر در طول تاریخ معاصر بخواهیم منافقین را با گروهی دیگر مقایسه کنیم باید بگوییم منافقین با داعشی‌ها برابر هستند.

رئیس سازمان جغرافیایی نیرو‌های مسلح در نمایشگاه روز ملی خلیج فارس گفت: خلیج فارس قلب جهان اسلام است و این نکته‌ای است که با توجه به جغرافیای تاریخ این منطقه، باید آن را مد نظر داشت.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در پیامی با تسلیت درگذشت نادر طالب‌زاده گفت: مجاهدت‌های خستگی‌ناپذیر او در سنگر ترویج گفتمان مقاومت و انقلاب اسلامی و افشای هویت نظام سلطه، برای فعالان جبهه انقلاب اسلامی راهگشا خواهد بود.

رئیس‌جمهور گفت: حضور پرشور مردم که در حمایت از مردم مظلوم فلسطین بر سر رژیم ظالم صهیونیستی فریاد زدند، حاوی پیام‌های آشکار به سران رژیم غاصب و برخی سیاستمداران فریب‌خورده منطقه‌ای بود که سودای عادی‌سازی روابط با اشغالگران را در سر می‌پرورانند.

هیچ برنامه ای برای سفر مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران تنظیم نشده است.

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: فوق‌العاده مناطق جنگی نیرو‌های نظامی و انتظامی از ابتدای امسال پرداخت می‌شود.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اصلاح طرح نصب تغییر ساعت رسمی کشور موافقت کردند.