پنج‌شنبه 7 بهمن 1400

سیاسی خبرگزاری میزان

سیاسی خبرگزاری میزان

رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی صعود تیم ملی به جام جهانی 2022 قطر را تبریک گفت.

دیدار دوجانبه مذاکره‌کننده ارشد ایران و معاون هماهنگ‌کننده اروپایی گفتگو‌ها در جریان مذکرات برای لغو تحریم‌ها در وین برگزار شد.

معاون نخست وزیر و وزیر خارجه قطر در دیدار با رئیس جمهور کشورمان دعوت رسمی امیر قطر از آیت الله رئیسی برای شرکت در اجلاس سران کشور‌های صادر کننده گاز را تقدیم کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با محمد بن عبدالرحمن آل ثانی تاکید کرد: در هفته‌های اخیر شاهد افزایش تحرکات نظامی در خصوص یمن بوده ایم و این موارد به بازتولید جنگ در یمن و منطقه انجامیده و مسیر صلح را تخریب می‌نماید.

وزیر امور خارجه در پیامی توئیتری نوشت: برای ما ملاک هرگونه قضاوتی، مشاهده رفتار عملی آمریکا خواهد بود. در موضوع لغو تحریم‌ها نیز باید منافع کامل ایران محقق شود و بر روی زمین اتفاق ملموسی رخ دهد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران با تاکید بر اینکه حضور در دریا‌های دوردست فرمان فرماندهی معظم گل قوا است، گفت: حضور در آب‌های دور دست نشانه اقتدار کشور است.

سخنگوی دولت در پیامی توئیتری نوشت: عملکرد نسل آینده ایران را، الگو‌های امروز نوجوانان می‌سازند.

سخنگو و رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت در پیامی اینستاگرامی نوشت: بانوان ورزشکار سرزمینم، شما قهرمان ملت ایران هستید. همه ما می‌دانیم که بازی تدارکاتی جدی‌ای نداشتید تا بتوانید همه استعدادهایتان را به منصه بروز و ظهور برسانید.

رئیس جمهور با بیان اینکه دولت و مجلس با همکاری می‌توانند گام‌های ماندگاری برای برطرف کردن مشکلات مناطق مختلف کشور و دغدغه‌های مردم بردارند، گفت: دولت مصمم است با اولویت سنجی و نگاه آمایشی، نسبت به تامین نیاز‌ها و رفع مشکلات مردم مناطق مختلف کشور اقدام کند.

وزیر امورخارجه قطر در سفر به تهران، با وزیر امورخارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری تهران گفت: رفع کاستی‌های اداری و استقرار کامل ادارات در شهرستان‌های تازه تأسیس از اولویت‌های استانداری است که باید با فوریت انجام شود.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری تهران به همراه فرماندار قرچک با پدر معظم شهید والامقام مدافع حرم «میثم نجفی» دیدار کردند.

معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: امروز اگر دشمن از نیروی دریایی فاصله می‌گیرد یعنی می‌داند قدرت دریایی ما چقدر است و این به معنای باور و درک این قدرت است و اگر امروز در خلیج عدن، شمال اقیانوس هند و سایر دریا‌ها حضور نیروی دریایی را می‌بینیم و امنیت برقرار می‌کنیم یعنی اقتدار دریایی داریم.

رئیس مجلس گفت: برای توسعه استان‌ها فقط نباید به بودجه‌های عمومی و دولتی اتکا کرد بلکه باید با ایجاد انگیزه برای سرمایه گذاران بخش خصوصی برای جذب سرمایه‌های غیر دولتی و نیز بهره مندی از ظرفیت‌های استان‌ها نیز تلاش کرد.

هشتادمین ناوگروه رزمی، اطلاعاتی و آموزشی نیروی دریایی ارتش با حضور معاون هماهنگ کننده ارتش و فرمانده نیروی دریایی ارتش، از بندرعباس برای انجام ماموریت دریایی به آبهای بین المللی اعزام شد.

پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR فیش‌های موضوعی بیانات رهبر معظم انقلاب درباره‌ی «تبیین» را منتشر کرد.