پنج‌شنبه 7 بهمن 1400

فرهنگی خبرگزاری میزان

فرهنگی خبرگزاری میزان

هفتمین روز از بهمن ماه 1400 با اخبار و حاشیه‌های فراوانی در عرصه فرهنگ و هنر روبرو بود که از جمله مهمترین آنها می‌توان به گلایه بازیگر جوان تئاتر از وضعیت جشنواره تئاتر فجر اشاره کرد.

تصویر شبکه یک سیما برای لحظاتی هک شد.

چاپ دوم کتاب «میان لشکر هجران»؛ تاریخ شفاهی آیت‌الله عباسعلی صادقی قهاره که به قلم سامان سپهوند تدوین شده است، توسط انتشارات «راه یار» منتشر و روانه بازار نشر شد.

بازیگر نمایش «کباب» گفت: خلاف انچه تصور می‌شود در دوران بیماری کرونا و وضعیت وخیم تئاتر این جوانان بودند که به هر مشکلی تئاتر تولید کرده و چراغ این هنر را زنده نگه داشتند، اگر نه به عینه شاهد بودیم که اکثریت چهره‌هایی که همیشه سالن‌های تئاتر را مال خود می‌کنند در این دوران هیچ کاری نکردند.

علی رمضانی گفت: نمایشگاه مجازی کتاب تهران برای علاقه‌مندان به کتاب در مناطق مختلف کشور و به‌ویژه روستاهایی که مشخصه اصلی خانه‌هایشان پلاک نیست و پستچی‌ها نشانی آنها را با رنگ درب منزلشان می‌شناسند، فرصتی فراهم کرد تا کتاب‌های خریداری شده خود را رایگان دریافت کنند.

فیلم سینمایی «قهرمان» ساخته اصغر فرهادی واکنش‌های متفاوتی را از لحاظ کیفی برخوردار بوده است، اکثریت تماشاگران نگاهی صفر تا صدی به این اثر داشته و کمتر با نقدی میانه گرا نسبت به آخرین ساخته این کارگردان سینما روبرو بودیم. اما حواشی نسبت به ایده اولیه این فیلم تا حدی بوده که کیفیت اثر به کلی فراموش شده است.

یک نویسنده کتاب گفت: برگزاری همزمان نمایشگاه مجازی و فیزیکی سبب خواهد شد که انتشاراتی‌ها نتوانند به خوبی در حوزه فروش فیزیکی و الکترونیک فعالیت کنند لذا ما شاهد خواهیم بود که خرید‌ها با مشکل مواجه شده و این امر باعث نارضایتی مخاطبان و علاقمندان به کتاب خواهد شد.

جدول فروش هفتگی سینمای کشور با اعلام صدرنشینی فیلم سینمایی «گشت 3» به کارگردانی سعید سهیلی منتشر شد. هر چند همچنان بیشترین فروش در سینما‌های کشور در سال جاری در دستان «دینامیت» است.

ازآسمان در تازه ترین روایت خود که پنجشنبه ساعت 13:15 از شبکه دو سیما روانه آنتن می شود، پای سفره خاطرات دوستان و همرزمان شهید ابوذر داوودی نشسته است تا گوشه ای از سیره رفتاری و قابلیت های نظامی این شهید گرانقدر را به تصویر بکشد.

روند تجدیدنظر در رتبه‌بندی روزنامه‌ها توسط اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی که از دوم بهمن ماه شروع شده است تا پایان رسیدگی به اعتراض تمام مطبوعات، ادامه خواهد داشت.

بلیت فروشی چهلمین دوره از جشنواره فیلم فجر، امروز، چهارشنبه از ساعت 10 صبح آغاز شده است.

از کتاب «همسایه‌های خانم‌جان» که روایتی متفاوت از دست پرورده‌های حاج قاسم است، رونمایی می‌شود.

معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر این نکته مهم که در کشورمان این ظرفیت وجود دارد که سالانه صد هزار عنوان کتاب تولید و منتشر شود، تصریح کرد: حضور بیش از 2100 ناشر فعال و عرضه بیش از دویست هزار عنوان کتاب در دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران نشان‌دهنده پویایی، نشاط و بالندگی فرهنگی جامعه است.

پخش بازی ایران و عراق با گزارش محمدرضا احمدی به روی آنتن می رود.

انتشارات شهید کاظمی در مجموع با بیش از 450 عنوان کتاب در دومین نمایشگاه مجازی کتاب حضور خواهد داشت که از این تعداد، حدود 80 عنوان آن در سال 1400 تولید شده است.

فرهاد اصلانی یکی از بازیگران مطرح و درخشان ادوار مختلف جشنواره فیلم فجر در سالهای گذشته بوده است، بازیگری که همواره با حضورش در آثار مختلف به راحتی تا نامزدی سیمرغ بلورین این جشنواره پیش رفته و از جمله هنرپیشگان صاحب سبک این عرصه شناخته می شود.