اقتصادی وب‌گاه مشرق نیوز

اقتصادی وب‌گاه مشرق نیوز

توضیحات زنگنه در مورد کثافت دانستن پالایشگاه

وزیر نفت گفت: پالایشگاه‌سازی اولویت وزارت نفت است؛ اما مصرف سوخت مایع و آسیب به محیط زیست، خیر.

صندوق ملی قرض الحسنه مسکن تشکیل می شود

نایب رئیس مجلس از تشکیل صندوق ملی قرض الحسنه مسکن خبر داد و گفت: پس از حضور اسلامی در وزارت راه، اختصاص زمین های دولت برای ساخت مسکن در حال پیگیری است.

چرا مصوبات و دستورات خودرویی دولت کارساز نیست؟

رئیس جمهور طی 4 ماه گذشته 2 بار به وزارت صمت دستور ساماندهی بازار خودرو را داد، ولی هیچ کدام کارساز نشد. مصوبه افزایش حداکثر 10درصدی قیمت خودرو در بازار نسبت به قیمت کارخانه هم خاک می خورد.

مهلت 4 روزه مستأجران برای تکمیل ثبت‌نام وام ودیعه مسکن

در حالی روند پرداخت وام ودیعه مسکن به دلیل مقاومت بانک‌ها کند است که وزارت راه و شهرسازی از مهلت 4 روزه به متقاضیان این وام برای تکمیل ثبت‌نام خبر داد.

تصمیمات جدید برای بازار بورس

رئیس سازمان بورس اوراق بهادار گفت: در جلسه پنج شنبه شورای عالی بورس، آیین نامه حفظ ثبات بخشی بازار سرمایه و صیانت از حقوق سهام داران و سرمایه گذاران، مورد تصویب قرار گرفت.

چرخه بازار نفت معکوس شده است

روند تعادل دوباره بازار نفت شتاب خود را از دست داده و طی دو ماه گذشته با طولانی شدن همه گیری ویروس کرونا در جهت عکس حرکت می کند.

از زمین‌های خالی هم مانند خانه مالیات بگیریم

نماینده کاشمر در مجلس با بیان اینکه متاسفانه حسن روحانی درباره اقدامات مثبت دولت احمدی نژاد مانند مسکن مهر بی انصافی کرد، گفت: اگر مسکن مهر نبود میانگین قیمت خانه در تهران بالای 50 میلیون تومان بود.

پرداخت مشوق‌های صادراتی، منوط به بازگشت ارز

مدیرکل توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: پرداخت مشوق های صادراتی به صادرکنندگان، منوط به بازگشت ارز حاصل از صادرات است.

فروش فوق‌العاده خودرو ماهانه 25 هزار دستگاه

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت از عرضه ماهانه 25 هزار خودرو در طرح فروش فوق العاده از ابتدای مهر تا پایان سال خبر داد و گفت: مردم باید 10 درصد مبلغ خودرو را زمان ثبت‌نام واریز کنند.

تغییر ارز واردات کره از 4200 به نیمایی

یک مقام مسئول، با بیان اینکه با تغییر ارز واردات کره از رسمی به نیمایی، از واردات این محصول استقبال نمی‌شود، گفت: قیمت کره‌ای از این پس وارد کشور می‌شود با افزایش چند برابری مواجه است.

تخلفات خطرناک در معدن سه‌کره لرستان + فیلم

معدن واقع در منطقه «سه کره» شهرستان چگنی، بر خلاف تعهداتش، ضوابط استقرار را رعایت نکرده و سبب آسیب به منطقه حفاظت‌شده کوه سفید شده و با انفجارهای غیرقانونی و خطرناک به تهدیدی برای مردم تبدیل شده است.

روسیه صادرات گاز به چین را افزایش داد

شرکت گاز پروم روسیه میزان صادرات گاز طبیعی مایع به چین را در ماه‌های جولای وآگوست افزایش داده است.

از سال 92 تاکنون فقط 300 هزار واحد ساخته شده

نیکزاد درباره جزئیات طرح جهش تولید مسکن گفت: 172 هزار هکتار اراضی خارج از شهر و یا در شهرهای جدید شامل این طرح می‌شوند که باید شهرداری‌ها و نظام مهندسی تخفیف 50درصدی پروانه و مجوز ساخت اعمال کنند.

عرضه 5 محصول ایران‌خودرو در مرحله سوم فروش فوق‌العاده

ایران‌خودرو به منظور تامین نیاز مشتریان، در سومین مرحله فروش فوق‌العاده، 5 محصول را عرضه کرده است، این طرح از روز پنجشنبه بیستم تا ساعت 14 روز یکشنبه 23 شهریورماه به اجرا گذاشته می شود.

رواج خانه‌های هوایی با گرانی مسکن / گزینه‌های بازنشسته دولت برای وزارت صنعت / آسیا 47 پالایشگاه جدید می‌سازد، وزارت نفت ایران هیچ

کورس روانی قیمت در بازار خودرو، قیمت‌های نجومی در بازار لاستیک، تلاش برای پولی‌سازی کسری بودجه و کاهش 44 درصدی صادرات غیرنفتی، سایر عناوین اقتصادی روزنامه‌ها هستند.