اقتصادی وب‌گاه مشرق نیوز

اقتصادی وب‌گاه مشرق نیوز

مقصر افزایش نرخ ارز چه کسی است؛ بانک مرکزی یا صادرکنندگان؟

عضو کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران: هیچ صادرکننده‌ای برای لجبازی با دولت، حاصل یک عمر تلاش خود را تعطیل نمی‌کند اما ممکن است بر اثر ازدیاد مشکلات، عطای صادرات را به لقایش ببخشد.

نرخ هر کیلو مرغ در بازار 17 هزار تومان شد

نایب رئیس انجمن مرغداران گوشتی گفت: امروز قیمت هر کیلو مرغ زنده 12 هزار تومان و مرغ آماده به طبخ 17 هزار تومان است.

آل اسحاق: صادرات ایران به چین 5 برابر کل صادرات به اروپاست

وزیر سابق بازرگانی با بیان اینکه صادرات ایران به چین بیش از 5 برابر کل صادرات به اروپاست، گفت: این درحالیست که ایران برای کشورهای غربی صرفا به عنوان یک بازار مصرف مطرح بوده است.

اختلاف 1000 تومانی قیمت دلار از کانال‌های دلالی تا صرافی‌ها

درحالی قیمت دلار در کانال‌های دلالی بیش از 20 هزار تومان درج شده که رئیس کانون صرافان می‌گوید هم اکنون صرافی‌های آزاد در کانال 19 هزار تومان دلار می فروشند و واقعیت بازار با آنچه کانال‌های تلگرامی نمایش می‌دهند تفاوت دارد.

صادرات گاز ایران به ترکیه از سرگرفته شد

صادرات گاز ایران به ترکیه که از 12 فروردین‌ماه امسال به دلیل انفجار بخشی از خط لوله صادراتی در خاک ترکیه، متوقف شده بود، بعد از حدود سه ماه، بعد از ظهر امروز از سرگرفته شد.

ممنوعیت بلوکه کردن بخشی از تسهیلات اعطایی به مشتری

بانک مرکزی در بخشنامه‌ای خطاب به شبکه بانکی با اعلام اینکه بلوکه کردن بخشی از تسهیلات اعطایی به مشتریان، در قالب انواع سپرده‌ها ممنوع است، یادآور شد: در صورتی که بانک ها قصد دارند معادل بخشی از مبلغ تسهیلات اعطایی را به صورت وثیقه نقدی و در قالب سپرده بپذیرند، باید سود علی‌الحساب به آن سپرده تعلق گیرد.

پشت پرده فساد تودرتوی یک گروه در بازار قطعات خودرو

بررسی‌ها نشانگر ابعاد فعالیت‌های گسترده و مفسده‌آمیز این گروه در حوزه تأمین قطعات خودرو و تلاش آن‌ها در ترک تشریفات قانونی با توسل به ایجاد شبکه ارتشاء در سازمان‌های مختلف دولتی است.

توسعه مکران با تدبیر زیبای رهبر انقلاب آغاز شد

نماینده شرق هرمزگان درمجلس شورای اسلامی طرح راهبردی و محوری توسعه سواحل مکران را به عنوان یکی از راهبردهای اساسی برای تامین نیازهای اقتصادی کشور معرفی کرد.

جهش 66 هزار واحدی شاخص امروز بورس تهران

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز بورس اوراق بهادار تهران با جهش 66هزار و 44 واحدی روبرو شد.

چرا قیمت سکه بیش از 9 میلیون تومان شد؟

نایب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان اینکه روند قیمت سکه همچنان سینوسی است، علت افزایش عجیب قیمت سکه در روز گذشته را ناشی از اخبار شورای امنیت ملی ایران دانست که پس از برگزاری جلسات و آرام بودن شرایط، امروز روند قیمت برعکس شده و نسبت به روز گذشته کاهش یافته است.

حضور 4.5 میلیون نفر در عرضه اولیه امروز بورس

مدیر عامل شرکت فناوری بورس تهران گفت: تعداد مشارکت کنندگان در عرضه اولیه سیتا که امروز در بورس انجام شد، 4.5 میلیون نفر مشارکت کردند.

دولت در سال جاری چقدر ارز 4200 تومانی می‌دهد؟ + جدول

اظهارات دیروز سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر کاهش تعداد کالاهای اساسی دریافت کننده ارز 4200 تومانی از 25 به 5 قلم نشان می‌دهد امکان کاهش 20 تا 50 درصدی میزان ارز 4200 تومانی پیش‌بینی شده برای واردات کالاهای اساسی در سال جاری وجود دارد.