پنج‌شنبه 7 بهمن 1400

اقتصادی وب‌گاه مشرق نیوز

اقتصادی وب‌گاه مشرق نیوز

موسسه چینالیسیس گزارش داد که طی سال 2021 پولشویی با استفاده از بیت کوین و ارزهای مجازی در جهان نسبت به سال قبل از آن 30 درصد افزایش داشته است.

سخنگوی گمرک گفت: کارکنان گمرک امانات پستی فرودگاه امام (ره)، از بالشی که مقصد پستی اش انگلستان بود 394عدد قرص مخدر متادون و 82 پاکت سیگار کشف کردند.

چهارمین کارگروه مشترک وزارت صمت و بانک مرکزی به منظور هماهنگی سیاست‌های ارزی و تجاری کشور و هدایت ارز حاصل از صادرات به سمت چرخه تجاری و تولیدی کشور تشکیل شد.

لیستی از قیمت جاروشارژی‌های موجود در بازار منتشر شده است.

در معاملات ساعت گذشته بازار جهانی انرژی قیمت نفت برنت توانست پس از مدت‌ها قله 90 دلار را فتح کند.

دولت جدید وارث مشکلات بورسی و ثبات نسبی بازار مسکن پس از گرانی انفجاری در دولت روحانی، سایر عناوین اقتصادی مهم امروز روزنامه‌ها هستند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: ارز ترجیحی برای سه قلم کالای دارو، نان و گندم در سال آینده حذف نخواهد شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اصلاح قانون تعاون در کمیسون اقتصادی مجلس مطرح است و فعالان این بخش می توانند با ارائه پیشنهادها این موضوع را پربارتر کنند.

متقاضیان طرح فروش فوق العاده سایپا می‌توانند از ساعت 8 صبح روز پنج‌شنبه 7 بهمن ماه به‌مدت دو روز برای ثبت نام اقدام کنند.

مجمع عمومی سازمان اموال تملیکی با حضور «سید احسان خاندوزی» وزیر امور اقتصادی و دارایی گزارش عملکرد مالی سال گذشته و جاری را مورد بررسی و تصویب قرار داد و اعضای جدید هیات مدیره اموال تملیکی منصوب شدند.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به کاهش سود وام ساخت مسکن روستایی از 18 درصد به 5 درصد طبق دستور رئیس جمهور، گفت: تهیه طرح هادی برای 40 هزار روستای بالای 20 خانوار کشور انجام می‌شود.

سازمان ملی استاندارد ایران در راستای حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان، خودروسازان را مکلف به اجرای مصوبات قانونی کرد.

رئیس اتحادیه تولید کنندگان و صادرکنندگان طلا و جواهر، گفت: کشور ارمنستان به ایران پیشنهاد همکاری مشترک برای تولید طلا در مناطق آزاد این کشور را داده است.

مدیرعامل بورس انرژی از آمادگی برای توسعه همکاری ها با شرکت ملی نفت ایران به منظور استفاده از ابزارهای مختلف مالی همچون سلف موازی و سایر ابزارهای تامین مالی خبر داد.

یک پژوهشگر حوزه بانکداری بین الملل گفت: توسعه همکاری‌های بانکی ایران و روسیه یکی از دستور کارهای سفر آقای رئیسی به مسکو بود که می‌تواند به خنثی‌سازی تحریم‌های بانکی بیانجامد.