یک‌شنبه 5 تیر 1401

سیاسی خبرگزاری دانا

سیاسی خبرگزاری دانا

هفتمین دوره حراج ملی ایران با فروش 42 میلیارد و 424 میلیون تومان به کار خود پایان داد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: شهید بهشتی پیش از شهادت به دست منافقان و جاهلان، ترور شخصیتی شده بود و به همین جهت امام راحل (ره) فرمودند شهید بهشتی مظلوم است و مظلوم نیز به شهادت رسید.

نمایندگان تیم ملی کشورمان در رقابت‌های تکواندوی قهرمانی آسیا به 3 نشان مرغوب رنگارنگ دست یافتند.

فاطمه محمدبیگی گفت: دایره عمل قوه قضائیه در حوزه حقوق عامه باید از احیاء واحدهای تولیدی و رفع تصرف منابع طبیعی به عرصه‌های حساس سلامت، آموزش و محیط زیست و امر به معروف و نهی از منکر گسترش پیدا کند.

اوقات فراغت، مناسب ترین موقعیت برای اندیشه و تفکر خلاق و تبلور رفتارهای مطلوب فردی و اجتماعی است.

کورس گذاشتن تعدادی از خودروهای جوانان بی‌دغدغه معضلی است که این روزها با کشیده شدن به خیابان‌های پرتردد شهر زاهدان باعث سلب آرامش و به خطر افتادن جان شهروندان و رانندگان شده است.

تیمور کریم زایی گفت: 500 اصله نخل خرما بارور، تعدادی تیر برق و تخریب دیوار و منازل مسکونی بر اثر طوفان و بارندگی عصر روز گذشته در بخش دامن شهرستان ایرانشهر سقوط کردند.

صحن علنی مجلس شورای اسلامی به ریاست «محمدباقر قالیباف» آغاز شد و تقاضای بررسی دوفوریتی طرح ایجاد مدیریت متمرکز جهت تأمین ماشین‌آلات و امکانات لوجستیک در حوادث غیرمترقبه بررسی خواهد شد.

جانشین معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ضمن کوشش برای حضور موثر و قوی در نظام جهانی و مذاکرات احیای برجام به صورت قطع باید در روابط سیاست خارجی اولیت را به همسایگان و منطقه و یا کشور هایی که تجربه به ما ثابت کرده است ارتباط با این کشور ها نتایج خوبی را در پی دارد بدهیم.

تیم ملی ترامپولین ایران به فینال دابل مینی ترامپولین جام جهانی پرتغال صعود کرد.

یک کارشناس رسانه با اشاره به اینکه اعضای «بریکس» با 40 درصد منابع ملی جهان غیرقابل تحریم است، گفت: جهان آن قدر بزرگ شده است که دیگر باید از پدرخواندگی آمریکا عبور کند، جهان فهمیده که آمریکا مرده و درحال مراسم خاکسپاری آن است.

چهاردهمین اجلاس سران پنج قدرت نوظهور اقتصادی «بریکس» بامحوریت تقویت همکار تجاری و اقتصادی میان اعضا و شرکای این گروه برگزارشد و جمهوری اسلامی ایران درقالب دیپلماسی پویا و به سبب برخورداری از قابلیت های فراوان درحوزه های انرژی، ترانزینی، تجاری و اقتصادی، از مهم‌ترین کانون های توجه در این نشست بود.

یک روز پس از تصمیم دیوان عالی آمریکا در لغو قانون سقط جنین، معترضان برای دومین روز متوالی در سراسر این کشور دست به اعتراض گسترده زده‌اند که گاز اشک‌آور، خشونت و بازداشت همچنان پاسخ پلیس به معترضان بوده تا همچنانکه سیاستمدارانش معترفند دموکراسی آمریکایی بیش از پیش در پرتگاه نابودی قرار گیرد.

اندیشکده آمریکایی نوشت، تفاهمنامه بین تهران و مسکو بیانگر جدیدترین همکاری بین دو کشوراست و انتظار می‌رود این روابط در آینده نزدیک افزایش یابد.

گروه های فلسطینی با صدور بیانیه ای اقدامات تشکیلات خودگردان فلسطین در بازداشت فلسطینی ها به سود رژیم اشغالگر را محکوم کردند.

یک مقام آگاه اعلام کرد، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا و اعضای گروه هفت قصد دارند در خصوص ممنوعیت واردات طلا از روسیه توافق کنند.