سیاسی وب‌گاه تابناک

سیاسی وب‌گاه تابناک

با افزایش انتقادات به نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دلیل موافقت با نحوه بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی، تعدادی از وکلای ملت همسو با این نظریات مخالفت خود را با این موضوع اعلام داشته و حتی خط قرمز را «منافع ملت» دانستند!

امروز چهارشنبه 6 مرداد 1400 در جلسه مجلس، نمایندگان مجلس با 121 رای موافق به اصل 85 شدن طرح صیانت از کاربران فضای مجازی رای مثبت دادند. طرحی که حالا بسیاری با هشتاد و پنجی شدنش آن نیز مخالفند. عبدالحسین روح الامینی در نطق امروز خود در مجلس درباره طرح صیانت از کاربران فضای مجازی گفت: ما با اصل هشتاد و پنجی آن مخالفیم.

بالاخره بعد از مدت ها بحث درباره طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام رسان های اجتماعی امروز نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند که این طرح در یک کمیسیون مشترک مورد بررسی قرار گیرد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام رسان های اجتماعی بر اساس اصل 85 قانون اساسی موافقت کردند.

کمتر از یک هفته به پایان عمر دولت دوازدهم باقی مانده است اما این موضوع دلیلی بر عدم پاسخگویی وزرای کابینه به سوالات مجلس نیست؛ امروز وزیر کشور برای جواب دادن به سوالی در پارلمان حاضر شد که نتیجه آن کارت زرد دیگری برای رحمانی فضلی بود.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، طرحی را تصویب کردند که به موجب آن، دستگاه‌های اجرایی، ملزم به پاسخگویی به تذکرات کتبی و شفاهی وکلای ملت می‌شوند و در صورت عدم پاسخگویی نیز موارد به اطلاع مردم می‌رسد؛ طرحی که هدف اصلی آن، تقویت بعد نظارتی پارلمان بیان شده است.

این روزها حال خوزستان خوب نیست؛ ضربان قلب تپنده ایران به شماره افتاده و به دنبال مرهمی برای آن هستند؛ مرهمی دائمی و التیام بخش نه مسکنی موقتی که راه علاجی برای آن نیست؛ اما چگونه می توان سرزمین آفتاب را از بحران کم‌آبی نجات داد؟

حاشیه جدید نمایندگان در مجلس؛ زیارت عتبات با پرواز اختصاصی!

انتشار تصویری از نامه رسمی درخواست تشریفات مجلس شورای اسلامی برای تدارک پرواز اختصاصی سفر سه نماینده مجلس به همراه خانواده شان برای زیارت عتبات عالیات در فضای مجازی با واکنش‌های گسترده‌ای از سوی فعالان این بخش راه به همراه داشت که عمدتا در نقد و تقبیح این درخواست و مطالبه توضیح و پاسخگویی از سوی مجلس تکیه داشت.

تعدادی از نمایندگان استان‌های خوزستان و سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی از مشکلات مردم به خصوص کم آبی و شیوع گسترده کرونا گلایه کردند و از وکلای ملت خواستند به فریاد مردم مظلوم برسند.

جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی تحت تاثیر دو موضوع مهم قرار داشت؛ قطعی برق و کمبود آب. نمایندگان از خاموشی های اخیر و قطعی چند ساعته آب گلایه کردند و حتی مسوول مستقیم این وضعیت را رییس دولت خواندند.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفتگویی با اشاره به تنش های آبی که در استان خوزستان در چند روز گذشته رخ داده است گفت: پس از اتفاقاتی که رخ داد رئیس مجلس به کمیسیون انرژی ماموریت داد تا این موضوع را پیگیری کند.

واکنش تعدادی از نمایندگان به انتشار لیستی جعلی در فضای مجازی درباره اسامی مخالفان تصویب لایحه رتبه بندی معلمان و همچنین لزوم پرهیز از سهم خواهی در کابینه سیزدهم از جمله مهمترین توییت های برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در هفته گذشته است.

دو هفته از برگزاری کنکور سراسری می گذرد اما همچنان اختلافات بر سر نحوه طراحی برخی از سوالات کنکور سراسری میان سازمان سنجش و سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی باقی است؛ داوطلبان نسبت به سخت بودن سوالات انتقاد کرده‌اند و کمیسیون آموزش وتحقیقات وعده پیگیری داده است.

طبق مذاکره ای که با وزیر نیرو داشتیم قرار شد به نحوی اقدام شود که بخش خصوصی اگر بخواهد به صادرات برق اقدام کنند موانع صادرات برطرف شود، اگر این اقدام انجام شود بخش خصوصی در مواقع لزوم می تواند برق ارزان به شبکه وارد کند.

شرط داشتن مدرک تحصیلی مرتبط و سوابق تجربی مربوطه برای وزرای پیشنهادی منظور شده و می‌تواند در جهت کارآمدی و نقش آفرینی آن‌ها در پیشبرد اهداف دولت ملی و ایران قوی که مد نظر رئیس جمهور منتخب است، موثر باشد.