یک‌شنبه 5 تیر 1401

اجتماعی وب‌گاه الف

اجتماعی وب‌گاه الف

رییس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی اظهار کرد: از نیمه تیر ماه تا نیمه مردادماه دمای هوا یک درجه بیش از حد نرمال خواهد بود و سیستم‌های بارندگی نیز نسبت به سال گذشته ضعیف‌تر عمل می‌کنند.

در شرایطی که قبل از شیوع ویروس کرونا و ایجاد محدودیت‌های ناشی از آن، سفر دریایی به قطر و عمان برنامه‌ریزی و اجرایی شده بود، حالا پس از دو سال وقف کرونایی مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از راه‌اندازی مجدد سفر دریایی به عمان خبر داد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی گفت: شخصی هنگام هنگام گذر از محور سنخواست_جاجرم، متوجه حضور یک توله یوزپلنگ می شود با توقف خودرو، شرایط عبور توله یوز را فراهم می آورد و سریعا محل را ترک می کند.

ادارات و دستگاه‌های اجرایی پنج شهرستان خوزستان یکشنبه پنجم تیرماه تعطیل اعلام شد.

رئیس کل دادگستری خوزستان با اشاره به روند رسیدگی به پرونده متروپل گفت: پرونده در مرحله تحقیقات مقدماتی است و رسیدگی دقیق و کارشناسی با تکمیل تحقیقات مقدماتی در مرحله دادسرا و صدور کیفر خواست انجام می‌شود و پرونده به دادگاه ارسال و طبق قانون به آن رسیدگی خواهد شد.

مهلت انتخاب رشته داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1401 که پیش از این قرار بود ساعت 24 امشب پایان یابد، تا روز دوشنبه 6 تیرماه تمدید شد.

رئیس دادگستری شهرستان سراب از بخشودگی یک زندانی محکوم به قصاص بعد از 17 سال در آستانه اجرای حکم با رضایت اولیای دم خبر داد.

رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی فردی خبر داد که به بهانه سرمایه گذاری در بازار رمز ارزها مبلغ 2 میلیارد ریال از شهروند شیرازی کلاهبرداری کرده بود.

طرح تحقیق و تفحص از ستاد احیای دریاچه ارومیه این روزها در نوبت صحن علنی مجلس قرار دارد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: تاکنون بیش از 2 میلیون و 500 هزار شناسه ملی از ابتدای موجودیت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برای کل مجموعه اشخاص حقوقی صادر شده است.

زمین لرزه پنج و شش دهم ریشتری صبح امروز موجب فوت یک نفر و مصدوم شدن سی نفر در جزیره کیش شد.

رییس مرکز اورژانس تهران از ثبت چهارهزار و 840 مزاحمت تلفنی برای این مرکز در یک هفته خبرداد.

نخستین گردهمایی فعالان نوآوری اجتماعی کشور با عنوان نوپیا، 30 تیر در پردیس چارسو برگزار خواهد شد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، پیگیری پرداخت مطالبات و معوقات پزشکان، پرستاران و بیمارستان‌ها را از سوی وزارت بهداشت، دفتر ریاست جمهوری و سازمان برنامه و بودجه، به عنوان یکی از مصوبات جلسه امروز این ستاد اعلام کرد.

وقتی 3محکوم به قصاص پای چوبه‌دار رفتند تا مجازات شوند، 2دختر خردسال یکی از آنها به پای اولیای دم افتادند و با گریه درخواست بخشش کردند اما یکی از اولیای دم حاضر به بخشش نشد و برخورد نامناسبی با دختران خردسال کرد. او آن روز حکم قصاص را اجرا کرد و حالا خودش به اتهام قتل فرد دیگری در زندان است و چشم انتظار گذشت خانواده مقتول.

روانشناس و استاد ممتاز دانشگاه تهران ضمن هشدار نسبت به مصرف مواد اعتیاد آور نظیر گل، حشیش و کراک در بین دانش آموز دبیرستانی گفت: مکان فروش برخی از فروشنده‌های مواد مخدر و اعتیادآور نظیر گل، حشیش و کراک مقابل دبیرستان‌هاست و برخی از دکه‌ها و مغازه‌ها در کنار کاسبی خود گل، حشیش و... می فروشند که نشان از سود این مواد برایشان دارد.