اجتماعی وب‌گاه الف

اجتماعی وب‌گاه الف

درگذشت مجری و گوینده خبر به علت کرونا

فرزانه معصومیان گوینده و مجری رادیو بر اثر ابتلاء به کرونا درگذشت.

هراز مسدود شد

سرپرست پلیس راه استان مازندران از مسدود شدن محور هراز خبر داد.

آیا جامعه ایران بی‌تفاوت شده است؟

آیا ما نسبت به اتفاقات پیرامون‌مان بی‌تفاوت شده‌ایم؟ پاسخ پژوهش‌ها و مطالعات صورت‌گرفته طی دو دهه گذشته به این پرسش یک بله قطعی است. به این مفهوم که جامعه‌شناسان معتقدند جامعه‌ایرانی سال به سال نسبت به اتفاقات اطرافش بی‌تفاوت‌تر شده‌است.

بزرگنمایی ماجرای هلیا در اصفهان / اصفهانی‌ها آرامش می‌خواهند

همیشه می‌گویند مردم اصفهان مطالبه‌گر هستند، درحالی‌که این‌طور نیست و مردم اصفهان به خاطر درکی که دارند حداقل چیزی که از ما می‌خواهند آرامش است.

بازی دلتا با اعداد مرگ

گزارش روزنامه ایران از برگزاری مجالس جشن و تجمعات در تالار‌ها و اماکن عمومی؛ اوجگیری دلتا کرونا در شهرها به خاطر تعطیلی نظارت‌ها - آغاز واکسیناسیون گروه‌های جدید

افزایش نگرانی ها درباره کرونای لامبدا

رییس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، حذف هفت آمینواسید در جهش واریانت لامبدا را چالشی بزرگ پیش روی تست های تشخیصی دانست و هشدار داد: لامبدا شرایط خطرناکی را برای کشورها به لحاظ شیوع کرونا رقم زده است. این واریانت خطرناک سرایت پذیری بیشتر، قدرت گریز از ایمنی و اثرگذاری واکسن ها را نشانه گرفته است.

واکسنزدهها چگونه کرونا میگیرند؟

یک متخصص عفونی، با بیان اینکه زدن واکسن به معنی مبتلا نشدن به کرونا نیست، اضافه کرد: افراد واکسنزده ابتلای سبک پیدا میکنند و کارشان به بستری نمیکشد.

عاطفه عابدینی: تعطیلی سراسری در صورت بسته شدن کل کشور موثر است / اعمال تعطیلی رسمی سراسری هنوز معلوم نیست

دبیر علمی ستاد مقابله با کرونا با بیان اینکه اعمال تعطیلی رسمی سراسری هنوز معلوم نیست، گفت: اگر تعطیلی کشور به معنی لاک داون کامل باشد و همه جا اعم از مغازه ها، بازار ها، مراکز خرید و... مانند تعطیلی سراسری تهران در پیک اول تعطیل شود، می تواند موثر باشد.

دکتر مسعود مردانی: مواردی که هنگام تزریق واکسن و پس از آن باید رعایت کرد

عضو کمیته ملی مقابله با کرونا با اشاره به اقداماتی که در زمان تزریق واکسن باید انجام داد، گفت: بیماران علامت‌دار علائم مشکوک به کرونا یا افرادی که یکی از اعضای خانواده به کرونا مبتلا شده‌اند از تزریق واکسن ممانعت کرده و تزریق را به تاخیر بیاندازند. افراد مبتلا یا مشکوک به کرونا سه هفته بعد از درمان باید واکسن را تزریق کنند.

رکورد واکسیناسیون روزانه با تزریق 505 هزار دز واکسن کرونا شکست

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از رکورد واکسیناسیون روزانه با تزریق 505 هزار دز واکسن خبر داد.

اگر کارت ملی هوشمند خودتان را گم کردید، باید چه کارهایی انجام دهید؟

کارت ملی مهم‌ترین مدرک شناسایی هر ایرانی است. بنابراین در صورت گم شدن کارت ملی خود، باید بلافاصله برای دریافت کارت ملی المثنی اقدام کنید. ثبت اسکن اثر انگشت و امضای دیجیتال فرد در کارت هوشمند ملی جدید اهمیت بیشتری به موضوع داده و امکان سوء استفاده‌های گسترده‌تری را ایجاد کرده است.

اعلام محدودیت ها و ممنوعیت های ترافیکی مراسم تحلیف ریاست جمهوری

رییس پلیس راهور تهران بزرگ محدودیت ها و ممنوعیت های ترافیکی مراسم تحلیف ریاست جمهوری را تشریح کرد.

مسعود مردانی: دگزامتازون تاثیر معجزه‌آسایی در درمان کرونا داشته است

عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: دگزامتازون در فاز التهابی در بیماران مبتلا به کرونا تاثیر معجزه‌آسایی داشته و جان افراد بسیاری را نجات داده است.

روایت یک پزشک از وحشتناک‌ترین روزهای کرونا / حتی سرم و آب مقطر هم پیدا نمی‌شود / قیمت نجومی داروهای کرونا در بازار سیاه

یک پزشک گفت: اگر آمار تزریق واکسن در کشور بالاتر بود الان تا حد زیادی از مرگ و میر جلوگیری می‌شد و شاهد مرگ تعداد کمتری از هموطنان بودیم.

راه مقابله با پاندمی این نبود

411 فوتی در 24 ساعت آخرین آماری است که از مرگ بیماران کرونایی منتشر شده‌است. موارد جدید بیماران شناسایی شده هم با 37 هزار و 189 مورد در 24 ساعت رکورد آمار ابتلا در 18 ماه اخیر را شکست. از این تعداد 4 هزار و 317 نفر بستری شدند.