جمعه 4 اسفند 1402

اجتماعی وب‌گاه الف

اجتماعی وب‌گاه الف

جدایی والدین و نبود یکی از آنها کمبودهایی را برای کودک به وجود می‌آورد که اگر به درستی بررسی نشود مشکلات جبران‌ناپذیری در پی دارد؛ این در حالی است که به گفته یک درمانگر خانواده، آسیب‌های طلاق در کودکان زمانی به وجود می‌آید که کودک حمایت روانی لازم را دریافت نکند.

انتشار فیلم‌های تنبیه، تحقیر یا تمسخر دانش‌آموزان خنده‌دار به نظر می‌رسد، اما افکار عمومی جامعه را آزرده‌خاطر می‌کند. هر چند این کار توسط عده اندکی از معلمان انجام می‌شود، اما همین میزان هم می‌تواند وجهه تعلیم و تربیت کشور و معلمان را مخدوش سازد. به همین دلیل موضع هوشمندانه و به موقع وزارت آموزش و پرورش پس از انتشار هر فیلم بسیار مهم و ضروری است

رئیس پلیس راهور کشور با اشاره به افزایش 6 درصدی تصادفات جاده‌ای در نوروز 1402 گفت: متاسفانه آن طور که نیاز است، درکی از خطر نسبت به سوانح ترافیکی نداریم.

نتایج چهلمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران اعلام شد و بر اساس آن نمایندگان کشورمان در هر پنج رشته این مسابقات در دو بخش آقایان و بانوان صاحب رتبه نخست شدند.

در نشست قائم‌مقام وزیر و معاون میراث‌فرهنگی کشورمان با سفیر و معاون وزیر فرهنگ تاجیکستان، تشکیل کمیته مشترک ایران و تاجیکستان به‌منظور بررسی و استفاده از ظرفیت‌های مشترک دو کشور در زمینه‌های فرهنگی، تمدنی، زبانی و دینی پیشنهاد شد.

آیت‌الله رئیسی 6 جدید عضو شورای عالی آموزش و پرورش را برای یک دوره 4 ساله منصوب کرد.

مسوول منطقه حفاظت‌شده بوزین و مرخیل گفت: یگان حفاظت محیط زیست شهر باینگان در هنگام گشت زنی در مناطق تحت مدیریت موفق شدند یک قلاده پلنگ را مشاهده و آن را به تصویر بکشد.

مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با بیان اینکه تدوین سیاهه جدید آلودگی هوای تهران در حال پیگیری است بر ضرورت همکاری دستگاه‌های مختلف برای ترسیم دقیق وضعیت آلودگی هوای پایتخت و شناسایی منابع آلاینده تاکید کرد.

شهردار تهران گفت: با حمایت دولت سیزدهم و مسولان استانی رویداد قهرمان شهر سال آینده به صورت بین‌المللی برگزار می‌شود.

عضو شورای شهر تهران در مورد ابهام قطع درختان در پادگان 06 توضیحاتی ارائه کرد و گفت: اخیراً این گونه خبرها زیاد شده که متأسفانه اکثر آنها نیز توسط سازمان‌ها و نهادهای دولتی اتفاق میفتد و تبدیل به یک اپیدمی شده است.

مدیرکل زندان‌های استان تهران گفت: کل زندانیان شاغل در زندان‌های تهران 8147 نفر هستند که از این تعداد زندانیان 3247 نفر اشتغال نشسته دارند و 2334 نفر شاغل کارگاهی و 2266 در زندان های باز مشعول به کارند.

مدیر مجموعه تئاتر شهر درباره ایجاد دیواره‌هایی در اطراف این مجموعه که طی چند وقت اخیر رخ داده است، توضیحاتی داد.

طی بهمن‌ماه امسال تهرانی‌ها یک روز هوای پاک، 18 روز هوای قابل قبول و 11 روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس تنفس کردند.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 120 مرکز همسان‌گزینی از ما مجوز دریافت کرده و در حال فعالیت هستند، اعلام کرد: ما به هیچ سایتی مجوز نمی‌دهیم بلکه به مراکز مجوز ارائه می‌کنیم، البته این مراکز می‌توانند دارای سایت هم باشند.

مرسوم است که بیشتر با گندم، عدس، ماش، قره ماش، لوبیا و نخود سبزه را درست کنند. اما اگر بخواهید سبزه متفاوت داشته باشید با شبدر و ذرت و هم می‌توانید سبزه درست کنید.