شنبه 29 اردیبهشت 1403

اجتماعی وب‌گاه الف

اجتماعی وب‌گاه الف

مدیرکل آموزش‌های همگانی جمعیت هلال‌احمر توصیه‌ها و هشدارهایی را برای مواجهه با سیل و آبگرفتگی به مردم ارائه کرد.

شهردار مشهد گفت: وضعیت حادی در شهر نداریم و خدمات رسانی نیروهای شهرداری برای رفع آبگرفتگی ها و بازگشایی معابر مسدود ادامه دارد.

جانشین فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: مقابله با اراذل و اوباش و برهم زنندگان نظم عمومی جامعه یکی از مطالبات مردم است که با قاطعیت در کشور توسط پلیس ادامه پیدا خواهد کرد.

سازمان هواشناسی نسبت به تشدید بارش در 10 استان و وزش باد شدید در بیشتر مناطق کشور هشدار داد.

دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: بر اساس آخرین داده های آماری که سال گذشته استخراج شد نرخ و آهنگ شیوع مواد مخدر در کشور متوقف شده و باید به سمت کاهش مصرف و درمان معتادان فعلی پیش رفت.

رئیس پلیس راهور خراسان رضوی گفت: میدان جهاد، بلوار انقلاب، قائم، بزرگراه امام علی (ع)، میدان حافظ و میدان آزادی مسدود است.

معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه طی نامه‌ای به وزیر امور خارجه، خواستار تسریع و پیگیری ویژه استرداد کلاهبردار متواری از امارات به ایران شد.

رئیس دادگستری شهرستان کوهبنان، گفت: در پی فوت دو کارگر در معادن کوهبنان در هفته‌های اخیر مسئولان شرکت زغال‌سنگ استان کرمان به دستگاه قضایی احضار شدند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در لایحه عفاف و حجاب پلیس موظف است 5 گروه که در جامعه ترویج بی‌حجابی می‌کنند را بازداشت کند.

به علت افزایش شدید آلودگی هوا در خوزستان، وضعیت هوای 5 شهر این استان قهوه‌ای و خطرناک شد.

پزشکی قانونی اعلام کرد که در سال گذشته 20 هزار و 45 نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با سال قبل از آن که تعداد تلفات 19 هزار و 490 نفر بود، 2.8 درصد بیشتر شده است.

وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: دانش‌آموزانی که کارت ورود به جلسه امتحانات نهایی را دریافت نکرده‌اند صرفا با ارائه شناسنامه در جلسه آزمون حضور یابند.

سرپرست مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: ساکنان نیمه شمالی استان بویژه مشهد امروز، شنبه در منزل بمانند و از هرگونه تردد شهری و بین شهری خودداری کنند.

عبدالحمید پیش از این بار‌ها خود را مدعی حق مردم سیستان و بلوچستان نشان داده و از نظام به خاطر آنچه ظلم در حق مردم بلوچ و اهل سنت نامیده، انتقاداتی تند کرده است.

روزنامه ایران در شماره اخیر خود در گزارشی با عنوان «جزئیات سرقت فرش‌های سعدآباد در دولت قبل»، اطلاعات تازه‌ای از فرش‌های به سرقت رفته سعدآباد از زبان معاون حقوقی رئیس‌جمهور ارائه کرد.

معاون شهردار پایتخت گفت: شهرداری تهران با دولت توافق کرده است که 10 هزار و 500 دلار از هزینه واردات هر دستگاه تاکسی برقی از محل درآمدهای ماده 12 قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر تامین شود که این مبلغ به صورت وام بلاعوض برای رانندگان تاکسی در نظر گرفته خواهد شد که در عمل باعث کاهش هزینه تسهیلات خرید تاکسی‌های برقی برای تاکسیران‌ها می‌شود.