فرهنگی وب‌گاه مشرق نیوز

فرهنگی وب‌گاه مشرق نیوز

آیا سیاهپوستان همچنان «مسافر قاچاق» جوامع غربی هستند؟

سافر قاچاق و داستانش بیشتر به آثاری چون «بی‌وزنی» و «آسمان نیمه‌شب» (هر دو با بازی جورج کلونی) نزدیک می‌شوند تا کارهای ترسناکی چون بیگانه‌های ریدلی اسکات.

شریفی: دولت آقای روحانی سینما را از نظر ابتذال آباد کرد!

سلبریتی ها آمدند و هر فیلمی که می خواست ساخته شود گفتند خودمان اسپانسر می آوریم و به این ترتیب بود که سینما دست افراد خودشان افتاد مثل آقای سرتیپی که در این سال ها حضور چشمگیری در سینما داشت!

جزییات برگزاری نماز عید سعید فطر در سراسر کشور

معاون سازماندهی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه گفت: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، نماز عید سعید فطر با رعایت دقیق دستوالعمل بهداشتی در سراسر کشور برگزار می‌شود.

فاطمه گودرزی: در این روزهای کرونایی برگزاری جشنواره عقلانی نیست

گویا برخی مسئولان تصمیم به کشتار جمعی گرفته اند که می خواهند در این روزهای بحرانی و پرحادثه کرونایی جشنواره آن هم به صورت فیزیکی و با حضور هنرمندان، اهالی رسانه و مردم برگزار کنند.

«ایسکونامی 3؛ دیوارکش» به سراغ ارتباط امر جنسی و سیاست می رود

ساخت این مستند حدود 8 ماه به علاوه یکسری پژوهش‌های اولیه زمان برده است. ایده ساخت این مستند تقریبا از زمان ساخت قسمت اول مستند «ایکسونامی» در ذهن من شکل گرفت.

«باغچه‌بان»؛ مردی که ناامید نشد و ماندگار شد

19 اردیبهشت سال 1264 شمسی مردی به دنیا آمد که رویایش آن‌قدر بزرگ‌تر و جلوتر از زمانه‌اش بود که همه می‌گفتند به جایی نمی‌رسد. «جبار باغچه‌بان» می‌خواست کاری را انجام دهد که همه می‌گفتند نمی‌شود ولی شد.

نمایش «دروازه غار» در شبکه پنج سیما

در این مستند با به تصویر کشیدن بناهای قدیمی محله، خاطرات و وجوه مثبت محله بازگو می شود و افراد که با همه کاستی ها به محله خود علاقه دارند، به تصویر کشیده می شوند.

هدیه جالب جیم کری به یکی از عوامل «سونیک 2»

جیم کری که زاده کانادا است، در دنباله فیلم سینمایی «سونیک خارپشت» دوباره نقش خود را به عنوان شخصیت منفی دکتر رباتنیک بازی می‌کند.

نظامی، مرد شش میلیون دلاری به شبکه مستند می‌رود

ناصر نظامی علی رغم اینکه گوینده تیپ های جدی است، انسان بسیار مهربان و رئوفی است و به جوانان و حضور آنها در حرفه دوبله اهمیت می دهد.

مظفری: تمامی اهالی سینما باید به صورت متحد جلوی برگزاری جشنواره جهانی فجر در این بحران اسفبار کرونا را بگیرند

مظفری: این روزها کرونای هندی و آفریقایی هم وارد ایران شده، با از دست رفتن روزی 500 نفر از هم میهنان مان هستیم، شوآف و برنامه هایی نظیر جشنواره جهانی فجر باید تعطیل شوند.

سیدرضا اورنگ: جنگ ساترا و ارشاد زرگری است / به منتقدان بابت تبلیغ آثارشان پول می‌دهند

پلتفرم‌ها به منتقدان بابت تبلیغ آثارشان پول می‌دهند و در حال حاضر کمبود خبرنگار منتقد مستقل به معضلی تبدیل شده است.

سیاه‌ترین تولیدات سینمای ایران در جشنواره سفارتی «فیلم‌های ایرانی استرالیا»

دهمین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی استرالیا به صورت فیزیکی از 20 می (30 اردیبهشت) تا 16 ژوئن (26 خرداد) در چهار شهر سیدنی، ملبورن، بریزبن و پرت به صورت آنلاین در سراسر استرالیا برگزار می‌شود.

رشد نفرت از رژیم‌صهیونیستی در میان سلبریتی‌های غربی

آرمان‌های فلسطین و بحث نقض آشکار حقوق بشر در سرزمین‌های اشغالی، علاوه بر مسلمانان جهان، نظر بسیاری از ستاره‌های غربی دنیای هنر را نیز به خود جلب کرده است.

عوامل برنامه «زندگی پس از زندگی» در انتظار تماس مخاطبان

روابط عمومی سازمان صداو سیما یکشنبه 19 اردیبهشت میزبان مدیر شبکه 4 و سازندگان برنامه «زندگی پس از زندگی» خواهد بود.