پنج‌شنبه 7 بهمن 1400

فرهنگی وب‌گاه مشرق نیوز

فرهنگی وب‌گاه مشرق نیوز

مراد عنادی، مدیرعامل موسسه جام جم در نشست خبری معرفی تازه‌ها و برنامه‌های انتشارات این موسسه از برنامه‌ریزی برای گسترش فعالیت در حوزه ادبیات رسانه با چاپ و عرضه کتاب‌های روایت‌محور خبر داد.

بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون در "چهل‌تیکه" به سر و سامان دادن فضای صدا و سیما بعد از انقلاب اشاره کرد که مجدداً بازآفرینی شد.

شبکه‌های سیما با فیلم‌های نوستالژی انقلابی همچون «تشریفات» مهدی فخیم‌زاده و همچنین با فیلم جدیدی به نام «کی می‌خواهد میلیونر بشه» به استقبال آخر هفته می‌رود.

ظاهرا مکری چنان در نقشی که در این سال‌ها نشریات سینمایی و جشنواره‌های خارجی برایش نوشته‌اند، فرو رفته که فیلم آخر او را می توان مصداق و آینه‌ای از «اثر پیگمالیون» در روانشناسی دانست.

مراسم معنوی اعتکاف دانشجویی 26 تا 28 بهمن در مسجد دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

سازمان حج و زیارت با صدور اطلاعیه‌ای از پیش ثبت‌نام سفرهای زیارتی به سوریه از امروز 6 بهمن‌ماه خبر داد.

کتاب «دوجان، خرده روایت های بارداری» نوشته زهرا قدیانی توسط انتشارات جام جم به چاپ دوم رسید.

استان تهران با رقمی بالغ بر 40 میلیارد ریال، پیشتاز خرید از نمایشگاه مجازی است و کهگیلویه و بویراحمد با 450 میلیون ریال خرید، کمترین میزان را ثبت کرده است.

مستند «مسابقه قرن» با نگاهی ویژه به بازی «ایران - آمریکا» در جام جهانی فوتبال 1998 فرانسه «به روایت جواد خیابانی» از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

اگر رویه‌های نظارتی بر سیما بر مدار گذشته حرکت می‌کرد به صورت طبیعی باید پخش این سریال متوقف می‌شد.

معاون سیما رسانه ملی در حکمی «محمدرضا خوشرو» را به عنوان سرپرست شبکه نسیم منصوب کرد.

وقتی به هنرجو می‌گویند اگر چادری هستی یا لائیک اعتقادت را بیرون کلاس بگذار و بعد بیا وارد کلاس شو معنایی ندارد جز آن است که از فرد هویت زدایی کرده‌ایم!؟

این‌بار و برخلاف همیشه با اکران فیلم‌هایی مواجه شدیم که صاحبانش از این اتفاق بی‌خبر بودند یعنی بدون اجازه صاحبان آثار، فیلم‌ها از منشایی نامشخص برای آدم‌هایی اکران شده است.

سینما می‌تواند وسیله بسیار موثری در تحقق آرمان‌های الهی این نظام و رشد و گسترش آن در میان نسل جوان باشد اما باید اقرار کنیم که متاسفانه سینمای پس از انقلاب، جز در مواردی معدود، فرسنگ‌ها از فرهنگ حقیقی جامعه اسلامی فاصله گرفته است.