فرهنگی وب‌گاه مشرق نیوز

فرهنگی وب‌گاه مشرق نیوز

جدول فروش سینمای ایران منتشر شد

خبرگزاری میزان - جدول فروش هفتگی سینمای ایران با اعلام صدرنشینی فیلم سینمایی «شنای پروانه» به کارگردانی محمد کارت و تهیه کنندگی «رسول صدرعاملی» با فروش معادل 1,072,975,108 تومان منتشر شد.

عضویت 4 ایرانی در آکادمی در اوج اعتراضات به نژادپرستی اسکار، افتخار دارد؟

در اوج سیاست‌زدگی و اعتراض به نژادپرستی در مراسم اسکار، چهار نفر از سینماگران ایرانی عضو آکادمی اسکار شدند! هر چند که عضویت برخی از آنها برخلاف اساسنامه آکادمی اسکار است!

چرا هشتمین امام شیعیان "رضا" نامیده شد؟

کارشناس مسائل دینی گفت: پدرم را خدای تعالی «رضا» لقب داده است، زیرا که به خداوندی خدا در آسمانش و به رسالت رسولالله و ائمه در زمینش راضی بود.

دبیر جدید جشنواره تئاتر فجر و مسئولیت برداشتن آوار ابتذال!

حسین مسافرآستانه درحالی دبیر سی و نهمین دوره جشنواره تئاتر فجر شد که این جشنواره در دوره‌های اخیر به طور آشکار، رو به انحطاط رفته و اکنون از دبیر جدید، انتظار آواربرداری و اصلاح این جشنواره می‌رود.

نباید این کتاب‌ها را خیلی جدی بگیریم!

محمد مرندی، با تشریح دلایل ایجاد بحران امروز در آمریکا، از شکاف نژادی، شکاف طبقاتی، تبعات لیبرالیسم و چندقطبی‌های ایجاد شده بر سر شخص دونالد ترامپ، به عنوان چالش‌های تهدیدکننده هویت آمریکایی نام برد.

مسابقه کتابخوانی «کرامت» با جوایز مادی و معنوی

مدیرعامل به نشر با بیان اینکه هشتمین پویش مطالعاتی به نشر با محوریت کتاب «امام رضا (ع) و کرامت انسانی» برگزار می شود، گفت: مسابقه ملی کتابخوانی «کرامت» تا دهه پایانی ماه صفر ادامه خواهد داشت.

حدیث روز / سخن امام رضا (ع) درباره امامان از نسل حضرت ابراهیم خلیل

خداوند با آن ستودش و فرمود: انی جاعلک للناس اماما "من تو را پیشوای مردم گردانیدم". ابراهیم خلیل علیه السلام از سر شادی عرض کرد: فرزندانم را هم؟

عدم تدبیر و هوشمندی در بازگشایی سالن‌های سینما

یک کارشناس سینما معتقد است، در شرایطی که شیوع ویروس کرونا رو به افزایش است بازگشایی سالن‌های سینما و تئاتر و... اقدامی دور از تدبیر و درایت است که مردم و اهالی فرهنگ و هنر را متضرر می‌سازد.

سریال زندگی حضرت معصومه (س) ساخته می‌شود

رئیس سازمان صداوسیما دستور ساخت مجموعه تلویزیونی با موضوع زندگی حضرت معصومه (س) را در قالب سریال «الف ویژه» صادر کرد.

جشن میلاد ثامن‌الحجج از امشب در 61 هیأت کشور

همزمان با فرارسیدن روز 11 ذی‌القعده سالروز میلاد امام رضا (ع)، امکان مذهبی، مساجد و هیأت‌های کشور به مناسبت این روز طی روزهای مختلف مراسم جشن و شادمانی برگزار می‌کنند.

کتاب‌فروشان در دوراهی «تجارت» و «اخلاق»

ممنوعیت افزایش قیمت کتاب برای کتاب‌فروشان اقدامی است که از رفتارهای سلیقه‌ای در این صنف جلوگیری می‌کند، اما باید راهی هم برای کاهش ضرر کتاب‌فروشان در نظر گرفته شود.

برگزاری نمایشگاه کتاب همچنان در گرو تایید ستاد کرونا

معاون اجرایی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گفت: در حال حاضر شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه کتاب تهران همچنان منتظر تاییدیه ستاد ملی مبارزه با کرونا برای برگزاری این دوره از نمایشگاه کتاب است.

تجهیز کتابخانه‌های کانون با 300هزار کتاب

نزدیک به 300هزار جلد کتاب ناشران مطرح حوزه کودک و نوجوان از سوی کانون پرورش فکری خریداری شده و قرار است در قفسه کتابخانه‌های کانون سراسر کشور قرار بگیرد.