شنبه 29 اردیبهشت 1403

گوناگون وب‌گاه 55 آنلاین

گوناگون وب‌گاه 55 آنلاین

تصور کنید سال 1960 هستید. می‌خواهید پول نقد از حسابتان برداشت کنید، اما نه خبری از صف‌های طولانی بانک است و نه از چک و اسناد. به جای آن، به سمت دستگاهی فلزی شبیه به یخچال می‌روید که "ماشین خودکار بانک" یا به اختصار "خودپرداز" نامیده می‌شود.

سقف تعهدات قرارداد بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان تامین اجتماعی در سال 402 1403 درباره بستری فوق تخصصی 85 میلیون تومان، بیماران خاص و صعب‌العلاج 35 میلیون تومان، بستری عمومی 40 میلیون تومان است.

این خبر بدی است چون تا پایان امسال قرار است ساخت دو ترمینال تمام شود و پرو انتظارات بسیاری دارد.

یک مطالعه جدید نشان داده است که احتمال وقوع شکستگی‌های مربوط به افتادن، پس از شروع درمان فشار خون بیش از دو برابر است! محققان دریافتند که پس از تنظیم متغیرهای کمکی، خطر شکستگی 30 روزه پس از شروع داروهای فشار خون، 5.4 در هر 100 نفر در سال بود.

کلاهبرداران از دستگاه‌های اسکیمر برای سرقت اطلاعات کارت بانکی شما در ترکیه استفاده می‌کنند!

پرداخت حقوق بازنشستگان صندوق کشوری آغاز شد. این روند تا پایان امشب ادامه دارد. بیش از یک میلیون و 730هزار بازنشسته و وظیفه بگیر تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری هستند.

شیر عسلی که به شیر تغلیظ شده شیرین هم معروف است، محصولی لبنی است که از شیر گاو تهیه می‌شود. در فرآیند تولید شیر عسلی، حدود 60 درصد آب موجود در شیر گاو تبخیر شده و سپس به آن شکر اضافه می‌شود. این کار باعث می‌شود شیر عسلی بسیار شیرین، غلیظ و با طعمی کاراملی شود.

عقاب هارپی پرنده شکاری عظیم‌الجثه و قدرتمندی است که در جنگل‌های بارانی گرمسیری آمریکای مرکزی و جنوبی یافت می‌شود. این پرنده، قوی‌ترین عقاب قاره آمریکا و یکی از بزرگترین انواع عقاب در جهان است.

زهرا خوشکام، بازیگر قدیمی سینما و همسر علی حاتمی جمعه 28 اردیبهشت‌ماه در 77 سالگی درگذشت. مراسم ترحیم زنده‌یاد بانو زری خوشکام روز دوشنبه 31 اردیبهشت ماه از ساعت 13 تا 14/30 در مسجد جامع الرسول (ص) برگزار می‌شود.

این عکس، نمایی از شالیزارهای منطقه‌ی سه‌تخت گزین در استان فارس را نشان می‌دهد که به عنوان نمادی از یک فاجعه‌ی زیست‌محیطی تبدیل شده‌اند.

دانشمندان دانشگاه فودان چین برای پژوهش جدید خود ترکیبات شیمیایی مختلفی را امتحان کردند تا ببینند کدام‌یک از آن‌ها می‌توانند از بافت زنده مغز هنگام انجماد محافظت کنند. آن‌ها مواد احتمالی را روی شبه‌اندام‌ها یا ارگانوئیدهای مغز آزمایش کردند.

بارش شدید باران در عصر شنبه 29 اردیبهشت مشهد، معابر و خیابان‌های این شهر را به سیل و آبگرفتگی دچار کرد. این سیل که در پی هشدارهای قبلی سازمان هواشناسی و ستاد بحران استان مبنی بر بارش‌های سیل‌آسا و احتمال وقوع سیلاب رخ داد، خسارات مالی و جانی به همراه داشت.

مغز ما به دو روش نسبت به وقایع اطراف خود واکنش نشان می‌دهد: سریع که به صورت خودکار اتفاق می‌افتد و کند که نیازمند محاسبات ذهنی است. اما دلیل این تفاوت چیست؟ کتاب تفکر سریع و کند دو سیستم مهم ذهنی را به شما معرفی می‌کند که درنهایت نحوه تصمیم‌گیری و طرز تفکر انسان‌ها را شکل می‌دهند.

9 ماه پس از استرداد الواح هخامنشی از آمریکا به ایران، سرانجام تعدادی از این گل نبشته‌ها در موزه ملی ایران رونمایی شد.

استفاده از وسایل برقی پرمصرف علاوه بر این‌که با فشار آوردن بر سیم‌کشی ساختمان باعث بالا بردن خطر آتش‌سوزی می‌شوند، به‌علت متفاوت بودن تعرفه برق در ساعات اوج، مبلغ قبض های برق را نیز نجومی می‌کنند.

بارش ناگهانی تگرگ در حرم امام رضا (ع) زائران و کبوتران حاضر در حرم را غافلگیر کرد. با مشاهده‌ی گرفتاری کبوترها در زیر دانه‌های تگرگ، زائران با فداکاری به کمک آنها شتافتند.