اقتصادی خبرگزاری میزان

اقتصادی خبرگزاری میزان

نفت صرفا یک ماده سیاه نیست که از پوسته کره زمین به دست می‌آید بلکه یک کالای مهمی است که بخش عمده از اقتصاد کشور‌های دنیا را تحت تأثیر قرار داده است.

اهمیت فلزات غیرآهنی از آنجایی است که کاربرد فراوان و ارزش افزوده بالایی داشته و می‌تواند سهم مهمی در اقتصاد کشورمان داشته باشد.

مردم به دلیل انحصاری بودن خودرو در کشور راهی جز اقبال به سمت محصولات داخلی ندارند از این رو قیمت انواع خودرو همواره برای مشتریان از اهمیت زیادی برخوردار است.

بانک مرکزی در اطلاعیه‌ای نتیجه دهمین مرحله از حراج اوراق مالی اسلامی دولتی در سال 1400 (مورخ 12 مرداد ماه) را اعلام کرد.

عضو هیات مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران گفت: جابجایی دولت و بی توجهی به جریان مستمر تامین نهاده‌های تولید باعث توقف یک ماهه تامین ارز واردات نهاده‌های دامی شده است.

بانک مرکزی کشورمان به استناد «موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت پادشاهی بحرین» روز گذشته اقدام حقوقی خود علیه دولت بحرین به خواسته استرداد وجوه سرمایه‌گذاری شده در بانک‌های آن کشور را آغاز کرد.

مجری طرح ایجاد زیربنا‌های لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی گفت: قرارداد قطعه دوم محور خرامه به نی ریز استان فارس به طول 27.5 کیلومتر به امضا رسید.

مدیرکل دفتر بازرگانی داخلی کالا‌های کشاورزی معاونت توسعه بازرگانی گفت: کارگروه تنظیم بازار محصولات کشاورزی به زودی درباره اجرای قانون ممنوعیت برنج در چهار ماه از سال جاری تصمیم گیری می‌کند.

مدیرکل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: تا امروز مراکز دولتی در قالب خرید تضمینی بیش از 126 هزار تن دانه روغنی کلزا را از کشاورزان تحویل گرفته‌اند.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با هماهنگی بین وزارت‌خانه و سازمان محیط‌زیست از شهریور ماه امسال، فرآیند استعلام به صورت الکترونیکی و در سامانه انجام خواهد شد.

قیمت هر گرم طلای 18 عیار، امروز سه شنبه 12 مرداد 1400 در معاملات بازار آزاد تهران به یک میلیون و 103 هزار تومان رسیده است.

مدیرعامل سازمان اموال تملیکی گفت: در چهار ماهه نخست سال جاری میزان فروش اموال در بخش منقول و غیرمنقول نسبت به مدت مشابه سال قبل هرکدام به ترتیب 79 و 74 درصد رشد را به ثبت برساند.

برای نخستین‌بار، متخصصان و کارشناسان شرکت پتروشیمی شهیدتندگویان با شکست تحریم‌های غیرقانونی آمریکا و با وجود غیبت سازنده ژاپنی، به دانش و تکنولوژی طراحی، ساخت و تعمیرات تجهیزات کمپرسور تأمین هوای اکسیداسیون دست یافتند.

کارشناس بازار سرمایه گفت: متأسفانه، مسئولان برای اینکه نقش خود را در گرانی و مشکلات به وجود آمده برای سیمان حذف کنند صورت‌مسئله را پاک می‌کنند.

عضو کمیسیون «کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست» مجلس با بیان اینکه فرهنگ بیمه جدی گرفته نمی‌شود، گفت: در سال جاری شاید قریب به 20 درصد تولید کنندگان بخش کشاورزی محصولاتشان را بیمه کرده‌اند، اما در حال حاضر که با خشکسالی مواجه شده‌ایم هیچ کسی در حمایت از آن‌ها عرض اندام نمی‌کند.

حجم نقدینگی در پایان خرداد‌ماه 1400 به رقم 37054.0 هزار میلیارد ریال رسید که نسبت به پایان سال 1399 معادل 6.6 درصد رشد نشان می‌دهد.