پنج‌شنبه 7 بهمن 1400

اقتصادی خبرگزاری میزان

اقتصادی خبرگزاری میزان

رئیس کل بانک مرکزی درچهارمین جلسه کارگروه هماهنگی سیاست‌های ارزی و تجاری تاکید کرد: نگاه اقتصادی کشور باید صادرات محور باشد.

وزیر جهاد کشاورزی به عنوان نماینده دولت برای بررسی مشکلات هموطنان استان گیلان به این استان سفر خواهد کرد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان سیستان و بلوچستان، گفت: با توجه به برآورهای انجام شده سیل به جنوب سیستان و بلوچستان و ایرانشهر یکهزار و 64 میلیارد خسارت وارد کرده است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت به منظور افزایش ظرفیت نگهداری کالاهای اساسی در بندر انزلی، ظرفیت سیلوی این بندر به 200 هزار تن خواهد رسید.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: چهارکلان پروژه زیست بوم اشتغال، اصلاح نظام تامین اجتماعی و بازنشستگی کشور، اصلاح نظام مدیریتی بنگاه‌های اقتصادی زیر مجموعه وزارتخانه و رفع فقر مطلق در کشور در دوره چهارساله وزارت مردم عملیاتی و اجرایی می‌شود.

مجری بندر سیراف پارس گفت: از ابتدای بارگیری و صادرات گاز مایع در بندر سیراف پارس تاکنون، 12 کشتی بارگیری و در مجموع 345 هزار تن گاز پروپان و بوتان به ارزش بیش از 210 میلیون دلار، بارگیری و صادر شده است.

نرخ خرید و فروش دلار و یورو امروز 7 بهمن 1400 در صرافی‌های مجاز بانک مرکزی روندنزولی داشته است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور در اختتامیه هجدهمین اجلاس فناوری رسانه از نمایشگاه فناوری‌های نوین صدا و سیما در حاشیه این اجلاس بازدید و از تجهیزات و فناوری‌های جدید در این نمایشگاه رونمایی کرد.

مدیر مرکز مدیریت راه‌های سازمان راهداری آخرین وضعیت جوی و راه‌های کشور را باتوجه به تعطیلات آخر هفته تشریح کرد.

رئیس هیئت‌مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار میهن گفت: دو نرخی بودن قیمت تخم‌مرغ در بازار صحت ندارد، زیرا تخم‌مرغ زیر قیمت مصوب عرضه می‌شود و اگر بیشتر از نرخ مصوب تخم‌مرغ عرضه شود گران‌فروشی صورت گرفته و تخلف است.

در دیدار هیأت جمهوری ازبکستان با سرپرست معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی، طرفین به منظور توسعه و تقویت همکاری‌های حمل و نقلی و ترانزیتی اعلام آمادگی کردند.

نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: طی سال‌های گذشته افزایش دستمزد‌ها در ماه‌های ابتدایی سال رضایت کارگران را در پی داشته است اما با گذشتن چند ماه و افزایش تصاعدی نرخ تورم کل معادله‌های زندگی آن‌ها بهم می‌خورد و دیگر رضایتی باقی نخواهد ماند.

نرخ ارز بین‌بانکی امروز در حالی از سوی بانک مرکزی اعلام شد که نرخ 19 ارز با افزایش همراه بود.

برای رهن کامل یک واحد آپارتمان 62 متری در منطقه جمهوری به سرمایه 250 میلیون تومانی نیاز است.

نفت صرفاً یک ماده سیاه نیست که از پوسته کره زمین به دست می‌آید بلکه یک کالای مهمی است که بخش عمده از اقتصاد کشور‌های دنیا را تحت تأثیر قرار داده است.

اهمیت فلزات غیرآهنی از آنجایی است که کاربرد فراوان و ارزش افزوده بالایی داشته و می‌تواند سهم مهمی در اقتصاد کشورمان داشته باشد.