اقتصادی خبرگزاری میزان

اقتصادی خبرگزاری میزان

تمایل شرکت ملی نفت ایران به فروش نفت از طریق بورس

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به تمایل شرکت ملی نفت ایران به فروش نفت از طریق بورس و ایجاد تنوع در فروش با مشارکت بخش خصوصی، گفت: از همه ظرفیت‌های قانونی برای فروش نفت چه خریداران خارجی و چه خریداران داخلی صاحب صلاحیت استفاده می‌کنیم.

آغازعملیات اجرایی بهسازی و بازسازی بخشی از جاده تمبی - چم فراخ

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجدسلیمان طرح بهسازی و بازسازی بخشی از جاده تمبی - چم فراخ را آغاز کرد.

پایداری شبکه همراه اول در مناطق زلزله‌زده استان کرمان

با وجود وقوع زلزله 5.1 ریشتری در حوالی یزدانشهر در استان کرمان، ترافیک شبکه در مناطق زلزله‌زده، روان و بدون اختلال است.

کاهش قیمت طلا و سکه نسبت به هفته گذشته / کاهش تقاضا در بازار طلا و سکه

نائب رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر گفت: درمجموع قیمت‌ها از پنجشنبه به بعد ثبات نسبی پیدا کرد همچنین تقاضا کاهش پیداکرده است که به دلیل کاهش تقاضا، حباب سکه نیز با کاهش همراه بوده است.

ضرورت احداث جایگاه‌های سوخت ماشین آلات کشاورزی در روستا‌ها

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی بر احداث زیرساخت‌های توزیع سوخت ماشین آلات کشاورزی در روستا‌ها تاکید کرد و گفت: یک سری فروشندگی‌ها در روستا‌ها برای توزیع سوخت ماشین‌های کشاورزی مستقر هستند که لوازم و امکانات مناسب برای توزیع سوخت ندارند و کشاورزان برای تحویل سوخت با محدودیت روبر هستند.

پیگیری راه اندازی شبکه تخصصی کشاورزی ایران

مشاور وزیر و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: پیگیری راه اندازی شبکه تخصصی کشاورزی ایران با همکاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد.

پرداخت 270 میلیارد ریال به وزارت آموزش و پرورش

در راستای اجرای فعالیت‌های پرورشی و امور تربیتی دانش آموزان و کاهش آسیب‌های اجتماعی و پژوهشی 270 میلیارد ریال به وزارت آموزش و پرورش پرداخت شد.

وزیر راه مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران را منصوب کرد

وزیر راه و شهرسازی طی حکمی معاون وزیر، رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران را به مدت 4 سال، منصوب کرد.

واگذاری 6 بندر کوچک به بخش خصوصی / توسعه کانتینری و کشتی‌های رو - رو در حوزه خزر

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در قالب قرارداد‌های بلند مدت راهبری و سرمایه‌گذاری بنادر آستارا، فریدون‌کنار، کنگان، دیر و گناوه به بخش خصوصی واگذار شده است.

تثبیت پایه مالیاتی؛ مسیر واقعی‌سازی درآمد‌های بودجه‌ای / منابع بودجه 1400 محقق نشد

عضو کمیسیون «برنامه، بودجه و محاسبات» مجلس گفت: مجلس باید همه درآمد‌های بودجه‌ای را واقعی کند و باید پایه‌های مالیاتی بیشتری تعریف شود و به سمت آن حرکت کرد.

مرکز رصد و تشکیلات مناسبی برای سیاست‌های اصل 44 وجود ندارد

معاون پیشین سازمان خصوصی‌سازی کشور اظهار داشت: اجرای سیاست‌های اصل 44 به سختی برگرداندن یک لوکوموتیو از روی ریل قطار در جهت مخالف بود.

لزوم آموزش همگانی به مردم درباره نحوه ارتباط با نابینایان

مدیرعامل شبکه ملی تشکل‌های افراد دارای معلولیت گفت: در بخش ارتباط مردم با جامعه نابینایان مشکل داریم که نیاز به آموزش همگانی دارد.

برقراری زیرساخت‌هایی در زمینه ارتباطات بانکی و حمل و نقل میان ایران و عربستان

مدیر کل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: برقراری روابط اقتصادی و تجاری بین ایران و عربستان بیش از همه مستلزم عادی شدن ارتباطات سیاسی و استقرار نمایندگی‌های دو کشور است و باید زیرساخت‌هایی در زمینه ارتباطات بانکی و حمل و نقلی و همچنین امکان تردد تجار میان دو کشور برقرار شود.

وجود ظرفیت 74 میلیارد دلاری صادرات پوشاک در کشور‌های اسلامی

دبیر کل اتاق اصناف ایران گفت: 57 کشور اسلامی 74 میلیارد دلار واردات پوشاک دارند. با توجه به این که ایران یکی از بزرگترین کشورهای اسلامی است و اکثر این کشور‌ها از نظر صنعتی ضعیف هستند، لذا بازار بسیار خوبی برای تولیدات ایرانی خواهند بود.

ثبات و پایداری در مسیر تولید با اینترنتی شدن کسب‌وکار‌ها

دبیر انجمن صنفی کسب‌وکار‌های اینترنتی گفت: اینترنت و خرید برخط تأمین کننده و تولیدکننده را از دست واسطه‌ها خلاص می‌کند و اجازه می‌دهد که ثبات و پایداری در مسیر تولید ایجاد شود.

علل ریزش شاخص بورس در روز‌های اخیر

کارشناس بازار سرمایه گفت: کاهش قیمت دلار، بحث‌های سیاسی و جایگزینی‌ها در سازمان بورس در التهابات بازار بورس و اوراق بهادار تأثیر گذار بوده است.