اقتصادی خبرگزاری میزان

اقتصادی خبرگزاری میزان

برای رهن کامل واحد 54 متری در تولید دارو به سرمایه 115 میلیون تومانی نیاز است.

عضو «کمیسیون صنایع و معادن» مجلس گفت: متاسفانه در طول 6 سال و نیم گذشته اتفاق خاصی در زمینه پیشبرد شبکه ملی اطلاعات در کشور رخ نداد، اما از سال گذشته که شورای‌عالی فضای مجازی جدیت بیشتری در این زمینه از خود نشان داده، اقدامات به جلو پیش رفته است.

معاون دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت با اشاره به کاشه تدریجی قیمت پوشک بچه در روزهای آینده، از انجام تمهیدات لازم برای تولید داخلی مواد اولیه پوشک خبر داد.

شاخص بورس و اوراق بهادار تهران در معاملات امروز 21 آبان 99 با رشد بیش از 9 هزار واحدی روبرو شد.

تمامی 15 کارگر اخراجی هفت‌تپه صبح امروز 21 آبان ماه، مشغول به کار هستند که در میان آن‌ها چهار کارگر بازداشتی نیز حضور دارند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: برنامه ریزی های صورت گرفته برای عرضه در بازار امیدوار کننده است و سازمان بورس برنامه ای دارد که 100 شرکت به صورت عرضه اولیه در بازار شرکت کنند.

معاون امور صنایع وزارت صمت با اعلام تسریع در روند تخصیص ارز مورد نیاز برای صنایع، گفت: در تلاش هستیم تا با آسیب شناسی مشکلات صنایع، ظرفیت‌های خالی را پر کنیم.

وزارت صمت از همه فعالان بخش تولید و تجارت، صاحب نظران و تشکل‌های بخش خصوصی برای شناسایی گلوگاه‌های کند کننده فعالیت‌های اقتصادی دعوت به همکاری کرد.

دبیر انجمن صنعت موتور سیکلت سیاست‌های جدید وزارت صمت و کمیسیون‌های مربوطه در مجلس را کمک کننده دانست و گفت: در جلسه روز دوشنبه، مشکلات این حوزه را با مسئولان در وزارتخانه مطرح کردیم و قرار شد دولت در این زمینه تا جایی که امکان دارد برای رفع موانع تولید کمک و حمایت کند تا شرکت ها‌ی تولیدکنندده بتوانند برای تولیدات آینده برنامه ریزی داشته باشند.

امروز 21 آبان‌ماه 99 نرخ خرید و فروش دلار در صرافی‌های مجاز بانک مرکزی روند افزایشی داشته است.

نماینده پیشین ایران در سازمان اوپک حضور بایدن و یا ترامپ در کاخ سفید را بی ثاتیر در بازگشت ایران به بازار‌های جهانی نفت خواند و گفت: رسیدن به صادرات 2.5 میلیون بشکه در روز در شرایط فعلی و کوتاه مدت بعید است.

بررسی بازار ارز بین بانکی حاکی از کاهش نرخ 18 ارز و افزایش نرخ 19 ارز بوده است.

قیمت نفت در جریان معاملات امروز بازارهای جهانی با افزایش قیمت همراه بود.

مدیر کل بنیاد مسکن استان خراسان جنوبی گفت: پیش بینی می‌شود 6 هزار واحد مسکونی محرومان تا اردیبهشت ماه سال آینده به بهره برداری برسد.

یک کارشناس مسائل اقتصادی معتقد است بسیاری از مردم به دلیل نگرانی از افت قیمت‌ها آمادگی فروش دلار دپو شده در منازل خود را دارند، بانک مرکزی به راحتی می‌تواند نسبت به خرید این منابع اقدام کنند، اما به دلیل ضرر خود مانع از کاهش قیمت می‌شود.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران معتقد است کنترل بازار که با جلوگیری از صادرات انجام گرفته است به‌صورت موقتی است و با توجه به هزینه‌های بالای تولید و متضرر شدن مرغدار، بعد از فرستادن مرغ‌ها به کشتارگاه، مرغ‌ریزی انجام نخواهد شد و وضعیتی مشابه وضعیت بازار مرغ گوشتی رخ خواهد داد.