اقتصادی خبرگزاری میزان

اقتصادی خبرگزاری میزان

شاخص بورس و اوراق بهادار تهران در معاملات امروز 19 اردیبهشت 1400 با افت بیش از 15 هزار واحدی به کانال یک میلیون و 151 هزار واحدی بازگشت.

عضو هیئت‌علمی دانشکده فنی دانشگاه تهران گفت: کشور ایران به دلیل موقعیت جغرافیای خود با بحران خشکسالی مواجه نیست بلکه کم‌آبی بخشی از هویت جغرافیایی ایران است.

نشست هم‌اندیشی برنامه‌های توسعه صادرات کشوربا هدف بررسی ظرفیت کشور‌های هدف صادراتی شامل 15 کشور همسایه و دو کشور چین و هند جهت صادرات کالا‌های ایرانی برگزار می شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: بازار خودرو باید از انحصار خودروسازان خارج شود و تحقق این مهم در گروی استفاده از ظرفیت بخش خصوصی است.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان تهران گفت: در سال گذشته تعداد 170 واحد تولیدی و صنعتی راکد و غیر فعال با پیگیری کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید به مدار تولید بازگشتند.

مدیر اعتبارات بانک مرکزی گفت: تا این لحظه 27 هزار و 51 نفر تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را دریافت کرده اند و بقیه افراد هم در صف بررسی مدارک قرار دارند.

قیمت دلار و یورو امروز 19 اردیبهشت1400 در صرافی‌های مجاز بانک مرکزی روند افزایشی داشته است.

مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از گازسوز شدن رایگان نزدیک به 100 هزار خودرو عمومی در کشور خبر داد.

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: یک هزارو 610 گواهینامه دریانوردی در سال 99 از سوی اداره بازرسی و ثبت شناوران بنادر هرمزگان صادر شده است.

وزیر نیرو با بیان اینکه بارش‌های امسال، پنجاه درصد کاهش یافته است گفت: هر یک درجه‌ای که به سمت دمای آسایش (25 درجه) می‌رویم، مصرف انرژی 3 درصد کمتر می‌شود.

معاون حقوقی و فنی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: واحدهای مسکونی و باغ ویلاهای گران‌قیمت تحت تملک تمام اشخاص حقیقی و حقوقی و افراد تحت تکفل آنها، با ارزش روز بیشتر از صد میلیارد ریال باید مالیات پرداخت کنند.

معاون استاندار کرمانشاه گفت: کارخانه نساجی کرپ‌ناز، کارخانه اسید سیتریک کرمانشاه، شرکت کابل باختر، شرکت صنایع ورق بومان و کارخانه نیرومحرکه از مهم‌ترین واحدهای راکدی هستند که در استان کرمانشاه و با حمایت و کمک دستگاه قضا احیا شده‌اند.

کارشناس حوزه ارزهای دیجیتال گفت: در بسیاری از کشورهای دیگر به دلیل عدم امکان رصد تراکنش‌ها ارزهای دیجیتال، نگرانی در خصوص خروج سرمایه ایجاد شده به همین دلیل معامله این ارزها با ممنوعیت همراه است.

دبیر انجمن تولیدکنندگان آب‌های معدنی گفت: صادرات آب به دلیل فاصله قیمت تمام‌شده با رقبای منطقه‌ای که متأثر از تسهیلات گران بانکی و افزایش هزینه‌های حمل‌ونقل است، مقرون به صرفه نیست.

برای رهن واحد 52 متری مهرآباد به سرمایه 80 میلیون تومانی نیاز است.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: با روند کاهشی قیمت طلا و سکه، سطح قیمت‌ها به یک سال گذشته رسیده است.