جمعه 7 مهر 1402

اقتصادی خبرگزاری میزان

اقتصادی خبرگزاری میزان

رییس کل دادگستری استان کرمان با تاکید بر اینکه حمایت از صنعت فرش بایستی در اولویت سازمان‌های ذی‌ربط قرار گیرد عنوان کرد: اگر حمایت‌های مالی دولت پشتیبان صنعت فرش استان کرمان نباشد روز به روز شاهد افول این صنعت خواهیم بود.

رئیس دستگاه قضا در پیامی مادر مجید مجیدی کارگردان سینما را تسلیت گفت.

رئیس قوه قضاییه در پیامی درگذشت همسر آیت الله اراکی را تسلیت گفت.

رئیس قوه قضاییه گفت: قوه قضاییه هم باید خودش ملتزم به قانون باشد و هم همه تلاشش را مصروف دارد تا قانون در کشور حاکم باشد؛ قانون باید فصل‌الخطاب باشد؛ عدالت جزء با برقراری قانون حکمفرما نمی‌شود؛ قانونمداری و احترام به قانون نشانه شخصیت افراد و مترقی بودن جامعه است.

رئیس قوه قضاییه در پیامی درگذشت والده مکرمه «حسین میرمحمد صادقی» حقوقدان و سخنگوی پیشین قوه قضاییه را تسلیت گفت.

در پی رأی اخیر هیئت عمومی دیوان عدالت اداری ناظر بر ابطال انتصاب «میثم لطیفی» به ریاست سازمان اداری و استخدامی کشور به سبب مغایرت این امر با ماده 47 قانون مدیریت خدمات کشوری، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضاییه، دستور اعمال «ماده 91 قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری» ناظر بر رسیدگی مجدد را صادر کرد.

رئیس قوه قضاییه گفت: عملیاتی شدن تمامی دستورات رهبر معظم انقلاب در خصوص قوه قضائیه حتی کوچکترین آنها باید در دستور کار باشد.

رئیس قوه قضاییه گفت: برپایی عدالت اجتماعی، فراهم کردن شرایط زندگی عزتمندانه در جامعه، مهیا کردن بستری برای رشد فضایل اخلاقی و همچنین فراهم شدن اشتغال افراد، تهیه سرپناه و تسهیل امر ازدواج، انتظارات به حق مردم از مسئولان است.

در ششمین روز از هفته قوه قضاییه، آیین افتتاح 12 پروژه عمرانی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با حضور و دستور رئیس دستگاه قضا برگزار شد.

رئیس دستگاه قضا در آستانه هفته قوه قضاییه در برنامه گفت‌وگوی تلویزیونی حضور پیدا کرد.

گفتگوی تلویزیونی رئیس قوه قضاییه با مردم امشب چهارشنبه بعد از خبر 21 به صورت زنده از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

رئیس قوه قضاییه گفت: در حوزه مقوله‌های مرتبط با توسعه دادرسی الکترونیک و حرکت به سمت قوه قضائیه هوشمند پیشرفتهای فراوانی داشتیم ولی هنوز با نقطه مطلوب فاصله داریم و باید در این مسیر تلاش‌های مضاعفی داشته باشیم

آن دسته از قرارداد‌های پیمانکاری که در آن خود شخص پیمانکار کار را انجام می‌دهد و از کارگر و وردست استفاده نمی‌کند از کسر حق بیمه معاف اند.

شهید سید محمدحسینی بهشتی در دوم آبان 1307 هجری شمسی در اصفهان چشم به جهان گشود.

آیت‌الله موسوی اردبیلی، سحرگاه سیزدهم رجب 1344 ه ق، مقارن با سالروز میلاد امیرالمؤمنین علیه السلام و برابر با 8 بهمن 1304 ه ش در شهر اردبیل، در خانواده‌ای روحانی و تهی‌دست متولد شد.

آیت الله محمد یزدی در سال 1310 هجری شمسی در خانواده ای متدین و ارادتمند به خاندان پیامبر، چشم به جهان گشود.