پنج‌شنبه 7 بهمن 1400

اقتصادی خبرگزاری تسنیم

اقتصادی خبرگزاری تسنیم

چهارمین کارگروه مشترک وزارت صمت و بانک مرکزی به منظور هماهنگی سیاست‌های ارزی و تجاری کشور و هدایت ارز حاصل از صادرات به سمت چرخه تجاری و تولیدی کشور تشکیل شد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از برنامه‌ریزی برای واردات کالای اساسی به کشور از طریق از بندر انزلی خبر داد.

مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران از امضای پروتکل همکاری میان راه آهن جمهوری اسلامی ایران و راه آهن ازبکستان برای توسعه ترانزیت ریلی خبر داد.

امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای 18عیار هر گرم یک میلیون و 230 هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید12 میلیون و 270 هزار تومان است.

مقام مسئول سازمان بنادر و دریانوردی از فراخوان جذب سرمایه گذاران آیورا، CIS و افغانستان برای حضور در بندر چابهار خبر داد.

مدیرعامل بانک مسکن از افزایش 54 درصدی پرداخت تسهیلات ساخت مسکن از ابتدای امسال تا پایان دیماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

بانک مرکزی اعلام کرد: ابزار نوین «رمزریال»، به‌زودی در دسترس مردم قرار می‌گیرد.

قیمت نفت دیروز به بالاترین میزان در 7 سال گذشته رسید.

تجارت خارجی کشور در ده ماهه امسال به 133 میلیون تن و به ارزش 80 میلیارد و 236 میلیون دلار رسیده است.

معاون دفتر وام‌ها، مجامع و موسسات بین المللی وزارت اقتصاد با بیان اینکه در سفر اخیر رئیس جمهور به روسیه وام 5 میلیارد دلاری به 10 میلیارد دلار افزایش پیدا کرد، گفت: مذاکراتی برای دریافت وام تجاری نیز صورت گرفته است.

سازمان ملی استاندارد ایران در راستای حمایت از حقوق مصرف کنندگان، خودروسازان را مکلف به اجرای مصوبات قانونی کرد.

با توجه داده‌های اعلام شده به سازمان امور مالیاتی در حال حاضر 547 هزار و 692 خودرو شناسایی شده که این تعداد متعلق به 272 هزار و 498 فرد مختلف بوده است. نکته جالب اینجا است که این افراد تنها شامل اشخاص حقیقی است.

رئیس جمهور ترکیه روز چهارشنبه گفته است که جریان کامل گاز ایران به ترکیه طی 10 تا 15 روز آینده به حالت عادی بازخواهد گشت.

سازمان هواشناسی از بارش برف و باران در 26 استان کشور خبر و نسبت به کولاک برف، انسداد راه‌های روستایی و آب‌گرفتگی معابر شهری در

گزارش عملکرد مالی سال گذشته و جاری سازمان اموال تملیکی در مجمع عمومی مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

مدیرعامل بورس انرژی ایران گفت: صنعت نفت صنعت پیشران اقتصاد کشور است و با توجه به پیچیدگی، گستردگی و تنوع نیازهای این صنعت، شرکت ملی نفت باید تامین مالی از طریق بازار سرمایه را به صورت فرایندی مستمر و نه مقطعی مورد توجه قرار دهد.