سه‌شنبه 11 بهمن 1401

اقتصادی خبرگزاری تسنیم

اقتصادی خبرگزاری تسنیم

راه آهن جمهوری اسلامی ایران از آغاز پیش فروش بلیت قطارهای مسافری بازه زمانی اول تا 22 اسفند، از فردا چهارشنبه 22 بهمن خبر داد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل از رشد 3 برابری طول شبکه حمل و نقل بعد از پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای با اشاره به "هزینه 525 میلیونی ساخت واحد 75 متری نهضت ملی مسکن"گفت: هزینه ساخت هر متر خانه‌های ویلایی این طرح 3.9 میلیون است.

تعداد 10,147 قطعه ربع سکه بهار آزادی تا قیمت 8 میلیون و 340 هزار تومان در معاملات امروز بورس به متقاضیان فروخته شد.

بانک سپه در راستای تسهیل تأمین تقاضای ارز به صورت اسکناس و با هدف فراهم سازی نیازهای ضروری، ارز به فروش می رساند.

استاندار تهران گفت: در شهر تهران ظرفیت چندانی برای بحث مولدسازی دارایی‌های دولت وجود ندارد.

وزیر انرژی ترکیه در همایش «قرن ترکیه در انرژی» اعلام کرد که ذخایر گاز این کشور در دریای سیاه می تواند نیازهای این کشور را برای دهه های آینده پوشش دهد.

بر اساس گزارش به‌روز شده چشم‌انداز اقتصاد جهانی صندوق بین‌المللی پول، تورم جهانی از 8.8 درصد به 6.6 درصد در سال 2023 و به 4.3 درصد در سال 2024 کاهش خواهد یافت.

معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی از واگذاری تنظیم بازار قند و شکر به انجمن صنفی کارخانه های قند و شکر کشور خبر داد.

بر اساس داده‌های اداره آمار لهستان، رشد تولید ناخالص داخلی این کشور در سال 2022 نسبت به سال قبل از آن در بحبوحه افزایش تورم و کاهش بودجه مصرف‌کننده در پی جنگ اوکراین و تأثیر تحریم‌های ضد روسی، شاهد کاهش بوده است.

"جشنواره بزرگِ عشایر و انقلاب اسلامی" همزمان با پویش ملی "هر سیاه‌چادر عشایری یک پرچم" با هدف ایجاد وحدت و همدلی بین اقوام در دهه فجر در 13 استان کشور برگزار می‌شود.

صندوق بین المللی پول با پیش بینی رشد 2 درصدی برای اقتصاد ایران در سال 2023 از ورود اقتصاد انگلیس به رکود در این سال و افت شدید رشد اقتصادی منطقه یورو خبر داد.

در دیدار اخیر فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان با رهبر انقلاب حدیثی که روبروی حضار جانمایی شده بود، بیش از همه خودنمایی می کرد، انگار وصف حال که نه، خود حال تولیدکنندگان ایرانی است.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اعضای کمیسیون صنایع و معادن در جریان بررسی پیشنهادات نمایندگان درباره بودجه 1402 با واردات خودروهای دست دوم با عمر کمتر از 5 سال موافقت کردند.

تماس صوتی و تصویری در کدام پیام‌رسان داخلی بهتر است؟

رئیس مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو با اشاره به پیشرفت 30 درصدی فاز نخست طرح جهاد آبرسانی گفت: پیش‌بینی می‌شود تا پایان دولت سیزدهم شاخص برخورداری از آب شرب روستایی در سراسر کشور به بیش از 80 درصد ارتقا یابد.