یک‌شنبه 5 تیر 1401

آموزشی وب‌گاه خبر آنلاین

آموزشی وب‌گاه خبر آنلاین

ایسنا نوشت: رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش از اعلام شهریه مدارس غیردولتی خبر داد و سقف و کف شهریه دریافتی مصوب در سه دوره ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم را اعلام کرد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر مدیریت تغییر اقلیم در آموزش عالی، گفت: باید برنامه‌های جدید تعریف کنید و هر عضو هیات علمی مربی و هدایتگری 10 عضو دیگر هیات علمی را بر عهده بگیرد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت عتف با اشاره به احداث 100 هزار واحد خوابگاه متاهلین در کشور تا پنج سال آینده، آن را اقدامی مهم را در راستای اجرای ماده هفت قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت عنوان کرد.

دانشجو نوشت: رییس سازمان سنجش آموزش کشور از نصب اولین اسکنر فوق پیشرفته برای اسکن پاسخنامه‌های کنکور سراسری 1401 در روز گذشته خبر داد و گفت: باتوجه به افزایش تعداد پاسخنامه‌ها نسبت به آزمون سال قبل امیدواریم درسریع‌ترین زمان نتایج این آزمون را اعلام کنیم.

همشهری آنلاین نوشت: داوطلبان کنکور در فاصله 10 روزه تا آزمون سراسری باید از طریق راهکارهایی استرس خود را کاهش دهند.

ازدواج کنید و فرزند داشته باشید تا راحت‌تر جذب هیأت علمی دانشگاه شوید؛ این جمله خلاصه مصوبه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

مهر نوشت: معاون آموزشی وزارت علوم بخشنامه‌ای به رؤسای دانشگاه‌ها در خصوص امتحانات پایان ترم و امتحانات تابستان ابلاغ کرد.

ایسنا نوشت: وقوع حادثه در کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد، ده‌ها مصدوم برجای گذاشت.

تسنیم نوشت: دانش‌آموزان دبستانی که در دروس فارسی، ریاضی و علوم توصیف نیازمند تلاش بیشتر و قابل قبول را کسب می‌کنند باید به کلاس جبرانی تابستانی بروند اما خانواده‌ها می‌گویند: برخی دانش آموزان از سوی مدرسه به این کلاس‌ها معرفی نشده‌اند.

ایرنا نوشت: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران با بیان اینکه برای تعطیلی روز پنج شنبه دانشگاه ها هنوز تصمیم‌گیری نشده اعلام کرد: در صورت تداوم وضعیت آلودگی در جلسه کمیته اضطرار تصمیم گیری خواهد شد.

ایرنا نوشت: رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی گفت: اوایل نیمه دوم خردادماه میزان افزایش شهریه مدارس غیردولتی مشخص می‌شود.

فارس نوشت: وزیر علوم گفت: وزارت علوم به صاحبان ایده کمک می‌کند تا 6 مرحله از مراحل رشد دانش‌بنیان را بگذرانند و پس از آن شرکت‌ها تحت حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار می‌گیرند.

ایلنا نوشت: مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش آموزش و پرورش به تداوم خشونت فیزیکی معلمان علیه دانش‌آموزان واکنش نشان داد.

ایسنا نوشت: معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه پس از سال‌ها وقفه، طرح تغذیه رایگان دانش آموزی را آغاز کردیم گفت: میانگین سرانه مصرف شیر در دانش آموزان هر سه روز یک لیوان است، اما در دنیا هر روز یک لیوان است.

ایرنا نوشت: کنکور کارشناسی ارشد سال 1401 در روزهای 28 تا 30 اردیبهشت ماه (چهارشنبه تا جمعه آینده) برگزار و کارت ورود به جلسه این آزمون از روز دوشنبه 26 اردیبهشت ماه توزیع می‌شود.

ایلنا نوشت: نماینده رشت گفت: معمولا اعتراضات و تجمعات فرهنگیان آرام است، اما اگر هم کسی بازداشت می‌شود قطعا سازمان‌های امنیتی دقت می‌کنند و افرادی که از چارچوب اعتراض خارج می‌شوند را بازداشت می‌کنند.