سه‌شنبه 5 مهر 1401

آموزشی وب‌گاه خبر آنلاین

آموزشی وب‌گاه خبر آنلاین

تسنیم نوشت: آموزش و پرورش شهر تهران ساعت کار دبستان‌های پایتخت را از 8:30 و مدارس متوسطه را 7:30 صبح اعلام کرد.

بعد از دانشگاه تهران، کلاس‌های دانشگاه شهید بهشتی هم غیرحضور شد.

طبق آمارهای موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی، در فاصله سال‌های 96-1395 تا 1400-1399، تعداد دانشجویان گروه تحصیلی فنی و مهندسی کاهش چشمگیری داشت.

گلایه اهالی روستای گرمابسرد دماوند برای تعطیلی تنها مدرسه متوسط اول این روستا خبرساز شد.

شرق نوشت: ماه مهر نزدیک است و با حضوری شدن مدارس تب خرید لوازم التحریر گرم شده، اما قیمت بالای این لوازم موجب شده تا خانواده‌ها مجبور شوند، مبلغ زیاد و قابل توجهی را برای تهیه آن کنار بگذارند.

روز گذشته، بخشی از طرح صیانت در شورای عالی فضای تصویب شد که بر اساس آن تنظیم‌گری اینترنت و حکمرانی سایبری به نهادهای خارج از دولت واگذار شد.

معاون وزیر آموزش‌وپرورش گفت: از ابتدای مهرماه 16 میلیون دانش‌آموز در کلاس‌های درس حاضر می‌شوند.

ایسنا نوشت: قائم مقام بنیاد ملی نخبگان با تاکید بر اینکه مهاجرت نخبگان از کشور قابل کتمان نیست و بررسی ما نشان می‌دهد که نبود فرصت‌های شغلی عمده دلایل مهاجرت این افراد است، گفت: به منظور جذب نخبگان در دستگاه‌های دولتی سامانه‌ای را راه‌اندازی کردیم که از 2000 نفری که ثبت نام کرده‌اند، 1400 نفر آنها در مقطع دکتر از دانشگاه‌هایی چون تهران، صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر هستند و این عدد نشان...

تسنیم نوشت: رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره علت وجود تفاوت در مبالغ دریافتی معلمان در رتبه‌بندی توضیح داد.

مستندات تحصیل داوطلبانی با رتبه بالاتر از 100 هزار در رشته پزشکی نزد دیده بان شفافیت و عدالت محفوظ است.

فارس نوشت: مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه رمزینه‌کد در حدود 20 درصد مدارس نصب شده است، گفت: اولیا مستقیما می‌توانند درباره روند ثبت‌نام دانش‌آموزان اعلام نظر کنند.

تسنیم نوشت: نمایندگان مجلس با بررسی قانون تسهیل صدور مجوز کسب و کار مجددا تأکید کردند: در آزمون کانون وکلا، تراز نمره ملاک قبولی داوطلبان است و این مورد در آزمون اخیر اعمال می‌شود.

ایرنا نوشت: وزیر آموزش و پرورش گفت: کلاس‌های دانش‌آموزان قطعا از اول مهر ماه حضوری برگزار می‌شود.

یک فعال صنفی به خبرآنلاین گفت: «خبرهای مالی درخصوص معلم‌ها به سرعت رسانه‌ای می‌شود، حتی دولت پیش از اجرای تعهد مالی این خبرها را منتشر می‌کند، ولی باور کنید بیش از 90 درصد این وعده‌ها اجرا نمی‌شوند.»

سال‌هاست دامان مقدس علم به تخلفات و سوءرفتارهای پژوهشی آلوده شده است. علمی که قرار بود گرهی از مشکلات باز کند، حالا با یک تلفن و پرداخت پول، بی‌اعتبار کرده‌اند؛ چه کسانی؟ تعدادی از دانشجویان، دانش‌آموختگان و البته باز هم تعدادی از استادانی که با یک کارت به کارت ساده، پایان‌نامه حاضر و آماده را تقدیم دانشجوی در آستانه دفاع و دانش‌آموختگی می‌کنند.