سه‌شنبه 11 بهمن 1401

ورزشی وب‌گاه عصر ایران

ورزشی وب‌گاه عصر ایران

میزان بارش‌ها از ابتدای سال آبی تاکنون 50.7 میلی‌متر ثبت شده که این میزان در سال گذشته 86.8 میلی‌متر بود؛ بر این اساس میزان بارش‌ها نسبت به سال آبی قبل آن 42 درصد و نسبت به بلندمدت 54.3 درصد کاهش یافته است.

مقتول که راننده یک خاور بوده در یکی از خیابان‌های شرق تهران درحال جمع کردن شاخه‌های شکسته درختان بوده که هدف یک ضربه چاقو از ناحیه گردن قرار گرفته است.

این روزها به دنبال بحران گاز در ایران بسیاری از رسانه‌های طرفدار دولت عباراتی را به کار برده‌اند که به نظر می‌رسد هدفی نداشته باشند جز پنهان کردن و لاپوشانی ناکارآمدی دولت در تأمین انرژی.

در این سوی دنیا و در ایران چه کردیم؟ در یک کلام هیچ. نه سرمایه‌گذاری برای افزایش تولید و نه هشداری جدی و عملی به جامعه که با کمبود گاز در زمستان مواجه‌ایم و نه حتی گزارشی دقیق از وضع آب و هوایی زمستان؛ از هیچ‌کدام خبری نبود. به‌جایش اقدام به قطع گاز نیروگاهی و کارخانجات کردیم و مازوت را جانشین نمودیم که آلوده‌کننده هوا است.

ایمپرزا و لورگ؛ دو سوبارو نمایشگاه توکیو اتو سالن 2023 از تریم اسپرت و پرفورمنس هستند که در ادامه با آن ها بیشتر آشنا می شویم...

در مقایسه با روزهای عادی باید اعلام کنم که روز گذشته 600 فقره تصادف بیشتر از روزهای عادی در تهران ثبت شده است.

عموی کیان پیر فلک گفت: بیشترین هزینه ما، هزینه دارو بود که قسمت زیادی از آن هم از طریق خودمان، دوستان، فامیل و... تهیه شد. اما هیچ کمکی از هیچ نهاد دولتی و غیردولتی نگرفتیم.

عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش آموزش کشور ضمن اشاره به تامین گرمایش حوزه‌های برگزاری آزمون سراسری گفت: همه نیروها در دولت دست به دست هم داده‌اند تا آزمون سراسری سال 1402 سالم، ایمن و استاندارد برگزار شود.

آلودگی هوا، سرمای زیاد و بی‌سابقه، بارش برف و باران سنگین و شدید، اغتشاشات، گرد و غبار، بازی‌های تیم ملی در جام‌جهانی و اتفاقاتی نظیر اینها همه دلایلی بوده است که باعث شده در همین حدود 4 ماه از آغاز سال تحصیلی جدید، کمتر روزی را در کشور داشته باشیم که مدرسه‌ای در یکی از شهرها یا در بسیاری از شهرها تعطیل نبوده باشد

لاک‌پشت‌های رودخانه‌ای غول‌پیکر آمریکای جنوبی، بزرگترین لاک‌پشت‌های این منطقه هستند و طول آنها به یک متر و 7 سانتی‌متر و وزن آنها به 90 کیلوگرم می‌رسد.

پیام یکی از مخاطبان محترم عصر ایران

حتی گلشیفته فراهانی هم با این همه ادعا، امروز به یک پادوی درجه سه سیاسی تبدیل شده و جایگاه مهمی در سینما به دست نیاورده است و همه آثاری که بازی کرده، متوسط و ضعیف هستند.

رئیس‌جمهور ونزوئلا از پیشنهاد ایجاد یک اتحاد سیاسی با حضور چین و روسیه خبر داده است. یک بلوک بین‌المللی با حضور کشور‌های آمریکای لاتین و حوزه کارائیب که با روسیه و چین رابطه تنگاتنگ دارند و می‌تواند دلالت‌های قابل‌توجهی در حیاط خلوت آمریکا به دنبال داشته باشد. این پیشنهاد در شرایطی مطرح شده که هیچ اسمی از ایران که دارای روابط سیاسی و اقتصادی قابل‌توجه با کاراکاس است، برده نشده است.

بزرگ‌ترین هواپیمای دنیا جمعه صبح به‌وقت محلی از پایگاه هوافضای موهاوی در جنوب شرق کالیفرنیا پرتاب شد و شش ساعت بعد دوباره روی زمین نشست. حداکثر ارتفاع Roc در این پرواز به 6860 متر رسید. این هواپیما قبلاً با رسیدن به ارتفاع 8200 متری رکورد خود را شکسته بود.

بشر امروز در شرایطی است که منابع و امکانات موجود جز در نظامی عادلانه قادر به تامین نیازهای آنها نیست و چنین است که در شرایط حاضر عدالت توزیعی مطلوبیت ذاتی پیدا کرده است. عدالت توزیعی ناظر به توزیع منابع و تکالیف است. در حقیقت این مفهوم از عدالت به موضوع تخصیص عادلانه امکانات و منابع ارتباط پیدا می‌کند.