سه‌شنبه 27 اردیبهشت 1401

سیاسی خبرگزاری مهر

سیاسی خبرگزاری مهر

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با صدور پیامی ارتحال حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالله فاطمی‌نیا را تسلیت گفت.

وزیر خارجه کشورمان آمادگی وزارت امورخارجه برای همکاری بیشتر با مجلس شورای اسلامی به منظور هم‌افزایی در جهت توسعه و تقویت دیپلماسی پارلمانی را مورد تأکید قرار داد.

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: خوشبختانه هیچ مشکلی در زمینه ذخایر کالاهای اساسی وجود ندارد و محدودیتی متوجه فراوانی کالاهای اساسی نیست.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح کشورمان گفت: نیروهای مسلح دو کشور با توسعه همکاری‌های نظامی و منطقه‌ای می‌توانند برای برقراری امنیت و صلح در افغانستان به این کشور یاری دهند.

رئیس‌جمهور گفت: جهان امروز بیش از همیشه به گردش آزاد اطلاعات، اطلاع‌رسانی صادقانه و صیانت فعالانه از افکار عمومی نیازمند است.

رهبر انقلاب شامگاه دوشنبه بر پیکر حجت الاسلام والمسلمین فاطمی‌نیا نماز میت اقامه کردند.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت» نهادها و سازمان‌های بین‌المللی و اروپایی رویکرد مناسبی در قبال آسیب به مردم عادی، زنان و کودکان در افغانستان، یمن و فلسطین اتخاذ کنند.

وزیر امور خارجه کشورمان بر آمادگی ایران برای همکاری در جهت مبارزه با تروریسم با کشور غنا تأکید کرد.

افزایش منابع و الزامات اجرایی سازمان تعزیرات برای برخورد با پدیده‌های گرانفروشی و احتکار در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت تصویب شد.

شورای اطلاع‌رسانی دولت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که آن دسته از هموطنانی که تاکنون اصلا یارانه دریافت نمی‌کرده‌اند و اکنون متقاضی دریافت یارانه هستند می‌توانند ثبت‌نام کنند.

معاون اول رئیس جمهور گفت: با توجه به مطالبات و تأکیدات رئیس جمهور در خصوص احیای دریاچه ارومیه مقرر شد تا طرح‌های مرتبط با احیای این دریاچه هر چه سریع‌تر عملیاتی شود.

سخنگوی دولت از برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران با حضور تماشاگران خبر داد.

رئیس‌جمهور در پیامی درگذشت مادر شهیدان سید محمد و سید محمدحسن صنیع‌خانی را به خانواده گرامی آن مرحومه تسلیت گفت.

رئیس جمهور با تاکید بر اهتمام دولت به اجرای نهضت ملی مسکن، این برنامه را از اولویت‌های اساسی دولت خواند و به دستگاه‌های مسئول دستور داد مانع‌تراشان در مسیر اجرای این طرح را کنار بگذارند.