جمعه 7 مهر 1402

ورزشی خبرگزاری میزان

ورزشی خبرگزاری میزان

وزیر اطلاعات گفت: دشمنان قصد داشتند تا با ترور چند مولوی، پاسدار، قاضی و... به اختلافات قومی و مذهبی دامن بزنند.

وزیر کشور می‌گوید که افراد فاقد شناسنامه در سطح کشور توسط نهادهای مرتبط ساماندهی خواهند شد.

در دیدار رؤسای دو مجلس آفریقای جنوبی با رئیس مجلس شورای اسلامی بر لزوم توسعه همکاری‌های دوجانبه تأکید شد.

سخنگوی شورای نگهبان در نخستین همایش اعضای هییت‌های نظارت استانی سراسر کشور اعلام کرد که انتخابات پیش‌رو با قانون اصلاح‌شده برگزار خواهد شد.

معاون اجرایی رئیس جمهور اعلام کرد که آیت‌الله رئیسی روز جمعه برای بازدید و افتتاح چند پروژه به اصفهان سفر خواهد کرد.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها در مجلس، گفت: طبق تفاهم شورای نگهبان و وزارت کشور و طبق مصوبه مجلس، در بخش‌هایی از تمامی استان‌های کشور انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود.

به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس از 308 پروژه عمرانی، محرومیت‌زدایی و اشتغال‌زایی در استان مازندران بهره‌برداری شد.

کمیسیون مشترک «حقوقی و قضایی» و «اقتصادی، بازرگانی و اداری» با اصلاحاتی برخی بند‌های ماده 22 طرح بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران را تصویب کردند.

رهبر انقلاب به مناسبت هفته دفاع مقدس و روز تجلیل از شهدا و ایثارگران پیامی صادر کردند و فرمودند: شهیدان، ستارگان راهنمایند؛ الگو‌های بی‌زوال برای همه‌ی ما و نسل‌های پس از مایند.

آتش‌سوزی در انبار پلاستیک «سازمان توسعه منابع انرژی» در نوبنیاد مهار شد.

رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت هفته وحدت گفت: جشن‌های میلاد پیامبر اعظم (ص) و میلاد امام جعفر صادق (ع) و تکریم قرآن مجید، همزمان با هفته وحدت با شعار «امت رسول الله (ص)» در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور رواج اندیشه‌های افراطی را از موانع انسجام اسلامی دانست و بر ضرورت وحدت و هماهنگی مسلمانان تاکید کرد.

رئیس جمهور با تاکید بر لزوم تهیه و تدوین «سند کاهش فقر» و پایش و رصد مستمر آن با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره)، رفع فقر مطلق را هدف اصلی این سند خواند و ابراز امیدواری کرد بهبود شرایط اقتصادی و مجموعه اقدامات و خدمات دولت با همکاری نهاد‌های حمایتی از جمله کمیته امداد بتواند اقدام مهم و موثری در جهت تحقق این هدف رقم بزند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اهمیت کشور‌های آفریقایی برای ایران کمتر از بریکس نیست بر لزوم توسعه همکاری‌ها میان ایران و آفریقای جنوبی به خصوص مبتنی بر اشتراکات دو کشور تاکید کرد.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه شاهد به زباله‌دان رفتن برخی از قدرت‌ها و زمین‌گیر شدن شیاطین و ناکام شدن دشمنان هستیم گفت: کشور پیش رفت و ساخته شد آن هم در تحریم و انزوایی که می‌خواستند تمام روابط سیاسی ما را با دنیا قطع کنند، اما نمی‌توانند.

در سومین نشست ویژه رفع موانع تولید و در راستای تحقق شعار سال تأمین منابع سرمایه ثابت و اعطای تسهیلات به دو کارخانه بزرگ صنعتی با حضور رئیس جمهور به تصویب رسید و دو منطقه گردشگری نیز پس از چندین دهه از بلاتکلیفی خارج شد.