چهارشنبه 6 مهر 1401

سیاسی وب‌گاه مشرق نیوز

سیاسی وب‌گاه مشرق نیوز

یک روزنامه زنجیره‌ای اذعان کرد: اگر بهانه فوت مهسا امینی هم پیش نمی‌آمد، بانیان آشوب، «بهانه» دیگری دست و پا می‌کردند.

گفت: به گزارش واشنگتن پست «از سال 2015 تا 2020 بیش از 250 زن در آمریکا به ضرب گلوله پلیس کشته شده‌اند».

آرزوهای آمریکا و اسرائیل زیر پای مردم لگدمال شد، ضامن ایران، حماسه حضور محبان اهل بیت در حرم رضوی، قلب مقدس ایران، تیتر اول برخی از روزنامه های چهارشنبه 6 مهر بود.

مردم به خوبی سره را از ناسره و مدعی یا عامل خدمت و دفاع از خود و دفاع ازحقوق زنان را تشخیص می‌دهند و همین بی‌محلی آنها به اغتشاشگران و سلبریتی‌های عامل دست دشمن خود گویای فهم بالای مردم است.

فائزه هاشمی رفسنجانی به‌دلیل حضور در آشوب‌های خیابانی و تحریک به اغتشاش توسط یکی از نهادهای امنیتی بازداشت شده است.

برخی مدعی شدند که پرچم ایران در پشت سر امیرعبدالهیان در دیدار با رییس مجمع عمومی سازمان ملل برعکس نصب شده است.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: تجهیز و آماده‌باش ضدانقلاب برای التهاب در جامعه در این قضیه مشهود بود، ما خواستار برخورد و پی‌گیر عوامل تحریک احساسات مردم و انتشار دهندگان اخبار نادرست هستیم.

سخنگوی وزارت امور در حادثه تیراندازی مرگبار در یک مدرسه در روسیه با خانواده‌های جان باختگان، مردم و دولت روسیه ابراز همدردی کرد.

اخبار غیررسمی اعلام می‌کند سال گذشته *بیش از هشتصد تجمع اعتراض‌آمیز* وجود داشته است. امسال تا قبل از این ماجرای اخیر هم نزدیک به دویست‌واندی تجمع اعتراض‌آمیز برگزار شده است.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مدظله العالی) در خصوص حوادث اخیر کشور بیانیه‌ای صادر کرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: جای تاسف است که اعلام کنیم برخی افراد درجریان‌های اخیر در داخل کشور همنوا با معاندان خارجی، یا جاهلانه یا عامدانه آب به آسیاب دشمن ریختند که این گناه نابخشودنی جفا به انقلاب و شهدا است.

معاون اول رییس جمهور در پیامی درگذشت مرحومه عفت سلطانی همسر شهید حسن ابراهیمی ورکیانی و مادر شهیدان مجید، وحید و حمید ابراهیمی ورکیانی را تسلیت گفت.

بررسی‌های کارشناسی درباره فعالترین اکانت‌های هشتگ مهسا امینی، حقایق ناگفته‌ای از اینکه چگونه صد میلیون تولید محتوا با این هشتگ انجام شد، را بیان می‌کند.

مادر شهید مدافع امنیت گفت: بنده می‌خواهم بدانم تنها پسر من و نان‌آور خانواده چه گناهی داشت که توسط عده‌ای اوباش و اغتشاشگر از ما گرفته شد، جواب این دل سوخته من و سه خواهرش و پدری که سال‌هاست از دنیا رفته را چه کسی می‌دهد.

وزیر امور خارجه در صفحه شخصی خود گزارشی از دیدار و گفتگوی روز گذشته خود با مقامات کشورها و سازمان های بین المللی در حاشیه نشست 77 مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک ارائه کرد.

به دنبال فروکش کردن تجمعات محدود چند روز گذشته، سیاست فشار به چهره‌های مشهور برای اعلام موضع علیه نظام آغاز شده است.