پنج‌شنبه 7 بهمن 1400

سیاسی وب‌گاه مشرق نیوز

سیاسی وب‌گاه مشرق نیوز

نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته تهران، 8بهمن‌ماه در مصلی امام‌خمینی (ره) و به امامت آیت‌الله سید احمد خاتمی اقامه می شود.

معاون نخست وزیر و وزیر خارجه قطر در دیدار با رئیس جمهور کشورمان دعوت رسمی امیر قطر از آیت الله رئیسی برای شرکت در اجلاس سران کشورهای صادر کننده گاز را تقدیم کرد.

رئیس جمهور با تجلیل از نقش آفرینی موثر بانوان در عرصه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی و اقتصادی گفت: دولت در استفاده از استعدادها، دانش و توانایی‌های بانوان فرهیخته کشور در حوزه‌های مختلف دریغ نمی‌کند.

آیت الله رئیسی در پیامی به ملت ایران راهیابی تیم ملی فوتبال کشورمان به جام جهانی 2022 را تبریک گفت.

جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های تهران و دانشجویان یمنی مقیم ایران، در اعتراض به سکوت مجامع بین‌المللی در مقابل جنایات جنگی علیه مردم یمن، مقابل دفتر سازمان ملل در تهران تجمع کردند.

پنجمین سالگرد سید العلما حضرت آیت‌الله سیدابراهیم خسروشاهی برگزار می‌شود.

پیگیری‌های خبرنگار مهر حاکیست با توجه به بسته بودن سیستم‌های رایانه‌ای پخش، احتمال حمله هکری بسیار پایین است، چرا که این سیستم‌ها امکان دسترسی از طریق اینترنت را ندارند.

همزمان با سفر رییس قوه قضاییه به خراسان رضوی، 168 نفر از زندانیان این استان طی مراسمی حکم آزادی خود را دریافت کردند.

رضا علیدادی معاون فنی صداوسیما روی آنتن شبکه خبر توضیحاتی درباره از دسترس خارج شدن شبکه‌ها ارایه کرد.

در جریان سفر هیات عالی قضایی به مشهد مقدس، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح از سازمان قضایی نیروهای مسلح استان خراسان رضوی بازدید کرد.

رئیس قوه قضاییه گفت: اگر ضرورتی برای حبس ابد نیست، آن را به 10 یا 20 سال تقلیل دهید، یا به جزای نقدی و خدمت مبدل سازید؛ اینکه مجازات سنگین باشد و پس از آن عفو کنیم، حرکت درستی نیست.

رضا کردلو عنوان کرد: بسیاری از نقدهایی که به این کتاب شده نتیجه یک سو نگری است. متاسفانه بسیاری از روشنفکران امروز جلال را می‌کوبند ولی مشتاق دریافت جایزه ادبی جلال آل احمد هستند.

دادستان کل کشور در نامه‌ای از دادستان تهران درخواست کرد تا در اسرع وقت کیفرخواست آمران و عاملان جنایت تروریستی به شهادت رساندن سردار سلیمانی را صادر کند.