جمعه 7 مهر 1402

اقتصادی خبرگزاری خبرنگاران جوان

اقتصادی خبرگزاری خبرنگاران جوان

بعد از چالش‌هایی که صنعت برق در تابستان امسال با موفقیت پشت‌سر گذاشت، شرایط ذخیره سوخت نیروگاه‌ها نشان می‌دهد وضعیت بهتری برای عبور از پیک دوم سال مهیا شده است.

معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت از تغییر روش فروش خودرو و حذف سامانه یکپارچه تخصیص خودرو خبر داد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: بانک‌ها تا به امروز 171 همت تسهیلات ساخت برای پروژه‌های نهضت ملی مسکن پرداخت کرده‌اند و 34هزار و 695 هکتار اراضی هم تامین شده است.

معاون برنامه‌ریزی مگاموتور گفت: عبور از رکورد تولید روزانه 2 هزار و 23 دستگاه موتور خودرو در کشور محقق شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تمام رانت‌ها در حوزه خودرو حذف می‌شود، افزود: خودروسازان باید روی پا‌های خود بایستند.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: بنابر توافق صورت گرفته با معاونت امور دام قرار بود نرخ تخم‌مرغ تا پایان هفته اصلاح شود که مجدد به زمان دیگری موکول شد.

رئیس اتحادیه بارفروشان گفت: با توجه به افزایش 1.5 برابری تولید نسبت به سال قبل، کمبودی در عرضه میوه های پاییز نداریم.

کارشناس هواشناسی کشاورزی گفت: با توجه به وزش باد و رگبار باران به کشاورزان و دامداران توصیه می‌شود که هشدار‌های هواشناسی را جدی بگیرند.

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی گفت: با توجه به شرایط مساعد جوجه‌ریزی، وضعیت تولید مرغ در کشور مطلوب است.

محرابیان گفت: قانون ما را ملزم به تولید 10 هزار مگاوات برق توسط صنایع کرده است که در سایه تعامل با وزارت صمت و مدیران ارشد صنایع در حال عملیاتی کردن آن هستیم.

یک مقام مسئول در سازمان حمایت گفت: اگر سامانه متمرکزی برای ثبت کد ملی خریداران لاستیک وجود داشته باشد تقاضای کاذب در این بازار مدیریت خواهد شد.

در اجلاس هفتم کمیسیون حفاظت و بهره‌برداری بهینه از منابع زنده آبی دریای خزر، تمدید ممنوعیت صید تجاری ماهیان خاویاری تا پایال سال 2024 میلادی به تصویب رسید.

وزیر راه و شهرسازی از پیگیری پرداخت تسهیلات ساخت مسکن ملی توسط بانک مرکزی و وزارت اقتصاد خبر داد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: سرمایه‌گذاری برای تامین 100 لوکوموتیو و 2500 دستگاه واگن باری با همکاری بنیاد مستضعفان انجام شد.

معاون وزیر صمت گفت: حدود 5 هزار معدن در کشور فعال و غیر فعال هستند.

بانک مرکزی اعلام کرد: امروز پنجشنبه جلسه تخصصی مسئولان 2 بانک قطری و 6 بانک ایرانی برگزار و بر اساس دستور کار مشخص، استفاده از منابع ارزی منتقل شده به 6 بانک ایرانی در قطر وارد مرحله عملیاتی شد.