سه‌شنبه 5 مهر 1401

اقتصادی وب‌گاه منیبان

اقتصادی وب‌گاه منیبان

وزیر آموزش و پرورش درباره رتبه‌بندی معلمان گفت: فرهنگیان در حال بارگذاری مدارک هستند و چندبار از ما مهلت خواستند، 31 شهریور مهلت به اتمام می‌رسد، اما اگر افرادی جامانده باشند و دلیل هم داشته باشد برای آن‌ها فرصتی را ایجاد می‌کنیم.

طبق گفته ایلان ماسک قطب جنوب، آسیا و آفریقا به سرویس پهنای باند ماهواره ای اسپیس ایکس متصل می شوند.

قیمت سکه و قیمت طلا امروز جمعه 1 مهر 1401 را در جدول زیر مشاهده کنید. علاوه بر قیمت سکه امامی، بهار آزادی، گرمی، نیم سکه و ربع سکه می‌توانید قیمت مثقال و انس جهانی طلا، طلای آبشده و دست دوم را نیز مشاهده فرمایید.

سخنگوی اقتصادی دولت اعلام کرد: وزارت رفاه درخواست کرد یک دوره دیگر برای اجرای آزمایشی انجام بگیرد تا با مشکلی در اجرای سراسری مواجه نشویم و باید صبوری کنیم تا اجرای آزمایشی به سرانجام برسد.

از عصر روز چهارشنبه اینترنت در ایران دچار اختلال شدید شد و ابتدا اینستاگرام و بعد واتس آپ از دسترس خارج شدند.

سهمیه بنزین 60 لیتری امشب برای تمام خودرو‌ها در کارت سوخت آن‌ها شارژ خواهد شد.

اینترنت ماهواره‌ای یا همان استارلینک به دلیل موافقت ایالت متحده و رفع تحریم‌های مربوط به ارسال تجهیزات اینترنتی به ایران، ممکن است در کشور سرویس‌دهی خود را به زودی آغاز کند. اما استارلینک چیست و سرعت اینترنت آن چقدر است؟

در روزهای گذشته خبری مبنی بر افزایش هزینه تراکنش های بانکی منتشر شد. براساس این خبر به علت افزایش هزینه ارسال پیامک توسط اپراتورهای تلفن همراه، کارمزدها براساس تعداد پیامک های واریز و برداشت وجه، پس از گذشت 6 ماه محاسبه و به ازای هر پیامک 90 تومان از حساب مشتری کسر خواهد شد.

قیمت سکه و قیمت طلا امروز چهارشنبه 30 شهریور 1401 را در جدول زیر مشاهده کنید. علاوه بر قیمت سکه امامی، بهار آزادی، گرمی، نیم سکه و ربع سکه می‌توانید قیمت مثقال و انس جهانی طلا، طلای آبشده و دست دوم را نیز مشاهده فرمایید.

وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به اینکه امروز مسکن جزو نیازهای جدی کشور و مردم است هر روشی را برای خانه دار شدن مردم دنبال می‌کنیم.

قیمت دلار، یورو، پوند و سایر ارز‌ها امروز سه‌شنبه 29 شهریور 1401 را می‌توانید در جدول زیر مشاهده نمایید. به جز قیمت دلار و یورو که نرخ سرافی ملی است، سایر نرخ ها، قیمت فروش بازار است.

آیا واقعا حقوق بازنشستگان کاهش یافته است؟ توضیحات و جزئیات بیشتر را در ادامه این مطلب از سایت ویکی گردی بخوانید

وزیر صنعت معدن و تجارت تاکید کرد: واردات خودرو و ثبت سفارش آن شرایط و قواعدی در کشور دارد که هر واردکننده‌ای باید آن را رعایت کند.

قانون تأمین‌اجتماعی به منظور مساعدت به بازنشستگان، سرانه درمان را که در دوران اشتغال و برای شاغلان بیمه‌پرداز 9 درصد می‌باشد، در دوران بازنشستگی به 2 درصد تقلیل داده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه به نظر می‌رسد هنوز زیرساخت اجرای کالابرگ الکترونیک فراهم نیست، گفت: البته برخی از دولتمردان گفتند که در شهریور ماه برای اعطای کالابرگ آماده هستند.

در پنج سال اخیر یک میلیون شرکت فعال در اقتصاد شناسایی شده اند که از این شرکت‌ها فقط 330 هزار شرکت اظهارنامه داده‌اند.