یک‌شنبه 5 تیر 1401

اجتماعی

اجتماعی

وب‌گاه مشرق نیوز

نتایج برخی مطالعات نشان می‌دهد تماس ناگهانی با سرما باعث انقباض و تنگ شدن رگ‌ها می‌شود و متعاقب آن گیرنده‌های حسی جدار رگ‌ها که خبر آسیب را به مغز می‌برند فعال شده و باعث درک درد می‌شود.

خبرگزاری تسنیم

نتایج یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که ذرات مضر موجود در هوای آلوده می‌توانند از طریق جریان خون به مغز منتقل شوند و باعث اختلالات عصبی و آسیب مغزی شوند.

خبرگزاری ایرنا

استان‌ها - ایرنا - پدیده توفان‌های ریزگرد و گرد و غبار که در سال‌های اخیر به چالشی مهم تبدیل شده و اغلب استان‌ها را درگیر کرده، دارای دو منشاء داخلی و خارجی است و بررسی‌ها نشان می‌دهد به دلیل خشکسالی، کانون‌های داخلی تولید ریزگرد در حال گسترش بوده و حیات در استان‌های مختلف را تهدید می‌کنند.

خبرگزاری خبرنگاران جوان

مسجدی گفت: فرآوری بافت از دستاورد‌های سازمان پزشکی قانونی است که سالانه حدود 400 هزار بیماراز محصولات آن بهره می‌برند.

وب‌گاه مشرق نیوز

اوایل خرداد امسال، پسر جوانی با مراجعه به پلیس یکی از شهرستان‌های اطراف تهران از ناپدید شدن پدر 52 ساله‌اش خبر داد و گفت پدرم برای انجام کاری روز گذشته از خانه خارج شد و دیگر برنگشت.

خبرگزاری تسنیم

معاون نظارت و بازرسی امور سیاسی و قضایی سازمان بازرسی کل کشور طی جلسه‌ای در شهرداری منطقه 12 از حمایت همه‌جانبه این سازمان در تسهیل و تداوم ایمن‌سازی بازار تهران خبر داد.

خبرگزاری مهر

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد، از تداوم ثبت شماره اشتراک مددجویان در سامانه امداد هوشمند به منظور برخورداری از مصوبه آب و برق و گاز رایگان خبر داد.

خبرگزاری مهر

اصفهان - کیفیت هوای کلانشهر اصفهان امروز یکشنبه با میانگین 94 برای سومین روز پیاپی در وضعیت قابل قبول ثبت شد.‌

خبرگزاری مهر

اعضای شورای اسلامی شهر تهران در هفتاد و سومین جلسه شورا تذکرات، پیشنهادات و انتقادات خود را مطرح کردند.

خبرگزاری مهر

اصفهان - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اصفهان گفت: اعتبار اجرای بسته راهکارهای احیای زاینده رود در هشت هزار میلیارد تومان مصوبه وزارت نیرو برای پروژه‌های آبی اصفهان پیش‌بینی شده است.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد از تداوم ثبت شماره اشتراک مددجویان در سامانه امداد هوشمند به منظور برخورداری از مصوبه آب و برق و گاز رایگان خبر داد.

خبرگزاری مهر

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اهمیت جهاد تبیین گفت: مسئولان مشکلات را عنوان و آنها را برای مردم تبیین کنند.

خبرگزاری تسنیم

مدیرکل انتقال خون استان تهران از افزایش مشارکت 25 درصدی داوطلبان اهدای خون در بهار سال 1401 نسبت به وضعیت مشابه زمانی سال گذشته خبر داد.