سه‌شنبه 11 بهمن 1401

گوناگون وب‌گاه عرشه آنلاین

گوناگون وب‌گاه عرشه آنلاین

روابط عمومی آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری طی صدور اطلاعیه اعلام کرد مدارس شهرستان‌های استان در تمامی مقاطع فردا 12 بهمن‌ماه تعطیل بوده و فعالیت خود را به صورت غیرحضوری در شبکه شاد ادامه خواهند داد.

بر اساس خبری که از روز گذشته در رسانه‌ها منتشر شده روابط عمومی جشنواره فجر محدودیت زیادی برای حضور عکاسان در این جشنواره تعیین کرده.

یک مجله تست کالا در آلمان اعلام کرد که رژلب به دلیل دارا بودن برخی مواد می‌تواند عامل ابتلا به سرطان یا بیماری‌های دیگر باشد.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران نسبت به احتمال یخبندان شبانه و سقوط بهمن در ارتفاعات شمالی و کوهستانی استان تهران هشدار داد.

مدیرکل امور بیمه‌شدگان سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: اتباع خارجی که دارای حداقل 30 روز سابقه پرداخت حق‌بیمه باشند می‌توانند نسبت به انعقاد قرارداد بیمه اختیاری اقدام کنند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از دستگیری قاتلی خبر داد که پس از درگیری خیابانی با عده‌ای دیگر و شلیک به وسیله کلت کمری، مرگ دردناک پسر بچه‌ای سه ساله را رقم زده بود.

یک نماینده پیشین مجلس گفت: در مجلس یک تعداد محدودی هستند که بعضاً مواضعی را اتخاذ می‌کنند که مواضع بخش عمده‌ای از نیروهای اجتماعی و مردم است.

از زلزله خوی نزدیک به سه روز گذشته‌است اما خوی همچنان می‌لرزد و ادارات و مراکز مختلف این شهر به حالت عادی خود برنگشته‌اند.

براساس مصوبه کمیسیون قضایی از این پس خروج بانوان از کشور باید با اذن سرپرست باشد، مگر در موارد خاص که با حکم دادگاه انجام می‌شود. تا پیش از این مصوبه صرفا برای خروج زنان متاهل از کشور، اذن شوهر لازم بود و دختران مجرد بالای 18 سال و زنان مطلقه و... نیازی به کسب اجازه از شخص دیگری نداشتند.

میان رژه ماشین‌های میلیاردی، برج‌ها و آپارتمان‌های اعیانی قلهک هنوز هم می‌شود از تاریخ و هویت این محله سراغ گرفت. محله‌ای که بخشی از آن در دوران قاجار در تملک بریتانیایی‌ها بود و تابستان‌ها خانه‌باغ‌هایش در قرق خانواده‌های اعیانی آن روزگار. در ادامه وجه تسمیه قلهک و برگ‌هایی از تاریخ آن را بخوانید.

مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی اعلام کرد: از ابتدای سال تا 10 بهمن ماه به یک میلیون و 710 هزار متقاضی وام ازدواج، فرزندآوری و ودیعه مسکن، بیش از 150 هزار میلیارد تومان تسهیلات توسط شبکه بانکی پرداخت شده است.

در ارتباط با لیست ساختمان های ناایمن و انتشار ان، اتش نشانی به شورای شهر نامه ای را ارسال کرده است.

حضرت آیت الله سیستانی اختصاص سهم امام (ع) برای کمک به زلزله زدگان خوی را مجاز دانستند.

استاندار تهران گفت: در شهر تهران ظرفیت چندانی برای بحث مولدسازی دارایی‌های دولت وجود ندارد.

پروازهای تهران_ایلام و بالعکس به دلیل وجود مه و پایین بودن دید افقی لغو شدند.

معامله گران انتظار دارند فدرال رزرو تا دو ماه دیگر به افزایش نرخ های خود پایان دهد، که می تواند به دلیل رابطه معکوس بین نرخ ها و قیمت نفت، قیمت نفت را بالاتر ببرد.