جمعه 4 اسفند 1402

اقتصادی خبرگزاری مهر

اقتصادی خبرگزاری مهر

گرگان - مدیر کل گمرکات گلستان از صادرات حدود 260 تُن انواع کالای غیرنفتی از مبادی گمرکی استان به ارزش تقریبی 141 میلیون دلار در نیمه نخست امسال خبر داد.

رئیس کل بانک مرکزی دستور داد ظرف سه روز آینده جلسه کارگروه تخصصی رفع موانع تأمین مالی طرح ملی نهضت ملی مسکن را با حضور مقامات ذیربط تشکیل دهد.

آستارا - رئیس کل گمرک ایران گفت: با راه اندازی پل مرزی جدید آستارا در هفته‌های آتی گمرک آستارا در محل پل جدید مستقر می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه بیش ازیک میلیون و 759 هزار واحد نهضت ملی مسکن در سراسر کشور در حال اجراست، از کاهش هزینه صدور پروانه ساختمانی بعد از پیگیری‌ها و مصوبه جدید مجلس خبر داد.

نهمین جلسه ستاد تهیه و تدوین لایحه برنامه و بودجه سال 1403 کل کشور با حضور جانشین رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و معاونان و رؤسای امور سازمان تشکیل شد.

احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان که برای شرکت در نشست بانک زیرساخت آسیایی به مصر سفر کرده است با محمد معیط وزیر دارایی مصر دیدار و درباره تحولات روابط دو جانبه گفت و گو کرد.

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: ایران در راستای برنامه راهبردی توسعه ملی خود مصمم است تا سال 2040 سهم برق هسته‌ای در سبد انرژی را به 20 هزار مگاوات افزایش دهد.

بانک ملت با هدف تسهیل امور زائران اربعین حسینی (ع)، با برپایی ایستگاه های صلواتی و مواکب در مرزهای خروجی و کشور عراق، میزبان خیل عظیم دوستداران و دلدادگان اباعبدالله الحسین (ع) است.

چک الکترونیک (چک امن دیجیتال) بانک ملت با هدف به حداقل رساندن مخاطرات و کاستی های موجود در فرآیندهای چک کاغذی و ارائه روشی امن و در عین حال ساده برای مشتریان عملیاتی شد.

سهامداران حقیقی بانک ملت که سود آنان واریز نشده است می توانند با مراجعه به شعب بانک ملت یا سامانه بانکداری اینترنتی این بانک، سود سهام خود را دریافت کنند.

شرکت اتوبوس‌سازی اسنا (از مجموعه گروه بهمن) در روزهای آغازین پاییز 1402 اولین سری از اتوبوس‌های مدرن تولیدی خود را به شهرداری تهران تحویل داد.

حمیدیان گفت: راه ورود شرکت های دانش بنیان به مجموعه های بزرگ صنعتی، ایجاد اکوسیستم فناوری در این مجموعه هاست.

به‌منظور رفاه حال مشتریان و بهبود و توسعه خدمات همراه‌بانک تجارت، نسخه جدید این اپلیکیشن با قابلیت‌های جدید از جمله دریافت خدمات «همراز» رونمایی شد.

رئیس جمهور با تاکید براینکه بانک‌ها مسکن‌سازی خود را جزو آمار تسهیلات نهضت ملی مسکن لحاظ نکنند، گفت: مدیران بانک‌هایی که در عمل به وظایف خود کوتاهی کرده‌اند، باید بازخواست شوند.

وزیر راه و شهرسازی از واگذاری حدود 20 هزار قطعه زمین در فاز دوم واگذاری زمین‌های طرح جوانی جمعیت خبر داد.

رشت - استاندار گیلان گفت: هیچ مانعی نباید بر سر راه پرداخت تسهیلات بانکی در اجرای این طرح در گیلان باشد.