پنج‌شنبه 7 بهمن 1400

اقتصادی خبرگزاری مهر

اقتصادی خبرگزاری مهر

سمنان - نماینده سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس با بیان اینکه فرودگاه بین المللی سمنان به عنوان فرودگاه معین تهران نقش آفرینی می‌کند، گفت: به دنبال توسعه مناسبات تجاری و صادرات هستیم.

سخنگوی گمرک گفت: کارکنان گمرک امانات پستی فرودگاه امام (ره)، از بالشی که مقصد پستی اش انگلستان بود 394عدد قرص مخدر متادون و 82 پاکت سیگار کشف کردند.

مجری بندر سیراف پارس از صادرات 345 هزار تن گاز مایع پالایشگاه‌های سایت 2 پارس جنوبی تا پایان دی‌ماه 1400 خبر داد.

چهارمین کارگروه مشترک وزارت صمت و بانک مرکزی به منظور هماهنگی سیاست‌های ارزی و تجاری کشور و هدایت ارز حاصل از صادرات به سمت چرخه تجاری و تولیدی کشور تشکیل شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تاکنون بخش تعاون نتواسته به جایگاه واقعی خود در اقتصاد کشور برسد، از این رو، در این وزارت مردم قصد داریم دوره‌ای جدید را در بخش تعاون رقم بزنیم.

مشهد وزیر دادگستری گفت: «کمیته اقدام مشترک» بین نهادهای نظارتی و صنفی برای نظارت و برخورد با متخلفان حوزه بازار و معیشت مردم تشکیل شده است.

در دیدار هیات جمهوری ازبکستان با سرپرست معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی، طرفین به منظور توسعه و تقویت همکاری‌های حمل و نقلی و ترانزیتی اعلام آمادگی کردند.

مدیرعامل شرکت راه آهن اظهار کرد: برقراری شرایط تعرفه ترجیحی سودمند، تسریع در گردش واگن‌ها، توسعه کریدورهای ریلی و سامان‌دهی ترانزیت ترکیبی ریلی دریایی از موضوعات توافق با ازبکستان بود.

تهران - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران گفت: محورهای فیروزکوه، دماوند، هراز، گردنه مبارک آباد، بشم، امامزاده هاشم (ع)، گدوک، آبسرد، شمیرانات و نعلبندان برفی است.

یک اندیشکده در نامه‌ای ضمن تایید تعرفه‌گذاری پلکانی، عدم بازطراحی الگوهای مصرف برق مناطق و عدم توجه به مشترکینی با مصارف چندین برابر الگو را از جمله موارد نیازمند بازنگری در این مصوبه دانست.

اعمال تعرفه‌های جدید مصرف برق، اختلال در صادرات گاز به ترکیه، تشریح جزئیات سفر به روسیه، شکستن رکوردهای مصرف گاز و نشست رئیس دیوان محاسبات با وزیر نیرو از مهمترین اخبار این حوزه بود.

انزلی - معاون وزیر راه با اشاره به تلاش دولت برای افزایش ناوگان دریایی در خزر با مشارکت بخش خصوصی، گفت: اتصال بنادر انزلی و آستارا به راه آهن برای توسعه اقتصاد منطقه ضرورت دارد.

رئیس اتحادیه صنایع پایین دست پتروشیمی گفت: با وضع مالیات و حتی افزایش آن موافق هستیم ولی به شرط آنکه درآمد مالیاتی آن در یک صندوقی جمع شود تا به توسعه صنایع پایین‌دست پتروشیمی منجر شود.

جنرال موتورز قصد دارد هزینه‌های تولید خودروهای برقی را افزایش دهد تا شرکت ایلان ماسک را سرنگون کند.

مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی گفت: ابزار نوینی به نام «رمزریال» در کنار مابقی ابزارهای پرداخت روزمره مانند کارت بانکی، اینترنت بانک، همراه بانک و غیره به‌زودی رونمایی می‌شود.

وزارت راه و شهرسازی دولت سیزدهم، توسعه روابط ترانزیتی با همسایگان و کشورهای منطقه را در دستور کار قرار داده است.