سه‌شنبه 5 مهر 1401

اقتصادی خبرگزاری مهر

اقتصادی خبرگزاری مهر

رییس سازمان توسعه تجارت در جریان دیدار با سفیر تایلند در ایران برای برگزاری جلسه کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و تایلند اعلام آمادگی کرد.

رئیس کمیته حمل و نقل ستاد خدمات سفر خراسان رضوی با اشاره به آغاز بازگشت زائران از مشهد مقدس، از اختصاص 85 پرواز داخلی و خارجی برای بازگرداندن زائران خبر داد.

رییس سازمان حفظ نباتات گفت: هر محصولی که می‌خواهد با منشأ صادراتی و وارداتی برای تولید وارد شود، باید در سامانه سماک (سامانه مجوزهای الکترونیکی کشاورزی) ثبت نام و راستی آزمایی شود.

وزیر نفت گفت: تحریم‌های یکجانبه و ظالمانه وضع‌شده علیه ایران به‌عنوان دارنده رتبه نخست مجموع ذخایر نفت و گاز و تولیدکننده مهم انرژی جهان، امنیت انرژی جهان و منطقه را به خطر انداخته است.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در نامه‌ای به معاون اول رییس جمهور با بررسی شرایط کنونی بازار سرمایه، 8 چالش عمده و 6 پیشنهاد برای مدیریت نااطمینانی‌ها در این بازار را اعلام کرد.

دولت از ابتدای سال جاری 87 هزار میلیارد تومان بابت اصل و سود اوراق بدهی منتشر شده در سال‌های قبل، پرداخت کرده است.

وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد: بانک‌های دولتی از ابتدای بهمن 1400 تا پایان مردادماه امسال، 23 هزار و 673 میلیارد و 356 میلیون تومان تسهیلات به 703 هزار و 460 نفر پرداخت کرده‌اند.

سخنگوی سازمان اموال تملیکی ضمن تشریح جزئیات مزایده 1062 خودروی خارجی، گفت: این مزایده از ساعت 8 صبح روز پنجشنبه هفتم مهر آغاز می‌کنیم که تا ساعت 24 روز 12 مهرماه ادامه خواهد داشت.

رشت - رئیس سازمان چای کشور با اشاره به خریداری 94 هزار تن برگ سبز چای، ارزش ریالی این میزان برگ خریداری شده را 780 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: 87 درصد مطالبات پرداخت شده است.

عضو اتاق تهران با بیان اینکه سرم در حجم انبوه تولید می شود، گفت: محدودیت توزیع داروخانه ای سرم و افزایش مصرف به دلیل شیوع بیماری های فصلی موجب شده که احساس کنیم سرم در کشور کم شده است.

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های دولتی گفت: در جریان ناآرامی‌های روزهای اخیر، 17 شعبه بانک در سراسر کشور دچار آتش سوزی شد که خسارت 400 میلیاردی وارد کرده است.

آخرین اطلاعات دریافتی از 2368 ترددشمار فعال در محورهای برون‌شهری، 2.5 درصد افزایش تردد را نسبت به روز قبل نشان می‌دهد.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: گازرسانی به واحدهای صنعتی عمده کشور از جمله فولاد، سیمان و پتروشیمی در 5 ماه نخست امسال، رشد 13 درصدی را ثبت کرد.

بانک مرکزی اعلام کرد که از 18 بانک به اجرای عملیات بازار باز در قالب توافق بازخرید به مبلغ 673.7 هزار میلیارد ریال با حداکثر نرخ 21 درصد اقدام کرده است.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه تمام مطالبات گندم کاران پرداخت شده است، گفت: الگوی کشت بروز رسانی شده است و روز چهارشنبه به استان ها ابلاغ می شود.

طی 5 ماه نخست امسال از 19 کالای صنعتی بررسی شده، تولید 13 کالا با افزایش مواجه شده است که در بین آنها اتوبوس و مینی بوس در صدر و روغن نباتی در انتهای جدول قرار دارند.