سیاسی خبرگزاری تسنیم

سیاسی خبرگزاری تسنیم

علیرضا افشار داوطلب کاندیداتوری انتخابات ریاست‌جمهوری می‌گوید که برای اجماع و وحدت میان نامزدهای اصولگرا آمده است و در این رابطه دیدارها و جلساتی هم با افراد و گروه‌ها داشته است. او می‌گوید برای اجماع برنامه نیز دارد؛ یک برنامه سه‌مرحله‌ای.

رئیس جهاددانشگاهی گفت: دولت آینده باید یک دولت توسعه‌گرای انقلابی باشد.

طرحی با عنوان «مناظره مردمی با کاندیداهای ریاست جمهوری» به عنوان اقدام مشترک گروه‌های مردمی و 1084 کانون استادی ایران آغاز شد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: طی سالیان اخیر پیشرفت های زیادی در سامانه های رادای و پدافندی داشته ایم.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: قرارگاه مسئولیت دارد که شبکه یکپارچه فرماندهی و کنترل را به روز و بهتر از قبل ساماندهی کند و شبکه‌های کارآمد را با خط فرمان کوتاه و پاسخگویی به لحظه ارتقا دهد.

نماینده ارومیه در مجلس با بیان اینکه دشمن به دنبال کاهش مشارکت مردم در انتخابات پیش رو است، نسبت به رسیدگی به وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم تذکر داد.

یک عضو جبهه اصلاحات ایران گفت: با وجود اینکه آقایان ظریف، عارف و جهانگیری تاکنون برای ارائه برنامه در جلسات جبهه اصلاحات حاضر نشده اند، اما با این حال از جمع نامزدهای اصلاح طلب کنار گذاشته نمی شوند.

رحمانی‌فضلی گفت: معتقدم اقدام اخیر شورای نگهبان در زمینه تسهیل ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری یک گام رو به جلو است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: شما منطقه را رها کردید و اکنون کشورهایی در منطقه با ما هستند که تحت تأثیر میدان بوده‌اند. اگر اینها را نداشتیم با چه چیزی باید سر میز مذاکره به عنوان آورده و پشتیبان سعی می کردید امتیاز بگیرید.

نایب رئیس مجلس در پاسخ به اخطار نماینده خلخال درباره فایل صوتی اظهارات ظریف گفت: کسی که در مبانی استراتژیک نظام شبهه دارد، چگونه می‌تواند از منافع ملی ما دفاع کند.

دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با اشاره به دیدار تصویری دانشجویان با رهبر انقلاب برگزاری این نشست را حاکی از روحیه جوانگرایی رهبر انقلاب دانست.

نماینده مردم کرج در مجلس گفت: مقاومت روحانی در برابر قانون انتزاع سبب سرگردانی تولیدکنندگان و تشکیل صف‌های ارزاق شده است.

یک پژوهشگر مسائل سیاسی طی یادداشتی به آسیب شناسی جریان سیاسی موسوم به «اصلاحات» که از دوم خرداد سال 76 و همزمان با پیروزی سیدمحمد خاتمی در انتخابات دوره هفتمین ریاست جمهوری، اعلام موجودیت کرد، پرداخته است.

مشاور قائم مقام مرکز پژوهش‌های مجلس در یادداشتی به نقد محسن حسام مظاهری بر برنامه سحرگاهی تلویزیون با کارشناسی حجت‌الاسلام پناهیان با عنوان اسلام سیاسی (تشیع سیاسی) پرداخته است.

محمدرضا تاجیک از تئوریسین‌های جریان اصلاحات معتقد است که بسیاری از جریان اصلاح‌طلبی به مثابه یک برج بابل استفاده کردند که از آن بالا بروند و به کاخ قدرت برسند.

رئیس‌جمهور گفت: طبق برنامه وزارت بهداشت، تا پایان تیرماه 13میلیون نفر گروه پرخطر درکشور واکسینه خواهند شد.