سه‌شنبه 11 بهمن 1401

سیاسی خبرگزاری تسنیم

سیاسی خبرگزاری تسنیم

رئیس سازمان برنامه و بودجه پس پایان نشست عصر امروز کمیسیون تلفیق برای بررسی جزئیات لایحه بودجه سال آتی گفت: در شش تبصره مورد بررسی قرار گرفته در این کمیسیون، تغییرات چندانی در لایحه بودجه نداشتیم.

رئیس جمهور بر ضرورت مشارکت فعال دبیرخانه و اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی در تهیه پیوست فرهنگی برای برنامه‌ها و طرح‌های اقتصادی تاکید کرد.

کمیسیون‌های تخصصی مجلس عصر امروز جلسه داشتند که با حضور مسئولان دولتی موضوعات مختلفی را بررسی کردند.

جلسه کمیسیون اصل نود مجلس با دستور کار بررسی سازوکار فعالیت رمزارزها با حضور نمایندگان ارشد وزارت‌خانه‌های صنعت و اطلاعات، بانک مرکزی، معاونت اقتصادی رئیس جمهور و کمیته اقتصاد دیجیتال کمیسیون اقتصادی مجلس برگزار شد.

سخنگوی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه با اشاره به تغییرات و انتصابات ائمه جمعه در 8 پایگاه امامت جمعه در یک ماه اخیر، گفت: معدل سنی ائمه جمعه از 49.6 به 40.8 رسیده است که با ورود ائمه جمعه جدید الورود، 9 سال کاهش سن و جوانسازی داشتیم.

مصی علی‌نژاد که دو برابر یک خبرنگار حرفه‌ای در نیویورک از آمریکایی‌ها دستمزد می‌گیرد گفته که غربی‌ها به او گفته‌اند ناآرامی‌ها در ایران تمام شده پس چرا نباید به مذاکرات برگردند!

نشست کمیسیون تلفیق بودجه عصر امروز با دستور کار بررسی اعتبارات اختصاص یافته برای صندوق تثبیت بازار سرمایه برگزار شد.

جزئیات جدیدی از کشف و انهدام ریزپرنده‌های حمله‌کننده به مجتمع کارگاهی وزارت دفاع در اصفهان منتشر شد.

با اعزام ناوگروه 89 به ماموریت، نیروی دریایی ارتش 3 ناوگروه خود را به صورت همزمان در آبهای آزاد دارد تا قدرت این نیرو را در حوزه ماموریتهای دوردست به نمایش بگذارند.

بهروز محبی نجم‌آبادی نماینده سبزوار جایگزین حاجی‌بابایی در کمیسیون تلفیق بودجه سال 1402 شد.

معاون عملیات جهادی سازمان بسیج دانشجویی گزارشی از حضور دانشجویان جهادی در مناطق زلزله زده خوی اعلام کرد.

رئیس‌جمهور امشب برای هشتمین بار با صدا و سیما گفتگو می‌کند؛ این گفتگو پس از خبر 21 پخش خواهد شد.

نایب رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده قم درباره اینکه طرح مجازات اظهارنظرکنندگان تنها به عنوان یک طرح مطرح شده و نه یک قانون، گفت: این از مظلومیت مجلس است که درباره موضوعی که هنوز در هیچ جایی مطرح نشده اینگونه جوسازی می‌شود.

یک نماینده مجلس شورای اسلامی به رئیس جمهور درباره عدم پرداخت مطالبات چایکاران توسط سازمان برنامه و بودجه انتقاد کرد.

نایب رئیس مجلس تاکید کرد: در لایحه بودجه 1402 کسری احتمالی تامین نشده از محل بیش برآوردی منابع را داریم و لازم است در بررسی لایحه بودجه سه محور را مدنظر قرار دهیم تا با کسری بودجه مواجه نشویم.

اعضای کمیسیون عمران از پیشنهاد مسئولان بنیاد مسکن مبنی بر اینکه علاوه بر وام 200 مسکن، مبالغی نیز به صورت بلاعوض برای برخی از خانواده‌ها کم‌درآمد و محروم لحاظ شود، حمایت کردند.