سیاسی خبرگزاری تسنیم

سیاسی خبرگزاری تسنیم

نمایندگان ارشد اتحادیه اروپا به منظور شرکت در مراسم تحلیف ریاست جمهوری که عصر پنجشنبه به میزبانی مجلس شورای اسلامی برگزار می شود وارد کشورمان شدند.

تاکنون رئیس مجلس سوریه، معاون شورای وزیران و وزیر امور خارجه بوسنی و وزیر گردشگری غنا برای شرکت در مراسم تحلیف رئیس‌جمهور به تهران آمدند.

منتقدان روحانی، استدلال‌های متنوعی دارند که نشان می‌دهد دولت امکان انجام کارهای زیادی را داشته است که کشور معطل قیام و قعود غربی‌ها نشود و آن را از قرار گرفتن در وضعیت امروز که شاخص‌های اقتصادی حتی بدتر از سال آخر جنگ (1367) است، برهاند.

"از الزامات تشکیل دولت کارآمد برای پاسخ گویی مناسب به مطالبات، شایسته‌سالاری است. اراده ریاست محترم جمهور هم برای موفقیت، حتما چنین است، اما نکته مهم این است که تیم همراه و شخص رئیس جمهور باید در این راه از کمک و مساعدت افراد دلسوز بهره‌مند شوند."

جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا بدون جمع بندی درباره تعطیلی دو هفته‌ای کشور برگزار شد. وزیر کشور در این باره گفت: تعطیل کردن نیاز به مقدمات و برنامه ریزی و اقناع و همراه سازی مسئولان و مردم دارد.

اتحادیه دفتر تحکیم وحدت طی نامه ای به آیت‌الله رئیسی درخواست کرد مدیرانی شایسته با دیدی «تخصصی» را در کابینه خود منصوب کند.

معاون بین‌الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: به دنبال راه‌اندازی دانشگاه آزاد در یمن و سوریه و کشورهای مختلف هستیم.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در پیامی تنفیذ حکم ریاست جمهوری را به آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی تبریک گفت.

در مراسمی اعضای هیئت علمی نمونه کشوری معرفی و تقدیر شدند.

رالز می‌گوید که شهروندان سکولار و دیندار که دیدگاه‌های بسیار متفاوتی درباره اهمیت خودمختاری اخلاقی، سنت، مراجع و متون دینی در راهبری زندگی دارند، می‌توانند این نظریه عدالت یا این چارچوب سیاسی را به دلایل متفاوت اما به شکلی معقول مورد تصدیق قرار دهند.

همزمان با تنفید حکم سید ابراهیم رئیسی، محتوای پایگاه اطلاع رسانی نهاد ریاست جمهوری نیز تغییر کرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت طرح جهت تولید و تامین مسکن اخذ مالیات از خانه‌های خالی و تشکیل وزارت مستقل مسکن گره گشای مشکلات مسکن خواهد بود.

حزب ندای ایرانیان در بیانیه خاطرنشان کرد: رویکرد مرکزگرا در سیاست‌گذاری دولت‌ها، موجب شده تا استراتژیک‌ترین و ثروتمندترین استان کشور به یکی از فقیرترین و محروم‌ترین استان‌ها تبدیل شود و حسی از تحقیر و تبعیض را به مردمان شریف آن دیار تحمیل کرد.

رئیس‌جمهور سابق کلید دفتر ریاست‌جمهوری را به آیت‌الله رئیسی تحویل داد.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا با بیان اینکه قدرت آمریکا رو به افول است گفت: تا پایان قرن شمسی شاهد ظهور قدرت جهانی اسلام خواهیم بود.

رهبر معظم انقلاب فرمودند: مسیری که کشور و ملت را به حقوق اساسی خود می‌رساند توسل به ارزش های اساسی انقلاب است.