سیاسی خبرگزاری تسنیم

سیاسی خبرگزاری تسنیم

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس از حضور وزرای کشور و تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای پاسخگویی به سوالات 13 تن از نمایندگان در جلسات هفته آتی این کمیسیون خبر داد.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: اصلاح‌طلبان در مورد آقای روحانی تجربه تلخ و شیرین و البته سنگینی داشتند. در فرستادن روحانی به پاستور موفق عمل کردند اما به لحاظ سازمانی و پایگاه رأی ضرر بسیار کردند.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: شهید فخری زاده به عنوان مرکز یکی از پژوهشکده های اصلی کشور در حوزه ساخت کیت تشخیص کرونا، سریع وارد عرصه تولید داخل شد.

جامعه اسلامی مهندسین با محکومیت ترور شهید فخری زاده تاکید کرد: مجدانه از مسئولان ذیربط شناسایی و محاکمه مباشرین و قاتلین آن شهید بزرگوار و همچنین انتقام سخت از آمرین این ترور ناجوانمردانه را خواستاریم.

سخنگوی دولت طی پیامی در پی شهادت دکتر محسن فخری زاده نوشت: قطعا متجاوز تنبیه خواهد شد، اما نه در زمین بازی که او تعریف کند.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس گفت:14 و نیم درصد کل بودجه مربوط به بودجه شرکت ملی نفت است که باید این موضوع مشخص شود که این منابع در کجا و چگونه مصرف میشود.

اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل در بیانیه ای خواستار توقف حضور بازرسان آژانس اتمی پس از ترور شهید فخری زاده در کشور شد.

عضو هیئت رئیسه مجلس از برگزاری جلسات علنی مجلس در هفته جاری با رعایت پروتکل های بهداشتی خبر داد.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در بیانیه‌ای در پی شهادت دکتر فخری زاده اعلام کرد: ترور دانشمندان، نشان از استیصال مستکبرین و صهیونیسم بین الملل از رشد فزاینده علمی کشور است

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه‌ای به حسن روحانی، خواستار همت مضاعف برای جلوگیری از تکرار اقدامات تروریستی در کشور شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: تهدید تحریم و ترور هیچ کدام مانعی برای رشد توسعه و تکامل برنامه دفاعی ایران نیست.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پی ترور دانشمند هسته‌ای شهید دکتر محسن فخری‌زاده پیامی صادر کردند.

امیر حاتمی گفت: همکاران و شاگردانی که این شهید بزرگوار در حوزه‌های مختلف با توجه به ابعاد متعدد شخصیتی خود تربیت کرده است راه وی را ادامه می‌دهند و راه وی با قوت، سرعت و اطمینان ادامه خواهد یافت.

جمعی از دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی، همزمان با سالگرد شهید شهریاری تجمع کردند.

رئیس جمهور گفت: ملت و مسئولان کشور شجاع‌تر و غیورتر از آن هستد که این جنایت را بی پاسخ بگذارند و در موقع مناسب پاسخ این جنایت را خواهند داد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: هر آنچه در سطح و زیر سطح و قدرت تهاجمی نیروی دریایی لازم بوده است مهیا شده است، امروز انباشت بزرگی از فناوری و زیر ساخت در اختیار داریم که هیچگونه وابستگی به بیرون نداریم.