دوشنبه 3 اردیبهشت 1403

سیاسی خبرگزاری تسنیم

سیاسی خبرگزاری تسنیم

بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در راستای شناخت دیدگاه‌ها و برنامه‌های نامزدهای راه یافته به دور دوم دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در تهران راهکاری را اجرایی کرده است.

نخست‌وزیر پاکستان از سید ابراهیم رئیسی در ابتدای سفر رئیس جمهور به اسلام آباد استقبال رسمی کرد.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس با اشاره به عملیات «وعده صادق»، گفت: این عملیات اجرای کریدور آمریکایی - صهیونیستی را متوقف و توان تسلیحاتی کشور را به رخ همه جهانیان کشید و می‌تواند زمینه‌ساز بازار 5 میلیارد دلاری تسلیحات نظامی برای ایران باشد.

رئیس مجلس در پاسخ به تذکر یکی از نمایندگان درباره نشست مشترک مجلس و دولت درباره نوسانات نرخ ارز گفت: حتماً گزارش جمع بندی مربوط به ارز را هفته بعد در صحن مجلس قرائت می‌شود.

مهلت ثبت درخواست وام شهریه و مبلغ وام مذکور برای نیمسال دوم سال تحصیلی 1403-1402 اعلام شد دانشجویان تا 31 اردیبهشت 1403 برای ثبت تقاضای وام شهریه فرصت دارند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با بررسی طرح نظام قانونگذاری، تعیین حدود اختیارت و صلاحیت مراجع وضع قوانین و مقررات طبق اصل 85 قانون اساسی مخالفت کردند.

نماینده نجف‌آباد در مجلس از ارسال نامه خود به شورای نگهبان درباره مشمولان بالای 35 سال دارای 2 فرزند و بیشتر خبر داد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار جمعی از فرماندهان عالی نیروهای مسلح: نیروهای مسلح چهره خوبی از توانایی‌ها و اقتدار خود و همچنین یک چهره ستودنی از ملت ایران به نمایش گذاشتند.

رسیدگی به گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها درمورد طرح اصلاح جدول حوزه‌های انتخابیه مجلس شورای اسلامی و تعداد نمایندگان آن‌ها در دستورکار نمایندگان در جلسه علنی امروز قرار دارد.

رئیس جمهور کشورمان به‌منظور دیدار با همتای پاکستانی و انجام ملاقات‌های متعدد، وارد شهر اسلام‌آباد شد.

رئیس جمهور پیش از عزیمت به پاکستان و سریلانکا گفت: توسعه روابط ایران و پاکستان با اتکا به سابقه دیرینه تاریخی و تمدنی مورد تاکید مقامات عالی دو کشور است.

رییس مجلس شورای اسلامی گفت که که باید دولت و مجلس در موضوعات مرتبط با ارز با هم اتفاق نظر داشته باشند تا مردم از این وضعیت بیش از پیش آسیب نبینند.

«سید محمود حسینی پور» با حکم معاون اول رئیس‌جمهور رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی شد.

رئیس جمهور گفت: پیشرفت‌های نیروهای مسلح تحت مدیریت عالی رهبر انقلاب موجب ایجاد امنیت، اقتدار و امید برای مردم و کشور و امیدواری ملت‌های مسلمان و آزاده جهان شده است.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از مراعا ماندن تصمیمگیری درباره تعطیلی شنبه به جای پنجشنبه‌ها در کمیسیون متبوعش خبر داد.

معاون فعلی هماهنگی استان‌ها در وزارت کشور، به استانداری لرستان خواهد رفت.