پنج‌شنبه 7 بهمن 1400

سیاسی خبرگزاری تسنیم

سیاسی خبرگزاری تسنیم

جمعی از دانشجویان در اعتراض به جنایت ائتلاف عبری - عربی - غربی علیه مردم یمن و سکوت مجامع و سازمان های بین المللی مقابل دفتر سازمان ملل در تهران تجمع کردند.

اکبر نصراللهی استاد ارتباطات معتقد است که اطلاع‌رسانی فوری و روایت اول، بخشی از پروژه مقابله با خرابکاری امروز علیه صداوسیماست.

بعد از ظهر امروز در میان پخش آنونس برنامه‌ها به مدت ده ثانیه، تصاویری از سران منافقین و صوت یکی از سخنرانی‌های آنها روی آنتن شبکه یک دیده شد. و البته اتفاقات مشابهی در شبکه قرآن و رادیو جوان و رادیو پیام هم رخ داده است.

آخرین مرحله از رزمایش مهم امنیتی قرارگاه ثامن الائمه علیه السلام نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با رمز مقدس یا فاطمه الزهرا سلام الله علیها در منطقه عمومی و مرزی شاهرخت خراسان جنوبی برگزار شد.

رئیس‌جمهور گفت: دولت تلاش می‌کند تا حد امکان نسبت به آغاز پروژه های جدید اقدام نکند و طرح‌های نیمه تمام را با اولویت ضروری بودنشان برای زندگی مردم و میزان پیشرفت فیزیکی و اعتبار مورد نیاز، تکمیل کند و در اختیار مردم قرار دهد.

بررسی گزارش کمیسیون اصل 90 مجلس درباره نحوه اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران و طرح شفافیت آرای نمایندگان در دستورکار جلسات هفته آینده مجلس قرار دارد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس جزئیات جلسه اعضای این کمیسیون با رئیس مرکز پژوهش های مجلس را تشریح کرد.

وزیر کشور گفت: در مواقع بحران‌های طبیعی، حمایت‌های هلال احمر و سایر نهادهای خدمات‌رسان به روستاهای فاقد دهیار به سختی صورت می‌گیرد و برای همین ضرورت دارد همه روستاهای بالای بیست خانوار هر چه سریعتر دهیار داشته باشند.

نماینده زنجان در مجلس نوشت: ایران باید برای آینده خود اهداف درازمدت مبتنی بر توسعه پایدار داشته باشد. استراتژی های مناسب برای چنین اهدافی داشتن رابطه نزدیک و همه جانبه با دیگر کشورها بخصوص همسایگان است.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس از تهیه طرح اصلاح موادی از قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمون‌های سراسری خبر داد.

دبیر شورای نگهبان گفت: سفر رئیس جمهور به مناطق سیل‌زده که چند ساعت بعد از بازگشت از سفر مهم روسیه صورت گرفت، بسیار اقدامی به‌جا بود و این اقدام که در واقع یک الگوی فعالیت جهادی بود، قابل تحسین است.

معاون اول رییس جمهور گفت: عادی انگاری و عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی در شیوع سویه جدید اُمیکرون تأثیر بسزایی داشته و باید تدابیر لازم برای جلوگیری از شیوع این سویه جدید از بیماری در کشور اندیشیده شود.

وزیر علوم پژوهشگران علوم انسانی را برای ارائه راهکار برای حل معضلات کشور و مشکلات این رشته در حوزه آموزش عالی دعوت کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی درگذشت حاج شیخ حسین گرایلی را تسلیت گفت.

چهاردهمین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام در سال جاری عصر امروز به ریاست آیت‌الله آملی لاریجانی و با حضور روسای قوای قضاییه، مقننه، دبیر و اعضای مجمع برگزار شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی جزئیات جلسه امروز اعضای این کمیسیون با امیر عبداللهیان وزیر امورخارجه را تشریح کرد.