جمعه 7 مهر 1402

سیاسی خبرگزاری تسنیم

سیاسی خبرگزاری تسنیم

وزیر اطلاعات از خنثی سازی تلاش برای ترور زنجیره‌ای چند مولوی، قاضی و پاسدار در کشور خبرداد.

سخنگوی شورای وحدت گفت: انتظار و مطالبه همه دلسوزان و دوستداران حقیقی انقلاب و نظام این است که شورای نگهبان ضمن رد قاطع افراد دارای احکام قضایی ومعاندین نظام با وسعت نظر بیشتری نسبت به تایید صلاحیت‌ها ورود کند.

معاون اجرایی رئیس جمهور از جزئیات برنامه سفر سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور به استان اصفهان خبر داد.

وزارت دفاع درباره آتش‌سوزی مجدد در انبار پلاستیک وابسته به سازمان انرژی اطلاعیه صادر کرد.

رئیس مجلس گفت: همواره به دنبال موضوعات مرتبط با ایرانیان مقیم خارج از کشور بوده‌ایم و این موضوع را در جلسه با سفرای جمهوری اسلامی ایران نیز مطرح کرده‌ایم.‌

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: باید از تجارب دوره‌های قبلی استفاده کرده و ضمن تلاش برای تقویت نقاط قوت و برطرف نمودن نقاط ضعف، شاخص‌های دقیقی برای انتخاب کاندیداها تدوین کنیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: ما از سواحل مکران به قطب جنوب مسلط هستیم و در آن‌جا ملکیت داریم و ان‌شاالله برنامه داریم تا بتوانیم پرچم ایران را بالا ببریم.

رئیس جمهور با تاکید بر لزوم تهیه و تدوین «سند کاهش فقر» و پایش و رصد مستمر آن با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره)، رفع فقر مطلق را هدف اصلی این سند خواند.

جانشین رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: امروز هم در دفاع مقدس هستیم و دشمنان به دنبال تصرف باور‌ها و تصورات ما هستند.

معاون اول رئیس‌جمهور دستاوردهای شرکت‌های ایرانی در زمینه تولید دارو را قابل تحسین خواند و از حمایت‌های دولت برای کاهش کمبودهای دارویی در کشور خبر داد.

معاون بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه گفت: راهبردهایی را برای پیشرفت هرچه بیشتر بهداری رزمی در نظر گرفته‌ایم که باید در افق 1404 در سطح مهارت‌های تخصصی جز 5 ارتش برتر دنیا باشیم.

در سومین نشست ویژه رفع موانع تولید و در راستای تحقق شعار سال تأمین منابع سرمایه ثابت و اعطای تسهیلات به دو کارخانه بزرگ صنعتی با حضور رئیس جمهور به تصویب رسید.

مدیر شهر دانش دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران گفت: تخلیه کافه های اطراف دانشگاه تهران به طرح توسعه دانشگاه مربوط بود.

وزارت دفاع در واکنش به ادعای یک نماینده مجلس درباره تخلف مالی در یکی از زیرمجموعه‌های این وزارتخانه، توضیحاتی ارائه کرد.

فرمانده سپاه گفت: 45 سال گذشته سرشار از بغض دشمن و صلابت رزمندگان اسلام بوده است؛ دشمن شکست خورده ولی رها نکرده و دوباره آمده اما سست، کم‌رمق و افسرده شده است.

جمعی از فعالان فرهنگی، سیاسی و نمایندگان مجلس آفریقای جنوبی با رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار کردند.