فرهنگی وب‌گاه تابناک

فرهنگی وب‌گاه تابناک

جبران دوره بی‌کاری موزیسن‌های ایرانی با گران‌فروشی

بلیت شماری از کنسرت‌های موسیقی در حالی پس از بازگشایی این برنامه‌ها به فروش گذاشته شد که قیمت‌های نجومی برای این بلیت‌ها در نظر گرفته شد و از قضا این قیمت‌گذاری با اقبال عمومی همراه شد و مخاطبان چنین برنامه‌هایی که توان خرید بلیت این کنسرت‌ها را داشتند، در چند دقیقه کل بلیت‌ها را خریداری کردند تا اسباب شگفتی هر ناظری را رقم زنند.

خوشحالی گروهی از سینماگران از تعطیلی شبکه نمایش خانگی!

بسیاری از سینماگران از این اتفاق و حتی تعطیلی وی او دی‌ها خوشحالند. بسیاری از تهیه کننده‌ها دستمزد‌ها میلیاردی که برای برخی سریال‌های پخش شده در وی او دی‌ها پرداخت می‌شود و مسیر تولید در سینمای ایران را مختل کرده، به مثابه ضربه‌ای به سینما تلقی می‌کنند.

این پردیس دارای سالن قرمز با 154 صندلی، سالن نارنجی با ظرفیت 92 صندلی، سالن آبی با 49 صندلی، سالن سبز با ظرفیت 38 صندلی و سالن وی آی پی با ظرفیت 33 صندلی است.

ماموریت این چهار مجموعه سینمایی برای رفع دغدغه رهبر انقلاب

پس از نقد‌های رهبر معظم انقلاب پیرامون خلق آثاری که اساس و مبانی قضایی جمهوری اسلامی را زیر سؤال می‌برند، انتظار می‌رود چهار مجموعه‌ای که در تولید فیلم‌های سینمایی نقش پررنگ‌تری دارند، در این زمینه نقش پررنگی ایفا کنند و در سال پیش‌رو شاهد تولیداتی باشیم که این دغدغه را پوشش دهد.

نقدهای صریح رهبر انقلاب به غفلت در نظارت بر فیلم‌ها چه تحولاتی در پی دارد؟

شاید مصداقی نمودن بحث و تمرکز بر چند فیلم سینمایی، اساسا کل موضوع را به حاشیه بکشاند، بنابراین به نظر می‌رسد بحث ضروری در تعریف منافع ملی در تولید آثار سینمایی و تاکید بر در نظر داشتن این مبانی منافع ملی در حین خلق آثار است. این اقدام که بخشی از آن نیز مبانی قضایی را شامل می‌شود، یک دورنمای تازه‌ای را نزد سینماگران کشورمان مشخص می‌کند

بستر آنلاین به صورت کامل به کنترل صداوسیما درمی‌آید؟

این اظهارات از سوی نوباوه که از قضا کارمند بازنشسته صداوسیماست، ظاهرا یک کوشش برای حمایت سازمانی از مجموعه‌ای است که به آن دلبستگی دارد؛ اما در واقع مواضع جریانی را نمایندگی می‌کند که تاکید دارند باید هرآنچه در اینترنت پخش می‌شود، به هر ترتیب ممکن در اختیار صداوسیما باشد...

اکران فیلم‌های متوقف شده به دلیل کرونا

فیلم «حوا، مریم، عایشه» ساخته صحرا کریمی، بسته فیلم های کوتاه «یلدای کوتاه» و دو مستند «آرشیو متروک» و «تیتراژ در سینمای ایران» به کارگردانی مهرشاد کارخانی فیلم هایی هستند که اکران آنها به دلیل شیوع کرونا و تعطیلی سینماها متوقف شده بود و حال با بازگشایی سینماها ادامه اکران خود را دنبال می کنند.

وی درباره اختلاف نظر با برادر خود نیز توضیح داد: شاید اختلاف نظر نیست، برادر من بیشتر عمر خود را در آمریکا سپری کرده و به عبارتی یک آمریکایی است و نگاهش با من که همیشه در ایران زندگی کرده‌ام متفاوت است. همین اختلافی فرهنگی بین ما به وجود آورده که باعث شده نتوانیم باهم کار کنیم. به همین دلیل پیشنهاد تاسیس بنیاد در چنین شرایطی می‌تواند راه‌گشا باشد.

عملیات هفتم تیر، تلاش بی‌فرجام برای حذف کادر رهبری ایران

این حادثه شش روز پس از عزل بنی‌صدر از ریاست‌جمهوری صورت گرفت... اجرای این عملیات را محمدرضا کلاهی به عهده داشت که خود از نیروهای خدماتی حزب به‌شمار می‌آمد. او پس از انفجار توانست فرار کند و بعد از آن راهی فرانسه شد و با اینکه از مجاهدین بریده‌بود ولی به دلیل سابقه‌اش امکان زندگی علنی را نداشت تا سرانجام سال 1394 کشته شد.

بازیگر زن «شب، داخلی، دیوار» معرفی شد

«دایانا حبیبی» که اولین تجربه بازی در سینما را خواهد داشت، پیش از این از شاگردان وحید جلیلوند بوده است. علیرضا کمالی، سعید داخ و دانیال خیری‌خواه دیگر بازیگران این فیلم هستند که تابه‌حال معرفی شده‌اند.

فیلمبرداری مستند بلند "A_B_C_D" به کارگردانی «محسن خان‌جهانی» که درباره‌ی تاثیرات کرونا بر روند زندگی و جامعه است، به پایان رسید.

دستمزدهای دلاری در سینمای ایران شدت می‌گیرد

با وجود آنکه درخواست‌هایی برای تعیین سقف دستمزد برای بازیگران مطرح شده، به نظر نمی‌رسد این اقدام حرفه‌ای باشد و در عین حال قابلیت اجرایی نیز ندارد، چرا که کنترل نقل و انتقال منابع مالی در ساختارهای اقتصادی ایران بسیار دشوار است. بنابراین به نظر می‌رسد این مسیر با شتاب بیشتری نسبت به گذشته تداوم داشته باشد.

«تصویر سال» امسال بیش از هر زمانی متکی به تصویر بود، چرا که فرصت‌های حضور بسیار محدود بود و در نهایت برندگان بخش‌های چهارده‌گانه تصویر سال روز جمعه ششم تیر ماه 99 معرفی شدند تا در تاریخ ثبت شود هیچ حادثه تلخی نمی‌تواند دل بستگان به تصویر را از متن زندگی بیرون کند. صدای ما در گوش تاریخ طنین‌انداز است.

«دانی براسکو» تصویر بدون روتوش از مافیا

اثر شاخص مایک نیول روایتی بدون روتوش و واقع‌گرایانه از مافیای و تشکیلات جنایت‌کارانه با بازیهای درخشان و تاثیرگذار است؛ آنچنان که تماشاگر بعدها ممکن است در پی تکرار این تجربه بار دیگر به تماشایش بنشینند.

شنای پروانه در جنوب شهر طوفان به پا کرد!

داستان مملو از غافلگیری است و محمد کارت توانسته این حجم بالای داستان را به خوبی روایت کند و همین حجم داستان باعث شد فقط در 120 دقیقه از ریتم نیفتد و این در سینمای ایران که فیلم‌های هشتاد دقیقه‌ای در یک سوم میانی تمام می‌شوند، اتفاق مهمی است.