دوشنبه 3 اردیبهشت 1403

سیاسی خبرگزاری خبرنگاران جوان

سیاسی خبرگزاری خبرنگاران جوان

سفیر ایران در کابل در دیدار با وزیر خارجه حکومت طالبان ابراز امیدواری کرد جریان آب هیرمند به سیستان تداوم یابد.

در اولین دیدار کاری رئیس جمهوری اسلامی ایران در اسلام‌آباد، وزیر امور خارجه پاکستان به دیدار آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی آمد.

قالیباف در پاسخ به تذکری گفت: حتماً گزارش جمع‌بندی مربوط به ارز را هفته بعد در صحن مجلس ارائه می‌دهیم.

نمایندگان مجلس با بررسی طرح نظام قانون‌گذاری، تعیین حدود اختیارت و صلاحیت مراجع وضع قوانین و مقررات طبق اصل 85 قانون اساسی مخالفت کردند.

آیت‌الله رئیسی وارد اسلام‌آباد شد.

یکی از دستورکارهای امروز نمایندگان مجلس طرح تشکیل سازمان پژوهش و نوآوری دفاعی سپند است.

کنعانی گفت: انتشار خبر دلخراش دفن دسته جمعی و پنهانی صدها نفر از بیماران، مجروحان و کادر پزشکی بیمارستان ناصر، موجب بهت و اندوه افکار عمومی جهان شده است.

رئیس جمهور گفت: جمهوری اسلامی ایران در راستای سیاست همسایگی، مصمم به برداشتن گام‌های جدید در توسعه و و ارتقای روابط با کشور‌های همسایه و همسو است.

رئیس جمهور به دعوت رسمی همتای پاکستانی خود و در رأس هیئتی عالی‌رتبه از مقامات اقتصادی و سیاسی، عازم اسلام‌آباد شد.

مهمانپرست گفت: از این به بعد هر تعرضی که بخواهد بر علیه ما صورت بگیرد برای آن که اعلام کردیم پاسخ مستقیم می‌دهیم، آنها متوجه شدند که امکان پاسخ مستقیم از طرف ایران وجود دارد.

صهیونیست‌ها پس از عملیات وعده صادق، با به راه انداختن جنگ روانی و رسانه‌ای شدید علیه کشورمان، سعی در ایجاد وحشت و ترس در ایران داشتند، اما با شکست سختی مواجه شدند.

منتخب مردم تهران در مجلس دوازدهم گفت: از مهمترین نتایج عملیات وعده صادق این بود که قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران را نشان داد.

روزنامه‌های امروز به موضوعاتی نظیر دیدار فرمانده معظم کل قوا با جمعی از فرماندهان نیرو‌های مسلح و اعلام شرایط و تسهیلات جدید اسقاط خودرو‌های فرسوده پرداخته اند.

دبیرکل جبهه مردمی ایران قوی گفت: هیمنه اسرائیل با عملیات وعده صادق از بین رفته و بازتاب جهانی این عملیات اقتدار ایران در منطقه را نشان داد.

وزیر امور خارجه ایران در تماس تلفنی همتای فنلاندی ریشه بحران در منطقه را در تجاوزات و جنایات رژیم صهیونیستی در غزه خواند.

بعد از ظهر امروز امیرعبداللهیان و محمد اسحاق دار وزیر خارجه پاکستان مکالمه تلفنی داشتند.