سیاسی خبرگزاری خبرنگاران جوان

سیاسی خبرگزاری خبرنگاران جوان

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با صدور حکمی حجت الاسلام اشجری را به عنوان قائم مقام این شورا منصوب کرد.

وزیر خارجه اسپانیا در دیدار امیرعبداللهیان گفت که این کشور آماده است به واکسیناسیون مهاجران افغانستانی در ایران کمک کند.

برخی متولد می‌شوند، زندگی می‌کنند و در همین مدت زندگی کوتاه سرنوشت تاریخ را تغییر می‌دهند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: تاکنون تعامل خوبی بین دولت و مجلس وجود داشته است که در این زمینه تلاش بیشتری داشته و از تجربیات مختلف استفاده کنیم.

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از نهایی شدن لایحه رتبه بندی معلمان هم‌زمان با آغاز فصل بازگشایی مدارس خبر داد.

سخنگوی وزارت امور خارجه برخوردهای نامناسب و تبعیض آمیز نیروهای مرزبانی گرجستان با هموطنان ایرانی مقیم این کشور را به هیچ وجه قابل قبول ندانست.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: لایحه بودجه باید به گونه‌ای تدوین به قانون تبدیل شود که به واقعیت جامعه نزدیک باشد و فرصت ها صرف مسائل حاشیه ای نشوند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: بودجه های نفتی باید مرزبندی مشخص داشته باشند، در حالی که ما هنوز نتوانسته ایم این موضوع را محقق کنیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مهمترین اولویت نظارتی مجلس اصلاح ساختار بودجه است. دولت گذشته برخلاف تعهداتش در سه سال اخیر نتوانست اصلاح ساختار بودجه را انجام دهد. در این باره گروه تخصصی در مجلس تشکیل شده تا در زمینه محتوا ورود کند.

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: ما نمی‌توانیم کشور را معطل کنیم و باید اصلاح ساختار بودجه انجام شود.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس پیشنهاد داد برای اثربخشی گزارش‌های دیوان محاسبات، سیستم رتبه‌بندی برای گزارش‌های تفریغ بودجه ایجاد شود.

جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: نیروی هوایی ارتش امروز توانسته موشک کروز زمینی را هواپایه کند که امیدوارم در آینده شاهد شلیک آن باشیم.

سخنگوی شورای نگهبان گفت: بنابر گزارش مجمع تشخیص مصلحت نظام، موادی از مصوبه مجلس درباره آزادسازی واردات خودرو مغایر با قانون شناخته شد.

رضا زبیب از واردات 15 میلیون دز واکسن تا فردا خبر داد و تاکید کرد: تلاش برای واردات جهشی از هفته 2 مهر و دریافت هفتگی حدود 15 میلیون است.

قالیباف گفت: بودجه یعنی زندگی دولت و مردم؛ تصمیم‌های ما همه بخش‌های اقتصاد کشور زندگی مردم در شهر و روستا را تحت تأثیر قرار می‌دهد.