سیاسی وب‌گاه الف

سیاسی وب‌گاه الف

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: امروز ما علاوه بر رصد آسمان کشور خودمان، آسمان منطقه را نیز رصد می‌کنیم.

بازخوانی پرونده سقوط پرواز فرماندهان ارشد نظامی در هفتم مهرماه 60

هنوز یک هفته از اولین سالگرد تهاجم سراسری رژیم بعث عراق به خاک کشورمان نگذشته بود که هواپیمای سی 130 نیروی هوایی ارتش که از اهواز به مقصد تهران به پرواز درآمد به دلایل نامعلوم دچار نقص فنی شد و با وجود تبحر خلبان در کنترل این غول نظامی حوالی منطقه کهریزک تهران به زمین خورد و پنج نفر از برجسته‌ترین فرماندهان ارشد سپاه و ارتش به شهادت رسیدند اما نتیجه نهایی تحقیقات و بررسی های علل حادثه...

مخالفت مجلس با سخنرانی ویدیوکنفرانسی روحانی در جلسه رأی اعتماد

عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: هیأت رئیسه مجلس با درخواست دولت برای سخنرانی رئیس جمهور به صورت ویدیو کنفرانس در جلسه رأی اعتماد به وزیر صمت مخالفت کرد.

حال‌و‌هوای دیدارهای سردار سلیمانی با رهبر انقلاب / دلیل جنجال در جلسه امروز مجلس / واکنش زاکانی به دریافت خودروی دناپلاس توسط نمایندگان / زیباکلام از تیر خلاص به شقیقه اصلاحات می‌گوید

هر روز اخبار فراوانی در رسانه ها منتشر می شود که دنبال کردن آنها حتی برای آنانکه اهل مطالعه اخبار هستند کار را دشوار می‌کند. بسته خبری - تحلیلی الف با رصد اخبار و رویدادهای مهم، همچنین تحلیل های صورت گرفته در این زمینه مخاطبان خود را از مهمترین وقایع روز آگاه می‌کند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: مسئله اصلی امروز کشور ما معیشت مردم است و مسئولان باید برای رفع این مشکل قدم بردارند.

ایران خواستار توقف درگیری میان باکو و ایروان شد

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران خواستار توقف درگیری‌ها میان جمهوری آذربایجان و جمهوری ارمنستان شد.

واکنش زاکانی به دریافت خودروی دناپلاس توسط نمایندگان مجلس

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس درباره حواشی ایجاد شده در خصوص خودروی نمایندگان پارلمان گفت: مجلس باید می‌گفت خودروها را من تحویل گرفته و در اختیارتان قرار می‌دهم، اما سند آنها به نام مجلس شورای اسلامی خواهد خورد.

جزئیات انتخابات میاندوره‌ای مجلس یازدهم

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: انتخابات میاندوره یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه 28 خرداد 1400 در پنج حوزه انتخابیه برگزار می‌شود.

عضو هیأت‌رئیسه مجلس گفت: بناست تا از این پس تردد در مجلس نظام‌مند شده و برای همین منظور 7 رده و سطح در نظر گرفته شده و برای هر سطح کارت با رنگ متفاوتی صادر می‌شود.

توییت ظریف در سالروز انقلاب مشروطه

محمدجواد ظریف طی پیامی در یکصد و چهاردهمین سالروز پیروزی انقلاب مشروطه تأکید کرد که امروز برخلاف دوران پیش از انقلاب اسلامی، مجلس نادیده گرفته نمی‌شود و دولت پاسخگوی مجلس است.

رئیس کمیسیون شورا‌های مجلس گفت: بدون شک تمدید تحریم تسلیحاتی ایران امکان پذیر نیست و آمریکایی‌ها توانایی دفاع این مهم در شورای امنیت سازمان ملل را ندارند.

شایعات مربوط به آذری جهرمی به روایت روزنامه اصلاح‌طلب / مانور تجمل در خاطرات آیت‌الله هاشمی / احمدی‌نژاد، مهره سوخته عرصه سیاست / وزارت اطلاعات: فساد بشدت امنیت ملی را تهدید می‌کند

هر روز اخبار فراوانی در رسانه ها منتشر می شود که دنبال کردن آنها حتی برای آنانکه اهل مطالعه اخبار هستند کار را دشوار می‌کند. بسته خبری - تحلیلی الف با رصد اخبار و رویدادهای مهم، همچنین تحلیل های صورت گرفته در این زمینه مخاطبان خود را از مهمترین وقایع روز آگاه می‌کند.

معاون مبارزه با مفاسد کلان اقتصادی وزارت اطلاعات در جلسه امضای سند مشارکت با معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، گفت: مساله فساد بشدت امنیت ملی را تهدید می‌کند.

سخنگوی هیأت‌رئیسه مجلس جزییات برگزاری جلسه رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت را تشریح کرد.

نماینده مردم اهواز و رئیس مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی گفت: معاون امور مجلس وزارت کشور هفته گذشته اطلاع داد که موضوع تغییر استاندار خوزستان در دستور کار قرار دارد و قرار است این مسئله در جلسه هیئت دولت مطرح شود.