چهارشنبه 6 مهر 1401

فرهنگی وب‌گاه الف

فرهنگی وب‌گاه الف

روسیه بدنبال تیرگی مناسباتش با غرب بر سر بحران اوکراین، تصمیم گرفته است در مراسم اسکار سال جاری فیلمی برای رقابت در مسابقات معرفی نکند.

احتمالا همه شما اطلاعاتی هر چند اندک درباره حرم امام رضا (ع) دارید، اما آیا می‌دانستید تاریخچه‌ای جذاب از میراث تاریخی در دل این حرم آرامش‌بخش نهفته است؟ در این مطلب با سنگ مزار امام رضا (ع) آشنا خواهید شد.

قدیم‌ها که امکانات کم بود و سفر دشوار بود و راه، طولانی بود پابوس امام رضا (ع) چگونه می‌رفتند ایرانی‌ها؟ با امکانات کم و با دشواری زیاد و در راهی طولانی می‌رفتند و از تهران، پیاده یک‌ماه طول می‌کشید تا برسند و سواره 10 روز.

همزمان با سالروز شهادت امام رضا علیه‌السلام اجتماع بزرگ خادمیاران رضوی استان تهران در میدان امام حسین علیه السلام تهران برگزار شد.

آیین خطبه‌خوانی شب شهادت امام رضا (ع) با حضور گسترده زائران و خادمان حرم مطهر رضوی، در صحن پیامبر اعظم (ص) این آستان ملکوتی برگزار شد.

سریال «هزاران چشم» به کارگردانی کیانوش عیاری از شبکه آی فیلم پخش می شود.

یک صفحه از قرآن کریم با دستخطی منسوب به امام هشتم (ع) در موزه قرآن و کتابت تبریز نگهداری می‌شود.

مهلت ارسال اثر به چهلمین جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران تمدید شد.

متخصص لابراتوار و مدرس دانشگاه سوره با تاکید به این نکته که فیلم‌ها و عکس‌های قدیمی و تاریخی باید به نسخه‌های دیجیتالی تبدیل شوند، گفت: زنگ خطر تخریب این آثار به صدا در آمده و اگر سراغ‌شان نرویم از بین خواهند رفت.

دو بسته فیلم کوتاه «ویرگول، پاییز» و «مکث کوتاه» شامل 7 فیلم کوتاه، اکران آنلاین می‌شوند.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان طی حکمی ابوالقاسم سلیمانی را به عنوان دبیر هفته ملی کودک در سال 1401 منصوب کرد.

معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیاءگفت: در روایت صحنه‌های دفاع مقدس به خصوص در فیلم‌ها، اشکالاتی هست. مثلاً می‌گویند برای عبور از یک معبر، لازم بوده رزمنده‌ای روی مین برود و مسیر را باز کند. مگر تخریبچی‌ها آموزش ندیده بودند؟

استفاده از انگشتر، یکی از سنت‌های پیامبر خدا (ص) و ائمه اطهار (ع) بود. در برخی گزارش‌ها، به جنس انگشتر آن حضرات نیز اشاره و به استفاده از آنها توصیه شده است. چگونگی شکل و طرح روی انگشتر نیز در برخی روایات، سفارش شده است.