فرهنگی وب‌گاه الف

فرهنگی وب‌گاه الف

دبیر شورای فرهنگ عمومی منصوب شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در حکمی سیدمجید امامی را به عنوان دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور منصوب کرد.

عمل به وعده؛ گذشت ریاست جمهوری از شکایات علیه رسانه‌ها

رییس دفتر امور دعاوی و قراردهای معاونت حقوقی رییس‌جمهوری در نامه‌ای خطاب به دادستان عمومی و انقلاب تهران از شکایات این معاونت علیه رسانه‌ها اعلام گذشت کرد.

مهدی رحمتی سرپرست معاونت امور استان‌های صدا و سیما شد

علی عسکری در حکمی محمدمهدی رحمتی رئیس سابق بسیج رسانه ملی را به عنوان سرپرست معاونت امور استان‌های صدا و سیما انتخاب کرد.

علامه‌ای که در عین گمنامی زندگی‌اش وقف اسلام شد

بر پیشانی‌ام نوشتم: «تو وقف اسلام هستی!» و تا امروز، به وقف، عمل کرده‌ام.

باید از همه چیز برای معشوق گذشت

پیاده‌روی یا راهپیمایی اربعین، از آیین‌های مذهبی است که در روز‌های منتهی به 20 صفر و اربعین شهادت امام حسین (ع) برگزار می‌شود. این پیاده‌روی از نقاط مختلف عراق به‌طرف کربلا و با هدف زیارت بارگاه سیدالشهدا (ع) صورت می‌گیرد. بیشتر زائران، از مسیر نجف به سمت کربلا می‌روند و در طول راه، هزاران موکب برای پذیرایی از زائران وجود دارد.

ماجرای هواپیمای دو طبقه زائرین اربعین / سفر موکب‌داران به عراق با پرواز باری + فیلم

برخی از زائران و موکب‌داران اربعین کشورمان با پرواز باری و در دو‌طبقه به عراق سفر کرده‌اند که مورد توجه بسیاری از رسانه‌های این کشور قرار گرفت.

انتشار آثار ماراتن تولید محتوای عاشورایی در ایام اربعین

آثار برتر ماراتن تولید محتوای عاشورایی با موضوع عاشورا، معرفت و زندگی در ایام اربعین از سوی معاونت امور محتوایی مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی منتشر خواهد شد.

جلوه‌های هنر شهری ایران در پایتخت برزیل

مجموعه ای از تصاویر نقاشی های دیواری و مجسمه‌های شهر تهران تحت عنوان هنر شهری طی مراسمی در برازیلیا گشایش یافته‌است.

آیت‌الله رئیسی: باید منظومه فکری رهبری درباره وظایف شورای عالی انقلاب فرهنگی استخراج شود

رئیس جمهور در دومین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: باید منظومه فکری رهبری درباره وظایف شورای‌عالی انقلاب فرهنگی استخراج و عملکرد شورا با آن تطبیق داده شود.

سعید آجورلو مدیر مسئول روزنامه صبح نو در آسیب شناسی صدا وسیما گفت: صدا و سیما نیاز به اصلاحات جدی دارد / مشکل اصلی مدیریت است

مهدی رسولی: مراسمی در کربلا نخواهم داشت

مهدی رسولی اعلام کرد که به دلیل عدم امکان حضور عموم مردم به علت شرایط کرونایی در راهپیمایی اربعین، مراسمی در کربلا نخواهد داشت.