جمعه 7 مهر 1402

فرهنگی وب‌گاه الف

فرهنگی وب‌گاه الف

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه انسان همیشه باید اهل محاسبه باشد افزود: در روایت داریم که هیچ دشمنی بدتر از هوای نفس نیست به همین دلیل محاسبه نفس از جمله وظایف هر روز ما است.

«پاییز بعد از تو» عنوان تازه‌ترین آلبوم موسیقی حمید غلامعلی از خوانندگان نسل اولی موسیقی پاپ ایران است که به آهنگسازی محمدرضا چراغعلی در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

اگرچه در طول چهار دهه گذشته نزدیک به یکصد فیلم با داستانی از فضای جنگ ایران و عراق یا حواشی آن ساخته شده ولی بیشتر، نام برخی از آن فیلم‌ها در ذهن مخاطب عام باقی مانده است؛ فیلم‌هایی که سازندگانشان سال‌هاست یا عطای فیلمسازی را به لقایش بخشیده‌اند یا دیگر نتوانستند آثار درخشان خود را تکرار کنند.

تلویزیون برای پنجشنبه و جمعه این هفته، 6 و 7 مهرماه 36 فیلم سینمایی و تلویزیونی پخش می‌کند.

وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی در جریان افتتاح آنلاین طرح‌های گردشگری استان هرمزگان از فرماندار میناب خواست برای میهمانان تهرانی حاضر در مراسم «100 شیشه ترشی انبه» ارسال کند.

رئیس صداوسیما در سفر به استان سیستان و بلوچستان، این استان را مهد تمدن و وحدت اسلامی در کشور دانست و ابراز امیدواری کرد تا با حمایت‌های بیش از پیش مسئولان شاهد ارتقای برنامه‌ها در مسیر خدمت‌رسانی به مردم در صداوسیما باشیم.

فیلم سینمایی «غریب» به کارگردانی محمدحسین لطیفی پنجشنبه ساعت 22 از شبکه افق سیما پخش می‌شود.

سریال سرزمین مادری ساخته کمال تبریزی با حضور جمع بزرگی از ستارگان سینمای ایران، از پنجم مهر به صورت اختصاصی و رایگان در تلوبیون پخش می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برای برگزاری کنسرت در هیچ استانی مشکل نداریم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با شیخ عبدالرحمن بن حمد آل ثانی وزیر فرهنگ قطر دیدار و گفت و گو کرد.

معاون فرهنگی اجتماعی فراجا با بیان اینکه قطار تولید مجموعه‌های تلویزیونی پلیسی شروع به حرکت کرده است، گفت: ذائقه و رغبت مردم بیشتر به‌سوی مجموعه‌های تلویزیونی جنایی و امنیتی است.

کمال تبریزی درباره گفت‌وگوی اخیر خود با مدیران سارمات صداوسیما درباره پخش سریال «سرزمین مادری» گفت: در جلسه‌ای که در سیمافیلم برگزار شد، اعلام کردند که در حال رایزنی برای پخش هستند و در مهر ماه سریال پخش خواهد شد.

شورای صدور پروانه ساخت آثار سینمایی در جلسه اخیر خود با ساخت 5 فیلمنامه موافقت کرد.

رئیس سازمان سینمایی در هفتاد و هشتمین جلسه شورای معاونین و مدیران سازمان سینمایی از اختصاص تسهیلات بانکی برای پروژه‌های سینمایی خبر داد.

معاون میراث فرهنگی از تشکیل شورای ثبت جهانی برای اولویت‌های 10 سال آینده خبر داد.