فرهنگی وب‌گاه الف

فرهنگی وب‌گاه الف

پیام داریوش مهرجویی در پی درگذشت خسرو سینایی

داریوش مهرجویی با انتشار یادداشتی درگذشت خسرو سینایی را تسلیت گفت.

پاسخ آیت‌الله مکارم به استفتائاتی درباره عزاداری در ایام کرونا

آیت‌الله مکارم شیرازی به 5 استفتاء درباره احکام عزاداری در ماه محرم و صفر پاسخ داد.

خدایی: 85 درصد داوطلبان کنکور دکتری از وضعیت برگزاری آزمون رضایت داشتند / برخی دنبال جمع‌کردن فالوئر هستند

رییس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: بعد از برگزاری آزمون دکتری ما از داوطلبان کنکور نظرسنجی کرده‌ایم که آیا از تمهیدات بهداشتی کنکور راضی هستید یا خیر، بیش از 85 درصد رضایت داشتند.

بهترین سریال قرن بیست‌ویکم از نگاه مخاطبان انتخاب شد

سریال «بازی تاج و تخت» (Game of Thrones) در یک نظرسنجی به عنوان بهترین سریال قرن بیست‌ویکم انتخاب شد.

اطلاعیه پذیرش دورههای MBA و DBA دانشکده فنی دانشگاه تهران

پذیرش دوره‌های حرفه‌ای مدیریت کسب و کار MBA و DBA در شش گرایش تخصصی با بررسی مدارک تحصیلی و سوابق کاری داوطلبین در دانشکده فنی دانشگاه تهران آغاز شد.

آخرین گلوله شیمیایی عراق کجای ایران نشست؟

حمله شیمیایی عراق به روستای «شیخ عثمان» آخرین حمله به مناطق غیرنظامی و شهروندان ایران بود، اما حملات مداوم به غیرنظامیان «کرد» مظلوم عراق همچنان ادامه داشت. عراق در روز 15 مرداد 1367 قطع‌نامه 598 را پذیرفت.

کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد سال 99 از فردا دوشنبه 13 مردادماه بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد.

بزرگترین سریال تلویزیونی ایران به کارگردانی داود میرباقری پس از حدود 5 ماه توقف تصویربرداری به علت شیوع کرونا، تصویربرداری خود را روز گذشته از شاهرود ازسرگرفت.

با نام و عکس «سایه» تجارت نکنید

فرزند هوشنگ ابتهاج نسبت به نقل قولی منسوب به این شاعر درباره «پر سوم در شاهنامه» واکنش نشان داد و گفت این نوشته جعلی است.

علی نصیریان: برای کمک به کادر درمان در خانه بمانیم

بازیگر پیشکسوت سریال «شهرزاد» با بیان این که برای کمک به کادر درمان بیشتر در خانه بمانیم، گفت: پروژه سینمایی یا تلویزیونی با بازی بنده که به دلیل کرونا نیمه کار مانده باشد، ندارم و در حال حاضر در خانه کتاب می‌خوانم.

"عصر جدید" از تعطیلی در آمد

چندی پیش خبر تعطیلی برنامه تلویزیونی "عصر جدید" را اعلام کردند و با تغییر شرایط و مراعات بهداشتی سخت، گروه در حال تولید برنامه‌اند. در نتیجه "عصر جدید" از تعطیلی درآمده است.

بدرالزمان قریب از دنیا رفت

بدرالزمان قریب در سن 91سالگی از دنیا رفت.

آب پاکی وزارت بهداشت روی دست مخالفان برگزاری کنکور: هیچ‌کدام از آزمون‌ها به تعویق نمی‌افتند

مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر این که مخالفان برگزاری کنکور به جای تلاش برای تعویق، دنبال راهکارهایی برای برگزاری بهتر این آزمون باشند، گفت: با توجه به اینکه تصویر روشنی از ادامه روند شیوع کرونا در کشور وجود ندارد، بنابراین ما نمی‌توانیم هیچ کدام از آزمون های سال 99 را به تعویق بیندازیم.

آیا مراسم حج قبلا هم لغو شده بود؟

مراسم حج؛ بزرگ‌ترین و مهم‌ترین تجمع سالانه مسلمانان، امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا به صورت محدود و بدون حضور زائران خارجی برگزار می‌شود. اما این آیین دینی و واجب بر مسلمانان مستطیع، پیش از این هم لغو شده است؟

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: جریان غرب از اینکه مراسم مذهبی و عزاداری ماه محرم به‌طور کلی تعطیل شود، ناراحت نمی‌شوند.

نتایج یک تحقیق جدید از موزه‌های سراسر ایالات‌متحده نشان می‌دهد خطر تعطیلی همیشگی یک سوم از موزه‌ها به دلیل مشکلات اقتصادی ناشی از ویروس کرونا وجود دارد.